BUITENLAND. ADVERTENT LEN. 25jarige Echtvereeniying op 3 Mei ;i a. s. eene Onderwijzeres, te Naaldwijk, zijn Dinsdag de eerste nieuwe aard- appelen ran den koudeu grond aan den Koning en de Koningin aangeboden. De heer van Driessehe-Leysbloemist te Gent, is belast met het versieren van den bloem- korf die Prinses Stephanie, aanstaanden Zondag ten 1^ ure, op het kasteel te Laeken, zal aangeboden vorden door de bloemisten der stad Gent. De vergulde korf is reeds gemaakt; hij is om- trent 1^ meter lang en een meter breed en hoog. Hij zal geheel met orchideen versierd zijn, hetgeen Zaterdagnacht zal gedaan wordeu om de bloemen in hare voile fris'chheid te hebben. De bruidskorf, welke Prinses Stephanie uaar Weenen zal meenemen, telt niet minder dan, 40 of 50 toiletten. Het bruidskleed is gemaakt van zilverlaken, met zilver borduurwerk, te Brussel vervaardigd op het bevel des Konings. De sleep, die 4£ meter lang is, zal gedragen worden door vier pages. Den dag van hare intrede te Weenen, zal de Prinses een pompadour-kleed dragen, met Mechelsche kant. De tentoonstelling van den uitzet der Prinses vult twee kolossale zalen van het paleis. De eerste bevat de robes en mantels, wonderschoon door rijkdom en Elegance. Te midden van de zaal ligt het trouwkleed uitgespreid: zilverlakensche stof met fijn zilveren borduursel, een wezenlijk kunststuk. Op een zeer breede estrade ziet men een geheele reeks van robes, de een al rijker dan de andere, waaronder vooral de opmerkzaamheid wordt getrokken door een verrukkelijk schoon kleed van hemelsblauw drap de soleil, dat de Prinses bij haar eerste receptie te Salzburg zal dragen; een rese toilet, met kantwerk gegarneerd en een guirlande van rozen en kamperfoelie, voor den plechtigen intocht te Weenen; een robe voor het eerste gala-diner, geheel van Yenetiaansch fluweel, wit met groote bloemen, gegarneerd met gaas— kantwerk; voor het bal, door het gemeente- bestuur van Weenen der Prinses aan te bieden, een bekoorlijk costuum met de kleuren van de stad Weenen; enz. Onder de mantels merkt men op een ^visite" van Turksch kashmere en een bal-sortie met zilver geborduurd en witte vtSren. In den hoek der groote zaal staat een tafel met Indiscke long- en vierkante shawls, stukken fluweel, zijde enz. Naast de toiletten van de Prinses ziet men ook prachtige costumes voor de Koningin. Gedurende de rnaand Maart zijn 80 stoom- en 3 zeilschepen uit Hamburg vertrokken met 16,172 landverhuizers. Van 1 Jan. tot ult. Maart emigreerden 16,772 mannelijke en 7863 vrouwe- lijke personen uit Duitschland, zijnde een grooter aantal dan gedurende de laatste 10 jaren over hetzelfde tijdvak. Onder de kunstschatten, nagelaten door den overleden Vorst van Hohenzollern-Hechingen, heeft men een zeer zeldzaam kleinood gevonden, nl. een Duitsch kaartspel van 36 kaarten, op zilver gegra- veerd en met goud geemailleerd. Het is het werk van Gtorg Heinrich Blech, een beroemd JVeurenburger gcudsmid uit de 71e eeuw, die ook als graveur een grooten naam had. Een Duitsch geleerde, Dr. Forster, die bij het inventariseeren het kaartspel ontaekte, heeft af- beeldingen er van laten maken, en die, met uit- voerige aanteekeningen voorzien, uitgegeven. GEIYIENGDE BERICHTEN. Te Vlissingeu is een jongeling, werkzaam aan ae inaatschappij ,/De Schelde," met een rad der ma chine in aanraking gekomen; hij werd over het rad heengeworpen en ernstig verwond. Door een der Tholensche visschers is op de Schelde een vangst gedaan van ruiw vierhonderd stuks ans- jovis. Bij den burgemeester van Amsterdam is ingekomen eene gift van 2000, ten behoeve van de algemeene armen. Te Rotterdam zal eene gelegenhtid worden geopend, waar zoowel meisjes als knapen zich kunnen bekwamen in het horloge- maken. Aan het roodvonk zijn te Oud—Zevenaar reeds tien personen overleden. Te Wijk in Noord—Brabant is een oppassend werk man bij het snoeien van boomen uit een hoogen boom gevallen Zwaar gekneusd is hij te huis gebracht. Voor de betrekking van opzichter der stadsreiniging te Amsterdam, hebben zich niet minder dan ruim 100 sollicitanten aangeboden. Salaris f 900. In 't Beltermijde is drijvende gevonden het lijk van den arbeider Lubbert Heite, uit Wanneperveen, die voor drie weken op die plas is verongelukt. De deurwaarder Mol, bij de rechtbank te Haarlem aangesteld, had tien dagen geleden die stad ver- laten. Uit Brussel komt, thans het bericht, dat hij zich aldaar heeft doodgeschoten. Op de spoorweglijn nabij den Zijlweg te Haarlem is het lijk van den spoorwegbeambte Willem Zijlstra vrees- selijk verminkt gevonden. Vermoedelijk is hij van een uit Rotterdam komenden goederentrein, waarop hij als remmer dienst deed, gevallen, en is hij door dienzelfden trein overreden. De overledene laat eene weduwe met 2 kinderen achter. Aarts- hertog Rudolf zal zich vdor zijn huwelijk niet naar Brussel begeven, maar eerst aan de Oostenrijksche grenzen zijne bruid begroeten. De aartshertog zal bijgevolg bij het bloemenfeest van Maandag a. s. niet tegenwoordig zijn. Te Dortmunt heeft een haan een tweejarig kind, dat een wijle alleen was gelaten in den tuin, het geheele gelaat opengepikt. Men vond het dier op het hoofdje van het kind zitten. Acht diepe wonden werden het toege- bracht. De opbrengst der belastingen enz. in Frankrijk heeft gedurende de eerste helft der maand April 14,398,000 francs meer bedragen dan de raining. Uit Baardwijk schrijft menVoor cirka een jaar werd door tusscheukomst van haren hoofdagent een agentschap geformeerd van eene te Schoonhoven gevestigde maatschappij in goud- en zilverwerk en horloges. Deze maatschappij neemt aan tegen eene wekelijksche bijdrage een artikel in goud of zilver te leveren. De levering geschiedt na de geheele betaling, zoodat de maatschappij niet de minste risico draagt. Dezer dagen ontving een der leden, na niet zonder veel rnoeite cirka f 8 bet&ald te hebben, de gouden oorbelletjes waarvoor gekontrakteerd was, die echter om de valsche kleur argwaan wekten, waarom men zich gisteren met het gekochte naar twee goudsmeden begaf, die beiden verklaarden, dat de belletjes geen f 0,50 waard zijn. Het behoeft niet gezegd hoe zij gestemd zijn, die reeds f 10 tot f 25 betaald hebben en binnen weinige weken ook het gekochte verwachten. De zaak is in handen der politie. Deze week bracht de politie van Schaarbeek naar St. Jansgasthuis eene vrouw, die men ver- moedde een kinderraoord gepleegd te hebben. De vrouw vcrweerde zich hardnekkig, zoodat men ge- weld moest gebruiken om haar te ontkleeden; terwijl men daarmede bezig was, viel een afgesneden kinderhoofd uit den zak van 't kleed. De ver- moedens schenen dus gegrond te zijn, doch het is mogelijk, dat de vrouw hare misdaad gepleegd heeft in een aanval van krankzinnigheid De on- verwachte verschijning van het afgesneden kinder hoofd, heeft een hevigen indruk teweeggebracht op al de zieken, die zich in de zaal bevonden. Verscheidene onder hen vielen in bezwijming, ande- ren hodden zenuwaanvallen. Een gerechtelijk onder- zoek is geopend. In den nacht van 23 dezer heeft te Elst eeu brutale diefstal plaats gehad bij den predikant Lefeff. De dief doorgedrongen tot het slaapvertrek, heeft uit de broek, die voor het ledikaut hing, de sleutels gekregen, er de secretaire mede ontsloten en uit eene lade een horloge, benevens eene portemonnaie met 15 medegenomen. Toevallig is het dat eene andere lade, waarin eene aanzienlijke som gelds was, en het gouden horloge, dat tegen den wand hing, zijne aandacht ontgaan zijn. De dief, gerucht hoorende van den predikant, die intusschcn wakker geworden was, heeft zijnen terugweg gevonden door het raam en is, door over het tuinhek te klimmen, in de duisternis verdwenen. Als een zeldzaam heid wordt uit Dierdorf ge- meld, dat daar een echtpaar bijna tegelijkertijd gestorven en tegelijkertijd begraven is. De man, 68 jaar oud, werd den 12 dezer ziek, de vrouw, 63 jaar cud, den 14 dezer. De vrouw stierf den 16, des morgens te 8 uur, de man, nadat hij eerst den dood van zijn vrouw nog had kunnen consta- teeren, stieif een uur later. Sedert eenigen tijd had het water uit een put te Solingeu een zeer ouaangenamen smaak, zonder dat men de oorzaak ken vinden. Voor eeniga dagen echter kwam bij het putten van een emmer water een laars voor den dag. Bij verdere naspo- ringen kwam het lijk van een man te voorschijn, die reeds sedert 14 dagen vermis! was. De Russische bladen verhalen e'en zonderlin" feit, betreffende den beroemden pianist Nicolaas Rubinstein, die onlaugs te Parijs overleden is. Zooals men rneende, was het lijk van dien kunstenaar naar Moskou overgebracht om aldaar met grooten luister begraven te worden. Thans heeft men echter ont- dekt dat het niet de doodkist van Rubinstein is, die men naar Moskou heeft gevoerd, maar wel die eener Russische dame, die terzelfder tijd als de kunstenaar te Parijs overleed en wier lijk met denzelfden trein naar Riga werd verzonden. Het schijnt dat men zich vergist heeft, zoodat Rubin stein nu te Riga rust, terwijl het lijk der vrouw in kwestie te Moskou al de eerbewijzingen ontvangen heeft, die voor Rubinstein waren bestemd. 5£eeti|dingen. Van 26 tot en met 28 April zijn in deze haven bin- nengekomen, bestemd voor Gent: 26 April. Noordsohe bark Coureeren, kap. Olsen, ran Lnurvig met hout. 28 April. Eng. stoomb. Stan- tons, kap. Watson, van Londen met stukg. Eng. stoomb. Rosa, kap. Dumberley, van Goole met stukg. Eng. stoomb. Colletis, kap. Frensch, van Londen met stukg. Eng. stoomb. Killarney, kap. Ritfort, van Goole met stukg. Van 26 tot en met 28 April zijn uit deze haven ver trokken komende van Gent: 26 April. Eng. stoomb. Colletis, kap. Frensch, naar Londen met stukg. Eng. stoomb. Bittern, kap. Cotter, naar Liverpool met stukg. 27 April. Eng. stoomb. Victory, kap. Lumley, uaar London met stukg. Eng. stoomb. Norma, kap. Tusker, naar Goole met stukg. Eng. stoomb. Romeo, kap. Spiuk, naar Goole met stukg. In deze haven is binnengekomen om aan den spoorweg alhier te lossen en te laden: 28 April. Eng. stoomb. Marquis of Lome, kap. Brownrigg, van Barrow met ruw yzer. Uit deze haven is vertrokken na aac den spoor weg te hebben gelost en geladen 27 April. Eng. stoomb. Jutland, kap. Fisk, naar Londen met stukg. Van 26 tot en met 28 April werden laugs de Oost- sluizen alhier 22 binuenvaartuigen op- en 30 afgeschut. Den 25 April nog aan de Westsluis 7 biunenvaar- tuigen op- en 6 afgescbut. HANDELSBERICHTEN. Dordrecht, 28 April. Lokeren, 20 April. 27 April. PIETER DE VOS Az en CATHARINA DE SMIDT. TerNeuzen, 29 April 1881. Aan de openbare school in de kom der gemeente TER NEUZEN wordt 1 met akten als hulponderwijzeres en voor de nut- tige handwerken voor meisjes, op eene jaarwedde van zes honderd gulden. Zich aantemelden bij den Burgtmeester. Bij beperkte aanvoer wai de stemming voor Oranen tamelijk vast. Tarwe 10 a 20 cent hooger. Rogge 10 a 20 cent hooger. Gerst en Haver 10 cent hooger. Puike Zeeuwsche en Vlaamache Tarwe 9,40 a 9,90 mindere f 9,00 a f 9,80, Rogge nieuwe Zeenwsehe en Vlaam ache f 8,20 a f 8,60, Overmaasaohe 7,90 a f 8,20. Gerst Zeeuwsche en Vlaamsche winter J 5,80 a f 5,80, Overmaassche f 5,00 a J' 5,50. Zeenwsehe en Vlaamsche zomer f 5,00 s f 5,30. Overmaassche J 4,80 a f 6,10 Haver dunne 3,60 a 4,20. Dikke 4,50 a J 5,20. Paar- denbosnen f 7,00 a f 7,50. Gnirenboonen f 8,00 a f 8,30. Witteboonen f 7,00 a f 12,50. Brniueboonen J 7,00 a J 13,00. Erwten j 8,00 a 8,80. Voeder 7,50 a /8,10 Kooliaad 10,50 a J 11,00. Lijnzaad 11,25 st. a 12,25 st. Tsrwe, p. 106 k„ fr. 22,50 a 24 50 22,50 a 24,50 Rogge, 17,75 18,75 18,00 19,00 Gerst, 13,00 14,00 18,00 14,00 Haver. p. sak 14,50 15,50 18,25 14 25

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1881 | | pagina 2