BLK EN DM AKIN G. Calaitens waterscFap lalsoorlen. AABIEBSTEnillG, 2. Het. ffooiilinis, ScHnnr ei Erf, ADVERTENTLM. OPENBARE VEKK00PINGEN Openbare Verkooping. Eene partij Huisraad, Openbare Verkooping. van financien in bewerking is, zijn volgens de verklaringen van den Minister van financien de rolgende1°. van den grooten kring van industrieelen zal een zeker percentage van de genoten winst (berekend naar de drie of vier laatste jaren) worden gevorderd met eigen aangifte, geheel op den voet der thans aanhangige rentebelasting. 2°. van de kleine industrieelen en neringdoenden, wier inkomen beneden een zeker bedrag blijft, zal een belasting worden geheven, meer op den voet van de tegen- woordige patentbelasting en dus zonder eigen aan gifte. 3°. van de ondernemers van publieke ver- makelijkheden enz. zal een belasting worden geheven niet naar de genoten winst, maar naar den aard en den omvang van het bedrijf. Men schryft uit Bergen op Zoom De lang verwachte stoomtram van hier naar Tholen zal eiudelijk verschijnen. De richting is bepaald door de Stationstraat, de geslechte gronden achter de Mnrsche Tuin en de school van gewoon lager onderwijs naar den Tholenschen straatweg. Gemengde Berichten. Men schrijft uit WateringenEr heeft zicb te Kwintsheul eene zonderlinge wijze van invor- dering van's Rijks belastingen voorgedaan. Zekere W. v. L., een ongehuwd, alleen wonend persoon, was ongeveer f 12 Rijks personeele belasting ten achteren. Een paar deurwaarders der belasting, vergezeld van een gemeente-veldwachter, kwamen hem een dwangbevel te huis brengen, doch ver- voegden zich daartoe niet ten woonhuize van den belastiLgsehuldige, maar bij diens zwager A. H., waar alleen de huisvrouw te Luis was. Hoewel die vrouw betoogde en aantoonde dat zij aan eene verkeerde deur waren, mocht niets helpen en kwamen zij binnen en vergden van de vrouw betaling. Natuurlijk werd dat geweigerd, waarop een der heereii zoo vrij was, om een bloedkoralen ketting met gouden slot, dat op de tafel lag, op te uemen en in zijn zak te stekeu met de woorden, dat hij dit dan maar vast zou inpakken. Vervolgens zag hij den sleutel op het kabinet steken, en wilde hij dat openen, doch de vrouw sprong op en wist dien sleutel te bemachtigen. Hierop volgde de bedreiging, dat hij het slot zou laten opensteken en er alles van waarde uit zou halen wat hij zou viuden, al ware 't ook voor f 1000. Werkelijk werd onmiddelijk een smidsknecht met een bos zoo- genaamde keizers geroepen, om dit deukbeeld ten uitvoer te leggen. De vrouw wist echter dien man te beduiden, dat het voor zijne verantwoording zou zijn wat hij deed, maar dat zij niet wilde dat hij 't kabinet aanraakte. De smidsknecht weigerde daarop. Eenige oogenblikken daarna verscheen de intusschen geroepen werkelijk belastingschuldige, W. v. L., die de door hem versehuldigde belasting aan den deurwaarder ter hand stelde, waarop deze de bloedkoralen ketting terug gaf en zich met zijne handlangers eindelijk verwijderde. A. H., te huis komende, heeft van de door zijn vrouw ondervonden behandeling den volgenden dag bij den burgemeester van Monster proces—verbaal doen opmaken. Het is te hopen, dat de bevoegde autoriteit zich deze zaak zal aautrekken en de schuldige Rijks-ambtenaar de verdiende straf niet zal ontgaan. Om in tuinen altijd nette paden te hebben, waarop geen gras groeit, geeft een Duitsch blad den volgenden raad: //Men grave de paden 20 of 25 cM. at en bestrooie ze met een even dikke laag zaagsel, die voor niets of heel goedkoop te krijgen is Zulk een pad voldoet aan alleeischen: er groeit geen gras op, het is na regen heel spoedig weer droog, en blijft zelfs bij kouil weder betrek- kclijk warm. Natuurlijk moet zulk een zaagsellaag om de vijf of zes jaar vernieuwd worden het over- geblevene is voortreffelijke mest voor de bloem- bedden. Wil men van de gewone grintpaden geen afstand doen, dan make men de zaagsellaag iets minder dik, en strooie er van 5 tot 7 cM. grint overheen. Op de Schotsche kust bij Aberdeen zijn in den storm, die daar oniangs woedde, 9 schcpen vergaan, waarbij ongeveer 90 menschen om het leven kwamen en slechts 15 gered warden. Een dier schepen, naar Dundee bestemd, is met zijne bemanning van 30 koppen in het gezicht van de1 kust vergaan, nadat men van daar vruchtelooze pogingen tot redding gedaan had. Het vaartuig leverde een vreesselijk schouwspel op. De be manning was in de masteu geklommen, enmen zag verscheideue van ongelukkigen als leveiiloos aan de touwen geklemd hangen, totdat de masten vielen. Met den grooten mast vielen twaalf man en met den fokkemast vier. Het lijk van den kapitein is, aan een balk gebonden, op het strand aangespoeld. Getrouwd C. STAAL, Pz. en A. C. THOLEN8, die, ook namens wederzijdsche betrekkingen, hun- nen kartelijken dink betuigen voor de vele blijken van belangslelling, die zij zoo van hier als elders, vdor en bij de voltrekking van hun huwe- lijk ondervonden. Ter Neuzen, 17 Maart 1881. De ondergeteekende maakt bekend, dat hij zich alhier gevestigd heeft als IIUIS- en RIJTUIGSCIIILDER,GLAZEAMAKEll en KAMERBEHAA'GESt. Hij hoopt door eene prompte en civiele bediening het vertrouwen van zijne begunstigers waardig te maken. P. J. HARTE. Hoek, den 19 Maart 1881. Mr. J. P, Dronkers, Notaris te Ter Neuzen, zal op Woensdag den 23 Maart 1881, des namid- dags 1 ure, ten verzoeke en ten Woonhuize van D. VAN DEN BERG, scheepstimmermen te Ter Neuzen, in het openbaar presenteeren te verkoopen: bestaande in: 2 pluimen Bedden en 6 Kus- sens, 1 kersenhouten Chiffonniere, 1 maho- niehouten Bufi'etkastje, 2 ronde-, 2 vierkante en 2 kleine Tafels, 1 Nachttafeltje, 1 Kast- klok, 1 Kleerkast, 2 Ledikanten, 8 Spiegels, 4 Prenten, 3 Bloemvazen, 1 Hanglamp, 1 Tafellamp, 14 Stoelen, 2 Zetels, 2 Kachels, 2 Vloerkarpetten, kleine Kleedjes, koperen Ketels, 2 Doot'potten, Theeemmer, 4 Horretjes, 2 Japansche en 2 wit beenen Kistjes, 1 Vlag met stok, 1 Juk met Emmers, Waschtobben, 2 vergulde Lijsten, 1 Varkenshok, IJzer-, Blik-, Geleierd-, Glas- en Aardewerk en wat verder te koop zal worden aangeboden. Koopen beneden de f -3,— h contant. De Dijkgraaf van den polder Zaamslag maakt bekend dat eene vergadering van stembevoegde Inge- landen is belegd tegen 11 aamhlg den 28 Maart 1881, des namiddags ten 2 ure, in het logement van J. den Decree te Zaamslag. Het Bestuur der waterkeering van het calarai- teus waterschap WALSOORDEN, zal op Zaterdag den 9 April 1881, des voormiddags tien ure, in het logement bewoond door Jan Fbancies Adriaansens te Walsoorden, gemeente Hontenisse, in het openbaar AANBESTEDEN: De gewone en buitengewone onderhoudswerken aan die waterkeering, hoofdzakelijk bestaande in het maken van: 474 M2. glooiing van gesorteerden Vilvoord- scher. steen, op Waalpuin 1470 M2. glooiing van voorhanden steen en puin; 1024 zuilenbazalt op waalpuin; 1862 gesorteerden Doornik- schen steen op waalpuin; Het leveren en verwerken van 7517 stuks ge- creosoteerde dennen perkoenpalen Het geheel vernieuwen van: 3000 M2. wintermat; 1000 M2. zomermat; 200 M2. rijsbeslag met vlechttuinen. Het leveren van wintermaterialen enz., enz., alles breeder omschreven in het daarvan opgemaaktte bestek, hetwelk van heden af ter lezing ligt in het lokaai der vergaderingen van het dijksbestuur, en ten kantore van den Secretaris-Ontvanger, bij wien het op aanvraag tegen vooruitbetaling van zestig cents verkrijgbaar is. De aanwijzingen zullen door het dijksbestuur, bijgestaan door zijnen waterbouwkundigen ambte- naar, geschieden, op Zaterdag den 2den en Dius- dag den 5d«n April e. k., telkens aanvangende des voormiddags tien ure te Walsoorden, zullende buiten- dien geene nadere aanwijzingen plaats bebben. Hontenisse, den 19 Maart 1881. Het Bestuur voornoemd, A. HOMBACH, Voorzitter. COLLOT d'ESCURY, Secretaris- Ontvanger. door het ministerie van den Notaris C, J. A. Fere ken, te Ter Neuzen. 4 Op Woensdag den 23 Maart 1881, des namiddags ten 2 ure, ten verzoeke van JAN LEIJSj workman, wouende te Ter Neu zen, van Eenige Meubilaire Goederen, Delfgereedschap, 1 Geit, 1 Varken, 10 Hoenders en Haan, 3 zakken Aardappelen, Kliefhout enz. enz. VroeLer breeder geannonceerd. Koopen tot en met f 3,kontant. Te vergaderen aan des verkoopers woonhuis aan het kanaal van Ter Neuzen. Op Maandag den 4 April 1881, des voormiddags ten 11 ure, van: 20 koopen SUIKERPEEN, liggende in den Remoorterepolder, gemeente Ter Neuzen, nabij de herberg van Petrus van Damme aldaar, alwaar men zal vergaderen. De Notaris C. J. A. Fercken te Ter Neuzen, zal ten verzoeke van den beer H. ONGHENA te Zniddorpa en in voordeel van de erven weduwe 1 BELLARMINIUS DE MAESSCHALCK op Dins- dag den 12 April 1881, des namiddags ten twee uren, in het openbaar verkoopen Eerste Koop. Een WOONHUIS, STAL en verder AANHOO- RIGHEDEN, met Erf, Tuin en Bouwland, alles in den polder Zuiddorpe Noorddeolgemeente Zuiddorpo, kadastraal sectie B nummers 487, 758 en 754, 735 en 736, groot 45 aren 9 centiareu. In pacht bij den medeverkooper Petrus de Maesschalk tot 30 April 1886. Tweede Koop. Eene partij BOUWLAND en EIKENBOSCH, in den polder Zuiddorpe Noorddeel, gemeente Zuiddorpe, kadastraal sectie B nummers 356, 357 en 358, samen groot 2 hektaren 58 aren 70 centiareu. Derde Koop. Een stuk BOUWLAND, gelegen in den Moer- spuipolder, gemeente Zuiddorpe, kadastraal sectie D nummer 49, groot 1 hektare 6 aren 70 cen- tiaren. De twee laatste perceelen in gebruik te aanvaar- den met het rooven van den oogst des jaars 1881. ■De verkooping wordt gehouden in fsenen enkelen zitdag in het koffiebuis van den heer A. Moer- dijk te Zuiddorpe. De Notaris Coninck Westenberg, z,d op Maun dag 21 Maart a. s., des namiddags 6 uur, in de herberg bij A. Kamoen te Sas van Gent, ten behoeve van den heer E. GIJSEL aldaar, opnieuw presenteeren te verkoopen den 14 Maart jl. opgehouden. Op het Woonhuis kan f 1000,als eerste hypotheek tegen 4^ gevestigd blijven.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1881 | | pagina 2