BUITENLAND. GEMENGDEJ3ERICHTEN. De erwten staan zeer gunstig en beloven eene ruime opbrengst, die echter door de sterke ontwikkeling der plant geheel ran droog en warm weder af hankelijk is. De aardappelen zijn bizonder krachtig gegroeid qualiteit en quantiteit zyn beter en ruimer dan in verscheidene jaren het geval is geweest, doeh de ziekte begint zich algemeen te vertoonen. Het koolzaad leed in enkele streken door den winter, zoodat daar weinig is overgebleven; meer algemeen wordt de uitkomst echter hoogst voordeelig geacht. De vlasteelt wordt in het grootste gedeelte der provincie als zeer goed gelukt beschouwdhier en daar, vooral in Sehouwen minder. Over het geheel echter ver- kreeg men een schoon en goed betaald gewas. Karwyzaad is goed uitgevallen; kanariezaad matig. Suikerbieten, maugelwortels en paardepeeen hebben in de opkomst zoo veel geleden, dat daarvan over het geheel slechts eene matige opbrengst is te verwaehten. Klaver, lucerne en wikken, door de voorjaarsdroogte eerst zeer schraul, gaven later eene overvloedige opbrengst. De stand der weilanden is in de laatste maanden buitengewoou giinstig; de hooisnede is middelmatig van grootte, doch uitmuutend van hoedanigheid. Te Wouw, in de nabijheid van Bergen np Zoom, zijn andermaal acht runderen afgemaakt, verdacht van longzipkte. De aardappelen werden Zaterdag te Utrecht tegen f 2,tot f 2,90 de hektoliter verkocht. Onlangs, zoo schrijft een der lezers van de Stand., had een paard de klem. Men wist niet wat te doen, verscheiden veeartsen hadden te ver- geefs middelen beproefd; de wetenschap schoot te kort. Een eenvoudig man raadde aan om 5 kop gerst te koken, kokend in een zak te doen en den kop van het paard er in te steken. Een kras en echt paardenmiddel. Na verloop van eenige minu- ten deed men den zak er af, het beest kon den bek weer openen en het uitmuntende paard was behouden. De veestapel van Engeland, Schotland en Ierland bedraagt thans 5,912,046 stuks of 55,690 minder dan in 1879; het aantal schapen en lam meren is 26,621,724 of 1,535,856 minder dan in 1879, het aantal varkens is 2,000,722 of 90,837 minder dan in 1879. bedaard het huis verlieten. De politie heeft ge- ukkig reeds den volgenden dag zich van hen meester knnnen maken. Een rijke, maar om zijn gierigheid beruchte boer te Payerbach, bij Weenen, mishandelde het span ossen, dat hij voor den ploeg gespannen had, zoozeer, dat de dieren, die bovendien door dichte zwermen vliegen werden geplaagd, ten laatste op hoi gingen en hem overreden. De boer geraakte onder de raderen van den wagen en bleef met gebroken ledematen liggen. Zwaar gewor.d werd de oude man naar zijn woning gebracht, waar hij na weinige uren stierf. Zijne vrouw en zijne buren verzcohten den stervende dringend hun de bewaar- plaats van zijn geld bekend te maken. Te vergeefs, hij nam zijn geheim mee naar het graf; en tot heden weet men nog niet, waar hij zijn belangrijk vermogen verstopt heeft. De vrees is algemeen dat de aanstaande winter voor Pruisen grooten nood zal brengen. In een gedeelte van Silezie, alsmede in Oust— en West- Pruisen is door slagregens en onweer de oogst als totaal mislukt te beschouwen. Men weet hoe treurig het bovendien ten vorigen jare in bedoelde streken gesteld is geweest. In de gedenkschriften van den vermaarden dierentemmer Upilio Eaimali, onlangs te Elorence uitgegeven, wordt melding gemaakt van een zeer merkwaardigen, en niet algemeen bekenden kunst- greep om wilde dieren ontzag in te boezemen. Men moet nainelijk, zonder eenig kleedingstuk aan, het hok binnentreden van het dier dat men temmen wil. Het schijnt dat het zien van een naakt mensch zulk een vreeselijken indruk op het beest maakt, dat het er geheel van ontzet. Kleedt men zich huisvrouw van Maes, vleeschhouwer aldaar, vermoord. Een som van 5000 frs. was ontvreemd. Ter plaatse, waar de spoorwegramp op de Tay—brug heeft plaats gehad, zijn de ingenieurs begonnen met het doen van peilingen en boringen voor den bouw van een nieuwe brug. Mevr. Tilly te Saintes, die de minnares van haar man vitriool in het aangezicht wierp, is door het hof vrijgesproken na een schitterend pleidooi van Mr. Lachaud. In Engeland is een knaap van 13 jaren tot dwang- arbeid veroordeeld. Die buitengewoon strenge straf voor een kind van dien leeftijd liep de jongen op door het gooien met steenen. Uit de officieele opgaven blijkt dat op Woensdag 18 dezer, de trcinen der drie Brusselsche stations Noord, Zuid en Quartier Leopold, meer dan 150,000 reizigers te Brussel hebben aangebracht. Dit is het grootste cijfer, dat het reizigorsvervoer ooit in Belgie bereikt heeft. De vastliggende ballon der Nationale Tentoonstelling schijnt inderdaad goed vast te liggen. Donderdag- avond heeft men er een nieuwe proefneming mee gedaan, doch die niet beter geslaagd is dan de vorige. Zaterdagmiddag begaven zich eenige jongens van ongeveer 13 jaren aan het Zandje te Vlissingen te water om te baden. Spoedig verdween er een in de diepte en de schrik joeg de andere jongens op de j vlucht. De zoon van den Belgischen loods G. de i Pooter, oud 14 jaren, zag den gevaarvollen toestand van den drenkeling, begaf zich onmiddelijk te water en had het geluk hem te grijpen. Hij zelf zou I echter zijn edelmoedige zelfopotfering met den dood hebben moeten bekoopen, indien geen andere jongen, J. Struijk, die in de onmiddelijke nabijheid was, te water ware gesprongen, om beiden behouden aan den wal te brengen. De eerste drenkeling was dan langzamerhand in het hok aan, zoodat de leeuw reejg sc]]ijnbaar levenloos, doch door de otiverwijlde f 4 nVfnn rvirnrl inff/l HTr>l«d V dnt 1oo mr/iL' Inmlu moil n Het vuurwerk dat te Brussel den 19 dezer moest plaats hebben en later op jl. Zaterdag was bepaalc is uitgesteld, het zal nu op den 29 Augustus worden afgestoken bij het sluiten der nationale feesten. Op Zondag 29 dezer zal de derde uitgang worden gehouden van de historische optocht. Te Berlijn werd voor eenigen tijd een achttien- jarig meisje plotseling ongesteld, terwijl zich bij haar zonderlinge syinptomen vertoonden, zonder dat men in staat was den aard der ziekte te ontdekken Spoedig was het geheele lichaam van het meisje met zweren bedekt en vooral het hoofd, de hals en de schouders. Eindelijk meende de geneesheer de oorsprong der ziekte gevonden te hebben in het gebruik van een chignon, welke de dame kort te voren bij een coiffeur gekocht had. Naar de meening van den geneesheer heeft de persoon, wiens haar tot het vervaardigen van de chignon gebezigd was, aan een walgelijke ziekte geleden, welke door het dragen van de chignon op het meisje was over- geslagen. De vadcr van het meisje, dat thans weer aan 't beterrn is, heeft den coiffeur een proces aangedaan en het 2e ambtsgericht veroordeelde deze de geneeskundige behandeling, den prijs der chignon en de of tijger overtuigd wordt dat de aangekleede man hetzelfde fantastische wezen is, dat hem eerst verscheen, dan zal het wilde dier altijd onder dien indruk blijven en gemakkelijk tot gehoorzaamhcid te dwingen zijn. Te Youngstowa in Ohio is een luchtballon op de vlucht gegaan. waarvan de touwen braken, juist toen een man en een vrouw uit de omstreken in het schuitje stonden, om hun nieuwsgierigheid wat beter te bevredigen. zorg van den officier van gezondheid Butner en de inspanning van den apotheker Van Bnuren, mocht het gelukken, de levensgeesten weder op te wekken. Een zeldzaam feest werd Vrijdag in Tholen gevierd. Twee brave oppassende menschen, Clement Het was 'een 'balion""jap ti f (le Jon?> oud-gemeente-oraroeper en Cornelia Ver- lrM^mnn rvn/lnnhrnn dnn dnrv nrnnrr\i\ 111 tTArt O i 11 f tot betaling van terugbetaling van gerechtskosten. Te Bremen is een ongelooflijk brutale diefstal gepleegd. Bij een leerhandelaar in de ,/Buchtstrasse," verhuurder van kamers rnelden zich een heer en dame aun, die over het huren van een kamer kwamen spreken en zeer beleefd werden uitgenoodigd binnen te komen. Na eenigen tijd over huurprijs er.z. gepraat te hebben, wierp zich de nieuwe huurder eensklaps op den niets kwaads vermoedenden leer handelaar en drukte hem stevig den hals toe, terwijl de dame hem chloroform onder den neus hield en den sieutelbos uit Zijn zak haalde. Van de ver- dooving/ door de chloroform teweegg'ebracht, die eenige uren aanhield, maakten de biutale dieven gebruik om kasten en kisten te plunderen, waarop zij met een aanmerkolijke geld^om in papier, dood- kamraen, gedachten den dag, waarop zij voor zestig jaren in 't huwelijk vereenigd werden. De achting, die zij genieten bij alien, die hen kennen, maakte Een "kreetvan"angst,"door" de omstanders'geslaak'tJti deelneming in hun feest algemeen Ieder deed maakte beiden opmerkzaarn op den verschrikke- *at h,J kon' ora hu,lne feestvreugde te verhoogen. Een Haagsche jongen verloor bijna het leven om een kip te redden! Men had 't dier in de vaart gejaagd en de jeugdige dierenvr-'end stelde pogingen in het werk om den gevleugelden drenke ling te redden. Hij boog zich te ver over den waterkant en viel in den gracht, aan het Groeiiewegje. Een schipper redde hem en met zijn nat pak wachtte de knaap, totdat hij gezien had, hoe anderen, de kip, die in een riool was gevlucht, op het droge hadden gebracht. Zekere F. V., adsistent ten postkantore te Groningen, maakte in den laatsten tijd grove ver- teringen, veel hooger dan zijn inkomen toeliet. Hij had wel is waar een tlink traktement, en genoot bovendien nog verschillende emolumenten, zoodat hij daarvan aardig had kunnen leven, maar het grootste deel ging door zijn eigen keelgat; in de huishouding kwam er niet veel van terecht. Deze feiten bleven niet onopgemerkt bij zijne supe- fieuren. Toen nu dezer dagen door den direkteur bericht was ontvangen van eene onregelmatigheid in het verzenden van gelden naar andere kantoren voor postwissels, vesligde men het vermoeden dade- lijk op V. De vermiste gelden waren hem ter expeditie toevertrouwd; dit kon uit de registers worden bewezen. Ontkennen kon hem niet baten; de bewijzen waren te duidelijk: Na eenige aarze- ling betuigde hij dan ook den Staat voor een be- drag van f 106 te hebben benadeeld. De rechtbank heeft zijne voorloopige aanhouding gelast. Een jongraensch, van Tilburg naar Goirle gaande, bemerkte op den weg eene witte kat, die stil bleef zitten. Hij wilde de kat grijpen, om te zien wat haar deerde, doch het dier beet hem in den duim, die weldra geweldig opzwol, zoodat ge neeskundige hulp moest worden ingeroepen. Men vreest, dat het dier dol was, en inaakt zich dus ook voor den jonkman beducht. Onlangs hebben in een herberg te Tienhoven twee werklieden, die na een heftige woordenwisseling lijken toestand, waarin zij zich bevonden. Geen van beiden had eenig begrip van de wijze waarop met een luchtballon omgegaan wordt, en pijlsnel dreef het gevaarte in noordelijke richting voort, steeds stijgende tot het uit het gezicht verdween. Naar alle richtingen is getelegrafeerdtot nog toe heeft men van de ongelukkigen niets gehoord. In den laatsten tijd is de bevolking der kweek- school voor de zeevaart te Leiden sterk toegenomen Op heden zijn er 160 scheepjongens en kweeke- iingen. Tegen twee meisjes, 13 en 12 jaar oud, die in verschillende winkels te Middelburg goederen op naam van anderen gehaald hebben, is door de politie proces-verbaal opge maakt. Te Annerveen is de boerenbehuizing van C. Leidekker eene prooi der vlammen geworden; al het koren, hooi, benevens een melkkoe, een vet varken en de geheele inboedel zijn verbrand. Vijf kleine Schiedammers, de jongste oud 5 jaren, hebben een slokje willen nemen. Zij proefden echter uit een flesch met loog, ten gevolge. waarvan alien ernstig ongesteld werden. Yoor het postkantoor te Maastricht prijkt thans onder de niet bestelbare brieven een met het adres: „Voor mijn geliefde vrouw." Uit Zwolle wordt medegedeeld, dat de aanvoer van bot zoo groot is, dat men er bijna geen raad mede weet. Men zegt, dat men de visch, tenge- volge van de warmte, op de Zuiderzee bij rnandpn vol kan opscheppen. De prijs is dan ook ongekend laag. Te Zevenhuizen is een jongeling van 17 jaren aan de gevolgen vafi een zonnesteek overleden. Te Zaandam is Maandagnacht de stoomhoulzagerij de Morgensler afgebrand. Het proefstuk van Dr. Tanner is te Resteigne (Belgie) door een volslagen krankziniiige in de schaifuw gesteld. De ongelukkige Weigerde hardnekkig alle spijs en drank en is eerst na drie-eu-zestig dagen vasten overleden. Te Slijpe nabij Ostende is de

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1880 | | pagina 2