BURGERL1JKE ST AX D TER NEUZEN. HULST. AXEL. BOSCHKAPELLE. C L 1 N G E. GRAAUW. H EN GST D UK. H O EK. HONTtNlSSE. KOEWACHT. OSSENISSE. OVERSLAG. PHILIPPINE. SAS VAN GENT. SINT JANSTEEN. ST OPPELDIJK. WESTDORPE. ZAAMSLAG. ZUIDDORPE. weer aan zijn eigen jeugd en hoe verder hij liep, des te lichter werd het in zijn binhenste, des te gevoeliger werd hij voor al het prettig schoone, wat voor zijn blikken zwetf.le. Nu er buiten zoo'n stretire koude heerschte, moest het wel ere ge- noeslijk zijn in die kbine, vrieudelijke learners, wanruit vooral der kinderen gejuich zoo aanboudend klonk. Langzaam stapte Menger voort, tot hij plotseling voor een groot huis bleef stilstaan, waar alle drie de verdiepingen helder verlicht waren. Onwillekeurig moest Menger omhoog kijken naar de derde verdieping, want van daar klonk muziek treffend omlaag; muziek, die hij, de oude man, al van zijn jeugd kende. Ja, Menger kende de melodie; hij had ze dikwijls met zijn zoster ge- zongen, toen hij nog schoolging. Veel, zeer vee, had hij sinds vergeten, maar bet lied, dat nu van boven klonk, was hem bijgebleven en zacht zong hij de bekende plechtige wijze mede. Toen het lied uit was, overviel hem een zonderlmge wee- moedigheid, on.dat hij aan de genoegens van zijn jeugd dacht. Hoe gaarne zou hij die nog Bens ge noten hebben! Hij naderde het huis Ja het was het aangeweZene en boven woonde de ainbte- naar, zijn neef, de man van de dochter zijner zuster, dien hij juist bczoeken wilde om d.ens St. Nicolaasvreugd te storen. Mongers hart begon te kloppen; want hij kon onmogehjk boos wezen, nu alle herinneringen uit zijn jeugd weer ontwaakt waren. Steeds werd hij beter gestemd en hoe hooger hij op de trappen kwam, des te meer vergat hij het doel zijner reis. Edn cnenstmaagd wees hem den weg en zacht trad hij in Draaiers hoekkamer, waar luide vreugde heerschte en waar alien no 'maals de schoone gesclienken bewonderden, die zij te danken hadden aan de onvrijw.llige gul- heid van bun oom. Menger bleef een heele poos onbeweeglijk staan en immand merkte hem in zip. reisgewaad, tot Mathilda onverwacht ornkeek en daarna twijfelend uitnep-. „Oom, in.jn l.eve oom, zij. gij bet of niet? Wilt gy ons noginaals verrassen? Och, ons geluk wordt steeds grooterf ging zij verheugd voort, terwijl zy hem omartade en kuste. - „Oom is er, onze goedeoom Menger riep Draaier zijn kinderen toe die naderde,, en vriendelijk groetten. - „Ze, >k hut met dat hij van verrassingen hield en dat In, daaroni niet geschreven heeft!" juichte de ambtenaar, ter wijl hij den gierigen Monger omhelsae loendeze op zijn gemak bij den warrnen kachol zat en een van zijn vette haantjes ontleedde, was het ,js voor J 11 on rroT r OT7PT1 P. 3oroken en alles MAior c+.lllfiT.lflS Z.j wi ldra drie flesschon goeden goed georoken en alles vergeten en vorgeven. En <7iin oudste dochter een wenk toen Draaier stilleijes zijn gaf, tengevolge waarvan - wijn op tafol stonden, toen werd er nog vroolijker St. Nicolaas gevnrd (tan (Lags te voren. De oude Menger werd met ieder gl is vroohjker, hief eindelijk zijn glas op, riepHot is Suit Nicolaas! en begon toen hot schoone lied te zingen dat Draaiers gezin gezongen had, voor hij binnenkwain. Onder Draaiers begeleiding werd bet nu meerstoinmig gezongen, waarbij Menger vooral in de has zijn best deed, ioen nu op bet slot van den vroolijken avond de vroolyk gostfcir.de ambtenaar over de kist met den gew.ehtigen inboud begon, lei Menger volgens ouder gewoonte zijn hoofd op zij. Hij wilde niet bedankt wezen en sprak ,/Maar, mijn lifeve karel, spreek daar met van of gij bederft. al mijn genoegeii. Zijt gij dan vergeten geweest, dat ik u bij ons afscheid zei, dat ik u nooit zou vergeten." - Menger doorleefde drie schoone ouvergetelijke dagen in don krmg zijner verwanten en toen brj den vierden dag thuis k*am gat hij zijn zoon tevreden de hand met de wourden Alles is vergeten en vergeven, mijn beste jongen, maar help my onthouden, dat ik voortaan onzon braven neef Draaier elken Suit Nicolaas zulk een kist moet zenden." Van 1 tot io December 1880. Huwelijks-aangiften. 3 Dee. Jan M^tens oud Catharma Deij, oud fal J., wed. 57 j., weduvvu. jm. en Cornelia Willem Geerard Dieleman, oud 19 j., J Dectboortol2 V i)ic. J acobus J oris z. van FranQ. lis Koliin en van Neeitje Elisabeth Baluikker. 4 Dec. Sara WilLelmina, d. van Jacob Hendnk Mieleu en van Franchise Barbera Dieleman. Abraham, z. van Cornelia Lensen en ran Sara Levina Bliek. 5 Dec. Jan, z. van Jacobus de Fouw en van Maria Bakker. 6 Dec. Cornelis, z. van Jacobus Leunis en vau Elisabeth de liondt. 7 Deo. Catharina Hendrika Maria, d. van Hendrik Jonkers en van Theodora van Zwol. Helena Johanna, d. van Charles Louis Hamerlijnck en van Adelaide Dominica van de Velde. 8 Dec. Dirk Laurens, z. van Gerardu9 Johannes Balkenstein en van Johanna Margareiha Scheerhoui. 9 Deo. Audries Johannes, z. van Marinus Cornelis Adriaansen en van Cornelia Stouihamer. 10 Dec. Jacobus, z. van Passchier van Wijck en van Cornelia de Jonge. 12 Dec. Cornelis Johannes, z. van Pieter Vereloot en van Joziua Leunis. Jacob Leunis, z. vau Cornelis van der Werf en vau Catalina de Vos. 15 Dec Pieter, z. van Jan Versluijs en van Cornelia de Mill. Overlyden. 7 Dec. Dirk de Ritter, oud 1 m., z. van Cornelis en van Elisabeth van A Item 8 Dec. Thomas Meskes, oud 40 j., echtg. van Maria Johanna Oeriemans. 10 Dec. Jacomijntje Brakmau, oud 22 m., d. van Abraham en van Adriana vau Dixhoorn. 14 Dec. Jannes Tholens, oud 29 j., echtg. van Catharina Bastiaantje van der Beek. Huwelijks-voltrekkingeu. 9 Dec. Arij Huijssen, oud 66 j., weduwn. van Judoca de Waal en Seraphina Lauret, oud 42 j., wed. vau Charles Louis Carolus Smit. Geboorteu. 2 Dec. Mathilde Seraphina, d. van Fidelis Amandus Voet en vau Nathalia Schuermam Johannes Franeiscus, z. van Leopoidus Gijsel en van Rosalia Vermeerseu. 6 Dec. Maria Magdalena, d. vau Pieter Marcelis eu van Anna Catharina vau de Geerde. Overlijden. 10 Dec. Petrus Leopoidus Thomaes, oud 64 j., echtg. van Maatje Luik, weduwn. van Clarisse Smet. 13 Dec. Magdalena Elisabeth van Dalen, oud 33 j., echtg. vau Leeudert Adriaan van den llooft. 14 Dec. Maria Jacoba Taelmau, oud 86 j., wed. van Johannes Francies Pieters. IIu welij ks-aan gif ten. 3 Dec. Hermanus Zegers, oud 30 j jm. eu Tauneke Bakker, oud 22 j., jd. Geboorteu. 1 Dec. Johanna, d. vau Jaspert Ver- plauke en van Johanna Pladdet. 6 Dec. Leeudert, z. vau Francjois Deij eu van Franchise Scheele. Catha rina, d. vau Gilles den Deurwaarder en van Leuutje Buijze. 8 Dec. Petrus Leopoidus, z. vau Aloysius Mattele eu van Dominica Johanna Tolleitaer. 10 Dec. Josephus Ludovicus, z. van Carolus Ludovicus Sijs en van Johauua Magdelena vau den Bos. Overlijden. 2 Dec. Johanna Pladdet, oud 39 j., echtg. vau Jaspert Verpiauke. 10 Dec. Jacobus Disco,oud 80 j., weduwn. vau Catharina Philomiua vau den Boake. Van deze gemeeute is nog geeu opgaaf ontvangem Huwelijks-aangiften. Domiuicus de Rijcke, oud 45 j., weduwn. van Philomeua Calieus, eu Fraucuca Ver- straeteu, jd. 29 j. Huwelijtis-voltrekkingen. Franeiscus Josephus Pau- wels, jm. 21 j. en Maria Clara de Rijcke, jd. 24 j. Charles Ludovicus de Bruyn, jm. 23 j. eu Cidoma Vermeersseu. jd 20 j. Geboorteu. Clementina- d. van Jan Joseph van der Heijdeu en vau Amelia van der Heijden. Gustavus, z. vau Petrus Leopoidus Blommaert eu vau Philomeua Pieters. Maria Cecilia, d. vau Eiisius Weemaes en van Anna Catharina d'Haeu. Petrus Josephus. z. vau Fran cies Buijs ea van Justiua Blommaert. Overlijden. Joannes iheodorus Jacabus Jacobs, oud 5 m., z. van Theodorus Maria Ludovicus eu van Cle- meuce Groeuiugs. Van deze gemeeute is nog geen opgaaf ontvangem In deze gemeeute hebben geeue aangifteu plaats gehad. Geboorteu. 5 Dec. Snzauna Paulina, d. van Hen drik Pladdet eu vau Jauuelje de Nooijer. Overlijden. 10 Dec. Marinus Oppeuneer, oud 68 j., echtg. van Elizabeth de Braal. Huwelijks-aaugtlteu. C. de Feijter (van Ossenissej, oud 47 j., jm. eu M. Siuke, oud 25 j jd. I. Tui- keus (van Koewachtj, oud 29 j., jm. eu A. C. Bleijeu- berg, oud 27 j., wed. vau P. Staeleus. lluwelijks-voltrekkiugeu. C. de Feijter (van Osse- uissej, oud 48 j., jm. eu M. Siuke, oud 25 j., jd. Geboorten. Ceouardus Eligius, z. van J. Boeijkens en vau C. A. J. vau WaterscUoot. Eduard Petrus Constautinus, z. vau C. Jouktieyui en vau P. kint. Johannes, z. vau P. F\ de V\ilde eu van A. Waireus. Rosalia, d. vau J. Everaart eu vau A. C. Pastyn. Audries, z. vau B. Veimeire eu vau E. de Maayer. Ovenydeu. P. Piesseu, oud 67 j., wed. vau F. ti de Siivu. Ecu als ieveiiloos aaugegeveu kind van net m. geslacht van F. A. vau Kerktioveu en vau D. Maas. A. de Nokker, oud 68 j., echtg. van A. M. Verdurmen. J. P. A°selmaii, oud 2 w., d. van J. F. Asselman en van M. A. van den Btrgem D. Lauwens, oud 40 j., echtg. van J. Compiet. G Slreefnerk, oud 55 j., wed. vail L. van Overstraten. J. Bisscliop, oud 46 j., eehtg. vau J. Ogier. J. Eggermont, oud 62 j., wed. van J. Burn. Huwelijks-aangiften. 7 Dec. Carolus Ludovicus Hamerlinck, oud 27 j jm. en Juliana Raes. oud 27 j., wed. van Petrus Spiessens. Geboorten. 3 Dec. Albert, z. van Franciescus de Maeijer en van Authonia de Bruijne. 4 Dec. Houore Seraphic Marie, z. van Viotorianus Antonius Marie de Blieck en vau Eugenia de Vleeschouwer. 13 Dec. Alisa Maria Syiva, d. van Clemens van Waes en vau Amelia de Vleeschouwer. Alphonsus Maria, z. van Petrus van Pottelberghe en van Maria Ludovica D'hout. Overlijden. 2 Dec. Maria Ludovica Baert, oud 2 m., d. van Hypolitus eu van Maria Philomena van Regemortel. Van deze gemeeute i9 nog geen opgaaf ontvangen. Huwelyks-aangifteu. 2 Dec. Alphonsus van Hecke, oud 26 j., eu Marie Catharina de VVever(van Wachte- beke), oud 35 j., Huwelijks-voltrekkingeu. 15 Dec. Petrus Schaut, oud 56 j., weduwn. vau Melanie Schobiju en Rosalia Migorn (van Wachtebeke), oud 32 j., Overlijden. 11 Dec. Odila Virginia Maria de Moor, oud 2 m., d. vau Domiuicus eu van Leocadia de Bruijcker. Van deze gemeeute is nog geen opgaaf ontvangen. Geboorten. 3 Deo. Albert Ludovicus, z. van Abraham Lucas Rauschaert eu van Maria Fiorina Vermaudel. 10 Dec. Leopold, z. van Eduardus Gijsel en van Amelia Johanna Vermandel. 13 Dec. Elisabeth Amelia Cliristina, d. van Livinus Bernardus van Kerk- voorde en vau Catharina St ffiju. Overlijden. 9 Dec. Johannes Adriauus van Helmond, oud 55 j z. vau Pieter eu vau Johanna Adiiaua de Haart. 15 Dec. Rosalia Creve, oud 88 j., wed. vau Jacobus de Klerck. Geboorten. 11 Dec Carolu9 Ludovicus, z. van Lau- rei.tius de Vos en van Philomena de Witte. 12 Dec. Emma Maria, d. vau Veuautius Autheuuis en van Nathalia vau Looij. Overlijden. 7 Dec. Maria Ludovica PauweU, oud 9 j., d. van wijleu Alexander Jacobus eu vau Amelia de Block. Jacobus Ludovicus Bertram, oud 4 j., z. van Petrus en vau Anna Maria de Maat. Geboorten. Jan Francies, z. vau JohaDne9 Francies de Theije en van Rosalia de Maat. Christina, d. van Jan Francies van de Voorde eu vau Rosalia van Poorten. Elisabeth, d. van Jacobus vau der Veen en van Pieteruella Fidelia van deu Bosch. Overlijden. Maria van Beileu, oud 75 j., wed. van Johannes Aarsen. Huwelijks-aangiften. 10 Dec. Carolus Ludovicus Gijseliuck, oud 20 j., jm. en Maria Theresia Heijens, oud 28 j., jd. Geboorten. 6 Dec. Florence, d. vau Leonardus de Bouver en van Maria Louise Obrie. Overly den. 11 Dec. Een als leveuloos aaugegeveu kind van het vr. geslacht van Victor Veruaeve eu vau Regiua Rosalia Buijsse. Huwelijks-voltrekkiugen. 2 Dec. Levinus Scheele, oud 21 j., jm. en Suzanna Brandes, oud 19 j., jd. Pieter Jirasser, oud 25 j., jm. eu Johanna Elizabeth van Fraeijenhove, oud 28 j., jd. 6 Dec. Jan Anton Xbeodoor Krol, oud 23 j., jm. eu Jacoba Pieteruella Maria van Pieubroek, oud 22 j., jd. 9 Dec Jojachim Jacobus Verliude, oud 31 j., jm. eu Tauneke de kiakcr, oud 28 j., jd. Geboorteu. 5 Dec. Willemiua, d. van Jacobus de Feijter en van Franchise W ilhelmu3. J otiauua Elizabeth, d. vau Willem Elve en vau Maria Geertruida van Fraeyeuhove. 7 Dec. Cornelia, d. vau Fieter Dees eu vau Francjoize de Koe.ijer. Elizabeth, d. vau Audries IJsebaart eu van Sara Maas. 13 Dec. Auna en eu z. vau Coruelis l.uunis eu van 4 Dec. Catharina Markusse, oud 31 Willem Geelhoedt. 5 Dec. Helena 23 im, d. vau Jacob eu vau Rachel Aulhouie, d. Auua Dees. Overlijden. j., echtg. vau Risk w el, oud deu Haiuer. Van deze gemeeute is nog geen opgaaf outvangeu.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1880 | | pagina 6