TER NEUZENSCHE COURANT. flo, 1662. Woensdag 20 April 1881. 21e Jaargang Algemoen Nieuws- en Advertentieblad v o o r Zeeuwsch-Vlaanderen. Algemeen Nieuws- en Advertentieblad voor Zeeuwseb-Vlaanderen. advertenti^n. BIJ V OEGSBL Zaterdag 16 April 1881. No. 1661. RECHTSZAKEN. Arrondissements-rechtbank te Middelburg. QEMENGDE BERICHTEN. TElt NEIJZENSCHE ABONNEMENT. Per drie maandea binnen Ter Neuzen f 1,—Boor het geheele Rijk 1,10. Dcor geheel Belgie f 1,40. Men abonneert zieh bij alle Boekhandelaars, PoBtdirec- 'euren en Brievenbuskouders. Van 1 tot 4 regels f 0,40. Voor elke regel meer f 0,10 Grootere letters worden naar plaaternimte berekend. Advertentien gelieve men aan den Uitgever in te sendee uiterlijk Dinsdag en Vrijdag namlddag DRIE area. VAN DX De rechtbank heeft in hare zilting van 12 April de volgende vocnissen uitgesprokeu J. J. Q., achipper te Cauter (Clinge Zeeland), is wegens beleediging met woorden en dreigementen aan een bedienend beambte in de waarneming zijner be- diening gedaanveroordeeld tot eene boete van 8 of 3 dagen gevangenisstraf. T. 8., schipper te Cauter (Clinge Zeeland), is 1<> wegens mishandeling, 2« beleediging met woorden en dreige menten aan een bedienend beambte in de waarneming zijner bedieuing gedaanveroord. tot eene oelstraf van 15 dagen en 2 boeten elk van 8 of 1 dag oelstraf voor elke boete. A. M. V., wed. van P. D., arbeidster te Graauw, is wegens boon veroord. tot eene boete van 1 of 1 dag gevang. L. de M arbeider te Stoppeldijk (Cambronpolder), is wegeDs eenvoudige diefstal veroord. tot 1 maaod oelstraf Door de welwilleudheid van Jhr. Mr. J. van der Feltz van Twello zal het Zuider-Zendingsfeest dit jaar weder gehouden worden den 20 Juli op het landgoed de Hondsberg nabij Oisterwijk. Naar men mededeelt hebben aan de fabriek der heeren Christie, Nolet en de Kuyper te Delfshaven de laatste twintig smeden gedaan gekregen, zoodat de fabriek waar eenmaal honderden voor zieh en hun gezin het brood verdienden, thans gealoten is. De directie van het Amstel hfitel te Amsterdam heeft zieh met den heer Lef&bre uit's Gravenhage verstaan om de concerten, welke in het Paleis voor Volksvlijt worden gegeven, langs telephonisshe geleiding duidelijk hoorbaar over te brengen naar het hotel of eene in de nabijheid gelegen salon. De stearine-kaarsenfabriek te Gouda verwerkte geduiende 1880 ongeveer 8 millioen kilogram grondstoffennimmer werd zulk een hoog cijfer bereikt. Te Kampen werd aangifte gedaan van de geboorte van een meisje, welks moeder, een boerendochter van het Kampereiland, 14 jaren telt. De krankzinnige, die onlangs in het buitengasthuis te Amsterdam boven op het dak was geklommen, heeft denzelfden tocht onder- nomen, ditmaal echter met minder goed gevolg. Hij viel door de pannen en werd daarbij vrij ernstig gewond. In de afgeloopen week over- leed te Oss in ruim 91jarigen ouderdom H. van de Goor, die in 1812 onder Napoleon I den tocht naar Rusland medemaakte en het jaar daarna in den driekeizersslag bij Leipzig streed. Te Loende nabij Eindhoven is eene dienstmeid, die met een zak meel van den windmolen aldaar huiswaarts keerde, door een der molenroeden gedood. Door Koning Leopold is een prijs van 25000 francs ingesteld voor den ingenieur, die het plan kan uitwerken om de wateren uit de Ourthe, in de provincie Luxemburg, naar Brussel te leiden. Te Brussel heeft een jongentje van 8 jaar, met straf bedreigd omdat hij zijne boeken in den modder had laten vallen, zieh regelreckt in het water geworpen. Hij ward dood opgehaald. De katoenspinnerij van Gebr. Wattine Bossut nabij Atrecht, is totaal afgebrand. De schade wordt geschat op een millioen. Persoonlijke ongelukken hebben met plaats gehad. Te Lokeren is een man in hechtenis genomen, verdacht den moord gepleegd te hebben te Exaarde. De electrische telegraaf heeft zeer weinig opgang gemaakt in China, en wel tengevolge van de groote moeielijkheden verbonden aan het alphabet. De telefoon daarentegen wordt er zeer goed ontvangen en wordt zeer veel toegepast. In het ziekenhuis te Leiden was een patient aan bloedarmoede lijdende, die nieuw en krachtig bloed noodig had. Da heer Schreinemacher, med. kandidaat, bood welwillend het zijne aan. Onder toezicht van professor Van Iterson had de trans- fusio sanguinis plaats. Ofschoon de operatie naar wensch plaats had, is de patient desniettemin overleden. Een gemeenteraadslid te Purmerend heeft voor het kantongerecht terecht gestaan wegens dron- kenschap. Wanneer nu reeds gemeenteraadsleden zulke slechte voorbeelden geven, wat heeft men dan van de toepassing der drankwet, als die komt, te wachten. Of heeft misschien het- bedoelde Purmcrender ge meenteraadslid gedacht als de dronkaard uit eene bekende anecdote„ik moet het afschrikwekkende voorbeeld geven?" De aardappel-schilmachiene is een nieuwe, waarschijnlijk Duitsche uitvinding, die reeds in vele groote inrichtingen in Duitschland wordt ge- bruikt. Dit werktuig schflt 300 pond aardappelen in 6an uur, onverschillig wel ken vorm de aardappel heeft. Ook bij het Pruisische leger is zulk een machiene in gebruik. Te Bsuthen, een stadje in Opper-Silezie, kwam onlangs een post open, die door velen begeerd werd, maar de sollicitanten moesten een bewijs leveren, dat zij een vermogen van 60,000 mark beziten. Het gavolg was, dat de inkomstenbelasting verlaagd kon worden, want het blaek nu, dat zoo- vele inwoners, die vroeger in lagere klassen der belasting waren opgenomen, genoemd vermogen rijk waren, dat de belasting bij gelijke percentage veel te veel zou hebben opgebracht. Cora Pearl, de zieh vroeger in weelde ba- dende Cora Pearl, eenmaal miss Emma Cruch der Londensche achterbuurt, die later in Frankrijk de beheerscheres der mode is geweest, moest dezer dagen voor de 6e kamer der burgerlijke rechtbank te Parijs verscbijnen, wegens niet-betaling van een rekening aan haar naaister van eenige honderden francs. En onder de artikelen dezer modeste nota kwamen japonnen voor van 80 francs. Uit deze kleine bizonderheid blijkt wel hoezeer Cora Pearl veranderd is. Zij verscheen zelve niet en de recht bank veroordeelde haar bij verstek tot betaling. Men zal zieh herinneren, hoe weinige jaren geleden een jeugdig Franschman zieh doodschoot voor deze De berichten uit Rusland luiden nog altoos zeer ongunstig. Naar al, wat van oiulerscheidene kanten uit vertrouwbare bronnen wordt gemeld, heerscht aldaar volslagene radeloosheid. De hervormingsplannen vermeerderen en verwisselen van dag tot dag. Eveneens is dit het geval met de personen, die deel uitinaken van de regeering of met eenigen tak van bestuur zijn belast. Hooggeplaatste personen uit Berlijn, die de begrafenis van Alexander II hebben bijgewoond, verhalen schier ongelooflijke dingen, ten bewijze van de apathis bij de hoogere klassen, de om- koopingen bij ambtenaren en het geheele verval der binnenlandscke toestanden. Men vreest, dat het daardoor eenmaal tot eene losbarsting zal koinen, die de geduchtste gevolgen zal hebben en een schrik over geheel Europa zal brengen. De Keizer heeft voor de derde maal van woning een verschrikkelijk geweld uiteen sprongen, waardoor het sckip binnen vier minuten na de aanvaring zonk. Veertien man, waaronder de gezagvoerder, van de uit 18 personen bestaande equipage zijn verdronken. De Andalusia is met ingedrukte boeg en het voorruim vol water te Leith binnengeloopen. Naar wij uit Vlissingen vernemen, is gisteren namiddag aldaar het lijk aan wal gebracht van de stuurman van een Engelsch fregat, aldaar kort te voren ter reede gekoraen, van Antwerpen naar zee bestemd, welke stuurman, in een geschil met een matroos, tusschen Ter Neuzen en Vlissingen, door dezen moet zijn aangevallen en doorstoken. De matroos was in verzekerde bewaring. Axel, 17 April. Heden middag ontving de kerkeraad der Hervormde gemeente alliier het be- richt, dat de heer H. J. P. van der Linden, van komen. Deze zaak is reeds anderhalf jaar in gang en nog bestaat de dam in de waterleiding bij de eigendommen van Van Esbroeok, waardoor eene goede afwatering, waar naar zoo verlaugd wordt, ten eenenmale onmogelijk is. Gedurig geschieden opnemingen, zoo door het polderbestuur, als door den waterstaat, naar de goede uitkomst, waarnaar reeds zoo lang reikhalzend wordt uitgezien. Op het einde van 1880 telde de provincie Zeeland lo. zes openbare bewaarscholen, met 6 onder- wijzeressen, 20 helpsters en 766 leerlingen (387 jongens en 379 tneisjes); 2°. 45 bizondere bewaarscholen, met 45 onder- wijzeressen, 82 helpsters en 8428 leerlingen (1615 jongens en 1813 meisjes);

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1881 | | pagina 5