BUITENLAND. GEMENGDE BERICHTEN. AMERIKA. nisse), ter sake van verbreking ran afsluiting; veroord. tot eeue boete van 12 of 5 dagcn gevang. C. H oud 46 j., en L. R., oud 42 j., arbeiders te Boschkapelle, ter zake van eenvoudige diefstal; veroord. ieder tot 3 waacden cellulair gevang M. H., oud 25 j., arbeidster te Hulst, ter zake van eenvoudige diefstal; veroord. tot 15 dagen cell, gevang. A. V., oud 38 j., vischleurder te Clinge, ter zake van mishandelingveroord. tot eene boete van 8 of 3 dagen gevang. A. L oud 26 j., werkman te Ter Neuzen, ter zake van mishandeling; veroord. tot eene boete van f 12 of 4 dagen gevang. L. C. S., oud 18 j., arbeidster te Clinge, ter zake van hoon; veroord. tot eeue boete van 8 of 3 dagen gevang. jaar, die te Hilversum door onvoorzichtig met petroleum om te gaan, deerlijk was gebrand, is aan de bekomene brandwonden overleden. Een landbouwer in de buurtschap Lintelo onder Aalten is uit de balken van den hooizolder gevallen. Hij kwam met den nek op een ladder terecht en was een uur daarna een lijk. In het nabij Vcnloo gelegen Lobberich was men bezig met het op- hijschen van een vlugwiel voor een machine, toen eensklaps het takeltouw brak en het zware voor- werp naar beneden viel juist op een werkman, wiens beide beenen als van het lijf weiden afgesneden, tengevolge waarvau hij dan ook kort daarna over bed. Volgens statistieke opgaven bedraagt het aantal naaisters te Parijs 12,320, die jaarlijks 18 it 20 millioen fr. zaken doen. De Aartshertog Rudolf wordt van zijn reis van het H. land tusschen 10 en 14 April te Brussel ver- wacht. Den 14n zal een groot feest, bal en concert in den wintertuin te Laeken plaats hebbeii. De gemeenteraad van Brussel was ook voornemens de vorstelijke verloofden een groot bal aan te bieden, maar heeft van dit plan moeten afzien. Zoodra de Prins te Brussel zal zijn aangekomen, zullen de wettelijke formaliteiten plaats hebben voor de afkoudiging van de ,/gebodeu." De burgerlijke trouw zal niet plaats hebben, omdat deze in Oosten- rijk niet bestaat. Men denkt, dat de Koninklijke familie den 5 Mei naar Weenen zal vertrekken. De Koningin en de Prinses hebben den wensch te kennen gegeven om de reis langzaain te doen. De Aar(3bertog zal zich naar de grens begeven om er zijn doorluchtige bruid af te halen. De hocfdprijs van 100,000 fr. in de eerste serie der Belgische Nationale Loten, georganiseerd ter gelegenhtid der tentoonstelling van 1880, isgetrok- ken door zekeren Griset, een nederig ijzergieter te Herstal, eerst sedert kort voor eigen rekening gevestigd en de eenige steun zijner oude moeder. Griset was slecbts bezitter van een enket lot. Het geluk heeft zicb dus ditmaal niet blind getoond. Naar men verzekert is een der prijzen van 25,000 fr. ten deel gevallen aan den heer Xavier Olin, volksvertegenwoordiger voor het arrondissement Nyvel en rapporteur over de Belgische wet op het lager onderwijs van 1879. Deze week werd de geheele City van Londen door elektrisch licht verlicht. Het elfekt mott schitterend geweest zijn. De lampen van Siemnes en van de Anglo American Brush Company werden gebezigd. Het schoonst verlicht waren het Mansion- house-plein en de naar de King William Street ge- keerde zijde van London Bridge. De lampen waren op 80 vcet hcogte aangebracht. Het tffekt van het licht op de Theems was prachtig. De lampen van het systeem Jablochkoff zijn nachtlampjes ver- geleken bij die van Siemens. Het was, alsof de zon niet was ondergegaan. Op de Theems hebben zware stormen gewoed, die de rivier buiten hare oevers deden treden en groote schade aanrichten. Er zijn een aantal booten omgeslagen op de rivier. Voor zoover bekend is, verdronken daardoor zeven personen, maar men vreest, dat het verlies van menschenlevens veel grooter zal zijn. Den eer3ten dag, dat de postspaarbauk in werking was - 1 April - werd reeds f 8911,06 inge- bracht door 763 inleggers aan 127 kantoren. Maandag is te Groede een landbouwersschuur met al den wintervoorraad en een massa ongedorschte tarwe, toebehoorende aan Abr. Luteijn, te Breskens, geheel afgebrand. Alles was verzekerdde oorzaak is onbi kend. Hoe sterk in de provincie Friesland dc zucht is om naar Amerika te vertrekken be- wijzen de volgende cijfers: Uit Holwerd zijn 70; ait Hogebeintum 14; uit Perwerd 80; uit Hallum 110 en uit Birdaard 60 personen vertrekken Onder de gemeente Koudekerke, in de waterleidirig tusschen Middelburg en Vlissingen, werd het lijk gevonden van een 60jarig persoon, een niet onbe- middel I ingezeten van Middelburg. De drenkeling was kort te voren wandelende gezien. Een kinc van 14 jaar te Drachten dronk zonder dat de coders het merkten, uit een theepot, waarvan de iuhoud zoo heet was, dat het onder smartelijke pijuen is bezweken. Een jonge dochter van 24 Staat toeeigende. voor Engelsche Minister van Binuenlandsche Zaken, de heer Harcourt, aan wien oulangs over de post een verroest pistool uit Dublin gezonden werd, als eene parodie op de wet op het uitleveren van wapenen, ontving dezer dagen, eveneens over de post, eene kleine doodkist. Te Geneve isdeschilder Charles Humbert gestorven. Hij was 67 jaar oud. Zijn dood is een groot verlies voor de Geneefsche schilderschool. De Hofprediker Stocker heeft te Karlsruhe geen lokaal kunnen vinden voor zijn anti-Joodsche rede- voeringen. Alle vereenigingen weigerden hem hun lokaal af te staan, en ook het gemeentebestuur wets het verzoek, om een zaal in een der stede- lijke gebouwen te zijner beschikking te stellen, van de hand. Dinsdagmorgen heeft eene verschrikke- lijke ontploffing van mijngas plaats gehad in eene steenkolenmijn te Marcinelle, ten noorden van Charleroi. Er waren 200 werklieden in de mijn. Het aantal dooden is nog niet te bepalen. Een groot magazijn te Manchester, zeven verdiepingen hoog en geheel gevuld met licht ontbrandbare stoffen, is dezer dagen tot den groud afgebrand. Drie brandweergasten werden door een neervallenden balk doodelijk getrolfen, terwijl verscheidene anderen licht gekwetst werden. Te Rotterdam meldde zich iemand aan het postkantoor aan, die ten name van zijn jongste zoontje een bedrag in de Rijks—postspaarbank wilde beleggen. Hij moest echter onverrichter zake weg- gaan op de verklaring van den ambtenaar, dat de persoon, te wiens name het bedrag ingeschreven werd, zelf moest kornen, om zijne handteekening te stellen. vMaar't kind is nog pas diie maanden oud," was de opmerking van den inbrenger. „Er is niets aan te doen, mijnheer, dan moet u den kleine maar mtebrengen en zijn handje vast- houden," was het antwoord van den oolijken ambtenaar, wiens letterknechterij zeker wel eene verduidelijking der bedoelde bepaling zal tenge volge hebben. Aan de Weesperzijde te Amsterdam werden Dinsdagnacht de bewoners van een schuit plotseling gewekt door het angstig gillen van hun kind. Naderbij komende zagen zij tot hun grooten schrik dat een kolossale waterrat bezig was aan den arm van het kind te knagen. Met groote moeite konden de ouders bet vraatzuchtige dier verjagen. Het kind is thans, dank zij de ijverig aangebrachte ge- neeskundige liulp, gelukkig redelijk wel. Dezer dagen had te Amsterdam een diefstal plaats van een belangrijke hoeveelheid koffie, toe behoorende aan de Handelmaatschappij en opgeslagen in het pakhuis De Wolff op de Brouwersgracht. Naar ons blijkt, wordt een zeer welgesteid inge zeten van Amsterdam verdacht de heler te wezen van deze koffie. De heer D., aldaar, bezitter van een buitengoed te Baarn, is namelijk gearresteerd en bevindt zich in hechtenis, daar er voor dejus- titie termen schijnen te bestaan om te vermoeden, dat hij in deze zaak de hand heeft gehad. Ook de beide knecht3 die den diefstal bedreven, zijn in hechtenis. Deze week zag een brigadier der douanen twee dames het station du Nord te Rijssel binnen- komen. Zonderling kwam het hem voor, dat de dames crinolines aan hadden, ofschoon deze reeds lang niet meer in de mode zijn. Ook was hij nieuwsgierig te weten wat die Eva's kinderen kon genoopt hebben te pronken met een ding, dat reeds lang door de schoonen van alien stand verworpen is. Hij deed ze dus onderzoeken en de dames waren weldra outlast van een twintigtal kistjes fijne In een plaatsje bij Bordeaux zijn drie kinderen vergeven, tengevolge van de vergissing eens apothe- kers, die in plaats van zeker geneesmiduel strychnine had afgegeven. Twee der kinderen, een meisje en een jongen van twee en vier jaren, bleven bijna on- middelijk dood; het oudste, een meisje van zes jaar, werd door onmiddelijk toegediende braak- middelen gered. De apotkeker, een algemeen geacht man, is der wanhoop nabij. Te Quaregnon legde een mijnwerker, een dynamictpalroon te drogen in den kacheloven der herberg van Clovis Dubois. De patroon ontplofte tengevolge van het ont'oranden der lontde zoon van den huize, een jongeling van 23 jaar en een kind van twee jaar werden onmiddelijk gedood. Vicr andere personeD, waaronder de mijnwerker, zijn zwaar gekwetst. De stctfelijke schade is zeer aanzienlijk. Amerika," vnaar Amerika" uaarvan koort men in den tegenwoordigen tijd wel meer spreken, dan over dat zelfde Amerika, en al wat met de uieuwe wereld in verband ataat. Geen -dag- of weckblad of het bevat iets aangaande verhuizing en verdwijuing naar Amerika. Van verdwijnen, ja; want niet alle emigranten zijn even eerlijk en braaf en niet alle ga;u schoou- huids van hier. Te recht wordt door meuigecn een bezwaar gezien zich onder een zoo gemengde bevolking ncder te zetten, en men moet het bekennen, om onder een troep brankroctiera, en lieden, die, hun reohtmatige atratfeu ontvluchtende, zich in \merika neder zetten, te gaan wonen, 't lijkt niet zoo begeerlijk. Inluaacheu gaan er anderen en dat ia voor de Amerikaanache staten ook wenachelijk. De trek uaar het verre Weaten ia, zooala bekend i«, in den laatateu tijd aterk toegeuomeu, door de minder wenschelijke toestauden hier te lande en de uitlokkende berichten van e'dera. En inderdaad, Amerika heeft ieta voor op Europa. Laat zien! Amerika heeft overvloed van vruchtbaren grond en gebrek aan arbeidzame handen, iu Europa daarentegeu is gebrek aan vruchtbaar land en overvloed van handeuarbeid. Landontginning is in de uieuwe wereld 8poedig winstgeveud en in oaze 3treken eerat na ver- loop van vele jaren. De Vereenigde Staten, waarheen bijna uitsluitend het doel der reize licht, bieden door de groote uitgestrektheid en de uatuurlijke gesteldheid eene vericheideaheid van klimaat aan, en daardoor juist ook eeue verscheidei.heid van produkten, zooals geen land ter wereld binnen zijne g re si een kan aan- tooneu. VVil men landbouwer vvorden, men trekt naar de centraalatatenwil men katoen- of auikerteelt, men vestigt zich in de zuidelijke streken, wie liever tabak verbouwt, gaat naar Virgiuie of Maryland; de wijubrouwer begeeft zich aan de Ohio, in Kanzaa, Texas of Californie; terwijl de veefokker naar de prairieu van het verre Weaten trekt, kan hij in de middenstaten niet terecht. Men vindt in de Unie alle klimaten. De trekkende mensch kan zijn woning opslaan in een tropisch ge- west, in een land der zuidvruchten, of in de velden met eeuwige sneeuw, al naar hij verkiest. Dat deze laatsten hem minder aannemelijk tot woon- plaats voorkomen, licht voor de hand, want zelfs de IJslander en de Groenlauder zceken in Amerika een uieuwe woouplaats daar, waar de netuur milder is dan in het barre Noord. In 19 staten en iu 9 territorien, dus in 28 van de 47 deelen der Unie, treft men nog staatslanderijen aan, welke eene gezamenlijke groote beslaan van on- geveer 1450 mill, acres, of bijna 600 mill. H. A. Dit congresland ataat nog ter beschikking van den ondernemiugsgeest der laudontginneia, en is geachikt tot bouwonderncmingen van meeat verschillendeu rare!. De voorwaarden, waarop ze te verkrijgen zijn, komeu hierop neer: Tegen betaling van 11 dollar per acre (4C1 are) staan de oongreslanden der laagste, tegen 21 dollar die der hoogsie klasse ter beschikking van den landbouwondernemer, terwijl nog de betaling niet terstoud behoeft te geschieden. Ook van verschillende spoor wtgmaatschappijen, die groote landschenkingen van de regeering verwerven, wauneer zij eene spoorweg- lijn aanleggeu door eene nog outgonneu streek, zijn op even gemakkelijke voorwaarden lauderijen tebekomen. Men acht het in Amerika voor het welzijn van den staat wenscnelijk zoo te handelen en men meent dat het zeer aanbevelenswaard is, elken burger, zooveel mogelijk zelfstandig, onaf hankelijk en welgesteid temakeD. Een der Senatoren verklaarde eens in bet hooge collegia, dat het stelsel van pacbteu voor de vrijheid ougunstig is, omdat de pachter geen vasten voet, geen huis of haard heeft, terwijl de eigeuaar daarentegeu is de uatuurlijke steun van een vrij gouvernement. sigaren, welke de brigadier zich in naam van den Hij zegt, dat de staatkunde der republieken er toe moet leiden het aantal grondeigenaars zooveel mogelijk As

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1881 | | pagina 2