BU1TENLAND. BURGERLIJKE STAND. GEMENGDE BERiCHTEN. HONTENISSE. KOEWACHT. Eene. geit van den heer R. Huisman, te Nieuwe Pekela, bracht een levend jong ter wereld zonder voorpooten. Aan de beide achterpooten was niets bizonders op te merken. Het program ma is verschenen voor het XXXIYste Nederlandsch Lanahuishoudkundig con- gres, te houden te Enschede op 20 tot 24 Juni e. k. In de haven van Londen is een scbip van La-plata aangekomen met een eigenaardige vracht, namelijk 19,000 geslachte schapen, in ijs gepakt. De schapen wegen gemiddeld ongeveer 36 pond en vinden tegen 4£ stuiver per pond goeden aftrek. den veroordeelden het kruis voorhielden, dat door hen alien gekust werd. Onder het slaan der trommen en het presenteeren van 't geweer door de troepen, omarmden de veroordeelden elkaar voor den laatsten maal, waarop de beul en zijn helpers hun alien tegelijk een linnen zak over het hoofd wierpen. Daarna werden zij op een grove houten stoel ge- plaatst, die, zoodra de strop bevestigd was, onder hnnne voeten werd weggetrokken. In 25 minuten tijds was het vreeselijk vonnis voltrokken en 20 minuten later, nadat door een gencesheer de dood was geconstateerd, werden de lijken afgenomen, onder sterk escorte naar de begraafplaats gebracht en 't schavot onmiddelijk afgebroken. Alleen Rijsa- koff was bear.gst, maar de vier overige veroordeelden legden tot het laatste oogenblik de grootste geest- kracht en zelfbeheersching aan den dag. Vooral de houding van Sophie Peroffskaja, wier wangen zelfs nog door een natuurlijk rood gekleurd waren, was waardig en flink. De onhandigheid van den beul veroorzaakte den veroordeelden in het vol- trekken van't vonnis afgrijselijke martelingen, waar- door de plechtigheid ontaarde in een bloedige wraak- neming. Men had nu medelijden met hen, zoo men zelfs hunne geestkracht en bedaardheid daar- bij betoond niet bewonderde. In de gevangenis te Caen is dezer dagen zekere Louis Desjardins overleden. Hij was 87 jaar en had 57 jaar in de gevangenis doorgebracht, tijdvak. De bladzijden zijn omringd door een ge- wegens allerlei diefsta'len en oplichterijen. Hij kleurden rand, gemonteerd met goud, en elke blad- sPrak drie of vier talen en had menigmaal met zijde heeft een verschillend dessin. Het boek goe(^ S5evo'S ^en grooten heer gespeeld om de bestaat in drie afdeelingen: de eerste bevat de lieden te bedriegen. ten laatste was hij met het gebeden voor de huwelijksmis en de litanien van gevangenisleven vrijwel verzoend en betreurde het de H. Maagd; de tweede een familiememoriaal, en de derde de naaralijst der schenksters. Uit St. Petersburg wordt geschrevenHet is voor niemand een geheim, dat de Keizerin, uit vrees voor de wraak der nihilisten, hear gemaal heeft trachten te bewegen, aan de moordenaars zijns vaders genade te schenken. Na eenige aarzeling vond de Keizer het onmogelijk, daaraan gehoor te gevenmaar dit besluit werd niet genomen, voordat vele personen van allerlei rang van het hof waren verwijderd. Generaals, raden, kamerheeren en eere- dames benevens pages, lakeien en dienstmeiden werden ontslagen. Te Petersburg meent men, dat die voorzorgen niet veel zullen baten. De Keizerin dringt wordt Onder de geschenken die aan Prinses Stephanie zullen worden aangeboden, trekt dat van de Hof- dames veler aandacht. 't Is een gebedenboek, volkomen gelijk aan 't boek, dat ue ongelukkige Prnses Charlotte bij haar huwelijk met Aartshertog Maximiliaan ontving, en afkomstig van het huis Pape te Brugge. Om zijn sinaakvolle en artistieke uitvoering is het die aandacht ten voile waardig. De band, te Brussel vervaardigd, is versierd met prachtig graveerwerk en edelgesteenten. Het manus cript zelf, ongeveer 160 bladzijden op zeer fraai velijn, is geschreven, of liever geteekend, in Gothische karakters, afgezet met blauw. De stijl is die der groote manuscripten uit het Bourgondisch slechts, dat men hem geene gelegenheid gaf om zijne gedenkschriften op te stellen. Hij had op het tijdstip van zijn dood nog tien jaren ge- vangeuisstraf te ondergaan. Sedert den 1 Januari jl. is bij den burgelijken stand te Middelburg het overlijden aangegeven van 17 personen, die tusschen 80 en 90 jaren, en van 2 die tusschen de 90 en 100 jaren oud waren. Te Oosterhout is een kind van 2 jaren, dat door de moeder eenige oogenblikken alleen gelaten was, in een beerput gevallen, en weinige oogenblikken nadat het er uitgehaald was, over- er nu op aan, dat, zoo al geene konstitutie leden. In de gemeente Wouw zijn dezer dagen verleend, in die richting toch iets worde twee tachtigjarige grijsaards op ongelukkige wijze gedaan, doch Alexander III, tusschen nihilisten en om het leven gekomen. De een viel van een impeiialistische ontevredenen geplaatst, begint te hooiberg en overleed twee dagen daarna. De twijfelen, of het wel met zijn waardigheid strookt, ander was bezig water te putten, doch viel voorover zich te laten afdwingen, wat hij vrijwillig zou willen in den put en was spoedig bezweken. In het geven. Te Petersburg hoort men reeds veel spreken gehucht Steenbergen, onder de gemeente Roden over de mogelijkheid van een scheuring in de keizer- (Drente) brak deze week een felle brand uit, dien lijke familie, in geval de Keizer mocht komen te men niet meester kon worden en in een paar sterven. ureu 6 boerenerven met het huisraad vernielde. Ook Op Witten Donderdag werden wederom de kwamen bij deze ramp nog 3 paarden en 14 gebruikelijke Paasehgaven door de Engelsche Ko- koeien omde huizen en een der inboedels waren ningin uitgereikt aan 62 oude vrouwen en 62 oude verzekerd. Een dronken diender te 's Hage mannen, welk aantal steeds overeenkomt met den I werd Dinsdagavond omstreeks 5 uur door twee leeftijd der Koningin. De bedeeling had plaats in de kapel van White-hall, nadat eerst door de oudjes eene plechtige godsdienstoefening was bijgewoond, die geleid werd door den groot—aalmoczenier der Koningin. Behalve nieuwe kleedingstukken ontving ieder oudje een roode beurs met 2 p. st. 10 sh. in goud en een witte beurs met 62 pennies in zilvermunt. De vijf moordenaars van den Czaar, hebben met eene uitzondering hun lot ondergaan met destand- vastigheid, die hun houding gedurende het proces heeft gekenmerkt. Het plein was door 10,000 man troepen afgezet. Op twee karren met gebonden handen, met den rug naar de paarden gekeerd gezeten, werden de veroordeelden naar het executie- plein gereden, omstuwd door infanterie en kozakkeri, terwijl tamboers en pijpers voortdurend zulk een geraas maakten, dat hun het spreken tot het pu- bliek en zelfs bijna met elkaar onmogelijk werd gemaakt. Het schavot was van ruw, zwart geverfd hout opgetrokkeu en bestond slechts uit een vier- kante verhooging, waarboven 3 palen uitstaken, een echt bankbiljet had ontvangen. Voorzichtig- heid zij dus aanbevolen. Het onlangs in de Zuiderzee bij Kampeu gezonken tjaikschip De twee gezusters, geladen met steenkolen, hetwelk eenige dagen geleden door den scheepsbouwmeester E. van Goor te Kampen bij publieke veiling in massa voor f 0,35 (zegge vijf en dertig cent) werd aangekocht, is, nadat eerst p. m. 600 mud steenkolen uit net schip waren gebaggerd, door genoemden scheepsbouw- meester gelicht en behouden aan de scheepswerf aldaar aangebracht. Zondagnamiddag werd in het park Leopold te Brussel, een ballon opgelaten, die eerst statig opsteeg, maar spoedig tegen de huizen dreef en het schuitje, waarin vier reizigers gezeten waren, bijna verbrijzelde. Door het uitwerpen van zand steeg de ballon weder, maar nu bletf het anker aan een der daken haken. Een angstkreet ging onder het publiek op, want door de hevige slin- gering van den ballon liepen de reizigers gevaar uit het schuitje geworpen te worden. Eindelijk gelukte 't het anker los te maken en nu steeg de ballon statig naar de wolken. De heer Panesi, scheepsbouwmeester, ver- gezeld van zijn vrouw, een zijner kinderen en twee vrienden, deed op Paschen op de reede van Blanken- berghe een pleiziertochtje, toen eensklaps door een verkeerde richting van het zeil, het bootje omsloeg en alle 5 jaminerlijk in de golven omkwamen. De heer Panesi laat een gezin na van 4 kleine kinderen. Viert men bij ons en in vele andere landen slechts de koperen, zilveren en gouden bruiloft, de Amerikanen hebben een reeks van huwelijksfeesten. Zij vieren na een jaar de suikeren, na twee jaien de papieren, na vijf jaren de houten, na tien jaren de ijzeren, na vijftien jaren de tinnen en na 20 jaren j de koperen bruiloft. Op een houten bruiloft krijgt het bruidspaar allerlei houten voorwerpen ten geschenke. Op een onlangs te San Francisco gevierde papieren bruiloft droegen al de gasten fraai versierde papieren mutsen terwijl de geschenken uit platen, boeken, papieren tafelmatjes, lampenkappendoozen en dergelijke bestondeu. agenten van politie naar 't bureau op de Nieuwe Haven overgebracht. Te Groningen is vrouw R., ruim 60 jaar oud, tengevolge van misbruik van sterken drank, in 't vuur gevallen en erg gebrand. Kees de schoenpoetser, de bekende Amsterdamsche straatsociaal-democraat, is in hechte- nis genomen wegens het schrijven van een brief aan een predikant, waarin deze wordt bedreigd met moord. Een schooljongen te Munchen werd onlangs door een zijner kameraden met een potlood in de hand gestoken, zoodat de punt afbrak en in de wond bleef steken. Hij telde eerst de kwetsuur zeer ligt, maar stierf een paar dagen later aan bloedvergiftiging. Onder de Russische onderdanen, in Belgie wonende en waarvan de uitlevering gevraagd is door het Russisch gouvernement, bevindt zich een gewezen kapitein der artillerie, genaamd Zorowny, die vervolgd wordt wegens moord of medeplichtigheid aan moord. Naar men verneemt zijn er valsche bank- biljetten van zestig gulden (ditmaal geen sigaren- onderling door een dwarsbalk verbonden, waaraan bons) in omloop, en wel zoo kunstig nagemaakt, vijf ringen, waardoor de strop getrokken werd. dat ze, behalve door deskundigen, bezwaarlijk van Een oogenblik zwegen de trommen, om den griffier de echte te onderscheiden zijn. Gelukkig dat reeds gelegenheid te geven het arrest voor te lezen, waarop een exemplaar door de politie aan de Nieuwe Haven vijf priesters in kerkelijk gewaad het schavot be- te 's Hage in het laatst der vorige week is in beslag klommen, en na het spreken van weinige woorden genomen van iemand, die het ter goedertrouw voor Van 1 tot 15 April 1881. HENGSTD1JK. Geboorten. 5 April. Petrus, z. van Adriaan Boe- ding en van Petronella Jausseu. 13 April. Apolonia, d. van Macharius Roels en van Christina Somers. Overlijden 3 April. Eduard Klaassen, z. van Dina Klaassen. Huwelijks-aangiften. J. F. Asselman, oud 28 j., jm. en A. M. Wullems (van Stoppeldijk), oud 21 j., jd. Geboorten. Johanna, d. van Rozalia Weemaas. Jacobus, z. van A. Boeding en van R. Struijlaart. Alouisius Jacobus, z. van P. de Maat en van R. T. de Meijer. Amelia, d. van R. A. van Remortel en van R. van Goethem. Christina Mathilda, d. van P. Vlassenrood en van P. de Bakker. Louisa, d. van A. de Booy en van P. de Roos. Rosalia Margaretha Cornelia, d. van J. W. Cremer en van R. C. Kuijpers. Petrus Alouisius, z. van P. A. Hoefeijzers en van M. Verdurmen. Petrus Joaephus, z. van J. F. Cambeen en van M. Maas. Johanna, d. van J. Polfliet en van I. F. de Theije. Overlijden. P. J. Sohelfhout, oud 66 j., wed. ait het eerste huwelijk van J. Tottd en uit het tweede van P. F. van den Bergen. A. ds Rjjk, oud 1 m z. van J. de Rijk en van G. de Brujjn. Rosalia Everaart, oud 3 m., z. van J. Everaart en van A. C. Pastiju. M. van den Ende, oud 41 j., echtgen. van Elisabeth van Zweveren. P. de Bakker, oud 29 j., echtgen. van P. Vlassenrood. JF. van Remortel, oud 74 j., wed. van J. de Waal echtgen. van M. T. de Waal (overleden te Clinge). L. F. Meersschaert, oud 74 j., echtgen. van S. de Bruijn. A. Pieters, oud 65 j., wed. van C. van Damme. A. C. Pauwels, oud 16 j., d. van A. Pauwels en van A. M. Jonkheijm. Huwelijks-aangiften. 1 April. Dominicus de Smet, oud 22 j., jm. en Dominica van Wabeke (van Stekene Belgie), oud 22 j., jd. Ruimondus Zegers, oud 58 j., weduwu. van Petronella Serapbina Ferket (van St. Jansteen) en Antoinette Lippens, oud 49 j., jd. 8 April. Franciscus Valent (van St. Jansteen), oud 33

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1881 | | pagina 2