Kantorigerecht te Ter Neuzen, GEMENGDE BERICHTEN. Kautongerecht te Hulst. INGEZONDEN STUKKEN. DE MEUWJAARSDAH. bewezen dat er doel bestaan had om te dooden. De advocaat he-innert hoe De Jongh aan den President n et gczegd het ft dat hij de waarheid sprak, maar alleen te blijven bij wat hj gezegd heeft. En al worlt li.-t schuldig over hem mtge- sproken, dan no? mag men voor De Jongh, met het oog op zijn a'rd en antecedenten geen lsvens- lauge straf toegepast worden. Hij 'heeft nog eene roeping te vervullen. Na scherpe re- en dupliek weed de uitspraak bepaald op Donderdag a. s. ten half twaalt ure. Zitting van 28 December. Vereordceld: J. v. L., bakker te Ter Neuzen, ter zake van iiet zich bevinden in een spoorwegtrein zonder behoorlijk piaatsbewijstot eene boete van 3, subs. 1 dag gevang J. C. de J., landbouwer te Hoek, ter zake van het iagen op eens anders grund, zonder zijne acte te ver- toonen en zonder bevvijs van vergunning van den eigenaar; tot eene boete van 10 en eene van 3, subs. 1 dag gevang voor elke boete. A. C. M. eu J. M., werklieden te Ter Neuzen, ter zake van het aar.wenden van pogingen om wild te vangen zonder acte; ieder tot eene boete van 10, subs. 1 dag gevang. met verbeurdverktaring van de opbrengst der verkochte hazen. J. v. d H., vrachtrijder te Ter Neuzen, ter zake van het zonder muilkorf laten loopen van zijn bond; tot eene boete van 3, subs. 1 dag gevang. A v A., koopman te Axel, ter zake als voren tot eene boete van 3, subs. 1 dag gevang. D. d. B. herbergier te Axel, ter zake als voren; tot eene boete van 3, subs. 1 dag gevang. J. P., landbouwer te Axel, ter zake als voren; tot eene boete van 3 subs. 1 dag gevang. E. IJ., herbergier te Westdorpe, ter zake van het hcbben eener iuhoudsmaat op eene plaats bestemd tot het afleveren van waren, zulks onder verzachtende omstandighedentot eene boete van 5, subs. 2 dagen gevang. met verbeurdverklaring der in beslag ge- nomen maat. P. S winkelier te Sas van Gent, ter zake van het hebben eener inhoudsmaat, niet voorzien van het vereischte stempelmerk; tot eene boete van 3, subs. 1 dag gevang. met verbeurdverklaring der in beslag genomen maat. B. V., schipper te Selzaete, ter zake als voren; tot eene boete va„ 3, subs. 1 dag gevang. met verbeurd verklaring van het in beslag genomen gewicht. M. 't G., werkman te Axel, ter zake van het zich bevinden in eene herberg, tijdens die gesloten moest zijn; tot eene boete van 3, subs. 1 dag gevang. H. J., horlogemaker te Axel, ter zake als voren; tot eene boete van 3, subs. 1 dag gevang. P. L. d. C., herbergier te Axel, ter zake van het geopend hebben zijner herberg, tijdens die gesloten moest zijntot eene boete van 3, subs. 1 dag gevang. B. K., koopman te Ertvelde, ter zake van het als voerman verlaten van zijn met houden bespannen voer- tuigs tot eene boete van 3, subs. 1 dag gevang. H. B., visseher te Ter Neuzen, ter zake van het visscben bij nacht in eens anders vischwater, zonder vergunning van den eigenaar of rechthebbeude; tot eene boete van 6, subs. 1 dag gevang A. G., vischkooper te Middelharuis, ter zake van het visschen met verboden viscntuig, zonder akte en vergunning van den eigenaar van 't bevischte water; tot twee boeten elk van 5, subs. 1 dag gevang. voor elke boete met verbeurdverklaring vau het in beslag genomen vischnet. Allen in de kosten van het geding. Vrljgespi'okenJ. D. d. W., werkman te Ter Neuzen. 7. C. d. B. wed. C. S., te Ossenisse, ter zake van overtreding der ijkwet; veroord. in 4 geldb ieder van /0,50, subs, gevang. van 1 dag vooriederc geldb. en in de kosten. 8. H. B., te Stoppeldijk, ter zake als voren; veroord. in 2 geldb. ieder van /0,50, subs, gevang. van 1 dag voor iedere geldb. en in de kosten. 9. C. L. W., te Houtenisse, ter zake als voren; bij verstek veroord. tot eene geldb. vau 1, subs, gevang. van 1 dag en in de kosten. 10. J. W., te Hontenisse, ter zake als voren; bij verstek veroord. tot eene geldb. van f\, subs, gevang. van 1 dag en in de kosten. 11. L. d. M., te Clinge, ter zake als vorenbij verstek veroord. in 7 geldb. ieder van f 0,50, subs, gevang. van 1 dag voor iedere geldb ten in de kosten. Van no. 7 tot en met 11 is tevens uitgesproken verbeurdverklaring der maten en gewicbten. 12 iM J. R., te St. Jansteen, ter zake als voren; veroord. in 2 geldb. ieder van/0,50, subs, gevang. van 1 dag voor iedere boete en in de kosten. 13. R. W., te Cliuge, ter zake van het jagen zonder akte of zonder de vereischte vergunning; bij verstek veroord. in 2 geldb. ieder van 15, subs, gevang. van 5 dagen voor iedere geldb. eu in de kosten. 14 F. P., te Clinge (Belgie), ter zake als voren; veroord. tot eene geldb. van f 20, subs, gevang. vau 7 dagen en in de kosten. 15! L. 8., D. S. en G. 8., alien te Zutddorpe, beklaagd van 'diefstal van veldvruchten; vrijgesproken. 16. A. de la R. en B. R., te Wachtebeke, ter zake van diefstal van hout; bij verstek veroord. ieder tot 4 dagen gevang. en solidair in de kosten. 17. Th. B., te Koewacht beklaagd van het laten loopen van vee op eens anders grond; vrijgesproken. 18 P. v. d. W., te Graauw (herbergier), ter zake van overtreding van het reglemeut op de herbergen te Graauw; veroord. tot eene boete van /3, subs, gevang. van 1 dag en in de kosten. 19. J. H., J. d. B, A. D., M. v A P. B., P v A F. W., alien te Graauw., Wv., te Hulst en P. C.', te Hontenisse, ter zake als voren; veroord. ieder tot eene geldb. vau 2, subs, gevang. van 1 dag en solid, in de kosten. 20. J. F. H., te Hulst, beklaagd van belemmenng aan de openbare straat; vrijgesproken. 21 A d B. en C. 8., te Graauw, veroord. ieder tot eene geldb. van /10, subs, gevang. van 1 dag en in de kosten. 22. J. F. V., te Graauw; veroord. tot eene geldb. van 10, subs, gevang. van 1 dag en in de kosten. 23. J. F. M. Az., te Graauw, dezelfde veroord. alS24° fv. J., te Graauw, dezelfde veroord. als no. 22. 25. J. F. M., te Graauw, dezelfde veroord. als 110. 22. 26 E T. Lte Clinge, dezelfde veroord. als no. 22. 27. L d. K.', te Clinge, dezelfde veroord. als no. 22. Van 110. 22 tot eu met no. 27 alien ter zake van overtreding van het reglement op het bevisschen der Schelde en Zeeuwsohe stroomen. meer. Dit kan wel ten bewijze strekken, dat de toestand der arbeidende klassen in den laatsten tijd zeer verbeterd is. De Serviette magique," waarmede zoo geinakkelijk zilver en koper wordt bliukend gepoetst, kan ieder gemakkelijk zelf ver- vaardigen voor minder dan een tiende van den wiukeiprijs. Losse katoenen lappen worden gedoopt in eene oplossing van twee deelen Marseillaausche zeep, in tien deelen water vermengd met een deel tripoli. Daarna worden de lappen gedroogd. Den eersten Kerstdag hebben twee Haar- lemmers hunne 70jarige echtvereeniging gevierd onder veel betoon van belangstelling der buren. Het zijn G. B. de Jong, geb. den 25 September 1791 te Heerenveen en G. J. Leeuw, geb. den 4 September 1789, te Steenwijk, die den 25 Decem ber 1810 te Hoor in den eeht zijn vereemgd. Hunne acht kinderen zijn alien nog in leven; de ouiste is 68, de jongste 48 jaren oud. Dat het eten van mosselen soms vrij gevaar- lijk kan zijn, bewijst het volgende: In een gezin te Breda werden Donderdag ge- kookte mosselen gegeten. Op eens gevoelde de vrouw des huizes eenige pijn aan de lippen, lietgeen haar man toeschreef aan het ziltige nat. Kort daarop begon evenwel het hoofd op te zwellen, zoodat, de inroeping van geneeskundige hulp onver- mijdelijk werd. V6or nog de dokter gekomen was, was de vrouw aan het braken gegaan, hetgeen volgens verklaring van den geneesheer, haargered had' Zitting van 23 December. 1. G. H., te Stoppeldijk, ter zake van overtreding der reglementen op het voerwezenveroordeeld tot eene geldboete van /0,50, subsidiair gevangenisstraf van 1 dag en in de kosten. 2. A. V., to Clinge, en J. J. d. B., te Stoppeldijk, beklaagd van het mnken van nachtelijk rustverstorend burengeruchtvrijgesproken. 3. P. S., te Koewacht, ter zake van diefstal van dor- en groenhout; veroord. tot 1 dag gevang. en in de kosten. 4. J. R., te Overslag, ter zake als voren; met aan- neming van verzachtende omstandigheden, veroord. tot eene geldb. van f 0,50, subs, gevang. van 1 dag en in de kosten. 5. F. d. W., te Clinge, ter zake van het niet muil- banden zijner hondenbij verstek veroord. in 3 geldb. ieder van f 3, subs, gevang. van 1 dag voor iedere geldb. eu in de kosten. 6. P. K., le Moerbeke, bij verstek ter zake als voren; veroord. tot eene geldb. van f 3, subs, gevang. van 1 dag en in de kosten. De landbonwer S., onder de gemeent.e Diepen- veen, ontving een brandbrief, waarin eene som van f 1500 van hem geeischt werd. De som werd op de aangewezen plaats gelegd, maar toen zekere J. H. dat geld in bezit wdde nernen, werd hij gevat. Een gezin in de Paardenstraat te Rotter dam werd den 24 dezer verrast door de geboorte van een vierling, drie meisjes en een jongen. De vier kinderen zijn levend ter wereld gekomen. Ze zijn alien na de geboorte overleden. le Hattern is een huzaar door een trein overreden en levenloos op de rails gevonden, met verbrijzelden hoofdscbedel en gekneusde voeten. Uit Maastric 1 wordt gemeld, dat te Klein Lanaye, nabij St. Pieter, een gezin, bestaande uit man, vrouw en vier in deren, benevens nog vier personen, welke zich in eene pont aan de overzijde der Maas wilden redden, alien hun graf in de golven hebben gevonden door het omslaan van het vaartuig In Nooidbrabant heeft te Kaatsheuvel, gemeente Loon op Aaud, bij een niet ingeent kind van 9 jaren, zich een geval van pokziekte voorgedaan. le Eck en Wiel is de woning van J. v. O. totaal afgebrand met den inboedel, waarbij 00k 14 H. L. haver. De oorzaak is onbekend. - Te Hillesluis speelde een knaapje van 2$ jaar met vuur, geraakte 111 brand en bekwam z6o hevige brandwonden, dat bet des avonds aan de gevolgen is overleden. Waaraan dat is toe te schrijven, kan men wel raden: bet kind was zonder toezicht gelaten. In het den 16 Oct. geeindigde jaar bedroegen de ingelegde gelden in de Engelsche spaarkassen 1 600 000 p. st. meer dan in het vorige jaar, gedurende de laatste maand, alleen 200,000 p. st. De Nieuwjaarsdag is weer aanstaande. Die dag waavop ons door hen, die oris beminnen, achten of eeren, alle lieil ei. zegen wordt toegewenscht, waarop wij wederkeerig onzen vnenden en bloed- verwanten een gelukkig jaar toewensehen. Maar 00k die lastigste aller dagen, waarop de menschen zijn gewooa elkaar te plagen met fooitjesvragende en borrelsvragende Nieuwjaars- wenschen. Oak die dag, waarop zoo dikwijls het kind voor het eerst met angst den blik mar Vader wendt. Ook die dag, waarop zoo dikwijls voor jongelieden het hek gaat van den dam, waar- over zij op den weg des dronkaards komen. Of zaaCTt ge nooit dien huisvader, die, anders een toonbeeld van matigheid, nu door zijn kind wordt huiswaarts geleid; door zijn kind dat hem moet leeren achten? Zaagt ge nooit dien opgesehoten knaap, die alleen is rondgeweest, en nu door de ver- keerde gulheid zijner vrienden huiswaarts waggelt met bestorven gelaat. Waarom tocb, weldenkenden, helpt ge raede om die tooueelen ieder jaar te doen wederlieeren? 'Of doet ge dat niet, als ge ieder, die U zijn gelukwensch aanbiedt, daarvour mat een of meer glazen drank balooiid? Ge zult toch niet van id6e zijn, dat men zulke dingen op Nieuwjaar door de vingers moet zie.'3 Ge gelooft toch niet, dat het geen de andere 364 dagen verkeerd is, op 1 januari bestaan mag. Welim, als ge dat niet gelooft, laat dan op 1 Januari niets dat bedwelmt op Uwe tafel verschijnen. Protesteer daardoor met mij tegen dat dwaze Nieuwjaarswenschan en het ongelukkige dronkeii- maken. Bedenk hoe de matige, die bij U 6en glas slechts drinkt, door zijn druk visites makeu eindelijk onmatig wordt. Geef toch vooral geen drank aan Uwe jeugdige kennissen, want ge zoudt hen daardoor op het pad der dronkaards kunuen leiden. Toon met wocrd en daad, dat ge den harte- liiken vriendenwensch op prijs stelt, doch den vermomden tedelaar veracht, wien U w geluk on ver- schillig is, doch niet Uw drank Toon dan, dat ge niet meedoet met hen, die zeggen: „Ben ik mijns broeders hoeder?" maar dat ge doordrongen zijt van de verantwoordelijk- heid, die in deze op U rust. A. Zeetijdingen. Van 24 tot en met 27 Dec. is in deze haven bin- nengekomen, bestemd voor Gent: 26 Dec. Iialiaansche bark Emanuel, kap. bchiiiftino, van Alexandria met boonen. Van 24 tot en met 27 Dee- is uit deze haven ver- trokken komende van Sas van Gent 26 Dec. Eng. stoomb. Norma, kap. Tasker, naar Ostende met stukg.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1880 | | pagina 3