MANUFACTURER ADVERTENT! EN. OPEHBARc VcRK0QPl3iG£M. Openbare Verkooping MAiHUF ACTUHEN onder IJzendijke, zijne dochter vermoord gevonden in de keuken; ook de dader van dien moord ont- snapte, en tot hiertoe weet niemand nog, of de moordenaar zich hier of in de nabijheid der grenzen ophoudt. Yerleden jaar ontstond er brand in de schuur van zekeren Renterghem, onder Biervliet; men zweeg die zaak dood, totdat op een nacht, niet lang daarna, de geheele schuur afbrandde. Ook die brandstichter bleef onbekend tot dusver. En zoo zou men over bet verloop van een paar jaar nog een grooter aantal misdrijven kunnen bijeengaren, ware het niet dat de genoemde feiten reeds voldoende zijn oin aan te toonen, dat grootere waakzaamheid een vereischte is, vooral in het belang der buitenbewoners. De Minister van oorlog beeft bepaald, dat, wanneer gepensioncrde, gegageerde ofgepasporteerde militairen en militaire schepeliugen, die bier te lande of in de kolonien en overzeesche bezittingen des rijks trouw en eerlijk gediend en zich ook na dien tijd goed gedragen hebben, aan het departement van oorlog eenc aanvrage inzenden om plaatsing in eenige burgerlijke of sedentaire betrekking, welke onder het departement ressorteert, van die aanvrage bij dat departement aanteekening zal worden gehou- den, voor zoover de adressant voor de gevraagde betrekking in aanmerking kan komen. De verkiezingen voor de Tweede Kamer op jl. Dinsdag hebben den volgenden uitslag opgeleverd Te Maastricht is gekozen de heer Ruys de Beerenbronck met 1199 stem men tegen 384, welke de heer De Pelser Kerenberg verkreeg. Te Tilburg waren uitgebracht 2086 stemmen, waarbij 20 van onwaarde; de heer Mr. B. M. Bahlman verkreeg 951, J. A. Diepen 935, en J. T. Jansen 178 stemmen. Herstemming tusschen beide eerstgenoemden. Te Sneek zijn uitgebracht 3615 stemmen. Ge kozen is de heer Mr. Ph. van Blom, met 1875 stemmen; de heer W. M. Oppedijk verkreeg 17 17 stemmen. Het hoofdbestuur van het Nederlandsch onderwijzersgenootschap beeft besloten een dankadres te richten aan den heer A. Moens bij zijn aftreden als volksvertegenwoordiger, vertrouwende daarmede te hande'len in den geest van de groote meerder- heid der leden van het genootschap. Te Geertruidenberg is in den ouderdom van 84 jaren overleden de heer T. J. Hennequin, ge- pensioneerd kapitein-ingenieur, ridder der orde van den Nederlaudschen Leeuw, de eikenkroon, het metalen kruis, enz. In de jaren 1830 en 1831 nam hij deel aan de krijgsverrichtingen tegen de Belgen en gedurende den staat van beleg der vesting Maastricht tot 1839 was hij daar onder bet opperbevel van den luit.- generaal baron Dibbetz, met de inoeielijke taak der po- litie belast, terwijl hem tindelijk ook de veel takt ver- eischende last werd opgedragen het vijandelijk kamp der Belgen te Beverloo op te nemen. Blijkens een bij het dep. van Kolonien ontvangen telegram van den Gouv.~Gen. van Nederl. Indie, van 22 dezer, heeft in Groot-Atjeh eene overstrnoming plaats gevonden, tengevolge waarvan de Kraton en omstreken onder water geloopen zijn, belangrijke scliade aan dijken, wegen en gebouwen toegebracht is, en drie soldaten, benevens drie in landers verdronken zijn. GEMENGDE BER1CHTEN. Door de politie te Groningen is proces-verbaal opgemaakt tegen een tapper, wegens het tappen van sterken drank aan kinderen beneden den leeftijd van 16 jaren. Het gemeentebestuur van Venlo heeft de voor weinige jaren opgeheven bank van leening weder opgericht. De ijsploeg, die be- stemd is om het Noordzeekananl in den winter voor den scheepvaart open te houden, is naar het IJ gestoomd en heeft gewerkt bij wijze van proef, die nitmuntend voldeed. Te Maastricht ging een 7jarig kind ter ruste op een. bed, dat te dicht bij den kachel stond; het bed vatte vuur en de arme kleine verloor het leven. Te Noordwolde (Friesland) is een 5jarig kind, dat door de ouders •enige oogenblikken alleen was gelaten, met het ruur in aariraking gekomen. Het bekwam daarbij ztilke ernstige brandwonden, dat het reeds spoedig daarop overleed. De Ilerv. diaconie te Kampen heeft een oud mannetje van de lijst harer bedeelden moeten schrappen, oradat ontdekt werd dat hij met bedelen f 500 had overgespaard. Tusschen eenige jongelieden te Rouveen In eft dezer dagen weer een .hevig gevecht met messen plaats gehad. Twee hunner zijn gevaarlijk grwond, de een in den rug, de ander in het aangezicht. De justitie uit Zwolle heeft een onderzock ingesteld. Te 's Hertogenbosch is een spoorwegwerkman, terwijl hij bezig was wagens te verzetten, met de borst tusschen de buffers beklemd geraakt. Hij schijnt inwendig ernstig gekneusd te zijn. Ten bewijze dat te Werkhoven, het wild nog niet schaarsch is, kan zeker dienen, dat dezer dagen op het land- goed Beverweerd, eigenaar baron Van Heeckeren, in 4 dagen, door een tiental jagers, 323 stuks wild is geschoten, waaronder 58 fazanten. Het hof van assises van Oost-Vlaanderen heeft zekeren Clemence Naudts ter dood veroordeeld, wegens moord op de vrouw vanOoteghem, paclitster ie Gent Saint- Amand. Het hof van Henegouweu heeft tot dezelfde straf veroordeeld Victor Payen, wegens moord op de herbergiersLr Derpion te Leval-Chaudeville. Het dorp Montalbert in Savoye is bijna geheel door een brand verwoest. 31 huizen zijn een prooi der vlaramen geworden. De jaarlijksche verpachting der speelhel te Macao bracht 34,700 dollars meer op dan het voorgaande jaar, zijnde toen 129,600 d. en thans 164,300 d. Te Poitiers is een versclnikkelijk ongeluk gebeurd tijdens de voorstelling van de Pirates de la Savane. In dat drama moet geduelleerd worden. Een der geweren was met een kogel geladen, die den acteur Martigues doodelijk trof. Alle hulp was te ver- geefs. Te Rouaan is een ongehoorde daad van vandalisme gepleegd in de schilderijententoonstelling op het stadhuis. Vier schilderstukken zijn daar met een mes geheel vernield. De beweegreden tot die wandaad is onbekend. Te Dordrecht werd den 20 dezer aan het poiitiebureau, voor eigen veiligheid, ter ontnuchte- ring in bewaring gebracht een jongen, die in erg beschonken toestand op straat liep. De politie vond hierin aanleiding een gestreng onderzoek in te stel- len en moet het gehleken zijn, dat die jongen slechts den ouderdom van 14, zegge.veeriien jaren had bereikt, en drie verschillende tapperijen had bezocht. Tegen de houders dier tapperijen is proces- verbaal opgemaakt. Te Wilp werd voor eenige dagen een brutale moordaanslag gepleegd. Bij een landbouwer aldaar werd des nachts, terwijl deze met zijn vrouw rustig lag te slapen, een schot door het raam gelost in de bedstede. Uit de gevonden korrels bleek, dat het geweer met zwaren hagel geladen was, en slechts aan het toeval, dat het schot enkele duimen te hoog was gemikt, is het te danken, dat de toeleg. mislukte. De dader is nog niet gevat De heer Kautz te Friedheim in Posen had eens een vrouwelijke patrijshond met 4 jongen. Toen deze 6 weken oud waren, ontnam hij er een aan de moeder en gaf die aan een hem bezoekenden vriend. De teef volgde al huitende den wagen, waarin baar jong vervoerd werd, meer dan 100 schreden en keerde eerst op herhaald geroep van liaar heer terug. Des anderen daags waren de drie overige jongen verdwenen, en men dacht niet anders, of ze waren gestolen. Toen men echter aan de teef bemerkte, dat zij toch van hare melk ontlast werd, stelde men een nauwkeurig onder zoek in het werk, en nu bleek het, dat de hond zijne jongen in eene op een afstand van 1000 schreden g^legen dicht begroeide diepte van een eikenbosch verborgen had. Het dier werd beknord, en men bracht de jongen terug. Toen men echter na een dag of 8 weder een jong wegnam, herhaalde de hond dezelfde handelwijs, en zoo ging het1 telkens voort, tot alle jongen waren weggcdaan. In de Vereenigde Staten is het pensioneeren van ambtenaren van staat of gewest onbekend. Ook een ex-president heeft dus geen pensioen te wachten. De ex-president Grant schijnt echter door zijn reis om de wereld zoo aan lager wal te zijn gekomen, dat nu een openbare inschrijving voor hem is geopend. De New-York Herald heeft 91,000 dollars bijeengebracht, de heer John M. Forbes, van wien het denkbeeld uitging, 50,000 dollars. Er gaan stemmen tegen deze inschrijving op, als niet strookende met de waardigheid van het presidentschap. Bevallen van een meisje M. C. BINNEN- DIJKMeijer. Valkenburg (Z.—Holl.), 21 November 1880. Bevallen van een jongen B. M. E. E. WORTMAN-Mbijer. Zaamslag, 26 November 1880. Aanstaanden Maandag, den 29 Novem- ber, hoopt, zoo de Heere wil, onze ge- liefde vader J. VAN DEN OTJDEN, zijn Sl9t*n ver- j&ardag te herdenken. Zijn dankbare gehuwde- en ongehuwde kinderen. Ter Neuzen, 26 November 1880. ffgggjjDinsdag a. s. honpt men de 308te jaar dag te vieren der jonge juf- frouw IKalhier. Een dankbaar en innig verkleefd Nichtje. Westdorpe, 27 November 1880. Mr. J. P. Dronkers, Notaris te Ter Neuzen, zal in het openbaar te koop aanbieden: Op Dinsdag 30 November 1880, des voormiddags om 11 ure, ttn ^erzoeke van mejuffrouw de weduwe A. DIELEMAN, grornl- eigenares te Zaamslag 100 KANADA BOOMEN, grotiende in den polder en gemeente Zaamslag, aan den dijk nabij Jozias Willemsens aldnar; en 50 OLMEN- en 6 KANADA BOOMEN, groeiende op de bofsttde bewooud door P. van Tatenhove, in den polder en gemeente Zaam slag, alsinede eene partij KAPHOUT van 100 Wilgen Tronken. Te vergaderen aan den dijk nabij J. Willem sens voornoemd. Op Dinsdag 7 December 1880, de8 voormiddags om 11 ure, ten verzoeke van JAC. DIELEMAN, landbouwer te Hoek: Ongeveer 150 zware KANADA BOOMEN, 12 zware OLMEN BOOMEN, 80 FRUIT- BOOM EN, waaronder eenige zware Noten Boomen, en eindelijk eenige TRONKBOOMEN, alien groeiende op het hofsteedje bewoond door Cornelis Scheei.e, in de gemeente Hoek, alwaar men zal vergaderen. Sas van Gent. De Notaris Coninck Westenberg, te Sas van Gent, zal, op Donderditg den 10 December 1880, des middags twaalf ure, te Sas van Gent, ten ver zoeke van de fiina E. DAUW E Comp. labrie- kanten te Eecloo, in de herberg „De Zwaan," openbaar verkoopen Eene aanzienlijke partij (eigen fabriekaat,) alsruwe—witte—en geverfde Linnens, gemaakte Linnen Zakkengeverfde en gebleekte Katoenen Stoffen, halve Wollen Stoffen en Franscbe Merinossen, in verschillende soorten, Elastieken, Duffels, Vriesch Bont, Wollen- en Katoenen docken, diverse Omslag- doeken, eene groote partij Satin de Laine, Laken, Rattine en hetgeen verder gepresen- teerd zal worden. Op goede borgstelling zal streng gelet worden* Betaling op vier maanden, beneden vijf gulden contant. ZEGT HET VOORT. VAN TE

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1880 | | pagina 2