1ER NEUZENSCHE COURANT BURGERLIJKE STAND JVO. 1659. Zaierdag 9 April 1881. 21e Jaargang bxjtoeosel Alyemeen Mieuws- en Ailvertenlieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen. Woensdag 6 April 1881. No. L658. H U L S T. AXEL. BOSCHKAPELLE. CLINGE. GRAAUW. HEN GST DDK. HOEK. RECHTSZAKEN. Arrondissements-reclitbank te Jliudelburg, VA5 i>* Van It) tot 31 Maart 1881. TER NEUZEN. Huweliiks—voltrekkingen. 17 Maart. Cornelis Staal, oud 24 j., jm. eu Anna Catharina Tholens, oud 21 j.( id. Cornelia Pieter Kaan, oud 23 j., jra. en Elena de Smidt, oud 23 j., jd. 31 Maart. Jan Allaart, oud 23 j., jm. en Aagje Deij, oud 23 j., jd. Geboorten. 16 Maart. Patrus Johannes, z. van Francina Roels. Emiliauus Petrus, i. v. Tlieophilus Marinus Fermont en van Mathilda Maria van Heoke. 18 Maart. Dina en Pieter, d en z. van Pieteruella Wisse. 21 Maart. Cataliua Elisabeth, d. van Pieter Adrianus Dolk en van Cataliua Elisabeth Kieboom. 22 Maart. Anna Cornelia, d. van Pieter Maarten van den Oudeu en van Catharina Johauua van Kfculeu. 23 Maart. Jauua, d van Gilles Drabbe en van Helena Bolleman. 44 Maart. Pieteruella, d. van Maarten van Kerkvoort en van Cathalijntje le Mahieu. 26 Maart. Nioolaas Audries, z. van Kriju Hameliuk en van Cornelia Sara Hurte. Overlijden. 19 Maart. Pieter Wisse, oud 1 dag, i. van Pieternella Wisse. Pieter Versluijs, oud 3 m., z, van Jau en van Cornelia de Mul. 24 Maart. Maria Adelaide de Meyer, ond 3 w., d. van Augustinus Ber- nardus en van Maria Louisa van de Velde, 27 Maart. Neeltje Klaassen, oud 76 j., echtg. van Jan de Bruiju. 88 Maart. Leonie Marie Louise de Meijer, oud 16 m. d. van Augustinus Bernardus en van Maria Louisa van de Velde. 29 Maart. Leviua de Dodder, oud 71 j., echtg. van Pieter Augustinus Scheirders. Huwelijks-aangifteu. 16 Maart. Wiliem Petrus de Kok, oud 25 j., jm. en Janna Angeuita Boogaart, oud 24 j., jd. Huwelijks-voltrekkingen. 30 Maart. Wiliem Petrus de Kok, oud 25 j., jm. eu Janna Angeuita Boogaart, oud 24 j., jd. Geboorten. 15 Maart. Maria Johanna Collets, d. van Hermanns Johannes Everaard en van Colleta Petronella Wapereijs. 16 Maart. Josephine Marie Henriette, d. van Henricus Ludovicus Josephus Maer- teus en van Mathilde Josephine Maria van Waesberghe. 17 Maart. Josephus Petrus, z. van Anna Catharina Pieters. 19 Maart. Maria Carolina Dorothea, d. van Charles Justiuus Verwilghen en van Maria Fraucisca Kegelaer. 27 Maart. Joseph, z. van Aloysius van der Kolen en van Johanna Christina Nederhaud. 29 Maart. Wiliem Ludovious, z. van Johannes Jacobus Brevet en van Philomena Daelman. Overljjdeu. 31 Maart. Johannes Cornelis de Kort, oud 74 j., weduwn. van Margareta Jacoba de Kock en van Cornelia Francisca Boeding. Huwelyks-aangiften. 25 Maart. Anthony de Pooter, oud 29 j., jm. eu Marina Johanna de Bakker, oud 30 i wed# Geboorten. 19 Maart. Adriaan, z. van Dirk van Drongelen en van Esther de Bruijne, 20 Maart. Jaco bus Daniel, i. van Jan van Drongelen en van Cornelia Schuitvlot. 24 Maart. David, z. van Pieter Gaile en van Catharina Cornelia van Dixhoorn. 27 Maart. Martinus, z. van Andries de Visser eu van Elisabeth Schiemau. 29 Maart. Geertrui, d. van Cornelis van Oosten en van Elisabeth Goossen. Overlijden. 24 Maart. Cornelis de Feber, oud 67 j., echtg. van Anna Maria Baart. 27 Maart. Jaoobus van Whes, oud 79 j., weduwn. van Maria Prudentia de Blook. Pieternella Jacoba Jongejan, oud 84 j., wed. van Jozias de Krijger. Huwelijks-vollrekkingeu. 18 Maart. Chr. Herman, oud 47 j., weduwn. van Juduca Bouweus eu C. Willems, oud 30 j. r Geboorten. 16 Maart. Suzamia Dma, d. van Jozias Scheele en van Dina de \isser 21 Maart. Maria Christina, d. van Johannes vau Wollfelaai en van Catharina van de Weijer. 22 Maart. Alphousus, z. van Anthony Janssen eu van Anna Catharina Mangnus. Jeleijutje, d. van Ferdinandus van Driel en vau hbrina Anna Wolfert. 23 Maart. Franciscus Amandus, z. van Desiderius Ferket en van Melania de Kechter. 27 Maart. Anthonius Johannes, z. van Jan I'raucies Coolseu en van Anna Catharina van Waterschoot. 28 Maart. Petrus Augustinus, z. van Constautinus Franciscus Vereeoken en van Cornelia Verstraateu. Geboorten. Maria Rosalia, d. van Frans Blommaert en van Coleta Paulina van Goethem. Pe»rus Augustinus, z. van Leendert Slaakweg en van Maria Fraucisca de Boeij. Silvia Maria, d. vau Augustinus Haulez eu van Maria Louis Wauters. Gustavus, z. van Judocus Verdurmen en van Dorothea Arnold Leonia Maria, d. van Rumondus Wullaert en van Philomena Want. Franciscus, z. van Petrus Gustavus van Poele en van Maria Theresia van Goethem. Overlijden. Maria Stepiiania van Ombergen, oud 1 j., d. vau Pieter Augustinus en van Johanna Gassen. Geboorten. Maria Catharina, d. van Servatius de Rijcke en van Judoca Mangnus. Honord, z. van Eduardus Jacobus van Leuven en van Elisabeth Verdurmen. Overlyden. Rosalia Durinck, oud 2 m., a. van Pieter en van Resina Dorothea Hermans. In deze gemeente hebben geeue aangiftcn plaats gehad. Huwelijks-voltrekkingen. 17 Maart. Jan Johanne# Verbrugge, oud 21 j., jm. en Wilhelmina Weesepoel, oud 27 j., jd. tuuiotnncii uci giuouv j- aan te nemen, en dat derhalve het bestaande kabinet voor een ander moet plaats maken. 1 bans ineldl men weder uit Athene, dat men daar van meening is, dat de oorlog onvermijdelijk is en dat Koumondouros eene circulaire heeft gericht aan de mogendheden, waarin hij zegt, dat Griekeiilands ear en de duuraame zekerheid van Griekenland van binnen en naar buiten bet verbieden, de door Turkije voorgestelde grensregeling aan te nemen. InEngeland heeft het Lagerhuis de voorstcllen van Gladstone tot belastingwijziging aangenomen. De begrooting door Gladstone ter tafel gulogd, leverl zeer gunstige cijfers op. Uit Zuid-Atrika komen eobter voor Engeland zeer ongunstige berichten In Basutoland gaat bet even als in de Transvaal met voordeelig voor de Engelsche wapenen. In geheel Kaapland beerscht eene vijandige stemming tegen het Engelsche element en in de Transvaal zullen botsingen wel niet vermeden kunnen wordpn. Terwijl in Frankrijk de Senaat en Kamer zich onledig houden, met de wetten op het, onderwijs, het tarief en het recht van vereeniging elkander toe te kaatsen, daar elk om beurte daarin t ene wijzi- ging of verbetering meent te moeten aanbrengen, fs de toestand in Algiers en Tunis dermate gespan- nen geworden, dat te Toulon reeds zeven oorlogs- scbepen zijn uitgerust, die voor 25 dagen kolen en rantsoenen zullen iunemen, terwijl het 14e en gCnOCtluO VGUJlt. oiun «j. tail xJlvl- meeren te Hulst; 6®. den kooper van het grootste getal ter markt gekochte paarden, aan P. de Brouwer te Clinge; 7°. den kooper van bet ter markt ge- koclite stuks rundvee; en 8°. van het grootste getal ter markt gekochte koeien of ander rundvee, beiden aan D. Dierick te St. Nicolaas. Hontenisse, 7 April. Nu het gebleken is, dat eenige kiuderen boven zes— eu beneden twaalfjarigen ouderdom te Hulst gewoon lager onderwijs genieten, beliep het getal niet ter school gaanden op 1 Jauuari 11. slecbts 88j dat is 12f pCt. van het getal aanwezigen van dfen ouderdom. De Minister van fiuantien heeft in de zitting der Tweade Kamer van jl. Woensdag de volgende mededeeling gedaan: ;/l)e beslissingen gister door de Kamer genomen omtrent artikel 6 der Rentewet zullen onvermijdelijk grooten invloed uitoefenen op de working der wet, zoo die tot stand koujt en vorderen al dadelijk een omwerkiug van verscbeidene bepalingen vau het wotsontwerp. Ik vind mij ver- plicht de gevolgen der beslissingen der Kamer m ernstige overweging te nemen en na te gaan of en op welke wijze daarin zal kunnen worden voorzien. Daaroin verzoekt de Minister schorsing van de be- handeling vau bet wetsontwerp." Daartoe is besloten Door het centraal bestuur van het Algemeen Nederlandseh Werkliedenverbond is een adres aan van terugkomst het begin van November. In bet reisplan is ook opgenomen het bezoek aan Spits bergen en zoo mogelijk het bevaren der Karazee, tenemde die zee te onderzoeken. Dickson haven aan den inond der Yenessei te bezoeken en in Barents ijshaven den gedenksteen te plastsen. De kommandant zal over het geheele tijdsverloop der maanden Juli en Augustus mogen beschikken om te trachteu" in de Karazoe te dringen en genoemd onderzoek te doen. Zooals bekend is ligt de Karazee beoosten Nova-Zembla en is die zee in de laatste jaren slechts door enkele stoomscnepen, bestemd naar de Siberiscbe rivieren/ bevaren kunnen worden. De reohtbauk heeft in hare zitting van 5 April de volgende vonnisseu uitgesproken lo P. v. M., oud 25 j., 2o F. Z., oud 32 j., arbeiders te Clinge, ter zake van raishandeling; ver- oordeeld ieder tot eeue boete van 3, subsidiair 1 dag gevangenisstraf. F. d'H., oud 26 j., arbeider te Koewaoht, ter zake van beleedigiug met woorden en dreigementen aan twee bedienende beambten in do waarneming hunner bediening gedaanveroord. tot eene boete vau f 8 of 3 dagen gevang. F. d. R., oud 28 j., schipper te Duivenshoek (Honte-

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1881 | | pagina 5