TER NEUZEIYSCHE COURANT BU1TENLAND. BURGERUJKE STAND. Algemeen Nieuws- eD Advertenlieblad voor Zeeuwscb-Vlaanderen Zaterdag 19 Maart 1881. No. 1653. BIJVOEaSET. RECHTSZAKEN. Arrondissenients-rechtbank te Middelburg. GEMENGDE. BERICHTEN. HULST. AXEL. BOSCHKAPELLE. C LI N G E. VAN DE I)e rechtbnnk heeft in hare zitting van 16 Maart de volgende vonnisien uitgesproken M. d. F., weduwe van A. D., landbouwster te Zaamslag (Othene) ter zf.ke van het laten afkappen van eene met een harer buren gemeene afscheidings- haag en het zich toeeigenen van het daarvan afkomstige houtvrijgesproken. M. G., schippersknecht, gedomicilieerd te Ter Neuzen, ter zake van mishandeling; veroord. tot eene geldb. van 8 of 8 dagen gevang. C. P., vrachtrijder te Hoek, ter zake van eenvoudige diefstalvrijgesproken. J. D., boerenjongen te Axel, ter zake van mishande lingveroord. tot 3 dagen eelstraf. M. C. S., vrouw van A. L., leurster te Hulst, ter zake van mishandelingveroord. tot 2 geldb. ieder van 3 of 1 dag gevang. voor iedere boete. P. d. B„ dienstknecht te Sas van Gent, ter zake van mishandelingveroord. tot eene geldb. van /8 of 8 dagen gevang. In October laatstleden meldde men in de Brussel- sche bladeu, dat er in de Nationale Bank, of aan den ingang der tentoon9telling, een som van 48,600 fr. gestolen of verloren was. Alia nasporingen waren te vergeefs, ofschoon de eigenaar 5000 fr. belooning beloofde aan hem die ze terugbracht,. Dezer dagen kwam do politie op het spoor van twee families, die te Molenbeek in twee aaneen grenzende huizen woonden en waarvan het gerucht ging dat zij eens geld gevonden hadden. Men deed een onderzoek doch men vond niets. In den kelder echter nam een agent van politie een blok hout op, dat 45 centimeters breed en 30 hoog was. Hij scheen verwonderd dat dit blok zoo weinig woog. Bij onderzoek vond hij dat het blok boven was doorgezaagd en toen het stopsel weggebroken was, vond men een pak actien ter waarde van 88,600 fr. De andere 10,000 fr. waren in de twee huis- gezinnen gebruikt aan verscbillende goederenmen vond onder ander voor 900 fr. juweelen. De ou- eerlijke vinders zijn gearresteerd. Het Vlaamsche adres aan de Engelsche natie ten gunste der Transvaalsche Boeren is door 3659 personen onderteekend, waaronder ook een aantal Walen en 21 professoren aan de Luiksche uni- versite it. Bovenaan staat de naam van den dichter De Gejter. Te Brussel, Brugge en op andere plaatsen gaan nog inteekenlijst.en rond. In de bladen vindt men nog verschillende lezingcn over den gruwelijken moord op den Keizer van Rusland, welke overeenkomen met hetgeen we in het vorig nummer mededeelden. Nadat de Keizer gestorven was, werd het lijk nog denzelfden dag in een receptiezaal gebracht, waar te 10 uur des avonds een plechtige lijkmis gehouden werd. Des middernachts had door 5 geneesheeren de lijkschouwing plaats. Men zegt dat alle inwendige organen, bizonder hart en lever gezond zijn be- vonden. Het hjk werd gebalsemd en vervolgens in de uniform van het Preobraschenki-lijfgarde- regiment met alle generaalsteekenen door den hof- photograaf Lewitzki gepliotografeerd. Het gelaat van den Keizer is niet erg gekwetst en niet ver- wrongen. Het linker-ooglid is geschrampt, op den rechterwang vertoont zich een donkere roodevlek; in den linkerwang zijn talloos kleine glasscherven gedrongen. Aan het voorhoofd tusschen de wenk- brauwen en aan den kin zijn kleine bulten zicht- baar; het linkerbecn hing nog slechts aanspieren. Het werd daarom afgezet en door een kunstbeen vervangen. De geworpen bommen waren zooge- naamde glaskogels, zooals bv. in cbemiscbe labora- toriums gebruikt worden; zij bevatten nytroglycerine, een boogst gevaarlijke ontploffiugstof, met de ver- werking waarvan Russakoff vertrouwd was. Latere berichten bebben bevestigd dat Russakoff werkelijk tot de boofdaanleggers behoorde. Hij is ook bij het lijk gebracht van den persoon, die niets omtrent zijn afkomst wilde mededeelen, en van wien men beweerde dat hij de twe de bom geworpen had. Hij herkende in dozen zijn medeplichtige. Volgens een mededeeling van den Minister van binnenl. zaken is ook den 11 dezer een persoon gearresteerd, die bekend heeft tot de samenzweer- ders te behooren en aan de uitvoering der daad te bebben willen deelnemen. De politie is er verder in geslaagd gistemacht het liuis te ont- dekken waar de bommen waren afgeleverd. De bewoner heeft zich bij de komst der openbare autoriteit doodgescbotcn. De bij hem inwonende vrouw werd gearresteerd. Men vond er ontplof- bare projectielen en eene proclamatie, betreffende de uitvoering van den aanslag door twee man. Des voormiddags ten elf ure verscbeen in diezelfde woiiing een jeugdig man, die dadelijk werd ge arresteerd en bij zijne ainbouding zes revolver- schot.en loste, waardoor drie politie-agenten werden gewond. Des avonds na den moordaanslag werden in de straten nihilistische gescbriften verspreid en is zelfs een proclamatie uitgevaardigd, waarin wordt mede- gedeeld dat bet vonnis, uitgesproken over den Czaar, ten uitvoer is gebracht, en dat over d'en nieuwen souverein zal worden geoordeeld naar zijne werken. De spinnerij van den beer Mimerel, op de place du Trichon te Roubaix, is een prooi der vlammen geworden. Niettegenstaande de spoedig aasgebrachte hulp, kon inen in den beginne het vuur niet meester wordeneindelijk kwam een stoomspuit aan, en men slaagde er in een groot deel van de fabriek te redden. De schade echter be- draagt nog ongeveer 300,000 fr. Alles was verzekerd. De stoomvaartmaatschappij Nederland zal over 1880 een dividend van 8£ pCt, uitkeeren. Vol gens een bericht uit Zierikzee, zal de stoomboot- dienst tusschen die plaats en lake met 1 Mei a. s. een aanvang nemen. Naar wij vernemen bebben twee van de drie van oneerlijke handelingen be- scbuldigde ontslagen ambtenaren der Maatschappij tot oxploitatie van staatsspoorwegen te Middelburg en te Vlissingen, de wijk genomen naar het buiten- land. De marechausees, die sedert het laatst der maand December te 's Hage dienst hebben gedaan, zijn naar hun respektieve standplaatsen teruggpkeerd. Een reiziger in manufacturen voor eene firma te Venlo heeft zich sedert 15 Februari met een aanzienlijk bedrag uit de voeten ge- maakt. Te Dockum is in de Christelijk gerefor- meerde kerk een gedeelte van het plafpnd inge- stort. Gelukkig was de godsdienstoefening juist een half uur te voren geeindigd, zoodat het ongeval nu zonder persoonlijke ougelukken is afgeloopen. De tweelingen, mejuffrouwen Smit, te Almelo, vierdon den 15 dezer haar 90n verjaardag. Een kindje van vier jaren is al spelende aan den heikant te Tilburg in een modderkuil gevallen en verdronken. Het driejarig zoontje van den landbouwer P. Hoekstra te Hindeloopen is in een ton met wei gevallen en werd er eenige oogen- blikken later leveuloos uitgebaald. De mazelen zijn te Nunspeet epidemisch heerschende verklaard. Te Leiden heeft deze week aan het station een hevige vechtpartij plaats gehad tusschen een aantal studenten en bet dienstpersoneel. De oorzaak was dat de statiouschef een 3tal studenten den toegang tot het perron ontzegd bad, omdat zij hinderlijk waren voor de reizigers en voor bet personeel. Te Steenbergen is een kind van 3 jaar, terwijl de ouders afwezig waren, zoodanig verbrand, dat het aan de brandwonden is overleden. Het ongeluk is vermoedelijk ontstaan door het spelen mat lu- cifers Te Jerusalem worden toebereidselen ge- maakt voor de plechtige ontvangst van aartshertog Rudolf in deze stad. De landverhuizing komt weer in vollen gang. In het laatst van Februari zijn te Maintz 1000 landverbuizers, eenige dagen later nog veertien spoorwagons vol en tbans alweer 650 personen aangekomen, alien Duitschers, die hun vaderland verlaten. V olgens de jongste taxatien is bet aantal bewoners der aarde ongeveer 1440 millioen, Daarvan behooren 400 millioen tot den Christelijken, 7 millioen tot den Joodscben, 170 millioen tot den Mohammedaanschongodsdienst, terwijl 850 millioen tot de Heidenen gerekend worden. Dezer dagen 's avonds te buis komende, raeende mej. S., te 's Hage, te moeten vermoeden, dat zich een vreemde in haar woning bevond, en vcrzocht een der in hetzelfde huis wonenden, met haar alle plaatsen te doorzoeken. Nergens werd een spoor van een indringer gevonden. Men wilde einde'iijk de dienstmaagd, die op het meidenkamertje sliep vragen, of zij ook onraad had gemerkt; doch deze, het hoofd onder de dekens v-erborgen, was niet wakker te krijgen. Door haar aan te stooten weak het dek eenigszins terug, en bevond men dat zij den #inbreker" bij zich verborgen hield Een goed middel tegen dronkenscbap heeft de politie te Hildesheim bedacb*. Alle personen die een9 voor dat vergrijp zijn veroordeeld, worden in een dagblad bekend gemaakt. Alle tappers weten dat zij deu personen die onder die rubriek voorkomen, niet meer mogen schenken; doen zij bettocb, dan wordt hen de vergunning om te tappen ontnomen, zoodat zij er wel voor zorgen die heeren buiten hun huis te bouden. Van 1 tot 15 Maart 1881. TER NEUZEN. Huwelijks-aangiften. 4 Maart. Cornells Pieter Kaan, oud 23 j., jm. en Elena de Smidt, oud 23 j., jd. Adriaan Versluijs, oud 59 j., weduwn. en Johanna Klaassen, ond 46 j., jd. 15 Maart. Jan Allaart, oud 23 j., jm. en Aagje Deij, oud 23 j., jd. (jeboorten. 1 Maart. Jaooba Adriaua, d. van Jacob de Jonge en van Adriana Riemens. Maria Adelaide, d. van Augustinua Bernardus de Meijer en van Maria Louisa van de Velde. 2 Maart. Adriana, d. van Louis Jolijt en van Francina Goedgeluk. Mathilda Joanna, d. van Johannes Charles de Pauw eu van Sophia Amelia de Meijer. 5 Maart. Jacob, d. van Abraham van den Bovenkamp en van Adriana de Reus. 8 Maart. Adriaan, z. van Hendrik van W\jck en van Elizabeth Francina de Visser. Catharina, d. van Cornells Lansen en van Neeltje de Smit. Willemina Janna, d. van Pieter van Koeveriugen en van Elena Herrebout. Overlijden. 4 Maart. Suzanna Bareman, oud 64 j., eohtg. van Ferdinandus Dees. 7 Maart. Adriaan Dieleman, oud 2 w., z. van Willem Geerard en van Cornelia Dekker. 10 Maart. Willem Dieleman, oud 84 j., echtgen. van Janneke Wiskerke. 11 Maart. Karel Cornells van Aalst, oud 6 m., z. van Arie en van Adriaua Haak. 12 Maart. Jauneke de Bruiju, oud 47 j., d. van Jan en van Neeltje Klaassen. 14 Maart. Geertruida van Wijok, oud 69 j., wed. van Daniel de Zeeuw. Geboorten. 9 Maart. Maria Theresia en Jeannetta, dochlers van Francies Vermeuleu en van Philomena Maria Slrobbe. Overlijden. 28 Febr. Een als leveuloos aangegeven kind van het vr. geslacht van Jan Francies de Kraker en van Apolonia van Overmeeren. Geboorten. 2 Maart. Lambertus, z. van Lambertus Cornells Riun en van Janna't Gilde. 3 Maart. Sara Elisabeth, d. van Adriaan Viuke en van Wilhelmiua van Wijck. 13 Maart. Aarnout, z. van Petrus Diele man en van Maria de Feijter. Cornelia, d. van Cornelia Willemsen en van Cornelia van Tatenhove. Overlijden. 4 Maart. Catharina Dieleman, oud 52 j., wed. van Leviuus Klaassen. 12 Maart. Hubert Kramer, oud 69 j., weduwu. van Sara kraaijvauger. Huwelijks-aangiften. 4 Maart. Christiaan Herman, oud 47 j., weduwn. van Judoca Bouwens en Cecilia Willems, oud 80 j., jd. Geboorten. 13 Maart. Alphousus, z. van Gijsbregt van Laar en van Paulina Adriaanseus. Overlijden. 5 Maart. Christiaan Raman, oud 15 m., z. van Leopoldus en van Johanna Herman. 12 Maart. Regina Levina de Maesschalck, oud 43 j., echtgen. van Charles Louis van Haelst. Geboorten. Maria Clementina, d. van Petrus Josephus Lockefeer eu van Maria Stephanie van Hoek. Maria Paulina, d. van Augustus Dhert eu vau Johanna Juliana de Kauwer. Aloysius Cyrillus, z. van Frauciscus Hoefuagels en van Maria Leonie Dansaert, Overlijden. Gustavus Blommaert, oud 3 m., E.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1881 | | pagina 5