EES GOED ONDERHODDEN WOONHDIS Telegraphische berichten ADVERTENT I EN. Spaarbank te Axel. Uit de hand te hoop: RECHTSZAKEN. Arrondissemeiits-rechtbank te Jliiidelburg. GEMENGDE BERICHTEN. HANDELSBERICHTEN. Gent. 24 Sept. 17 Sept. Jf De rechtbank heeft in hare zitting van 24 September de voigende vounisseu uitgesproken J. v. d. L., broodbakker te Clinge, is wegens fraudu- leuse invoer buiten route of heerbaan van aan accijns onderworpen goederen, na vroeger wegens dergelijk feit veroordeeld te zijn geweest, veroord. tot eene maand ge- vangenisstraf in eenzame opsluiting te ondergaan, met verbeurdverklaring der aaugehaalde goederen en in de kosten vail bekeuring en die van het rechtsgedipg. A. d. W., arbeider te Sas van Gent, is wegens frau- duleuse invoer van aan accijns onderworpen goederen buiten route of heerbaan veroord. tot 15 dagen gevange- uisstraf in eenzame opsluititig te ondergaan, met ver beurdverklaring der aangehaalde goederen en in de kosten van bekeuring en die van het rechtsgeding. Liindbonwbericb ten Als een bizonderheid kan gemeld worden, dat in den tuin van W. Snijders te Overschie voor de tweede maal aardbeien aan de struik staan, die op den kouden grond gegroeid zijn. Onder den naam van /Colossal-hybrid tarwe" heeft Julius Bahlsen, te Berlijn, een nieuwe varieteit van tarwe in den handel gebracht, die alles inoet overtreffen, zoowel in zaad als stroo, wat men tot heden kent. Na jaren lange pogingen is het den kweeker gelukt deze varieteit door kruising te erlangen, die, gelijk eerst in dit jaar is gebleken, volkornen constant blijft. De aren zijn zeer lang, dik, rijk met korre! bezet, het stroo vijf voet lang, het blad zeer breed en daardoor een voortreffelijk voeder. De korrel is groot, fraai geel, zeer melig, zwaar. Dun gezaaid zou deze tarwe 30 uneer opbrengen dan andere varieteiten. Ook wordt gezegd, dat deze tarwe zeer goed tegen den winter bi stand is. De heer J. Borsius is erkend en toegelaten als vice-consul van Spanje te Middelburg en Vlissin- gen. Tot ontvanger der gecombineerde gemeente Sluis is benoemd de heer J. Bekaar, die reeds sinds jaren die betrekking in de oorspronkelijke gemeente Slnis bekleedde. Te Biervliet heer- schen de mazelen zoodanig, dat de openbare school door slechts een vijfde van het gewone tal leerlingen bezocht wordt. Eene huismoeder te Leeuwarden, die baar echtgenoot ten vorige jare drie spruiten te gelijk sciionk, heeft in den loop dezer week aan twee kinderen het leven geschonken. Het echtpaar zal met zooveel zegen wel bizonder inge- nomen zijn P Te Ylaardingen zijn dit jaar reeds aangevoerd 49,699 ton baring ofruim viermaal zooveel als tot gelijke dagteekening voor tien jareu. Yerleden jaar bedroeg die aanvoer nog niet de helft van dit jaar* De beide nachtbooten van Zwolle naar Amsterdam vice versa ifijn Vrijdagnacht ter hoogte van Urk tegen elkander gevaren. Beide booten zijn gezonketi. De passagiers zijn door in de nabijheid zijnde schippers gelukkig alien gered. De huwelijks-voltrekking tusschen de bruid van 81 en den bruidegom van 77 jaren, welke op Donderdag 11. te Amsterdam zou hebben plaats gehad, is door ongesteldheid der bruid een paar weken uitgesteld. De heer J. D. Gerth, ambte- naar belast met de inschrijving van de geboorten te Amsterdam, die zijn 7 5e verjaardag vierde, heeft gedurende de 30 jaren van zijn dienst circa driemaal bonderd—duizend Amsterdam mertjes in de registers van den burgerlijken stand ingescbreven. Te Zwolle zijn verschillende families, waaronder van den aanzienlijksten stand, ernstig ongesteldgeworden. Men beweert door het gebruik van vleesch van denzelfden slager. In een pakhuis, in de Wester- straat te Amsterdam, is een werkraan door een nederstortend luik zoozeer aan bet hoofd gewond, dat hij aan de gevolgen overleed. Aan bet gemeentebestuur van Nijmegen is tot wederopzeggens vergunning verleend voor den aanleg en het gebruik van eene elektrische telefoonverbinding, uitsluitend ten behoeve van den gemeentedienst aldaar. Naar de betrekking van huismeester en huismeesteres in bet geneeskundig gesticht voor krankzinnigen te Delft dongen rnaar even 342 sollicitanteu. Een Asser echtpaar was zoo gelukkig het uitverkoren paartje te zijn. Het aantal bezoekers van de iiationale ten- toonstelling te Brussel is steeds tuenemende. Ging bet anders nooit de 30,000 te boven, thaus stijgt het Zoudags tot 40,000. Ook de tombola slaagt, reeds zijn nagenoeg 1 millioen loten geplaatst. Ook wordt van de ingezonden voorwerpen vrijwat gekocht. De ex-keizerin Eugenie zal in November van Chisle- hurst naar Aldersbot gaan, daar een paar maan- den blijven en dan naar Windsor vertrekken, waar zij een woning heeft gekocht. Van Alexander Dumas is een werk verschenen, dat in 12 dagen geschreven is, en een warm pleidooi bevat voor de rechten der vrouwen, die z. i. door de wetten niet genoegzaam worden beschermd. Weer is in Rusland een bevige brand geweest. In de stad Alexandrowsk zijn 150 huizen in de ascb gelegd. Een meisje kwam in de vlammen orn. De Pruisische Minister van financien heeft besloten, dat bij gerechtelijke verkoopen trouwringen niet mogen in beslag genomen worden of onder den hamer gebracht. Te 'a Heer Arendskerke bestaat een lieftallig volksgebruik. Eenige jongelieden houden daar ge- regeld hun drietfiaandelijkschen jongensavond dat is: vergadering van jongelieden boven de 18 jaren. Dat op zulke avonden door sommigen geen jenever gedronken, maar uit glazen van een halven liter te gelijk gezwolgen wordt, bleek vooral vef- ledene week, daar voor een hunner, ,/een nieuwe- link," die zich uitermate te buiten gegaan was, geneeskundige hulp ingeroepen en bij op een kruiwagen naar zijn woning vervoerd moest worden. In den avond van 22 dezer heeft onder de gemeente Nieuw—Vosmeer een hevige brand gewoed. De hoeve, huis en schuur van den wethouder Van Hooff zijn met den geheelen oogst een prooi der vlammen geworden. Aan blusschen viel niet te denken en met moeite zijn de nabijstaande woningen gespaard. Van den inboedel is het grootste ge- deelte kunnen gered worden, doch vier paarden, negen kalveren en een varken zijn in den brand omgekoinen, terwijl bovendien twee melkkoeien hevige brandwonden hebben bekomen. De schade wordt op minstens f 20000 geraamd. Gelukkig was alles verzekerd. Zelden zijn zeker in een zitting van een rechtbank zooveel zware misdrijven behandeld, als in October bij bet gerechtshof te Berlijn zullen voorkomen. Er zullen niet minder dan 7 personen wegens moord terecbtstaan, 3 wegens roof, 2 wegens poging tot moord, 2 wegens brandstichting, een wegens straotroof, een wegens bet maken van valsche rnunten, 2 wegens meineed en een wegens lichamelijke verwonding met doodelijken afloop. Vrijdag 11. ging een man met zijn vrouw te Paretz bij Spandau des middags uit werken en sloot de vier kinderen, waarvan het oudste een 12jarig meisje was, in bet woonvertrek op. Des avonds terugkeerende zagen de ouders tot hunne verbazing dat de kinderen verdweneu waren, zonder dat men kon zien hoe zij uit de kamer hadden kunnen komen. Na lang zoeken en rondvragen opende men een groote kist, die in een hoek van het vertrek stond, en vond daarin de kinderen dood! Er viel natuurlijk niets anders te denken dan dat zij al spelende in de kist waren gekropen en bet deksel toen op slot was gevallen. Z. M. heeft benoemd tot ontvanger der directe belastingen en accijnsen te Aardenburg den heer C. J. Buwalda, thans ontvanger der directe belas tingen, invoerrechten en accijnsen te Sluis. 's Gravenhage. Tweede Kamer. Na uitvoerige discussie, waarin de regeering volhield, dat eerst na de beslissing van de financieele wetten uitgemaakt kan worden of kieswethervorming noodig en zon der grondwetsherziening mogelijk is, zijn de voor- gestelde amendementen verworpen, dat van den heer Van Houten, tot aansporing van grondwets herziening voor kieswethervorming, met 16 tegen 60 stemmen, dat van de beeren Van der Hoop- Keuchenius, tot aansporing van kieswethervorming, met 18 tegen 55 stemmen; morgen zijn de overige paragrafen van het adres van antwoord aan de orde gesteld. Zeetijdingen. Van 24 tot en met 27 Sept. zijn in deze haven bin- nengekomen, bestemd voor Gent, de voigende zeeschepen 24 Sept. Eng. 9toomb. Paradox, kap. Midgeley, van Londen met stukg. Eng. stoomb. Richard Moxon, kap. Wricht, van Goole met stukg. Eng. stoomb. Rosa, kap. Dumberley, var. Goole met stukg. Eng. sloep. Advance, kap. Cimningham, van Louden met creosoot. Noordsche brik Nor, kap. Hansen, van Lulia met hout. 25 Sept. Duitsche schooner Bertha, kap. Mildahn, van Stettin met hout.\ 27 Sept. Eng. stoomb. Jutland, kap. Pisk, van Londen met stukg. Eng. stoomb. Victory, kap. Lumley, van Londen met stukg. Eng. stoomb. Roll Call, kap. Eddingtor, van Swansea ledig. Eng. stoomb. Romeo, kap. Drury, van Goole met stukg. Van 24 tot en met 27 Sept. zijn uit deze haven ver- trokken, komende van Gent, de voigende zeeschepen als 24 Sept. Eng. stoomb. Ironopolis, kap. Dempster, naar Leitb met stukg. Duitsche schooner Jacobine, kap. Wessels, op avontuur met ballast. Noordsche schooner Jette, kap. Christofersen, naar Noorwegen met dakpannen. 25 Sept. Eng. stoomb. Paradox, kap Midgeley, naar Londen met stukg. Eng. stoomb. Miaca, kap. Gouudrey, naar New-Castle met stukg. Eng. stoomb. Richard Moxon, kap Wricht, naar Goole met stukg. Eng. stoomb. Rosa, kap. Dumberley, naar Goole met stukg. 26 Sept. Eng. stoomb. Glencoe, kap. Mittill, naar Leith met stukg. Duitsche stoomb. Wipper, kap. Frit9ch, naar Leer ledig. Nederl. schooner Betha, kap. Schoon, naar Leith met stukg. Noordsche brik Thelis, kap. Gullicksen, naar Tonsbergen met ballaBt. 27 Sept. Noordsche brik Familien, kap. Aas, naar Wiborg met ballast. Noordsche driem. schooner Filicie, kap. Gui, op avontuur met ballast. Noordsche schooner Undine, kap. Walloe, naar Har- nosand met ballast. Russische schooner Freda, kap. Lindblom, naar Riga met kolen. Duitsche schooner Christine, kap. Muller, naar Engeland met ballast. Deensche schooner Ham's Minde, kap. Nielsen, naar Villanova met ballast. Uit deze haven is vertrokken na aan den spoor- weg te hebben gelost en geladen 24 Sept. Eng. stoomb. Osborne, kap. Luckie, naar Antwerpen met stukg. Van 24 tot en met 27 Sept. werden langs de Oost- sluizen alhier 41 binuenvaartuigen op- en 42 afgesckut. Rotterdam, 27 September. Nieuwe beste Tarwe tot goed vorige prijzen, mindere aoarten giugeo traag van de hand. Zeeuwsche en Vlaamsche Tarwe f 9,00 a f 10,00, mindere J 7,00 a 8,80, nieuwe f 9,2a a 10,mindere 7,50 a 9,Rogge, nieuwe f 7,50 a 8,00, mindere f 5,80 a f 7,25. Gerat, nieuwe wiuter J 5,70 a f 6,00, miudere f 5,00 a f 5,60 zomer dito f 6,50 a f 5,80 mindere 4,50 a f 5,40. Haver korte J 3,80 a f 5,80, lange f 3.50 a f 4,Paardenboocen f 6,75 a J 7,75. Duivenboouen J 8,20 a 9,Bruineboonen f 11,00 a J 13,00, mindere J a fWitteboouen, WalcherBche a Zeeuwsche a mindere f a f Erwten nieuwe f 10,25 5 10,50 mindere f 7,50 a f 9,25. Kanariezaad beste 10,00 a 10,50 mindere f 6,50 a f 9,50. ieoolzaad f 10,50 a f 11,20 Bieren f 4,50 f 4,60 per 100 stnks. Aardappelen Zeeuwsche 2,50 a 2,75. Meekrap. Slechts kleinigheden werden afgedaan I'arwe, witte, 100 k„ fr. 25,50 a 25,00 fr. 24,50 a 25,50 Id. mode, i It Rogge II 21,00 22,00 it 20,00 Gerst, *1 20,00 20,00 Haver, 18,00 19,00 II 17,00 18,00 Boekweit, p. hectj 16,50 It 17,00 Uuivenboonen, Jt 20,00 II 21,00 Paerdenboonen, it 17,25 II 19,00 J iioolzaad, 100 k. 32,00 33,— II 32,00 1) Lijnzaad, it 32,00 34,00 II 31,00 38,00 Kempzaad 16,00 II 26,00 Lijnkoeken, it 25,00 26,00 II 25,00 26,00 Koolzaadkoeken it 17,00 18,00 II 17,00 18,00 Kempzaadkoeken, 14,00 ll 14,00 >1 Eieren per 26, V. 2,90 3,— II 2,30 2,40 Londen, 27 September. Tarwe 1 sch. en Haver 3 st. hooger. lederen ZATERDAG AVOND van vijf tot zes ureu ZITTING in het achterkamertje op het stad huis. en ERVE, staande en gelegen nabij de R. K. kerk te Ter Neuzen, wijk C mx 180. Te bevragen bij den Uitgever dezer courant.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1880 | | pagina 3