TER NEUZENSCHE COURANT. So. 1607. Zaterda^ 9 October 1880. 20s Jaan$an$. Alge moen Nieuws- en Advertentieblad v o o r Zeeuwsch-Vlaanderen Algemeen Aieuws- en Advertentieblad voor Zeeuwscb-Viaanderen. BURGERLIJKE STAND ABONNEMENT. advestentiIn. BIJV0T20SEL Woensdag 6 Otober 1880. No. 1606. AXEL. BOSCHKAPELLE. CLINGE. GRAAUW. HENGSTDIJ K. H OEK. TUB NEUZENSCHE C01IR1NT ffi Per drie maanden binnen Ter Neuzen f 1,Door het geheele Rijk 1,10. Door geheel Belgie f 1,40. Men abonneert zioli bij alle Boekhandelaars, Poatdireo- teuren en Brievenbushoudera. Van 1 tot 4 regela f 0,40. Voor elke regel meer f 0,lu. Grootere letters worden naar plaatsruimte berekend. Advertentien gelieve men aan den Uitgever in te zendei, uiterlijk Dinsdag en Vrijdag namtddag DRIE nren. E>!l b!ad ▼ereehljot Olnadag- en Vrljdagavond Politifllr Overzioht. bij A. K. DBONT te Ter Nenzen, een derde. Herstellenden en zij, die door ouder- heid worden gegeven tot het afleegen der examens. VAN DJi |IM 11rmi r ~r Van 16 tot 30 September 1880. H U L S T. Huwelijks—aangiften. 16 Sept. Pieter Bekkei, oud 34 j., jm. en Elisabeth Catharina Petronella Claassen, oud 35 j., jd. 30 Sept. Seraphinus Eeckhout, oud 24 j., jm. en Godeliva Sophia van der Heijden, oud 27 j., jd. Geboorten. 22 Sept. Clementina Maria, d. van Johannes Jacobus Herreweijers eu van Emelia Maria During. 24 Sept. Nathalia Johanna, d. van Fran ciscus Leopoldus Miehielseus en van Apolonia Maria Cappendijk. Anthonetta Cornelia, d. van Ludovicus de Ridder en van Yirginie van Ooij. 26 Sept. Leonie Maria Godeliva, d. van Augustinus van de Watle en van Maria Godeliva Janssens. Overlijden. 16 Sept. Anna Catharina laelman, oud 4 m., d. van Philippus en van Philomena de Preker. 18 Sept. Josephina Coleta Emmaneel, oud 7 m., d. van Johannis Franciscus en van Carolina Petronella Rombout. 17 Sept. Een als levenloos aangegeven kind van het m. geslacht van Cornelius Verlinden eu van Prudentia Dobbelaer. 18 Sept. Prudentia Dobbe- laer, oud 43 j., echtg. van Cornelius Verlinden. Pieter Augustinus Marie van Aals, oud 2 m., z. van wijlen Leonardus en van Rosalia Petronella van der Pluijm. Augustinus de Maat, oud 4 j., z. v. Johannes hran- ciscus en van Rosalia Neve. 23 Sept. Josina den Beer oud 83 j., wed. van Hendrik Mogge. 24 Sept. H. E. J. M. Sanders, oud 5 m., van Antwerpen (Belgie). 25 Sept. Petrus Albertus de Wilde, oud 4 m., z. van Wilhelmus Fredericus en van Petronella Albertina Vollcman. 29 Sept. Nathalia Johanna Michielsens, oud 5 d., d. van Franciscus Leopoldus en van Apolonia Maria Cappendijk. Huwelijks-aangiften. 24 Sept. Daniel de Smidt, oud 25 j., jm. en Henriette Pieternella Kaijser, oud 23 j., jd. 30 Sept. Constantius van den Abeele, oud 64 j., weduwn. en Coleta de Meij, oud41j.,jd. Geboorten. 18 Sept. Daniel, z. van Jan vau Doeselaar en van Abigael van den Bergh. 23 Sept. Aloijsius Franciscus, z. van Joannes Franciscus van Hauwe en van Eugenia Steel. 29 Sept. August Adolf, z. van Franciscus Bernardus Kesbeke en van Leonida Maria van de Bilt. 30 Sept. Johanna Maria, d. van Pieter van Hoeve en van Johanna van Dixhoorn. Jan, z. van Leendert Pladdet en van Debora Krina van Cadsand. Overlijden. 16 Sept. Petrus Johannes Wiest, oud 11 m., z. van Franqois en van Pieternella Jacobs van den Broeke. Jacobus van Rrongelen, oud 17 d„ z. van Jacobus en van Catharina de Koeijer. 24 Sept. Franqqis de Blaaij, oud 4 w., z. van Abraham en van Anthonia Buijze. 25 Sept. Maria Cappon, oud 69 j., wed. van Adriaan Luteijn. 27 Sept. Magda- lena Sara van den Wiele, oud 18 j., d. van Adriaan en van Adrians Joris. 29 Sept. Francina van de Velde, oud 3 m., d. van Levinus Jacobus en van Antje Goossen. Jan van de Velde, oud 3 j., z. van Levinus Jacobus van de Velde en van Antje Goossen. Franqois Dieleman, oud 14 m z. van Jacobus eu van Dingetje de Jonge. Geboorten. 15 Sept. Mathilda, d. van Adrianus Ottjes en van Maria Hendriks. 16 Sept. Petrus Bene- dictus, z. van Petrus Jacobus Annaert en van Maria Scheerling. 26 Sept. Wilhelmus, z. van Gijsbregt Gelderland en van Paulina van Laar. Overlijden. 16 Sept. Rosalia Ivens, oud 22 j., d. van Josephus en van Johanna Vleesehouwer. 23 Sept. Auna Maria de Rooij. oud 10 m., d. vau Johannes en van Maria Anna Somers. Petrus de Rijk, oud 7 m., z. van Jan Francies en van Rozalia de Bakker. 24 Sept. Johannes vau Ham, oud 49 j., echtg. van Isabella Maria Taleman. Huwelijks-aangiften. Leendert Slaakweg, oud 25 j., jm. en Maria Franciesca de Boeij, oud 29 j., jd. Huwelijks-voltrekkingen. Joannes Augustinus Tim- mermaus, jm. en Isabella Rottier, wed. van Aloisius van Hiel. Geboorten. Maria Christina, d. van Charles Louis Pauwels en van Anna Theresia Hooft. Mathilda Mari i. j d. van Eduardus de Munter en van Clementina lie Kesel. Victoria, d. van Carolus Ludovicus Goossens en van Stephanie Schuddings. Petrus Franciscus, z. van Josephus Groenings en van Maria Louisa de Wolf. Overlijden. Leontina Maria Henderickx, oud 3 j. Franciscus Aloisius Willaert, oud 21 d. Paulina Ver- meerssen, oud 10 m. Florimondus Present, oud 1 id. Geboorten. Apolonia, d. van Theodorus Burm en van Rosalia Spiessens-. Phelomina, d. van Francies Stobbelaar en van Maria Anna Staal. Maria, d. van Petrus Benedictus Penguet en van Isabella Maria Compiet. Alphonsus, z. van Adriaan Berting en van Christina Vaal. Alphonsus, z. van Judocus Franciscus Hulshout en van Constantia Engels. Barbara, d. van Petrus de Koning en van Judoca Vermeulen. Overlijden. Paulina Scheirlinck, cud 6 m., d. van Jacobus en van Johanna Roels. Alphonsus Leonardus van dbn Eeckhout, oud 5 m., z. van Willem Eduardus en van Felicita Steijaert. Sophia Wilhelmina Claassen, oud 57 j., echtg. van Pieter Veras. Cornelis Maas, oud 23 m., z. van Jacobus en van Cleraentia Broeckman. In deze gemeente hebben geene aangiften plaals gehad. Huwelijks-aangiften. 17 Sept. Jacobus Franqois Stoifels, oud 30 j., jm. en Johanna Anthonina Lourens, oud 26 j., jd. 18 Sept. Jacobus Verpoorte, oud 22 j., jm. en Levina Scheele, oud 20 j., jd. Huwelijks-voltrekkingen. 30 Sept. Jacobus Frar.qois Stoifels, oud 30 j., jm. en Johanna Anthonina Lourens, oud 26 j., jd. Geboorten. 17 Sept. Franqoise, d. van Abraham de Keuning en van Janneke Platteeuw. Jacoba Cor nelia, d. van Jan Tholens en van Janneke Pladdet. 19 Sept. Catliolijntje Maria Johanna, d. van Leonar dus Johannes Hoogkamer en van Magdalena Dees. 23 Sept. Cornelis Jacobus, z. van Jan Roose en van Maatje Dieleman. 25 Sept. Janus, z. van Leendert van Oosten, en van Janneke Buijze. Servaas Bastiaan, z. van Eggebert Verbruggen en van Franqois de Jonge. 29 Sept. Maria, d. van Hendrik van Wyck en van Anna Verheijcke. Overlijden. 16 Sept. Pieter Oppenneer, oud 28 j., z. van Marinus en van Elizabeth de Braal. 17 Sept. Leendert 't Gilde, oud 4 m., z. van Martinus en van Cathalina van lloorn. 19 Sept. Pieter van Dixhoorn, sue wniis.»!t?ften uij origeiuiiiicii ill uienst, en wei in geval van overlijden, geheele of gedeeltelijke gebrekkigheid, of tijdelijke ongeschiktheid voor den arbeid, ook wanneer het ongeval een gevolg is van zwakte door ouderdom of ziekte. Het maxi mum der vergoeding zal dan moeten bedragen f 300 jaars, zijnde tweederde van het gemiddeld inkomen van een werkman, hetwelk bij de land- bouwende bevolking, of in andere districten, waar het werkloon en de levensbehoelten minder zijn, naar evenredigheid lager zou moeten zijn. De betaling moet worden verzekerd door premien, die in een fonds, onder leiding van rijkswege geplaatst, moeten worden bijgedragen door de pa- troons, de werklieden en de gemeenten, elk voor Mi CJ T 10"October a. s., des namiddags 4 ure. Den 6 dezer had door het bestuur van den calamiteusen polder Oud— en Jong Breskens in de directiekeet aan de Nieuwe Sluis, de aangekondigde verpacbting plaats van //het recht tot bet weg- halen van mosselzaad" aan de zeewerken op den vooroever vail dien polder. Het, hoogst werd ingesehreven door de wed. De Foeljager te Pliilippine voor f 425. Daar er reeds in den loop van dit jaar aan genoemden polder door enkele visschers veel zaad- mosselen zijn weggehaald, mag de inschrijving nog belangrijk genoemd worden. In den loop van December e. k. zal gelegen- vc XV1J33CU, iietsiL ulj auics aan nen Minister van financiea verzocht de inwisseling der oude 1 ceut- stukken te willen bespoedigen, door daartoe ook de gelegenbeid open te stellen bij de ontvangers der rijksbelastingen. Tevens wordt bij dat adres aangedrongen, den termijn van buiten koersstelling van die muntstukken zoodra mogelijk te bepalen. F. L. Baltus, een kruiersknecht in de Katten- burgerstraat te Amsterdam, stond verleden week voor het gerechtshof aldaar terecbt ter zake van moord, op 21 Juli 11. gepleegd op zijn huisvrouw bij is te dier zake scbuldig verklaard, en onder aann6rning van verzacbtende oinstandigheden (bet overspelige gedrag dier vrouw enz.) tot een tucbt- huisstraf van zeven jaren veroordeeld.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1880 | | pagina 5