TER HEUZESSCHE COURANT BURGERLIJKE STAN D. No. 1598. Woensdaji 8 September 1880. 20e Jaargang Algemeen Nieuws- en Advertentieblad voor Zeeuwsch-VSaanderen. Algemeen .\ieuws- en Advertenlieljlad voor Zeeuwscii-\laanderen. BIJVOEGSEL Zaterdag 4 September 18S0. No. 1597. H U L S T. AXEL. BOSCHKAPELLE. CLINGE. GRAAUW. H O EK. TER NEUZENSCHE COIMNT ABONNEMENT. Per drie maanden binneu Ter Neuzen f 1,Boor het geheele Rijk 1,10. Door geheel Belgie f 1,40. ADVERTS NTlfiN. Van 1 tot 4 regels f 0,40. Voor elke regel meer f 0,J.u. Grootere letters wordcn naar plaatsruimte berekend. Advertentien gelieve men aan den Uitgever in te zender VAN DE Van 16 tot 31 Augustus 1880. TER NEUZEN. Huwelijks-aangiften. 20 Aug. Jacobus Leunis, oud 22 j., jm. en Elizabeth de Hondt, oud 22 j., jd. Geboorten. 16 Aug. Maria Johanna, d. van Joos Soheele en van Anna Sara van Wijck. 18 Aug. Abraham, z. van Willem Frederik Kaijser en van Tona Frederiksen. 20 Aug. Cornelius, z. van Cornelis Jacobus Berwald en van Jacoba de Jonge. 25 Aug. Janna, d. van Marinus de Ruijter en van Janna Meeusen. 27 Aug. Franciscus Joseph us, z. van Johannes Michiel Jacobs en van Amelia Sophia van der Straten, Overlijden. 19 Aug. Magdalena, van den Berge, oud 56 j., cchtg. van Leunis Verlinde. 20 Aug. Antonia Sophia Galle, oud 52 j., wed. van Benardu3 de Bruijckere, echtg. van Julianus Bruggeman. 2L Aug. Petrus Jacobus van Eerdenburg, oud 2 m., z. van Jan Fraucies en van Rozalia van de Weijer. ?2 Aug. Cornelis Verbrngge, oud 15 j., z. van Jacobus en van Neeltje Bakker. Jacobus van der Welle, oud 2 m., z. van Abraham en van Maria Pieternella Grijs- peere. Kriua Cornelia van Strien, oud 3 w., d. van Pieter en van Johanna van den Ouden. 27 Aug. Cornelia Molhoek, oud 14 j., d. van Cornelis en van Maatje Hameliuk. 29 Aug. Magdalena Sophia Ver linde, oud 6 j., d. van Govert Jacobus en van Elisabeth Magrietba Donze. 30 Aug. Henrie Jan Schalk, oud 7 m., z. van Ludwig Heinrich eu van Pieternella Marie Elizabeth van Pieubroek. Pieternella Neeltje Scheele, oud 4 m., d. van Adriaan en van Neeltje Maria Kusters. 31 Aug. Catharina Adriana de Klerk, oud 2 m., d. vau Jan en van Ccrnelia van de Wege. Geboorten. 28 Aug. Johannes Hendrikus, z. van Pieter Johannes Lossie en van Maria Cornelia Beugels. 29 Aug. Maria Johanna Augusta, d. van Edumond Emanuel de Bruijn en van Virgiuie Albertina Claessens. Overlijden. 20 Aug. Benjamin Theodoras Freijser, oud 74 j., echtg. van Paulina Vonck. 27 Aug. Emile Alphonse Brijssinck, oud 16 d., z. van Philippus Theo doras en vau Anna Ooleta de Nijs. 28 Aug. Leonardus van Aalst, oud 37 j., echtg. van Rosalia Petronella van der Pluijm. Geboorten. 18 Aug. Pieter, z. van Martinus Goos- sen en van Susanna Mensink. 19 Aug. Janna Cornelia, d. van Johannes Matthias Meijer en van Leentje Jonkman. 24 Afig. Maria Wilhelmina, d. van Jacob Iloekman en van Margaretha Christina Jilderda. 25 Aug. Martha, d. van Jaspert Heijnsdijk en van Geertruij Reminsen. Antje Suzauua, d. van Reladert Blankert en van Francina Cornelia van der Lijke. 26 Aug. Francois, z van Abraham de Blaaij en van Anthonia Buijze. 27 Aug. Jan, z. van Cornelis vau Espen en van Geertruij IJzebaart. 29 Aug. Jacobus, z. van Jacobus van Drongelen en van Catharina de Koeijer. Overlijden. 15 Aug. Ebrina Wilhelmiua Eekman, oud 26 j., echtg. van Miuicus Loof. llendrik Jonk man, oud 2 j z. vail Gerard eu van Johanna Man gold. 20 Aug. Willem Boeije, oud 4 m., z. van Jacobus en vau Maria Jansen. 21 Aug. Willem Jozias van Doeselaar, oud 9 m., z. van Willem Jozias en van Debora Lansen. 24 Aug. Antje Suzanna Blankert, oud 21 m., d. van Reindert en van Francoise Cornelia van der Lijke. 30 Aug. Jacoba Maria Verijzer, oud 7 m., d. van Pieter eu van Johanna Pols. Huwelijks-voltrekkingen. 20 Aug. G. de Bakker, oud 4L j., en A. C. van Leemput, oud 37 j., wed. van C. Lambert. Geboorten. 25 Aug. Dorothea, d. van Jacobus d'Hont en van Christina Fruijtier. Overlijden. 24 Aug. Eduardus Jacobus Kouijzer, oud 14 d., z. van Clement en van Maria Hermans. Geboorten. Suzanna Maria Sara, d. van Johannes \au den Meere en van Suzanna de Graaf. Maria Theresia, d. van Augustinus van Ooy en vau Seraphina Inghels. Stephania Julia, d. van Jacobus Locktfeer en van Seraphina Pietere. Overlijden. Joseph Thomaes, oud 1 m. Dominieus Ivens, oud 9 m. AlfreJ, Urbanus Verstraeten, oud 3 m. Leontina Philomena de Vos, oud 22 m Silvester Gustavus vau Ruijmbeke, oud 4 m. Maria Corduia Mattens, oud 3 m. Theophilus Melsen, oud 7 m. Felecita de Roeck, oud 53 j., wed. van Constant de Kever. Constantinus de Yos, oud 5 m. Emilia Naudts, pud 9 j. Geboorten. Rosalia, d. van Pieter de Koster en van Maria Cornelia Maas. lluweiijks-voltrekkingen. 19 Aug. Johannes Adri- anus Nederhand, oud 27 j., jm. en Maria van der Wiele, oud 19 j., jd. Geboorten. 16 Aug. Willem, z. van Jan de Bokx en van Licia IJsebaart. 25 Aug. Aarnoud, z. vau Cornelis Drabbe en van Janna Verheijke. 27 Aug. Cornelia Pieternella, d. van Gilles de Feijter en van Adriana de Meester. Overlijden. 17 Aug. Leuntje de Zwarte, oud 78 j., wed. van Guillaam Klaassen. L8 Aug. Meeuwes voeleil uuur lACSC ll»TWrrpiJETr - --J- Keizer, die eeue profetie en een afscheid kan heeten, maar uit een ander oogpunt beschouwd, verdicnt het overweging, of het verstandig is, jaar in jaar uit de Franscben te verbitteren door de viering van een fcest, dat hun eene smadelijke nederiaag herinnert, en de Duitschers bij een terugblik op het verleden, tot de treurige erkenning moet brengen, dat zij met elk jaar armer worden, terwijl Frankrijk al sterker en rijker wordt. Oostenrijk's Minister van buitenlandsche zaken, baron Van Haymerle, vertrekt heden uit Nordeney, waar hij de baden gobruikte, naar Friedrichsrhue, orn Bismarck daar een bezoek te brengen. In diplomatieke kringen hecht men aan dit bezoek zeer groot gewicht. Men ineent algemeen, dat het in verband staat met de vlootdemonstratie tegen Turkije, die Oostenrijk en ook Bismarck nog gaarne vermeden zouden zien. De jongste berichten uit Afghanistan luiden voor Eugeland gunstig. Ayoub Khan, die eerst van n. jsl. ae ivonmgiu, weru ji. zruiuag u» uuu Hoogdienst in alle B- K. kerken in dit district een „Te Deum Laudamus" gezongen; de ver- scbillende predikanten der Hervormde— en Chr. Gereformeerde gemeenten herdachten dit heugelijk feit in liunne gebeden. Naar wij verneipen, is door Mgr. II. van Beek, bisschop te Breda, tot pastoor te Graauw (Langendam) benoemd de beer J. P. Jongeneelen. Wij vernemen dat het muziekgezelschap Apollo albier, directeur de beer W. Kaan, op Zondag 12 dezer, op daartoe ontvangen uitnoodiging, een matinee musicale zal geven in den bnitentuin te Middelburg. Naar aanleiding daarvan had Woensdag jl. eene repetitie plaats in de open lucbt, terwijl Vrijdagavond den contribueerenden leden van genoemd gezelschap een concert werd aangeboden, betwelk werdgeeindigd met een tamelijk wel gelukt vuurwerk. De beide opvoeringen werdeu geopend en gesloten den burgerlijken stand te worden ingesohreven, op uitdrukkelijk verlangen van Z. M. den Koning aan den ambtenaar en de getuigen is vertoond. De heeren moesten zich overtuigen, dat zij geene on- juiste verklaring aflegden zeide Z. M. scbert- sende en konden zicb dan tevens vergewissen van den welvarenden toestand der jonggeborene. Naar men verneemt is door den beer A. Bonier, consulair agent te Vlissingen voor Rusland en Belgie, eervol ontslag verzocbt van het consulaat voor Belgie. Bij Kon. besluit van 27 Augustus 11. wordt weder toegelaten, dat bij verzending met de post, tegen het voor drukwerken vastgestelde port, vau gedrukte naarn- of zoogenaamde visitekaartjes, de redeu der toezending door een op die kaartjes ge- schreven woord als gelukwensching, rouwbeklag, dankbetuiging en dergelijke, of door enkele letters, wordt vermeld.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1880 | | pagina 5