Telegraphische berichten. GEMENGDE BErTcHTEN. HANDELSBERICHTEN. 3. E. E., J. R., B. J. v. d. B. en J. Z., alien te Hulat, ter zake als vorenveroord. ieder lot eene ge- ▼angenisstraf van 5 dngen en eene geldb. van 7,50, enbB. gevang. van 3 dagen en solidair in de kosten. 4. F. B. en J. B., beiden te Hontenisse, ter zake van het verwekken van nachtelijk burengeruchtbij ver stek veroord. ieder tot een gevang. van 5 dagen en in eene geldb. van f 7,50, subs, gevang. van 3 dagen en solidair inTde kosten. 6. P. J. S., te Stoppeldijk, ter zake van overtreding van het reglement op de herbergen aldaar, veroord. in eene geldb. van 1, subs, gevang. van 1 dag en in de ko8ten. 8. P. K. en A. d. P., beiden te Boschkapelle, C. K., te Stoppeldijk, de beide eersten bij verstek veroord. in eene geldb. ieder van f 1, subs, gevang. van 1 dag en solidair in de kosten, de laatste vrijgesproken. 7. M. V., te Stoppeldijk, ter zake van overtreding van het reglement op het berijden van kuustwegen bij invallend dooiweder; veroord. in eene geldb. van f 1, subs, gevang. van 1 dag en in de kosten. 8. J. B. v. L., te Hengstdijk, ter zake van over treding van het reglement op de veeartsenijkundige politieveroord. in eene boete van 10, subs, gevang. van 1 dag en in de kosten. 9. F. d. B., te Koewacht, ter zake van overtreding der wet op de ji.cht en visscherijbij verstek veroord. in 2 geldb. ieder van f 3, subs, gevang. van 2 dagen voor iedere boete en in de kosten. 10. T. M., te Hontenisse, ter zake van overtreding van het reglement op de herbergen aidaar, bij verstek veroord. in eene geldb. van f 1, subs, gevang. van 1 dag en in de kosten. 11. F. v. G., te Hontenisse, ter zake als voren; veroord. tot eere geldb. van f 1, subs, gevang. van 1 dag en in de kosten. 12. A. v. B., P. M. enC. M., alien te Hontenisse, J. F. d. RS. v. J. en J. v. G., alien te Graauw, tor zake vau overtreding van het reglement op de herbergen te Hontenisse; bij verstek veroord. ieder in eene geldb. van 3, subs, gevang. van 2 dagen en solidair in de kosten. 13. J. F. v. G., P. v. G. en A. d'H., alien te Graauw, ter zake als voren aldaar; bij verstek veroord. ieder in erne geldb. van 1, subs, gevang. van 1 dag en solidair in de kosten. 14. J. A., A. d. B. en C. V., alien te St. Jansteen, ter zake als voren aldaar; bij verstek veroord. ieder in eene geldb. van f 2, subs, gevang. van 1 dag en solidair in de kosten. 15. W. S., te Graauw, ter zake als voren aldaar; bij ver stek veroord. in eene geldb. van 1, subs, gevang. van 1 dag en in de kosten. 16. J. F. S., F. v. G., J. V., V. d. C., P. v. d. B. P. P., P. C., J. B. en J. L., alien te Graauw, ter zake aU vorenbij verstek veroord. ieder in eene geldb. van f 1, subs, gevang. van 1 dag en solidair in de kosten. 17. J. F. S., F. v. G., J. V., V. d. C., P. v. d. B. en J. V., alien te Graauw, ter zake als vorenbij ver stek veroord. ieder in eene geldb. van 1, subs, ge vang. van 1 dag en solidair in de kosten. 18. J. de K., te Hengstdijk, ter zake al9 voren aldaar; veroord. in eene geldb. vau f 1, subs, gevang. van 1 dag en in de kosten. 19. J. v. A., F. A., P. J. V., J. P., L. M. v. A. en M. B., alien te Graauw, ter zake als vorenbij verstek veroord. ieder in eene geldb. van 1, subs, gevang. van 1 dag en in de kosten. 20. E. A., te Meerdonk, ter zake van overtreding op het voerwezenbij verstek veroord. in eene geldb. van 3. subs, gevang. van 1 dag en in de kosten. 21. It. L. wed. van J. C., te Hulst, ter zake van over treding der wet op het ijkwezen; bij verstek veroord. in eene geldb. van 0,50, subs, gevang. van 1 dag en in de kosten. 22. J. M te Boschkapelle, ter zake van het her- stellen van hazenstrikken; bij verstek veroord. in eene geldb. van 20, subs, gevang. van 7 dagen en in de kosten. 23. P. d. V., ter zake als voren; veroord. in eene geldb. van 20, subs, gevang. van 5 dagen en in de kosten. Jacob Hobein is door den Koning op de audientie te Amsterdam ontvangen. Z. M. onderhield zich geruimen tijd met hem, evenals met den 88jarigen Mook, een der laatste strijders van 1813. De Willem Barends is jl. Zaterdag van Amsterdam vertrokken en stak te 2 uren, onder veel blijken van belangstelling, in zee. Sedt-rt eenige dagen is men te Vlissingen bezig met het wegruimen van den zeetnuur bij de voonnaiige Marinewerf, waar de nieuwe havenmoud gelegd wordt. Het gebruik van dynamiet wordt daarbij met goed gevolg toe- gepast. Aan den lieer J. de Koning, hoofd der school ta Breskens is op zijn verzoek eervol ontslag verleend, in te gaan 1 Juli a. s. Te Bergen— op-Zoom is Vrijdagnacht de ansjovisvangst buiten- gewoon groot geweest in vergelijk met vorige jaren. Door enkele visschers werden twee en drie ton binnengebraeht; de ton berekend tegen tienduizend stuks. Door den heer C. L. de Meulemeester Co. aldaar zijn gedurende het laatste saizoen 165,000 oesters verzonden. Sedert eenigen tijd is er eene merkbare verbetering gekomen in den toestand der schoenmakerijen in de Langstraat. De bestellingen zijn weder van dien aard, dat volop werk kan gegeven worden. Crediteuren in den boedel van L. Pincoffs kunnen rekenen op eene uitkeering van misschien 1£ procent. Zij kunnen dan toch niet klagen dat alles weg is. Te Dordrecht heeft een tweejarig kindje onvoorziens uit eene flesch met loog gedronken en is aan de gevolgen overleden. Te Leer zond een vader zijn driejarig zoontje om jenever te halen. Het kind dronk onderweg de flesch ledig, viel op straat be- wusteloos neer en was spoedig Jood. Te Ameide zijn in de afgeloopen week weder 5 nieuwe gevallen van pokken voorgekomen. Wegens openbare dronkenschap werden in 1880 te Berlijn 7895 personen aangehouden, 7267 werden weder in vrij- heid gesteld980 wegens bedelarij, landlooperij enz. en 648 wegens andere misdrijven veroordeeld. Bij de Fransche rtgeering rnoet plan bestaan, in plaats van de tegenwoordige kopermunt, geldstukken van nikkel in te voeren. Om ze gemakkelijk van de zilvereu geldstukken te onderscheiden, zou men ze niet rond, maar achthoekig maken. In een dorp bij Bonn is dezer dagen een vrouw van twee- lingen bevallen, waarvan het tweede kind een dubbel aangezicht had nl. twee paar oogen en ooren boven elkander, twee neuzen en twee monden naast elkaar. Beide kinderen stierven terstond na hun geboorte. Bij het bruiloftrijden te Katwijk Binnen had verledene week het volgende plaats. Terwijl bruid- suikers werden gestrooid, kwam een kind van 4 jaar te dicht bij een der rijtuigen; het struikelde eu de wielen van het rijtuig gingen het over het hootd. De schedel werd verbrijztld en het kind was onmiddelijk een lijk. Dezer dagen stierf te Utrecht in het zieken- huis een vrouw, die een gewicht had van 135 KG. en over de borst gemeten 69 centimeter breed was. De timmerman die de doodkist voor haar maakte, moest dit voor zijn woning doen, omdat anders de kist door haar kolossalen ornvang niet naar buiten kon gebracht worden. Dezer dagen had te Amsterdam weder eens eene poging tot inbraak plaats, maar het verging den uief slecht. In een huis in de Plautage, Muidergracht, vernam een heer, die bij een zieke waakte, gedruisch in een aangrenzende kamer. Elij ging onderzoeken en ontdekte een dief die bezig was eene kast te openen, doch onmiddelijk de vlucht nam. De indringer werd achtervolgd, en na eenige worsteling had de heer het genoegen den dief te overmeesteren en aan de politie over te leveren. Te Oisterwijk werden gedurende de laatste weken herhanldelijk de glazen van spoorwegwaggons verbrijzeld, terwijl de trein in voile vaart was. Een keer gebeurde het, dat een steen tegen het voor- hoofd van een passagier terecht kwam, waarvan een ernstige wonde het gevolg was. Ondanks de ijverige nasporingen der politie, zijn de daders nog niet ontdekt. Een Amerikaansch journalist beantwoordde een brief vol aanmerkingen aldus ,/Het spijt ous, dat ons blad u niet bevalt. Wij geven hetalleen uit om u pleizier te doen. Wij zouden u wel ver- zoeken op ons bureau te komen en het te redigeeren, maar als wij dat deden, zou een of andere onrede- lijke gek u misschien 6ok scnrijven dat hij het zelf beter kon doen, en dat zou zulk een zenuw- achtig rneusch als gij schijnt te zijn maar hinde- ren," enz. enz. 's Gritven have, 10 Mei. In de heden gehouden zitting der Tweede Kamer verdedigden de heeren De Jonge, Borgesius, Sickesz en Van Wassenaar de drankwet, als noodzakelijk en in elk geval eenige vrucht zullende dragon. De heer Heijden- rijck schreef de vermeerdering van het misbruik van sterke dranken toe aan de moderne leerstellingen, hij zou met de voorgestelde wet mede gaan, mits de Minister van Justitie, wellicht kabiuetsformateur in de toekomst, door zijne verklaringen aanleiding geve tot steun. De heer Wintgens had groot be- zwaar tegen beperking van de bestaande tappers, als onteigening zonder schadeloosslelling. De heer Dijckmeester verklaarde zich vcor het hoofdbeginstl der wet. Aanbesteding De eerstaanwezend ingenieur te Dordrecht zal, onder nadere gotdkturing van den Minister van Oorlog, op Vrijdag den 20 Mei 1881, des voor- middags ten 10 uur, in het „Hotel Rotterdam" bij P. E. Standaert te Ter Neuzen, in het openbaar bij enkele inschrijving aanbesteden: Het driejarig onderhoud van de Uitwaterings- werken, behoorende tot het kanaal van Ter Neuzen in Zeelaud, onder beheer der genie te Dordrecht. De inschrijvingsbiljetten moeten uiterlijk op Don- derdag den 19 Mei, des namiddags vdor 3 uur, ingeleverd zijn op het bureau van den opzichter van fortificatien te Ter Neuzen, bij wien tevons inlith- tingen kunnen worden verkregen. Zeetijdingen< Van 6 tot en met 9 Mei zijn in deze haven bin- uengekomen, bestemd voor Gent: 6 Mei. Eng. stoomb. Colletis, kap. Frensch, van Louden met stukg. Eng. sioomb. Killarney, kap. Rit- fort van Goole met stukg. 7 Mei. Eng. tchooner Resolute, kap. Leltuquet, van Bordeaux met wijn. Noordsehe bark Oscar, kap. Olsen, vau Cristiansaud met bout. 8 Mei. Eng. stoomb. Bittern, kap. Cotter, van Liverpool met stukg. Duitsche driem. schooner Albona, kap. Weiss, van Memel met vlas. Russische bark Nimrod, kap. Gamber, van Windau met slippers. 9 Mei. Duitsche brik Henriette, kap. Ihms, van Dant- zig met hout. Duitsche brik Adolphine, kap. Peter9, van Dantzig met hout. Duitsche brik Einigkeit, kap. Wallis, van Dantzig met hout. Eng. stoomb. Victory, kap. Lumley, van Londen met stukg. Eng. stocmb. Norma, kap. Talker, van Goole met stukg. Eng. stoomb. Romeo, kap. Spink, van Goole met stukg. Van 6 tot en met 9 Mei zijn uit deze haven ver trokken komende van Gent 6 Mei. Eng. stoomb. Woodstockkap. Fulton, naar Leith met stukg. Duitsche brik Hermann, kap. Ebert, naar Bergen met dakpanuen. Duitsche brik Fanny van Schack, kap. Bahlrus, op avoniuur met ballast. Duit sche brik Arcona, kap. lleidemann, op avoutuur met ballast. 7 Mei. Eng. stoomb. Rosa, kap. Dumberley, naar Goole met stukg. Eng. stoomb. Resolute kap. Cook, naar Londen met stukg. Eng. stoomb. Colletis, kap. Frensch, naur Lor.den met stukg. 8 Mei. Eng. stoomb. Killarney, kap. Ritfort, naar Goole met stukg. In deze haven zijn binneugekomen om aan den spoorweg alhier te lossen en te laden 6 Mei. Eug. stoomb. Mona, kap. Furueaux, vau Londen met stukg. Eng. stoomb. Rose, kap. Keir, naar Warkworth met kolen. 9 Mei. Erg. stoomb. Jutland, kap. Fisk, van Londen met stukg. Eng. stoomb. Glencoe, kap. Muttit, naar Middlesbro met ruw ijzer. Uit deze haven zijn vertrokken na aan den spoor weg te hebben gelost en geladen 7 Mei. Eng. stoomb. Forest, kap. Holt, naar Bilbao ledig. Eug. Btoomb. Rose, kap. Keir, naar Wark worth ledig. Eng. stoomb. Mona, kap. Furr.eaux, naar Londen met stukg. Van 6 tot en met 9 Mei werden langs de Oost- siuizen alhier 20 binnenvaaztuigen op- en 25 afgeschut. Rotterdam, 9 Mei. Bij redelijke toevoer ging Tarwe tot onveranderde prijzen laugz.am van de hand, Pnike Rogge 25 cent hooger. Zorner- gerst 10 ct. hooger. Erwten 25 cent hooger. Zeenwacheen VlnsmscheTarwa j 9,80 a J 10,40, mindere /7.50 j 9,00. Rogge, f 8,90 a f 9,30, mindere f 8,20 a f 8 80. Gerst, nieawe winter f 5,90 a f 6,30, mindere f 4,80 a J' 5,80 zoiaer dito f 5,60 a j 5,90 mindere f 4,50 a J 5,50. Haver korte J 4,60 a J 5,30, lauge J 3,00 a j 4,00. Paardeuboor,en f 7,30 a J 7,70. Duivenboonen 7,75 a f 8,50 Bruineboonen f 10,00 a j11,50, mindere y'8,50 a J 9,75. Witteboonen, Walchsrache f 10,00 a f 13,00, Zecuwache 9,00 a 11,CO mindere f 7,00 a f 9,00. Erwten f 9,50 5 f 10,25 mindere f 7,75 a f 8,75. Kansriezasd beate J 9,00 a J 9,50 mindere 7,00 5 8,75. Koolzaad f5 f Lijuzaad. f 4 J Eieren f 3,30 a f 8,40 per 100 atuka Aardsppelen Zeeuwsche f 5,50 a f 5,90.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1881 | | pagina 2