JsrtrBk ier Mevemail naar Oest-Iii. moedwilligen doodslag en veroordeeld tot een tucht- huisstraf voor den tijd van 25 jaren. Naar men verneemt, is de Nederlandsche regeering toegetredeD tot ket voorstel van Frankrijk en Noord-Amerika, om ziek te doen vertegenwoor- digen op de den 19 April te Parijs te kouden conference omtrent de regeling van de muntkwestie in den zin van het aannemen van den dubbelen standaard als betaalmiddel in het internationaal rerkeer. Wie de gedelegeerden van ons land zullen zijn is nog niet bekend. POSTER IJ EN Via, Napels, (Fransche mail) 18 Maart 7,30 'savonds. Via Napels, (Maats. Nederl.) 21 Maart 7,30'savonds. Via Brindisi, 24 Maart 7,30 'savonds. Via Amsterdam, 25 Maart 5,50 's avonds. De Fransche pakketbooten doen Riouw, Banka en Palembang niet aan. Landbouwberichten.' Op een stal onder de gemeente Zundert, nabij de Belgiscbe grenzen heeft zich ket mond— en klauwzeer geopenbaard. 95 schapen en 14 runde- ren van den veehouder en 2 melkkoeien van zijn bouwman zijn verdacht verklaard. De burgemeester Spoedig werden dan ook zijne kinderen, benevens zijn biechtvader ontboden. Zijne Majesteit legde nog de biecht af en gebruikte nog het II. Avond- maal, waarna de gebeden werden gelezen (volgens andere berichten is hij tot zijn dpod bewusteloos gebleven). De dood naderde echter met rasse schreden en ten 3,35 blies hij den laatsten adem- tocht uit. De persoon die den eersten bom geworpen had werd dadelijk gegrepen, doch die den tweederi wierp wist te ontkomen; een derde werd gearresteerd en bleek een leerling te zijn van de Bergwerkacademie. Een der gearresteerden, genaamd Russakoff, oud 21 jaar, is met zekerheid als een der daders bekend. Alexander II Nicolaievitsch, Keizer van Rusland, werd den 29 April 1818 geboren. Den 11 Mei 1834 werd hij op den leeftijd van 16 jaar als Czare- vitsch meerderjarig verklaard. Voor kerstel zijner gezondkeid een reis naar Duitschland makende, leerde hij daar Prinses Marie, dochter van den groolhertog Lodewijk van Hessen- Darmstadt kennen en keerde, na de voltrekking van zijn huwelijk met deze Prinses, te St. Peters burg terug. Van 11 Januari droeg hij den titel van kanselier van de uuiversiteit van Finland. Na zijn huwelijk trachtte hij zich bij de Finlanders bemind te maken wist hij ken voor Rusland te wiunen. Sedert hooft ,'r. 7" j°" en wist mi nen voor ilusland te wiunen. Sedert heeft in overleg met den distnctsveearts, de noodige den dood van ,,en groothert Pauiowitsch had hij maatregelen verordend ter voorkoming van de ver- i, u i J ,p,ei,li„s <fer si.kle, die ve,mo,d,lijk ait Belgie °e sohol«° is overgebracht. keizerrijk. Den 2 Maart 1855 werd hij tot Keizer gepro- clameerd. De oorlog tegen de verbonden mogend- keden werd door hem voortgezet. Na het sluiten van den vrede was een der eerste hervormingen door hem vervuld, een aanzienlijke vermindering van het etfectief van het leger; hij deed krachtige pogingen om een hechterc basis aan de finantien des rijks te geven en den handel te bevorderen en bewerkte belangrijke wijzigingen in de administratie van het rijk. Ook hadden belangrijke hervormingen plaats op het gebied van het onderwijs. De belangrijkste zijner regeeringsdaden mag echter genoemd worden de vrijmaking der 53 millioen lijfeigenen over het geheelo rijk verspreid, waartoe het decreet geteekend werd den 10 Februari 1861. V erschillende revolution hadden plaats, doch werden ouderdrukt. De herhaalde pogingen om het Russische rijk uit te breiden naar de zijde van het Oosten, zijn menigmalen een onderwerp van ongerustheid ge- weest voor de andere Europeesche mogendheden. n In 1867 stond de Czaar aan de Vereenigde De volgende bizonderheden zijn daaromtrent be- Staten Russisch Amerika, een onherbergzaam oord kend geworden: af, voor dc som van 35 millioen frcs. De Keizer had in de ingen.eurskazerne de Zon-0p godsdienstig gebied groeide onder zijn re- dagsparade bijgewoond. Ten If ure keerde hij geering het gezag van den staatsgodsdienst belang- van daar terug in een gesloten njtuig. Hij was rijk aan< 5 vergezeld van zijn breeder Michael Nicolawitch, Welke belangrijke rol Rusland onder zijn regee- een afdteling kozakken te paard, die het rijtuig ring in de Ooslersche politiek heeft gespeeld en omringden en den kolonel van politie Dwortschitsky, nog zal blyven spelen is genoeg bekeiffi. die in eer. slede volgde llerhaaldelijk werden aanslagen op zijn leven De weg hep langs het Cathanna-kanaal en toen gepleegd. De eerste den 16 Auril 1866 te St het rijtuig aldaar den turn van het paleis Michael, Petersburg, door een zekeren Dimitri Kozakosow! bewoond door de grootvorstin Helena Paulowna de tweede had te Parijs plaats den 6 Juni 1867 genaderd was, hoorde men eensklaps een ontploffing. door den Pool Berezowski, de derde den 14 Auril Moord op den Keizer van Rusland. Uit Petersburg kwam gisteren de volgende ver- schrikkelijke tijding: Zondagmiddag wierpen drie misdadigers bommen onder de Ktizerlijke equipage. De eerste ont ploffing vernielde het Keizerlijk rijtuig, doch de Keizer en Grootvorst Michael bleven ongedeerd. Allten van de lijfwacht zijn eenige personen ge- dood. Terstond daarop viel een tweede bom. De Keizer viel doodelijk getroffen neer en werd in de slede van den president der politie naar het paleis gevoerd. De beenen waren hem boven de knie verbrijzeldde buik was verscheurd en het linkeroog verpletterd. Na het toedienen der biecht overleed Z. M. tegen 4 uren. De ontsteltenis is ontzagelijk. De troonopvolger is terstond als Keizer Alexander III geproclameerd. Een der daders is gevat. Het bleek weldra dat men weder met een moord aanslag te doen had. Een bom of granaat was gesprongen en had het rijtuig des Keizers verbrijzeld, terwijl twee Tscherkessen en twee paarden gedood en een kozak en een boer gekwetst werden. De Keizer en zijn broeder waren niet gewond, beiden sprongen ongedeerd uit het rijtuig, doch onmid- delijk daarop sprong een tweeden granaat tusschen den Keizer en den kolonel van politie. De Keizer zakte op hetzelfde oogenblik ineen, terwijl ook de kolonel ernstig aan de beenen, armen en het hoofd gewond werd. De Keizer kon ncg de woorden uitbrengen: /Dwortschitsky help mij!" waarop de kolonel, zijn eigen wonden v^rgetende, den Keizer te hulp kwam en hem op zijn slede plaatste. Als door een wonder bleef de grootvorst Michael ongekwetst. Toen de Keizer in het paleis was gebracht zagen de vier geneesheeren dadelijk dat geen hoop meer bestoud zijn leven te reddenzijne beenen waren boven (volgens andere berichten beneden) de knie verbrijzeld en de buik was opengesciieurd, terwijl 1878 te St. Petersburg door Sokoloff, die alien op hem schotenvoorts trachtte men den 1 Decem ber 1879 bij Moskou den spoortrein, waarin Z. M. zich bevond, in de lucht te doen vliegen en einde- lijk den 18 Eebruari 1880 het winterpaleis te St. Petersburg, welke recks van aanslagen alien mis- lukten, tot eindelijk de aanslag gister op hem ge pleegd door het springen van granaten, welke den Keizer den dood berokkende, eindelijk de treurige kroon op het werk zette. Hij is thans opgevolgd door zijn zoon Alexander III, die geboren werd den 10 Maart 1845 en den 9 November 1866 in het huwelijk trad met prin ses Maria Sophia Erederika Dagmar van Denemarken. QEMENQDE BERICHTEN. In de lichting der nationale militie voor 1881, ten bedrage van 11,000 man, waarvan 600 voor den dienst ter zee bestemd worden, draagt Zeeland 520 man bij. Drie klerken bij de staatsspoorwegen, waarvan .v. ij* 11wee aan het station te Middelburg en een aan het nog een belangrijke wonde aan het linkeroog was 1 station te Vlissingen werkzaam, schijnen zich aan toegebracht. oneeriijke handelingen met plaatskaartjes ten nadeele der Maatschappij te hebben schuldig gemaakt. Zi; zijn te dier zake geschorst. De zaak moet ook reeds in handen der justitie zijn. Te Smilde wilde de echtgenoote van den beer N. van Dam de bleek binnenhalen, maar een ander was haar al voor geweest en had al het goed ineegenomen. De politie is er nog niet in geslaagd dien liefhebber van bleekgoed op te sporen. Te Dedemsvaart zullen twee broeders, gehuwd met twee zusters, den 28n dezer maand het voorrecht kunnen hebben hun 60jarig huwelijksfeest te vieren. Uit het land van Altena meldt men, dat zich ddar reeds vole Z'ekten en ook sterfgevallen voordoen, tengevolge van het doorgestane gedurende den jongsten watervloed. Even buiten Sneek is het lijk gevonden van een polderwerker, die het slachtoffer geworden is van misbruik van sterken drank. Het dal der Senue nabij Brussel wordt op nieuw door een overstrooming bedreigd, nu reeds voor de zesde maal in minder dan een jaar. De weilanden aan den oever staan bijna onder water. Ook uit Namen en Cbarleroi koineu onrust- wekkende berichten. De oudste boom der wereld werd onlangs in de nabijheid van San-Erancisco om- gehouwen. De ouderdomsringen gaven een levens- duur van 4840 jaren aan. In de holte van den stam konden gemakkelijk 300 personen zich bewegen. Te Bordeaux heeft een jong meisje, dat door haar minnaar was verlaten en dat in vergevorderden staat van zwangerscliap verkeerde, haar verleider met een revolver doodgesohoten. De kastanjeboom van 20 Maart in den tuin der Tuilerien te Parijs staat vol knoppsn. Dit is bizonder vroeg. In Oostenrijk zijn onlangs twee diamantslijperijen op- gericht, de eene van F. Kraus Roth te Turnau (Bohemeu) en de andere van L. Janesich te Triest. De burgervaders van Geneve hebben met de 22 millioen francs, die zij van den hertog van Bruns- wijk erfden, zoo slecjit huisgehouden, dat hun begrooting voor dit jaar met een tekort van 272,000 fr. sluit. De telefoon doet thans te Luik dienst om personen uit den slaap te wekken. Geabon- neerden bij de telefone-maatschappij kunnen des- verkiezende daarvan gebruik maken. De signaalschel blijft dan zoolang iuiden tot de betrokken persoon geantwoord heeft. -A. van Breemaat, koffiehuishouder in de Korte Leidschedwarsstraat bij het. Leidsclieplein, te Amster dam, in het cafe de Nieuwe Schouwburg, onlangs onder kurateele gesteld wegens zwakte van geest- vermogens, heeft zijne tante, die op de Baangracht woonde, in een vlaag van waanzin met een vleeschmes gruwelijk vermoord. De dader is in hechtenis. Een treffend bewijs van eerlijkheid leverde een arme vrouw te Gouda, die eenige sroederan in de bank van leening bracht en daarvoor, onder meer ander geld, een rolletje centen ontving, dat bij ope ning 50 gouden tientjes bleek te bevatten. Dade lijk bracht zij het geld terug en werd voor haar eerlijkheid beloond, eerst met tien centen, doch later met een gulden. Thans is te Ameide in een gezin, waar de ouders uit gemoedsbezwaren geweigerd hebben hun kinderen te laten vaccineeren, het derde volwassen kind aan die ziekte overledeu. Binnen zeer korten tijd verloren deze ouders door die ziekte twee vol wassen dochters en een volwassen zoon. Nog 5en zoon hebben ze thans in leven, die ook aan de pokken ziek ligt. Om de glazen van ramen of schilderijen goed schoon te maken, doet men eene kleine hoe- veelheid Eau de Cologne in het schoone water, zoodat dit een licht witte tint krijgt. Met dit mengsel worden de vuilste glazen helder, terwijl men er eveneens de verniste lijsten van gravures mede kan schoonraaken. Doet men dit met een zachten linnen doek, dan verkrijgen de lijsten harem vorigen glans geheei terug. De brand in de Printemps-magazijnen te Parijs ontstond vermoedelijk doordat de man, die tc half zes het gas moest opsteken, met een langen stok waaraan een klein brandend lampje met houtgeest hing, langs een gordijn ging, dat in brand vloog. In een oogenblik was alles in vlain. De beroemde inagazijnen waren in 1864 ingewijd en in 1871 en 1876 uitgebreid. Om een denkbeeld te geven van deze kolossaie zaak kan dienen, dat gemidJeld elken dag met de post 1200 brieven* werden be- zorgd. De lithograaf Cheret moest dezer dagen H PI hi »JP 1? H7P firu 1 q f man nrarlav lYial aan mnma.] t n wn ru r* i

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1881 | | pagina 2