No. 1599. Zaterdag 11 September 1880. 20e Jaargaug Algemeen Nieuws- en Advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen. BINNEN LAND. 9 ABONNEMENT, Ter Neuzen, 10 September. A. Rorpswedstrijd. It. Persoonlijke wedstrijd, aangeboden aan de deeluemenden van liet 3e regi ment Infanterie. C. Persoonlijke wedstrijd, aangebodeu aau de deelnemeuden van de dienstdoende en rustende schutterijen. D. Persoonlijke wedstrijd, aangeboden aan alle op het Feestterrein aanwczige Offieieren. E. Persoonlijke wedstrijd, a tngeboden door de werkende Leden der vereeniging. F. Persoonlijke wedstrijd, aangeboden aan de contribueerende en eereieden, benevens aan de Leden van verdienste der vereeniging. Rozenprijs. Wedstrijd op vrije lumen. Till IVEUZENSIIIIE COIiil WT f Per drie maanden binnen Ter Neuzen f 1,Door het geheele Rijk 1,10. Door geheel Belgie f 1,40. Men abonneert zich bij alle Boekhandelaars, Postdireo- teuren en Brievenbushouders. ADVEKTINTllN. Van 1 tot 4 regels f 0,40. Voor elke regel meer f 0,1<i. Grootere letters worden naar plaateruimte berekend. Advertentien gelieve men aan den Uitgever in te zender. uiterlijk Dinsdag en Vrijdag uaintddag Hit IE nrcu. Wt bind versebljat Dlnadag- en Vrigdagavond bij J. K. G. BHONT te Ter Nenzen, F*olitielc Overztcht, Na dagen van angstige verwachtingen en groote spanning kwam in Engeland de blijde mare, dat generaal Roberts het leger van Ayoeb—Khan had aangetast en uit elkander gejaagd. Overal in Europa is het bericht van deze overwinning met blijdschap ontvangen geworden, want het was van groot belang voor den geregelden gang der zaken op geheel het vasteland, dat Engeland geen verderen tegenspoed in dezen ongelukkigen veldtocht onder- vond en zich als overwinnaar uit het Afghaansch wespennest kon terugtrekken. Nadere berichten, uit Kurrachee en Kandahar in Engeland ontvangen, melden, dat de overwinning van generaal Roberts bizonder scbitterend was. De heer Gladstone, die een zeetocbtje om Enge- lands kusten had ondernomen tot berstel van ge- zondheid, is daarvan teruggekeerd. Hij verliet ter reede van Gravesend het schip, na de bemanning met een bartelijke toespraak bedankt te bebben. Het tochtje schijnt hem werkelijk goed te hebben gedaan. Slechts enkele uren na zijne aankomst in Londen verscheen hij reeds in 't Lagerhuis, waar hij met bizondere bartelijkheid werd ontvangen. Hij had daar dadelijk gelegenheid, om naar aan- leiding van eenige gestelde vragen over de Ooster- sche kwestie, zijne staatkunde daaromtrent nngmaals uiteen te zetten. Nadat de minister Dilke de bewering had tegengesproken, dat Engeland zou hebben voorgestcld, de Dardenellen te forceeren en Konstantinopel te bombardeeren, legde Gladstone de verklaring af, dat hij volkomen instemde met hetgeen door Lord Hartington dezer dagen over de Oostersehe aangelegenheden was gezegd. Wegens het gewicht, dat aau zijne verklaringen gehecbt wordt, had hij niets daaraan toe te voegen. Men zou hem toch zeker niet verdenken van het plan, om in strijd met de bekende inzichten van het parlement en het land te handelen. De regeering zal de overeenstemming tusschen de Europeesche mogendheden, als het beste middel om groote internationale kwesties tot oplossing te brengen, zoolang handhaven, als zij op onbaatzuehtige begin- selen is gegrondvest. De voornaamste bepalingen van het te Lima geteekende vredesverdrag zijn reeds bekend. Peru staat aan Chili af twee moni tors, en de artillerie van Callao slecht de vesting- werken van Callao, verbindt zich in twintig jaren de vloot niet te vergrooten en de vestingwerken van Callao niet weder op te bouwen en vergoedt Chili de krijgskosten tot een bedrag van 40 milli- oen dollars Chili betaalt de belft van de buiten- landsche schuld van Peru, die voor de oorlogsver- klaring in vreemde handen was, tegen den koers van dien tijd op de Londensche beurs. Het geheele Bolwiaansche kustland zal aan Chili komen. Bolwia houdt op, eene cnafhankelijke republiek te zijn en wat er overblijft, wordt bij Peru ingeljjfd. Tot dat da oorlogsschstting is afbetaald, blijft de Tarapaco in de macht der Ckileenen. De guano-depots, die tot onderpand der Peruaansche schuld strekken, zijn nu ook door Chili geannexeerd. Arrne fonds- houders Z. M. heeft, met ingang van 1 Nov. a. s., benoemd tot inspecteurs van het lager onderwijs: in de eerste inspectie: Jhr. Mr J. B. A. J. M. Verheijen; in de tweede inspectieA. Moens; in de derde inspectie: Dr. J. J. Kraenen; Verder zijn tegen denzelfden datum benoemd tot districts-schoolopzieners (bezoldigd toezicht) in het district Middelburg de heer C. M. van VRvliet, tegenwoordig inspecteur in Zaeland en in het dis trict Goes de heer H. Q. Janssen, predikant te St. Anna ter Muiden, thans schoolopziener in het 5e schooldistrict in onze provincie. Door het Provinciaal kerkbestuur van Gro- ningen is tot de evangeliebediening in de Ned. Herv. kerk toegelaten de heer J. A. Th. Krol van Zaatnslag, kandidaat in de godgeleerdbeid aan de Utrechtsche hoogeschool. llonlcnUsr, 6 September. Gisteren en heden herdacht de alhier bestaande scherpschutters-vereeni- ging „Prins Frederik Heudrik" hare opriehting in 1870, en vierde haar tienjarig bestaan door eenen tweedaag9chen schietwedstrijd, waaraan onder anderen deel genomen werd door afgevaardigden van het 3e regiment infanterie uit de steden Bergen op Zoom, Middelburg en Vlissingen, alsmede van de dienstdoende schutterijen uit beide laatstgenoemde steden. Na de feestelijke ontvangst der deelnemers, die gisteren op den middag aan den ingang van het smaakvol versierde dorp Kloosterzande plaats had, begonnen op het tot een versierd kamp ingericht schietterrein achtereenvolgend de op het programma vermelde schietwedstrijden. Kortheidshalve laten we hier volgen eene lijst van de uitgeloofde prijzen met opgave van de peraonen, door wie elk derzelve behaald zijn. Eerste prijsEen verguld zilveren Medaille, met 218 pur.ten, in 5 schoten, behaald door 1 offioier en 4 mindereu van het 2e bataljon 3e regiment Infanterie te Bergen op Zoom. Tweede prijsEen zilveren dito, met 214 punten, als voreu, door de dienstdoende schutterij te Vlissingen, uitgeloofd door de seherp- schntters-vereeniging ,,1'rins Frederik Hendrik te Hoatenisse. Hieraau worden toegevoegd draag-medailles voor elken schutter der prijswinnende vereenigingen voor de offieieren in zilver, voor de ovcrigeu in brons. Eerste prijs: Een praohtige kristallen Puuehbowl, met zilveren knop, met 48 punten, in 5 schoten, door den milician Keesen, van het 3e regiment Infanterie te Bergen op Zoom. Tweede prijs: Een bronzen Ornament met thermometer, met 46 punten, als voren, door den sergeant Von Schmidt, van het 3e regiment Infanterie te Bergen op Zoom, na overkamping met sergeant Bart, van het 3e regiment Infanterie te Vlissingen. Eerste prys: Een bronzen Pendule met barometer en thermometer, met 49 punten behaald door den sergeant Van Ruijven, van de dienstdoende schutterij te Middelburg. Tweede prijsEen prachtig Photografie- album, met 48 punten behaald door den luitenant Hermans, van de dienstdoende schutterij te Vlissingen. Derde prijs: Eene geencadreerde Plaat, voorstellende „het verboud der Edelen," met 48 punten behaald door den heer J. A. Pateer Ez., 2e luitenant der vereeniging. Vierde prijsEen Rooktafeltje, met 47 punten behaald door den luitenant Van Eesteren, der dienstdoende schutterij te Vlissingen. Eerste prijs: Een praohtige Revolver, met 50 punten behaald door den luitenant Hermans voornoemd. Tweede prijs: Eene praohtige kristallen Kan met deksel en twee glazen op houten voet, met 49 punten behaald door den luitenant Wouterseu, van het 3e regiment Infanterie te Middelburg. Eerste prijsEen Amerikaansch KLokje met wekker, met 45 punten behaald door den luitenant Pateer voornoemd. Tweede prijs Een prachlig Rookgarnituur, met 42 punten behaald door den sergeant-majoor vaandeldrager J. C. Sorber, van de vereeniging. Derde prijs Eene Plaat voorstellenne„Gewapende vrede," met 41 punten behaald door P. A. Neeteson, sergeant- majoor der vereeniging. Vierde prijsEen fraaie Chineesch verlakte Messenbak, met 41 punten behaald door P. van Sikkelerus, fourier der vereeniging. Eerste prijs: Een Amerikaansch Klokje, met 40 punten behaald door J. B. Duerinck te Ilontenisse. Tweede prijsEen sierlijke Bloemstaander, met 38 puuten behaald door J. J. van Caem, rijks-ambtenaar te Veere, eerelid der vereeniging. Derde prijs: Een prachtig kristallen Eierstel met platen garnituur, met 38 puuten behaald door W. Wullems te Hontenisse. Vierde prijs: Eene Plaat voorstellende: „Drie tegen een," met 27 punten behaald door Pieter de Maat te Hontenisse. Een met zilver gemonteerd Bloemenvaasje, met 5 zwarte rozen behaald door den sergeant Riemvisch, van het 3e regiment Infanterie te Bergen op Zoom, na overkamping met luitenant Hermans voornoemd. Eerste prijs50 pCt. van het bedrag der verkochte kaarten, of 22, behaald door dpn sergeant Baron van Boecop, van het 3e regiment Infanterie te Vlissingen, met 31 punten in 3 schoten. Tweede prijs30 pCt. als voren, of f 13,20, behaald door den soldaat scherp- schutter van het 3e regiment Infanterie Knip, te Middelburg, met 30 punten in 3 schoten. Derde prijs: 20 pCt. als voren, of 8,80, behaald door den sergeant Von Schmidt voornoemd, na overkamping met de luitenants Wouterseu en Pateer voornoemd. Hontenisse, 8 September. Ook hier was het onweder, even als op vele plaatspn gisteren nacht zeer zwaar, van de elkander als het ware onmid- delijk opvolgende felle bliksemstralen trof een boom bij de school in de Molenstraat, terwijl ook nog elders boomen worden getroffen, doch verder geene ongelukken veroorzaakt. De felle regenbui, die met de donderbui gepaard ging, kwam na de sterkc droogte en de lieete dagen niet ten onpas. Op a. s. Zaterdag zal ten raadhuize te Honte nisse eene vergadering plaats hebben van een paar ondernemers van tramwegen, onzen burge- meester Baron Collot d'Escury en eenige andere

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1880 | | pagina 1