TER NEUZENSCHE COURANT. BURGERLIJKE STAND. iNo. 1602. Woensdat 22 September 1880. 20e Jaar^aug AI g e m e e n Nieuws- en Advertentieblad v o o r Zeeuwsch-Viaanderen. Algemecn A'ieuvvs- en AdverteDlieblad voor Zeeuwsch-Viaanderen. ABONNEMENT. BIJVOEGSEL Zaterdag 18 September 1880. No. 1601. AXEL. BOSCHKAPELLE. GRAAUW. HENGSTDIJK. H O E K. HONTENISSE. 1 Per drie nan an den binnen Ter Neuzen f 1,Door het geheele Rijk 1,10. Door geheel Belgie f 1,40. Men aboimeert zich bij alle Boekhandelaars, Postdireo- euren en Brieven'uushoudcto. i ADVERTENTIEN. Van 1 tot 4 regels f 0,40. Voor elke regel meer f 0,10. Grootere letters worden naar plaatsruimte berekend. Advertentien gelieve men aan den Uitgever in te zenden uiterlijk Dinsdag en Vrijdag nauafddng BRIE urea. J>8t blad verwehijnt Blnadag-, en Vrijdagarond bij J. k. G. B H O N T te Ter Nenxeu. mil IIM di-- I wmmmnaiw mwwmhummmm F*olitieU Overzi«5ht, den Ministerraad wordt uitgezien met eene belang- „Met de andere Mogendheden is Nederland voort- mot Anne juuumiiur. zooals zich stellig ill durend in de meest gewenschte verhouding. VAN DE Van 1 tot 15 September 1880. TER NEUZEN. Huwelijks-aangiften3 Sept. Marinus Herrebout, oud 24 j., jm. en Maatje de Kraker, oud 19 j., jd. Huwelijks—voltrekkingen. 1 Sept. Jacobus Leunis, oud 22 j., jm. en Elizabeth de Hondt, oud 22 j., jd. Geboorten. 1 Sept. Cornelia Dina, d. van Jacob de Kubber en van llendrika Hendrina Vogel. 3 Sept. Janna Adriana, d. van Jan Pieter Meijer en van Francina Maria Meeusen. 4 Sept. David Frai ijois, z. van Simon de Bree en van Catharina Jozina Meesen. 5 Sept. Jeancette, d. van Ferdinandus Anthonius Acke en van Julia de Meijer. 7 Sept. Jacobus Pieter, z. van Cornelis Adriaan Versluijs en van Cornelia Maria Versluijs. 9 Sept. Helena, d. van Jozias Dees en van Maria de Bruijne. Levina, d. van Jan de Smit en van Levina Hoogstrate. 12 Sept. Adriana Cor nelia, d. van Jan Scheele en van Elisabeth Geertruida van der Bent. 13 Sept. Cornelis, z. van Cornelis Eekhout en van Anna Maria Broekhoven. 14 Sept. Suzanna, d. van Hendr.cus Baart en van Maria Josepha Wingender. Meijntje, d. van Johannes Cornelis Dooms en van Geertruida Breur (Hardinxveld.) Overlijden. 8 Sept. Pieternella Scheele, oud 79 J., wed. van Cornelis van den Berge. 9 Sept. Pieter Brnggeman, oud 79 j., weduwn. van Elisabeth van Luyk. 10 Sept. Leendert Dees, oud 4 m., z. van Pieter en van Janna de Feijter. 12 Sept. Joseph de Kok, oud 51 j., echtg. van Marin Frenks. Huvvelijks-aaugiften. 11 Sept. Gilles den Deur- waarder, oud 23 j., jm. en Leuntje Buize, oud 19 j., jd. Gcooorten. 3 Sept. Francina, d. van Jacob Goosseu en van Pleuntje de Bruijne. 4 Sept. Hermanus, z. van Cornells Klaassen en van Pieternella den Deur- waarder. Sara Catharina Cornelia, d. van Anthonij van Overstraten Kruijsse en van Suzanna Levina van Dishoeck. 7 Sept. Bastiaan, z. van Adriaan Koekkoek en van Cornelia den Deurwaarder. 8 Sept. Pieter, z. van Jacobus Verstraten eu van Johanna Pieternella de Kraker. 11 Sept. Elisabeth, d. van Elisabeth Witte Santina Wiebregt, d. van Marinus Jacobus Witte en van Cornolia Jansen van Rosendaal. Overlijden. 1 Sept. Catharina Paulina Vermandel, oud 80 j., wed. van Norbertus Franciscus Steenput. Krina Dieleman, oud 4 m., d. van Krina Ditleman. 4 Sept. Jaoobus Matthijs Blokdijk, oud 4 m., z. van Jacobus Johannes en van Johanna Catharina Dees. 6 Sept. Johanna Franciesca. van der Keelen, oud 45 j., echtg. van Aloysius Saman. 11 Sept. Jan Hollebek,' oud 1 j., z. van Jan en van Krina Dieleman. 13 Sept. Jan van Espen, oud 15 d., z. van Cornelis en van Geertruij IJzebaart. Wilhelm Alexander Nietz, oud 59 j., cchtg. van Martina Disco. Anna Maria Rolff, oud 7 m., z. van Leendert en van Cornelia van't Hoff. Jan Riemens, oud 10 m., z. van Karel en van Pieter nella Reminscn. 14 Sept. Maria Jonkman, oud 3 m., d. van Hendrikus eu vau Adriana van Cadsand. Geboorten. 1 Sept. Maria Mathilda, d. van Jacobus de Poorter en van Rozalia Coolsen. 2 Sept. Martinus, z. van Cornelis Jaussen en van Apolonia Wullems. 8 Sept. Maria, d. van Josephus van Wolffelaar en van Apolonia Mel. 9 Sept. Eduardus, z. van Aloijsius van Havermaet en van Maria van Puivelde. 15 Sept. Mathilda, d. van Adriauus Oitjes en van Maria Hendriks. Overlijden. 7 Sept. Mathilda Christina Verdurmen, oud 6 w., d. van Johannes en van Maria Paulina de i oorter. 10 Sept. Mathilda Verbraeken, oud 4 w., d. van Daniel en van Apolonia de Bakker. Geboorten. Rosalia, d. van Jacobus Maas en van Clementina Braeckman. Rosalia, d. van Carolus Ludo- vicus Duriuck en van Elisabeth Schuren. Cornelis Franciscus, z. van Wijnand Johannes Dalmijn en van Phelomina de Koster. Petrus Alphoneus, z. van Jacobus de Koning en van Johanna Schout. Overlijden. Jan Baptist van de Voorde, oud 57 j., echtg. vau Wilhelmiua Buijs. Julia Maria van Leuven, oud 4 m., d. van Eduardus Jacobus en van Elisabeth Verdurmen. Maria Jacoba de Beule, oud 48 j., d. van Pieter Augustinus eu van Johanna Maria de Valck. Geboorten. 3 Sept. Melania, d. van Joseph Muller en van Petronella Baert. Huwelijks-aangifteu. 11 Sept. Jacobus Francois Stoffels, oud 30 j., jm. en Johanna Anthonina Lourens, oud 26 j., jd. Geboorten. 2 Sept. Jacobus, z. van Pieter Riemens en van Suzanna de Putter. 4 Sept. Fraugois, z. van Jan de Blaeij en van Cornelia Openneer. Overlijden. 2 Sept. Elizabeth Jansen, oud 7 in., d. van Johannes eu van Elizabeth Simons. 3 Sept. Marinus Remynsen, oud 1 m., z. vau Louis en van Suzanna van der Hoefdt. Jan Pieter Scheele, oud 2 m., z. van Cornelis en van Jauna de Feijter. 6 Sept. Adriaan Dieleman, oud 1 m., z. vau Adriaan en van Neeltje Geelhoed. Pieter Cornelis Geelhoedt, ond 6 m., z. van Pieter en van Cornelia de Jonge. Gildrina van der Peijl, oud 4 j., d. van Jan en van Jacomina Meertens. Geboorten. Maria Mathilda, d. van J. de Bruijn eu van A. de Graaf. ADtonius Cornelis, z. van D. de Waal en van C. Pauwels. Mathilda, d. van A. Marcus. Josephus, z. van A. Wilhelm en van S. de Wit. Petrus Francies, z. van F. de Roos eu van P. de Smet. Petrus Judocus, z. van J. Pauwels en P. Tieleman. Louisa Christina, d. van P. Mangnus en van I. Sponselee. Anna Maria, d. van J. Rosseel en van C. Dobbelnar. Clementina, d. van J. B. Cornelissens en van J. de Theye. Petrus, z. van J. van Goethem en van D. Sarneel. Desire, z. van L. Jaussens en van Ph. Schelfhout. Overlijden. M. de Smit, oud 3 m., d. van J. C. de Smit en van P. Baart. Ph. van Meelen, oud 3 m., z. van Ph. van Meelen en van P. Vermorkeu. J. Kas, echter nog met eens, of Kantianar wgenjiu or wci ontruimd zal worden. Ook wil men maatregelen nemen, om Ayoeb Khan verder onscnadelijk te maken en te zorgen, dat bij zich niet weder in Herat nestele. Er kan echter geen besluit ge- uornen worden. De staatsmachine van het vereenigde Koninkrijk verkeert op het oogenblik in een bedenke- lijken toestand. Het parlement is naar de vier windstreken uiteengespat, de Ministers zijn op reis of aan 't tuinieren, de Koningin zit hoog en droog in Schotland. Feitelijk is due het land zouder regeering en zonder vertegenwoordiging. In Erankrijk is het voor en tegen de verklaring nog steeds het voornaamste onderwerp, dat door de pcrs behandeld wordt. Naar de beslissiug van i door het dorp, die, na het nemen van ververscmngen in de school, door de leerlingen werd gemaakt. Bij tusschenpoozen werden gepaste liederen gezongen. Lang dus zullen deze dagen bij jong en oud dezer gemeente in herinnering blijven. Gisteren zijn de zittingen der Staten—Generaal geopend met de volgende rede door Z. M. oen Koning in de vereenigde zitting der beide Kamers uitgesproken Mijne tleeren! „Ik mag U dankbaar wijzen op de voorreohten, die bet Vaderland steeds geniet. „De geboorle van eene Prinses heeft het geluk van miju huis verhoogd. Met ingenomenheid ontving ik, bij de heugelijke gebeurteni3, opnieuw de bewijzen van de gehechtheid mijns volks. 20 Augustus jl., nader geregelde en vastgestelde jaarwedden van het gemeentebestuur te Sluis, als van den burgemeester en van den secretaris op f 600, van den ontvanger op f 400, en van ieder der wethouders op 50, ajles met ingang van 31 Juli 1880. Naar men verneeait, zal de doop van de jonggeboren Prinses Pauline op Zondag 10 October e. k. plaats hebben. Voor of bij gelegenheid van die plecbtigheid zal ten Hove een ,/Cour" voor dames geiiouden worden. Uit Bergen op Zoom meldt men, dat daar proeven tot vestiging van een diaraantslijperij ge-

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1880 | | pagina 5