dat het de portemonnaxes tieeft. gevonden. De moeder van baar kant, wgt dat zij van uiets wist. De recbtbaiik bet ft bet meisje vrijgesproken ait honfde van haar jeugdigen ouderdum en de moeder veroordeeld tot een gevungenis van 15 dagen, vonr bet heelen van gestolen voorwerpen. Niettegen«t.aande de ontzettende ramp, die de roagazijneu van la Printemps heeft getrofftn, is bet den eigenaar gelukt een middel te vinden om zijne expedites naar het buitenhnd te hervatten. Bestel- Hngen nit den vreemde worden dus weer ingewacht, en spoedig uitgeVoerd. Op buitenlandschen handel Zal het huis zich thans voorloopig uitsluitend toeleg- gen, Z'Kilang totdat alle9 weer hersteld zal wezen Dozer dagen werd te Glasgow, het sehip Servia te water gelaten, na den Great Eastern het grontste schip Ilet is 161,5 M. lang; 15,8 M. breed en 12 M. diep; het heeft een inhoud van 8500 ton en heeft een dubbelen bodein ter opname van 1000 ton waterballast en de machine heeft een kracht van 10500 pk. Het schip is gelled van staal gebouwd en bestemd voor het verkeer tus«chen Liverpool en New-York op de bekende Cunard lijn. Een gen eskundig gesticbt voor aan den drank versla.tf len v <n het mannelijk en vrouwelijk geslacht werd or.langs te Deutsch-Wilmersdorf geopend, onder d rec!ie van den heer Wegtier, terwijl dr. A Tlaer, arts van de gevangenis te Plotzensee, het geneeskundig toezicht op zich heeft genomen. Het sluit z;ch in zekeren zin aan het Asyl te Lintorf, Rijn—provincie aan, dat, zouals men weet, voor drin kers nit de hoogere standen werd opgericht Het aantal drinkers, dat daarin een toevlucbt. zocht en vond, nam zoo toe, dat van de 446 rnanntn 301 wegeiis ver9iaafdheid aan den drank werden opge- nomen, en het blnek dat, in weerwil van de aller- ongunstigs'e nms'andigheden, 25 pCt. van de te Lin oif behiiidelde drinkers voortdurend van den drank zijn vnjgebleven. De nieuwe Russische Keizerin heeft ook haar roman de cot-ur doorleefd. Verbintenis3en in re- geerende huizen uit neiging des harten behooren anders lot de groute ztldzaamheden de tegen- woordige Czarewna Maria Theodorowna, vroeger Prinses Dagmar, had echter een innige teedere liefde voor Grootvorst Nicolaas opgevat, sedert het eerste oogenblik, dat zij elkander het eerst had- onlmoet en, tegen alio etiquette, vertoefde de Groot- vorsttroouopvolger bijna onafgebroken aan het Deen sche hof. Na zijn zware ziekte, was het. zijn vurigste wensch toch zoo lang te mogen leven, om den dug van zijn huwelijk te zien. De erfenis van den troon van het machtige Russische Rijk, gold bij hem minder dan het bezit der vurig heminde. Prinses Dagmar werd naar Nice, naar het ziekbed van haar verloofde ontboden en Hofraad Oppolzer, die eveneens daar heen gesneld was, verhaaide bij zijn terugkeer van de aandoenlijke toonee.en m de aispe smart van de zielsbe- droefde bruid. De arts, wiens gevoel tegenover dergelijke too- neelen gehard was, vond hier een tragedie, die hem baast te maciitig werd. Tot het laatste oogen blik hield Grootvorst Nicolaas de hand der Prinses in de zijne, zijn brekend oog rustte op haar liefe- lijke gelaatstrekken. Na den dood van den troon- opvolger, schonk Keizer Alexander zijn achtergelaten bruid een aanzienlijk apai.age als een zichlbaar teeken, dat hij ook hare hand gevoegd had bij de rijke erfenis van zijn tweeden zoon. En toen na een jaar in het paleis te St. Petersburg de schilterende bruiloft gevierd werd, was het begin zeer aandoenlijk; de schoone rijkgetooide bruid wos plotseling verdwenen en de bruidegom ging haar opzoeken; ver van de statievertrekken, in het bondcir hing een levensgroot beeld van haar over leden eerste liefde. In tranen badende stond de nieuwe Grootvorstin voor dit portret. Haar jonge gsde naderde haar znchtjes en sprak: wIk weet, dat gij hem zeer hebt liefgehad." Tot verbazing van het hof begaf zich de Kroonprins, tegen dc Russische hofgebruiken in, gedurende zijn witte- broodsweken, naar een tamelijk verwijderd oord om te jagen. Onlangs werd een jonge dame, Marie Biere genaamd, die haar ontrouwen minnaar met vitriool erustige wouden in het gelaat toebracht, door de gezworenen vrijgesproken. Een aantal dames volg- den haar voorbeeld, werden insgelijks vrijgesproken, tot dezer dagen zekere Clotilde Juge te Nizza haar wraak insgelijks met vitriool koelde op een officier der huzaren, met wien zij leefde en door wien z.j verla'en was. De zaak kwam thans niet voor de gezworenen, maar voor de correctioneele rechtbank, welke de dame veroordeelde tot 4 maanden gevange- nisstraf. De meeste bladen verheugeti zich dat deze rechtbank meer verstand bezat dan de gezworenen. GEMENGDE BERICHTEN. Z. M. heeft aan 6 gevangenen in het tuchthuis te Leeuwarden ontslag, aan 7 gevangenen 6 maanden en aan 30 ieder 3 maanden afslag verleend, wegens ijver, goed gedrag en andere redenen. De lust om naar N.-Amerika te verhuizen, openbaart zich ook op het eiland Schouwen. In deze maand zullen versclieidene huisgezinnen derwaarts vertrekken; alleen uit Dreisclior 8. B., een berucht dronk- aard, sigarenmaker van beroep, werd jl. Donderdag naclit door de Amsterdamsche politie als „lijk" op straat gevonden en naar het bureau gebracht. Den volgenden morgen vond men den rampzalige in den jenever gestikt. Als een staaltjc van moed en vastberadenheid bij een knaap van ruim 10 jaren, G. J. van Oinmeren, meldt men uit Ingen, dat deze een kind van 1^ jaar, dat in een« vrij breede en diepe gracht viel, onmiddelijk nasprong en met raoeite op den wal bracht, om het alzoo van een wissen dood te redden. Te Colijnsplaat. zijn bij iemand, bij wien verleden zomer des nachts versclieidene kippen werden gedood, thans een SOtal dezer dieren gestolen. Terwijl een timmcr- mansknecht te Amsterdam bezig was met het slijpen van een beitel, schoot dit werktuig uit en sneed hem den arm tot boven de pols bijna af. Een gevangene in het tuchthuis te Leeuwarden heeft den adjunct-kommandaiit en een der bewaarders be- langrijk verwond met een schaar. De eerstgenoemde ontving een steek in den rug, laatstgemelde een ter zijde bij den buik. Te Bergen op Zoom is een muzikant en liedjeszanger in deu jenever gestikt. Volgens het Weekblad vocr Elburg e. o. hebben 2 studenten van de theologische school te Kampen zich tot v ortzetting hunner studien laten inschrijven aan de Vrije Universiteit" te Amsterdam. Te Zwolle is een rangeermeester bij het omzetten van een wissel gevallen en door een locomotief en eenige wagens zoodanig overreden, dat zijn beide beenen en rechterhand verbrijzeld werden. In den Eierlandschenpolder is de boerenhofstede Leiden een prooi der vlammen geworden. De pachter A. Boon had haar pas een week geleden be- trokken. Door de Belgische justitie is te Maastricht uitgeleverd zekere H., die ter zake van vergrijp tegen de zed-n door de rechtbank te Rofterdam tot 6 maanden gevangenisstraf is ver oordeeld. Gedurende de maand Januari alleen hebben te Brussel dertien faillietverklaringen en niet minder dan 1,024 wisselprotesten plaats ge- had. Het fregatschip Richelieu, dat men inder- tijd te Toulon heeft laten zinken, ten einde den brand te blusschen, die aan boord ontstaan was, heeft men thans gelicht, zonder dat zich daarbij eenig incident heeft voorgedaan. De Zuid— Afrikaan, te Kaapstad, had op 8 Maart reeds 2076 pd. st. (f 24,912) bijeenverzameld voor de gewonden, weduwen en weezen in de Transvaal. Het op 8 Maart in de Zuiderzee gezonken tjalkschip de Twee Gezusters, en thans daar nog aanwezig, heeft bij publieke veiling te Kampen de som van vijf' en twintig cents en de lading steenkolen tien cents opgebracht. Vaartuig en lading werden in inassa aangekocht door den scheeps- bouwmeester E. J. van Goor, te Kampen, voor 0,85. Voor de arr. rechtbank te Utrecht zal een interessante zaak bepleit worden. Het geldt den prijs van f 300,000, die voor eenige jaren op een Ooslenrijksch lot viel en ten goede kwam aan een bakker te Utrecht. Na diens dood moet uit eene notarieele scheiding gebleken zijn, dat dat lot was toebedeeld aan zijne stiefkinderen, waarover hij voogd was. Deze trachten nu voor den rechter hunne aanspraken op dien prijs te doen gelden. Op het eiland Borkum heerscht thans een ware rattenplaag. Reeds sedert jaren begonnen die lastige gasten zich op het Oostland van het eiland zoo 9terk te vermeiiigvuldigen, dat weiden, akkers en oogst grootendt.els mislukten. De jacht met honden en andere vei'dclgingsmaatregelen hebben niet voldoende geholpeti. De vraatzuchtige dieren liouden verblijf in gaten in de duiueii, en vreten alles op wat hen dient Ook de wortels van de jongen helm plan ten worden vernield, en hoe het er in 't aanstaande voorjaar zal toegnan met de eieren en het broedsel der vogelkolonie* aldaar, laat zich denken, Te Hoorn is cen boom in het planftoen, die geveld werd, op twee spelende kind ren nederge- vallen. Van een der kleinen, een meisje van 2^ jaar, werd het hoofd gedeeltelijk verbrijzeld, zoodat zij kort daarna overleed, terwijl een jongetje van 3£ jaar met gebroken arm en been en een kwetsuur werd opgenoinen. De vader der kinderen was zelf in de nabijheid aan het werk en het gevaar ziende had hij hen willen waarschuwen, maar kwam te laat. Op het gehucht Halle was dezer dagen een 74jarige landbouwer bezig met een oed verroest geweer uit elkander ta halen. Niet wetende dat het wapen geluden was, had de man den loop in het vuur gelegd, ten dude dozen grtnakkelijker los te maken. Eensklaps had er een hevige. ont- pl offing plaats en de man viel dood mer. De ongelukkige had een lading lood in de voile borst bekomen. Zijn twee en zeventigjarige vrouv alleen was getuige van het ongeluk. Even buiten Parijs hield een landbouwer twee varkens, die hij dezer dagen om hen te laten eten uit liun hok litt komcn. Z.jn kind kwam achter hem aan en een van de varkens, die de boterliam welke de kleine in de hand had, in het oog kreeg, kwam naar haar toe en beet haar in de hand. De kleine vluchtte, maar viel, terwijl de varkens haar volgden. Vdor haar vader nog op haar angst- geschrei kon toesnellen, hadden de varkens de kltine reeds zulke erustige beten toagebracht, dat zij een uur later aan de gevolgen bezweek. Te Cappellen in Belgie heeft, evenals voor eenige dagen te Ostende was gescined, een meisje zich doodgedanst. Het kind had, om den prijs, die met balfvasten voor het nette en langdurige dansen wordt uitgeloofd, te winnen, ruim een uur staan te dansen en viel toen buiten kennis neer. Voor men haar nog naar huis had kuiuien vervoeren, was zij reeds overleden. Op het oogenblik is te Parijs eene dwergin te zien, welke naar bet schijnt haar evenbeeld nog niet gehad heeft. Zij gaat door onder den naam van Prinses (natuurlijk) Pauline. Zij heeft een lengte van slechts aclit en .dertig centimeter en is dus niet veel grooter dan een gewone wijnflesch. Nu is zij op het oogenblik slechts vier jaar oud en het is dus wel te verwachten, dat zij nog groeien zal, doch wanneer men nagaat dat een pas- geboren kind geraiddeld een lengte heett van vijftig centimeter, zal men moeten toestemmen, dat er weinig kans op is, dat haar toeneming in lengte veel bedragen zal. Zij is onze landgenoot en werd dicht bij de Belgische grenzen geboren. Het on gelukkige kiud kan zeer moeielijk loopen, en de eerste gedachte die men krijgt, wanneer men haar ziet is, dat zij slecht gebouwd of liever gedespro- portioneerd is. Dit is intusschen minder het geval slechts haar hoofd is, zooals dit gewoonlijk bij dwergen het geval is, te groot. Te Bricquebost werd een oude vrouw door zekeren Lecomte vermoord. Hij hield het hoofd der ongelukkige 20 minuten in het vuur om het te doen voorkomen, alsof zij bij ongeluk zoo was omgekomen. Daarna ging hij met 80C0 frs. uit de kas der weduwe jp den loop, maar werd kort daarop gearresteerd. Om duidelijk te maken wat men door een wonder te verstaan heeft, vroeg een schoolmeester aan een zijner leerlingen»Als iemand van een toren valt, zonder zich te bezeeren, wat is dat <r Toe- val," antwoordde de leerling. *iHm, ja, dat kan men zoo wel opvatten. Maar als hij nu nog eens valt zonder zich te bezeeren, wat is dat dan?" ,/Geluk," zeide de leerling. „Jawel! Maar als hij nu voor de derde maal, hoort ge wel, voor de derde maal naar beneden valt zonder letsel te krijgen, waar moeten we dan aan denken?" #Aan oefe- ning," was het antwoord.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1881 | | pagina 2