iBURGERL1JKE STAJND- INGEZONDEN STUKKEN. 1*) H U L S T. AXEL. BOSCHKAPELLE. CLINGE. KOEWACHT. OSSENISSE. OVERSLAG. PHILIPPINE. SAS VAN GENT. GRAAUW. HENGSTDIJK. H OEK. HONTENISSE, SINT JANSTEEN. STOPPELDIJK. WESTDORPE. ZAAMSLAG. ZUIDDORPE. Te'Saillagol, een klein Fiansch dorp in de Pyreneen, is bet verwelf etner kerk gedurcnde ecu dienst ingestort. Acht lijktn zijn under de puinhopen gevonden en een 5Utal personen werden gekwetst. Men sch'ijft het ongeluk toe aan den ouderdom van het gebouw. Men schrijft ons uit Middelburg, 3 Januari. Heden inoryt n te circa 8 uren ontstond brand ten huize van den liiit. der infanterie H J. von Brucken Pock, op de Rotterdarasche kade alhier, naar men wil tengevolge van het achteloi s wegwerpen dcor den bewoner van een ontstoken en nog niet uitgebranden lucifer. De twee bovenverdiepingen zijn gehe^l uitge- brand. Ilet gebouw en het huisraad waren ver- zekerd. Van het laatste is het grootste deel ge- red, doch veel, ook bij de buren, is door het overvloedig aai.gebrachte water (meest zout water) beschadigd. De brandweer, en daaronder niet het het mir.st de unlitaire spuit, heeft zich flink van hare taak gekwden. Dr. Konetsche inaakt melding van eene vervalsching van brandewijn, meuwe wnze van namelijk met g. wone soda uit den handel, in water opgelost, oib den brandewijn scherper van smaak te maken. Deze vervalscliing kan zeer spoedig ontdekt worden door den brandewijn te verdampen, waarbij de soda als een wit poedtr achterblijft. De hardlooper Gale, die zich ten taak had gesteld 2500 inijlen in 1000 uren te loopen en daarmee sedert. den 20 November bezig was, is door uitputting gedwoimen om er mee uit te scheiden, liadat bij bet tot 2233 mijlen gebracht had. Wat 'n liefhebberij en nog wel voor een nud man! Bij de Ainerikanen bestaat de eigenaardige gewoonte, bij weddingscha| pen niet alletn om geld, maar cok om hoeden te wedden. Die gewoonte is onlangs bij den biljart wedstrijd tusscben Slosson en Vigneaux ook in Parijs inluemsch geworden. Behalve gruote geldsommen, die bij die gelegenbeid zijn verloren, most er een belangrijk aantal hoeden verspeeld zijn. In een theater te Leicester schoot de hans- worst onder de voorstelling zoo onvoorzicbtig een oud pistool af, dat een clown er door in het aan- gezicht getrotfr-n werd en voorover ncderstortt.e. Het pnbliek uteende eerst een grap er in te zien, maar bemeikle spoedig aan de wanhoop van den hansworst, dat er een ongeluk gebeurd was. De clown kwam weldra weer tot zicbzelven, maar was vrij ernstig gewond en de pantomime kon niet afgespeeld worden. Hij is thans echter genoegzaam geheel hersteld. 21 j., jd. 17 Dec. Jau Mcertens, oud 57 j weduwn. en Catharina Deij. oud 61 j., wed. Geboorten. 16 Dec. Ploris, z van Boudewijn Elve en van Cornelia van der Peijl. 18 Deo. Mecheliua Jacoba, d. van Johannes Huijssen en van Johanna Dielemau. 21 Dec. Cornelia, d. van Jan Pikkaart en van Maria de Doclder. Jan, z. van Jan Andriessen en van Jacoba van den llout. 22 Deo. Jan Corneli9, z. van Bastiaan van Aaist eri van Suzanna Riemens. 26 Dec. Dina, d van Pieter Stoifels en van Maatje Deij. 28 Dec. Willein, z. van Cornelis Koole en van Theodora de Doelder. Gerrit, z. van Jacobus den Exter en van Anthoniua Dekker. 31 Dec. Kriua, d. van Andries van Drongelen en van Dina Deij. Overlijdeu. 27 Dec. Cornelis Pikkaart, oud 7 d., i. van Jan en vau Maria de Doelder. Huwelijks-aangiften. 24 Dec. Desire Johannes de Silva, oud 27 j., jm. en Sophia Persijn, oud 24 j jd. Geboorten 19 Dec Johanna Maria, d. van Jacobus Frai.ciseus van Gelderen en van Paulina Victoria van Bunder. 20 Dec. Camilus, z. van Judocus de Poorter en van Christina Daelman. 23 Dec. Mathilda Maria, d. van Charles Louis Lebbinck en van Petronella Rovers. 25 Dec. Clementina Maria, d. van Petrus Johannes Vermeulen en van Maria Cornelia de Kock. 30 Dee. Alexander Emanuel Johannes, z. van Edmund us Augustinus Janssens en van Johanna Steeuweus. Huwelijks-aangiften. 17 Dec. Adriaan de Ruijter' oud 22 j., jin. en Maria Buijze, oud 23 j., jd. Huwelijks-voltrekkingen, 30 Dec. Adriaau de Ruijter, oud 22 j jm. en Maria Buijze, oud 23 j., jd Geboorten 19 Dec. Leonie, d. van Charles de Smet en van Frederika Magnus. 21 Dec. Adrianus (Lrnelis, z. van Petrus Johannes van den Berghe en van Cornelia Hofman. 22 Dec. Cornelis Johannes, z. van Jacobus Jausen eu van Neeltje van den Berge. 23 Dtc. Helena Elisabeth, d. van Jan Dees en vau Francina Jansen. 25 Dec. Adriaan, z. van Abraham de Fcijter en van Geertruij de Bruijn. 28 Dec. Catharina Maria Fratnjoise, d. van Eugenius Alexander i Kruijsse en van Franchise Maria Wisse. 29 Dec 1 Janneke, d. van Jan van Doeselaar en van Geertruij 1 Hameliuk. Geboorten. 19 Dec Ernestus, z. vau Jan Francies Everaert en van Mathilda Dullaart. 26 Dec. Krijn, z. van Jnco'ous Bareman en van Catharina Hamelink. Cverlijderi. 18 Dec. Cornelis van der Walle, oud 62 j., weduwn. van Zwaantje Jan Jans Biliam, eclitg. van Mariana de Bakker. 21 Deo. Cornelia de Maat, oud 88 j., wed. van Johannes Beuedictus Kint. P. Bouwens. Maria Louisa, d. van P. E. Steijns en van R. Aseelman. Overlijden. L. E. Boeijkens, oud 3 w., z. van J. Boeijkens en van C. A. J. van Waterschoot. J. de Potter, oud 75 j wed. van J E. de Tbije echtg. van P. van Damme. -P. de Wi.de, ond 28 j., echtg. van R. de Waal. C. de Wagter, oud 64 j., wed. van 8. Pauwels. Een als levenloos aangegeven kind van het m. geslacht van J. Rekkers en van J. C. Schoen- makers. Huwelijks-voltrekkingen. 22 Dec. Carolus Ludovi- cus Hamerlinck, oud 27 j., jm. en Juliana Raes, oud 27 j., wed. van Pelius Spiessens. Geboorten. 16 Dec. Clementina Maria, d. vau Petrus de Block en van Maria Joscpha Rombaut. 18 Dec. Arthur Henri Marie, z van Augustinus IJse- baert en van Maria Francisca van den Eeckhuut. 21 Dec. Aloysius Slephanus, z. van Vincentius Philippus Meert en van Maria Francisca van Doorsselaer. 22 Dec. Antonius Franciscus, z. van Fidelius Cappaert en van Emerentiana de Meunehy. 27 Dec Theophilus Hen- ricus Stzphanus, z. van Ivo Gillis en vau Eulalia van Putte. Overlijden. 21 Dtc. Pieter Jacobus de Potter, oud 53 j. 25 Dec. Auguste Vereecken, oud 26 j., echtg. vau Seraphina de Wiune. Huwelijks-aangiften. 24 Dec. Petrus Asselman, oud 27 j.. jm. eu Maria Rosier, oud 28 j., jd. Geboorten. 22 Dec. Rosalia Apolonia, d. van Jos'phus de Waal en van Rosalia van Dampen. Overlijdeu. 20 Deo Judocus de Feber, oud 62 j., echtg. van Pieternella van Poorten. 29 Dec. Petrus Augustinus Kamoeu, oud 6 w., z. van Josephus en van Philorueua Kriekaart. Huwelijks-voltrekkingen. 28 Dec. Alp'nonsus vau Hecke, oud 26 j., en Marie Catharina de Wever (van Wachtebeke), oud 35 j. Overlijden. 30 Dec. Florimond David, oud 6 m., z. van Eduardus en van Maria Louisa Delaruelle^ Huwelijks-aangiften. 22 Dec. Eduardus Cuelenaere (van Biervliet), oud 25 j jm. eu Julie Augustiua Marie van Haelst, oud 19 j., jd. Geboorten. 27 Dec. Suzauna, d. van Aloysius Pauwels eu van Julie Obrie. Overlijden. 30 Dec. Catharina de Ruijsscher, oud 7 w., d. van Abraham en van Beatrix van Hulle. Geboorten. 25 Dec. Elvira Maria Sophia, d. van Huwelijks-voltrekkingen. Dominicus de Rijck, oud Johannes Cuyle en van Constantia Angelina de Lessine^ 45 j weduwn. van Philomena Callens, en FYanciesca Mynheer de Redact ear I Gelieve ondtYstaande regelen in de Ter Neu- zeusche courant te plaatsen. In het numtner van 25 dezer komt een bericht voor uit deze gemeente, hetwelk wel eenige ver- betering of toelichting behoeft; daarin wordt bericht, dat door kwaadwilligen de Varempeepolder is door- gestoken. Deze doorsteking heeft niet plaats gebad aan genoemden polder maar wel aan den dijk, liggende aan den zuiilkant van den Moerbekepolder, waardoor luim genomen een honderd ton water in den Varempeepolder zijn gestroomd. De doorsteking is dan cok de oorzaak niet, dat die polder voor ruim i/e gedeelte onder water staat, maar wel de langzame afvoer van hot water. Het ware te weuschtn, dat, de overheid van de verschillende wateikeeringen samenwerkten om maat- regeien te nemen, dat de landbouwers en eigenaars dier gronden zulk een ramp niet meer zouden moeten betreuren, hetwelk bijna elk jaar het geval is. Overslag, 28 December 1880. X. Door plaatsgebrek kon bovenataande eerst heden worden opgenomcn. Van 16 tot 31 December 1880. TER NEUZEN. Huwelijks-aangiften. 23 Dec. Hendrik Klaassen, oud 26 j., jm. en Cornelia Dierijck, oud 19 j., jd. Huwelijks-voltrekkingen. 16 Dec. Willem Geerard Dielemau, oud 19 j., jm. en Cornelia Dekker, oud Verstraeteu, oud 29 j., jd. Geboorten. Isabelle Erancisca, d. van Petrus de Bodt en van Cecilia Peeters. Stephania, d. vau Gustaal de Cock en van Maria Franciesca Speelman Angelina Nuthalia Ludovica, d. van Antonius Eduard Verbist en van Maria Catharina van Linden. Petrus Francis cus, z. van Josephus van Roeijeu eu van Anna Coleta Bogaert. Franciscus, z. van Dominicus Stevens en van Agatha de Wit. Overlijden. Seraphina Blommaert, oud 62 j jd. Huwelijks-aangiften. Cornelis Koole, oud 51 j., jm. en Anna Maria Lamsue, oud 48 j., wed. van Johannes Reus. Huwelijks-voltrokkingen. Fredericus Ferdiuandus Waute, oud 27 j., jm. en Phelomiua Franke, oud 24 j., jd. Geboorten. Aloisius, z. van Josephus de Waal en van Phelomina de Valck. Willem, z. van Jacobus jStevens en van Anna Maria Heijdens. Fidelia, d. van Antonius Carolus Dutrd en van Philippina Jacoba Broekmeijer. Overlijden. Rosalia d' Hondt, oud 23 j., d. van Johannes Francies en van Dorothea Crombeen. Mathilde Elisabeth Marie Martens, oud 6 nr., d. van Joannes en vau Helena van de Velde. In deze gemeente hebben geene aangiften plaats gehad. Geboorten. 26 Dec. Helena Maria, d. van Jacobus Blok en van Helena Verbrugge. Overlijden. 20 Dec. Janna Renetta van Splunteren, oud 43 j., echtg. van Bernardus Ludekuize. Huwelijks-aangiften. H. L. Luijten, oud 34 j., wed. van M. H. Sour en M. J. Polfliet, oud 20 j., jd. P. van Hees, oud 26 j., jm. en G. Kas, oud 25 j., jd. P. Tieltman, oud 29 j., jm. en C. Collet, oud 25 j., jd. ;"b Geboorten. Paulina, d. van J. Hermans en van Geboorten. 17 Dec. Maria Mathilda, d. van Carolus Ludovicu9 Seghers en van Mari^ Clementina Vlaeminck. 18 Dec. Cij.-illus, z. van Dominicus Herwegh en vau Amelia Vervaet. 19 Dec. Maria Clotilda, d. van Albertus Stevens en van Johanna Catharina d'Hooghe. Charies Louis, z. van Fredericus Grandsart en van Seraphina Martinet. 20 Dec. Eulalia, d. van Adophus Breepoel en van Leonia Maria Segers. 25 Dec. Maris Amelia, d. van Jan Francies Vink eu van Amelia Prudentia Veesaert. 31 Dec. Dalphina, d. van Josephus Colman en van Silphia van Goethem. Overlijden. 19 Dec. Johannes Antonius Peeters, oud 4 j., z. van Bernardus Leonardus en van Johanna Francisca Stallaert. 26 Dec. Amelia Vervaet, oud 36 j., echtg. van Dominicus Herwegh. Geboorten. Alphonsus, z. van Jan Francies Peers- man en van Paulina Machielseu. Victor, z. van Johannes Franeies Hermans en van Philomeua Giele. Geboorten. 27 Dec. Caesar Eduardus, z. vau Fre- derik Plasschaert en van Melania Vernaeve. Overlijden. 17 Dec. Johaiffia Elizabeth Elve, oud 12 d., d. van Willem en van Maria Geertruida van Fraeijenhove. 18 Dec. Een als levenloos aangegeven kind van het m. geslacht van Levinus Scheele en van Suzanna Brandes. 19 Dec. Dina de Krijger, oud 74 j., wed. van Abraham Rouw. Suzanna Brandes, oud 19 j., echtg. van Levinus Scheele. 21 Dec. Cor nelia Dees, oud 14 d., d. van Pieter en van Fran- coize de Koeijer. 23 Dec. Anna Leuni3, oud 10 d., d. van Cornelis en van Auua Dees. Geboorten. 29 Dec. Coralia Maria, d. vau Rosalia Sehatteman. Aloysius z. van Julianus Chiron en van Prudentia Belaert.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1881 | | pagina 3