BURGERLIJKE STAND TER NEUZEN. H U L S T. AXEL. BOSCHKAPELLE. C L I N G E. GRAAUW. HENGSTDIJK. HOEK. HONTENISSE. KOEWACHT. OSSENISSE. OVERSLAG. PHILIPPINE. SAS VAN GENT. SINT JANSTEEN. ST OPPELDIJK. WESTDORPE. ZAAMSLAG. ZUIDDORPE. in geen twee dagen gegeten. Love Let vaderland!" Bij Nordhausen is eene buskruidfabriek in de lucht gevlogen. De werklieden waren juist afwezig. Er was slecbts een man achtergebleven, die op eenigen afstand verplelterd is teruggevonden. De heer Dijkman, postainbtenaar te Rave- etein, is in het bezit, van een kolossalen snijtand van een zoogdier uit de voorwereld. Bedoelde tand, gevonden bij de doorbraak van den dam der Beersche Maas, onder de gemeente Haisseling, alwaar zich een wiel of kolk ter diepte van onge- veer 40 voet heeft gevormd, is zeer gaaf, en heeft eene lengte van 19, eene breedte van 15 en eene dikte van 7 c. M. terwijl zijne zwaarte 2,42 kilo gram bedraagt. De eigenaar van een huis te Brussel heeft de stelliugen en de draden van de telefoon doen doorsnijden die over zijn huis lagen en daarop geplaatst waren zonder zijne toestemming. Van- daar een proces tegen dien eigenaar aangegaan door de maatschappij en den eigenaar van het gebouw waar die maatschappij hare bureaux heeft; men vroeg 5000 frs. schadevergoeding. De rechtbank heeft verklaard dat ieder eigenaar het recht heeft die draden door te snijden, als zij zonder zijne toe- stemming trelegd zijn door eena maatschappij die geen regelmatige concessie heeft van den Staat. Het is algemeen bekend, dat de aardappel, tegenwoordig een der belangrijkste voedingsmiddelen, zich zoo langzaam verbreid heeft, dat zij b. v. in 1616 in Frankrijk nog als een zeldzaam gerecht op de Koninklijke tafel prijkte.' Minder bekend is het feit, dat dit nu zoo populaire knolgewas de aanleiding tot het instellen eener orde is geweest. Dit had plaats in 1832 en wel door den Keizer van Rusland. Deze wist nl. al geen beter middel om de aardappeloultuur te bevorderen, dan dat hij ieder zijner onderdanen, welke zich bizonder op het verbouwen en verspreiden der aardappelen toelei, een voor dit doel expresselijke gestempelde gouden of zilveren medaille schonk, dat de ,/aard- appslorde" wtrd genoemd. Te Parijs viel dezer dagen een jong lood- gieter van het dak, zes verdiepingen hoog, en kwam terecht in een voorbijiijdenden wagen vol manden met eieren, kooien gevogelte enz. Twaalf hanen en hennen verloren onder hem het leven, en toen men hem van den wagen liielp, was hij ongedeerd, maar van het hoofd tot de voeten bestruifd. Minder gelukkig was te Gent zekere De Maertelaere, die verleden Donderdag uit de werk- zaal der gevangeni? aldaar had weten te ontkomen en op een der binnenplaatsen zich onder een hoop rietbossen vcrscholen had, ten einde de gelegenheid waar te nemen, om verder te ontsnappen. De wachten, aan het zoeken gegaan, staken hunne sabels in het riet, hoorden een gil en vonden den vluchteling door een steek in het hart getrolfen. Hij was bijna onmiddelijk dood. Nabij de brug van Argenteuil (Parijs) is voor eenigen lijd het lijk van een onbekende gevonden; in een reistasch, welke om den hals hiug, was een som van 360,000 frcs. Thans is beslist, dat dit bedrag aan de algemeene armen der gemeente, op welker gebied het lijk gevonden is, zal worden uitgekeerd. Te Londen is een fabriek van predikatien geopend. De. onderneming heeft aan de leeraars van Engeland en Amerika een aar.bieding verzonden. Zij werkt goedkoop, een preek kost slechts f 0,62^. (Waarschijnlijk een korte, zooals men in de Engel- sche staatskerken o. a. kan hooren). Per 100 is de pnjs f 50. Ook is er nog een goedkooper sooit, 1 it f 0,25. De „eerredenen" worden in schrijf- schrift gesteendrukt, zoodat men ze niet eerst be- hoeft over te schrijven, als men soms vreest, dat de hoorders zouden merken, dat er van fabriekswerk wordt gebruik gemaakt. Te Kopenhagen was sedert 15 jaardedood- straf niet toegepast. De Koning had steeds ge- weigerd een doodvonnis te teekenen. Thans heeft hij dit gedaan. De ter dood veroordeelde had twee moorden op zijn geweten. Meer dan 10,000 personen woonden de exekutie bij. De beul, hoewel niet meer gewoon aan zijn werk, heeft dat met groote bearevenheid verricht. Een heftige strijd werd dezer dagen te Berlijn gp.voerd tusschen een asntal musschen en een rat. De vogels hadden op straat een koek gevonden en deden zich te goed aan dit heerlijk ontbijt. Plot seling kwam tusschen de gevederde schare een rat zitten en de vogels vlogen, verschrikt door den vreemden gast, naar het dak van een huis, waar zij met leedweze.n den indringer zagen eten. Na eenige oogenblikken vloger. alien als op bevel naar beneden en vielen op de rat aan, die onder lu:d piepen zich met den koek zocht te verwijderen. Dit gelukte haar echter niet, daar de vogels haar bleven vervolgen, totdat zij dien buit losliet en zich haastig uit do voeten maakt Met vrool'jk gesjilp werd nu door de overwinnaars de hun ontvreemde lekkernij opgepikt. Een onaangenaam avonluur had onlangs een voornaam echtpaar op een reisje door Zwitserland. Het hotel was vol, maar om de aanzienlijke gasteu niet af te wijzen, had de hotelhouder hen gelogeerd in een badkamer, die in allerijl tot slaapvertrek was ingericht. Mijnheer de Baron wil 's nachts den kellner eenige bevelen geven, hij zoekt in den donker naar het schellekoord, vindt het eindelijk, trekt er aan, enmevrouw de Barones springt giilend op. Er stroor.de plofseling een koud stortbad op haar neer. Overlijden. 17 d., d. van Van Van 1 tot 15 Januari 1881. Huwelijks-aaugiften. 15 Jar.. Louis van Wijck, oud 57 j., weduwn. en Janneke Hamelink, oud 68 j., wed. Huwelijks-voltrekkingen. 7 Jan. Hendrik Klaassen, oud 25 j jm. en Cornelia Dierijck, oud 19 j., jd. Geboorten. 2 Jan Adrianus Jantinus, z. van Jacobus Jan Streefland en van Elisabeth Stelliugsma. 3 Jan. Krina Pieternella, d. van Willem Jan van der Stigchel en van Leuutje de Vos. 5 Jan. Pieter Cornells Jacobus, z. van Jacobus Cornells Tissot van Patot en van Henriette Frederika Asselman. Adriana, d. van Minikus Wisse en van Wilhelmiua Maria van Mael- saeke. 6 Jan. Reinier Pieter Marinus, z. van Levinus Petrus van Oppen en van Maatje Jacomina Riemens. 10 Jan. Andre Jan, z. van Abraham van der Peij! en van Elisabeth Dronkers. 12 Jan. Augustus Wijnandus, z. van Prudent Alphonse van de Bilt en van Levina L'Ecluse. 14 Jan. Emanuel Franciscus, z. van Bernardus Willems, en van Annigje Nederlof. 15 Jan. Joost Dirk. z. van Jozias de Zeeuw en van Janua Stoffijn. Overlijden. 1 Jan. Jacobus Anthonie Wisse, oud 6 m., z-. van Jacobus en van Aaltje Adriana Balnikker. 8 Jan. Janneke de Ruijter, oud 1 m., d. van Jacobus en van Maria Reigel. 14 Jan. Aaltje Harte, oud 67 j., echtgen. van Reinier Scheele. Iiuwelijks-aangiften. 14 Jan. Guslave van Over- meir, oud 26 j jm en Sophia Charlotte Arnold, oud 22 j., wed. van Gustaaf Petrus Wauters. Huwelijks-voltrekkingen. 13 Jan. Desir^ Johannes de Silva (van Antwerpen), oud 27 j., jra. en Sophia QU(j gg Persijn, oud 24 j., jd. Overlijden. 2 Jan. Willem Josephuj Verbruggen, oud 73 j., echtg. van Authonetta Cnristiaansen. 3 Jan. Leonie Maria Godeliva van de Walle, oud 3 m., d. van Augustinus en van Maria Godeliva Janssens. Camilus de Poorter, oud 14 d., z. van Judocus en van Christina Daelman. 7 Jan. Adolphina Theresia Mangnus, oud 3 j., d. van Pieter Augustinus en van Barbara Bal. 10 Jan. Johannes Romanus Haak, oud 54 j., eclitg. van Anna Maria Johanna van Mervenn^e. Geboorten. 6 Jan. Janna Maria, d. van Cornelis Reminsen en van Neeltje de Kraker. 8 Jan. Francois, z. van Francois de Jonge en van Margaretha Klaassen. Huwelijks-aangiften. 7 Jan. Johannes Francies van der Kelen, oud 26 j. en Virgiua Dullaart, oud 26 j. 14 Jan. Ferdinandus van Driel, oud 21 j. en Ebrina Anna Wolfert, oud 22 j. Overlijden. 2 Jan. Maria van Wolffelaar, oud 3| m., d. van Josephus en vau Apolonia Mel. 9 Jan. Maria Louisa de Klerk, oud 20 m., d. van Josephus en van Sophia Claassen. 10 Jan. Andresina de Klerk, oud 86 j., wed. van Willem Gelderland. Van deze gemeente is nog geen opgaaf ontvangen. Huwelijks-aangiften. Adrianus Franciscus Thomas Maas, oud 36 j jm. en Dorothea Warrens, oud 27 j., jd. Pieter Augustinus de Block, oud 34 j., weduwn. van Rosalia van de Voorde, en Anna Catharina de Pau, oud 38 j., jd. Huwelijks-voltrekkingen. Cornelis Koole, oud 51 j., jm. en Anna Maria Lamsne, oud 48 j., wed. van Johannes Rens. Geboorten. Ulalie Maria, d. van Louis Bernard Steijaert en van Justina de Rechter. Isabella Melanie, d. van Francies Bogaert en van Cornelia de Bilde. Rosalia, d. van Pieter Durinck en van Resina Dorothea Hermans. Overlyden. Aloisius de. Waal, oud 20 d„, z. van Josephus en van Phelomina de Valck. Huwelijks-aangiften. 5 Jan. Petrus de Waal (van Hontenisse, oud 30 j., jm. en Josina Floryu, oud 24 j., jd. Van deze gemeente is nog geen opgaaf ontvangen. Van deze gemeente is nog geen opgaaf ontvangen. Huwelijks-aangiften. 7 Jan. Charles Ludovicus de Block, oud 31 j jm. en Mathildis van Remoorterc, oud 17 j jd. 14 Jan. Josephus Taalman, oud 46 j., weduwa. van Paulina Sturms, en Apolonia Roe- land, oud 36 j., jd. Geboorten. 11 Jan. Clementia Clementina, d, van Petrus Franciscus de Vliegher en van Anna Constantia Baert. Overlijden. 5 Jan. Een als levenloos aangegeven kind van het m. geslacht van Jozefus de Wolf en van Catharina Rombaut. 11 Jan. Een als levenloos aangegeven kind van' het m. geslacht van Johannes Franciscus de Smet en van Mathilda Amelia van Duijze. 15 Jan. Een als levenloos aangegeven kind van het m. geslacht van Antonius Schulter en Maria Joseph# Celiaert. Huwelijks-sangiflen. 7 Jan. Cornelis Josephus Schuitvlot (van Hontenisse), oud 35 j jm. en Leonora Bun, oud 40 j., wed. van Cornelis Morcus. Huwelijks-voltrekkingeu. 7 Jan. Petru3 Asselman, oud 27 j., jm. en Maria Rosier, oud 28 j., jd. 8 Jan. Rosalia Apolonia de Waal, oud Josephus en van Rosalia van Campen. deze gemeente is nog geen opgaaf ontvangen. deze gemeente is nog geen opgaaf ontvangen. Van deze gemeente is nog geen opgaaf ontvangen. Van deze gemeente is nog geen opgaaf ontvangen. Geboorten. Josephus Aloijsius, z. van P. J. Maas en van Maria Sophia van Denderen. Louisa Mathilda, d. van Charles Louis de Muuter en van Corneli# Machielsen. Huwelijks-voltrekkingen. 4 Jan. Carolus Ludovicus Gijselinck, oud 20 j., jra. en Maria Theresia Heijens, j„ jd. Van Geboorten. 6 Jan. Alphonsius, z. vau Jacobus Francies de Causemaeker en van Stephanie Wijne. 15 Jan. Alfred Joseph, z. van Eduardus Geilleit en van Virgenie Laureys. Overlijden. 11 Jan. Augustus van der Spiegel, oud 13 j z. van Augustinus en van Joanna Carolina Hesters. Van deze gemeente is nog geen opgaaf ontvangen. Geboorten. 12 Jan. Augustus Joannes, z. van Petrus IJsebaert en van Albina Reijnebeau. 14 Jan. Coralia Maria, d. van Damianus Franciscus van de Vijver en van Leonia Schatteman. Overlijden. 15 Jan. Emma Maria de Smet, oud 3 m., d. van Livinus en van Rosalia van Hecke. Zeetijrlingen. Van 14 tot en met 17 Jan. zijn in deze haven bin- nengekomen, bestemd voor Gent: 16 Jan. Russische driem schooner Adler, kap. Jacobshon, van Riga met hout. Eng. stoomb. Contest, kap. Watson, van Londen met stukg. Eng. stoomb. Victory, kap. Lumley, van Londen met stukg. 17 Jan. Eng. stoomb. Rose, kap. Keir, van Warkworth met kolen. Van 14 tot en met 17 Jan. zijn uit deze haven ver- trokken komeude van Gent: 14 Jan. Noordsche bark Otto, kap. Jensen, naar Drammen met ballast. Noordsche schooner Ellida, kap. Pedersen, naar's Kude :.aes met hoepels. Eng. stoomb. Norma, kap. Tasker, naar Goole met stukg. 15 Jan. Eng. stoomb. Whimbrel, kap. Booth, naar Liverpool met stukg. 16 Jan. Eng. stoomb. Vigilant, kap. Smith,

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1881 | | pagina 3