BURGrERLIJKE stand. GEMENGDE BERICHTENL GRAAUW. HENGSTDIJ K. HONTENISSE. OVERSLAG. OSSENISSE. PHILIPPINE. SINT JANSTEEN. HANDELSBERICHTEN. voorstelling van het provinciaal tijdvak; 3e afd. Maria Theresia en gevolg; 4e afd. de kroning van Leopold I; 5e afd. voorstelling van den land- bouw, bestaande uit een wagen getrokken door 24 ossen met vergulde hoorns; 6e afd. voorstellende de Nijverheid van Belgie, waaronder Gambrinus op een zeer groot vat gezeten; 7e afd. handel en scheepvaart, waaronder een wagen voorstellende de wapenhandel, de scheepvaart enz. 8ste afd. voor stellende spoorwegen, bruggen, wegen, post en telegraphie; 9e afd. kunsten en lettereu, voorge- steld door een wagen naar een model van Rubens gemaakt; lOe afd. drukkunst; lie afd. het onaf- hankelijke Belgie; de optocht werd besloten door honderden ruiters met vaandels de verschillende kantons voorstellende. De geheele stoet bestond uit 2500 personen en 1500 paarden en was 1| kilometer lang; zij was rijk en grootsch en met veel smaak samengesteld, de toejuiching was algemeen. Ongelooflijk is het, hoeveel volk te Brussel was aangebracht doorde verschillende spoorwegen, Woens- dag werden alleen te Gent 8000 coupons naar Brussel afgegeven. Geheel Antwerpen was in rep en roer door een troep ossen, waarvan er 6 bij het lossen van de stoomboot De Ruijter in bet water sprongen en en aan den Kattendijkdok aan wal gekomen alles omver wierpen, wat zich op hun weg bevond. Zes personen zijn door de woedende beesten aan- gevallen en hebben min of meer ernstige kwetsuren ontvangen. Men is er toe moeten overgaan vijf dezer dieren dood te schieten en de andere af te maken. De schade door hen veroorzaakt is nog al belangrijk. Dezer dagen heeft een Eransch officier van het territoriale leger, de kolonel Canat, bij het nitreiken van het nieuwe vaande! aan zijn regiment, tot de manschappen eene toespraak gehouden, waarin hij de hoop te kennen gaf, dat het vaandel weldra beschouwd za! mogen worden als behoorende tot het vaandel van de Vereenigde Staten van Europa; want, voegde hij er bij, door van Europa een Statenbond te maken, kunnen wij tot den alge- meenen vrede geraken. Hij eindigde zijn toespraak met den kreet„Leve alzoo de universeele repu- bliek I" De Minister van oorlog heeft den kolonel deswege gestraft met eene schorsing van een jaar. De aanstaanden bevalling der Koningin van Spanje geeft tot allerlei twisterijen aanleiding alien in verband staande met de etiquette. Zoo is een deel van Madrid werkelijk diep verontwaardigd over de omstandiglieid, dat bij koninlijk besluit bepaald is dat het kind, wanneer het een meisje is, slechts met 15 kanonschoten zal begroet worden en een- voudig infante zal heeten en niet prinses van Asturie, een titel die des Konings znster reeds daaagt. Met alien ernst wordt deze znak van alle zijden beoordeeld en hier en daar zeer gelaakt. Yolgens de New-Yorksche bladen is de graanhandel in die stad gedurende de maand Juni bizonder levendig geweest. Er werden 13,676,000 schepel graan naar Europa ingescheept, dat is 5 millioen schepel meer dan in eenige andere maand. Voor het overbrengen van die ladingen werden 367 stoombooten en'schepen van verschillende natien gebruikt. De belanghebbenden voeden de hoop, dat de omzet van Juli die der vorige maand nog zal overtreffen en schatten dien op 15 millioen schepel Naar men verzekert, is de voorraad van turf in Eriesland, Drente en Overijsel zeer groot en laat het zich aan/ien, dat de prijs in dit najaar niet hoog zal zijn. Bij een vuurwerk, dat te Schagen plaats had, is een neervallende fat op het hoofd van een ongeveer eenjarig kind terecht gekomen, met het noodlottig gevolg, dat het kind nog den- zelfden nacht is bezwsken. Wederom is te 's Gravenhage een dreigende brand, veroorzaakt door een petroleumtoestel, met bulp van een weinig melk oogenbiikkelijk gebluscht. Bij het gras- maaien op een veld bij de Raampoort te Amster dam heeft een man zijn been nagenoeg afge- maaid. De man te Bergen op Zoom, die onlangs van het dak van een huis op-strnat nederstort- teis aan de gevolgen overleden. Eene vrouw te 'a Hage is bevallen van een levenloos kind met twee hoofdjesen overigens welge- maakt. De verlossing was zeer moeielijk. Op de Dusseldorfsche tentoonstelling is een ontplof- fing veroorzaakt dooreen vaatje mosterd. Dit onschuldige goedje geraakte in gisting en ontplofte met een hevige knal, waardoor de voorwerpen ver in het rond met de bruine zelfstandigheid bespat werden. Een der romans van Jules Verne, Michel Strogoff, is voor het tooneel in Erankrijk bewerkt en moet uitstekend voldoen. De jonge Koningin van S.am met haar kind is op de rivier voor Bangkok verdronken. In Troyes is de katoen- spinnerij van Ch. Huhot door brand vernield. In 15 andere huizen is het vuur overgeslagen. Daar- van zijn er 6 vernield. Te Gleiwitz is dezer dagen een vrouw overleden, die den ouderdom van 112 jaren bereikt had. Zij was in de laatste jaren blind, maar nog in het voile bezit barer geestver- mogens, an had vooral een bizonder sterk geheu- gen. Een bakker te Navarreux heeft in een aanval van toorn zijn lljarigen kleinzoon in een brandenden oven geworpen, waarin de knaap bijna totaal is verbrand. Toen de man eenige dagen later zijn vrouw met dezelfde straf bedreigde, klaagde zij hem bij de justitie aan, waardoor het feit uitkwam. Onlangs was de Koning van Belgie op een bezoek van de Brusselsche tentoonstelling eens een oogenblik een gewoon nieuwsgierig sterveling. In de afdeeling werktuigen stond een uitlokkende baskule, zoo uitlokkend, dat Z. M. niet kon nalaten er even op te stappen, en ziet het bleek, dat de geheele Koning 77 kilo woog. Een paar dagen geleden genoten de bewoners van Klarendal het schouwspel, dat een 17jarige timraerman een kat met een touw oin den hals langs de straten sleurde. Nadat de dappere jon- geling dit een poos lang had gedaan, slingerde hij het beest zoolaug en zoo hevig tegen de deuren en vensters der woningen, dat hij ten slotte weinig meer dan een vormlooze kloinp aan het touw had. Tegen den dader is vervolging ingesteld. De om haar weldadigheid algemeen bekende Lady Burdett Coutts staat op het punt van in het huwelijk te treden met haar secretaris, Ashmead Hartlett, den broeder van het parlemsntslid. Zij is 65, hij 29 jaren oud. De gelukkige bruid moet, als het huwelijk doorgaat, een jaargeld van 100,000 pSt. aan haar liefde ten offer brengen, hetwelk, volgens uiterste wilsbeschikking, in dat geval op haar jongere zus- ter overgaat. Een Duitsch handelsreiziger te Londen, die zich bij het scheren in de hand sneed, legde een stukje rood vloeipapier op de wond, om het bloeden te stelpen. Maar weldra begonnen zijn hand en arm hevig te zwellen, en de geneesheer, die raeu er bij haalde, verklaarde dat er door het roode papier een bloedvergiftiging had plaats ge- vonden. De hand en het onderste gedeelte van den arm moesten afgezet worden. Te Oberadelsdorf, bij Goldberg, is een boeren- arbeider onder het eten van zijn iniddagmaal plot- seling gestikt, doordien tegelijk met de spijs eene wesp in zijn mond kwam. Ofschoon hij de wesp uit zijn mond spoelde, had deze hem toch reeds in den hals gestoken. De keel zwol dadelijk op, en na eene vreeselijke benauwdheid stierf de onge- lukkige, in het bijzijn van zijne verschrikte kame- raden, binnen lien minuten. Van 1 tot 15 Augustus 1880. Geboorten. Aloisius, z. van Pieter Schelfhout en van Cornelia Theresia Maas. Alphonsus, z. van Prancies Elias en van Judoca de Waal. Overlijden. Josephus van Walle, oud 1 m., z. van Augustus en van Cornelia Bogaart. Petrus Durinck, oud 12 w., z. van Jan Prancies en van Prudentia Kint. Petrus Josephus Koopmans, oud 55 jz. van Gismarus en van Maria Theresia Peeters. Huwelijks-voltrekkingen. 6 Aug. IJsbrand Boers, oud 21 j., jm. en Maria Cornelia van Arentnals, oud 25 j., jd. 1 Huwelijks-voltrekkingen. J. Verbist (van Graauw), oud 28 j., jm. en C. R. Kouwijzer, oud 24 j., jd. J. van Zvveden (van 's Heer Arendskerke), oud 37 j., weduwn. van C. de Wit, en S. C. van Rie, oud 32 j., jd'. Geboorten. Anna, d. van H. de Jonge en van A. van Kerkvoort. Eduard Jacobus, z. van T. Weemaes en van J. F. van Braband. Maria, z. van P. A. de Boojj en van I. Leenknegt. Jacobus Josephus Aloysius, z. van J. van Remortel en van A. C. van Mol. Anna Maria, d. van P. Weesepoel en van S. Baart. Maria Philomena, d. van P. J. Hocfeijzers en van P. Cammaert. Overlijden. M. H. Sour, oud 27 j., echtg. van H. L. Luijten. In deze gemeente hebben geene aangiften plaats gehad. Huwelijks-voltrekkingen. 13 Aug. Jacobus Cam" maart, oud 24 j., jm. en Rozalia Neve, oud 24 j., jd- Overlijden. 9 Aug.. Rozalia Ebert, oud 49 j.> echtg. van Jacobus Bogaart. Geboorten. 24 Juli. Suzerina, d. van Dominicus Bernardus de Klerck en van Clementina van der Mispel. Van 1—15 Aug. hebben in deze gemeente geene aangiften plaats gehad. Huwelijks-voltrekkingen. 11 Aug. Johannes PYancies Ongena, oud 41 j., weduwn. van Verginie Meul en Iva Rottier, oud 44 j., wed. van Judocus Schelfhout. Geboorten. 6 Aug. Emilus, z. van Josephus Prankevijle en van Johanna Vlassenroot. Overlijden. 7 Aug. Eduardus Boon, oud 57 j., weduwn. van Theresia de Brouwer, echtg. van Anna Maria de Potter. Zeetijdingen, Van 17 tot en met 19 Aug. zijn in deze haven bin- nengekomen, bestemd voorGent.de volgende zeeschepen 17 Aug. Duitsche bark Rival, kap. Manreij, van Dantzig met slippers. Nederlandsche driem. schooner Zuurdijk, kap. Kwist, van Dantzig met slippers. Duitsche schooner Auguste, kap. Martens, van 's Kel- leftea met hout. Russische driem. schooner Rinuschen, kap. Terle, van Riga met hout. Russische bark Nim- rod, kap. Gamper, van Windau met' hout. Nederi. schooner Ludoifina Jantina, kap. Schoon, van Windau met slippers. 18 Aug. Duitsche brik Pamilie, kap. Kohler, van Riga met hout. Noordsche bark Louise, kap. Brand, van Riga met hout. Duitsche brik Norma, kap. Rosenow, van 's Kelleftea met hout. Duitsche brik Clara en Mathilde, kap. Vos, van Ornskvolrik met hout. Russische bark Nicola! Le bed iff, kap. Leino, van Narva met hout. 19 Aug. Nederi. driem. schooner Margaretha, kap. Bruiju, van Dantzig met hout. Duitsche brik Carl Gustav, kap. Kretzmer, van Dantzig met hout. Eng. stoomb. Paradox, kap. Holliday, van Londen met stukg. Eng. stoomb. Rosa, kap. Dum- berley, vau Goole met stukg. Van 17 tot en met 19 Aug. zijn uit deze haven ver- trokken, komende van Gent, de volgende zeeschepen als 18 Aug. Eng. stoomb. Romeo, kap. Rcthbarth, naar Goole met stukg. Eng. stoomb. Victory, kap. Lumley, naar Londen met stukg. Eng. stoomb. Jut land, kap. Pisk, naar Londen met stukg. Eng. stoomb. Norma, kap. Tasker, naar Goole met stukg. 19 Aug. Duitsche driem. schooner Elise, kap. Walies, naar Riga met ballast. Duitsche brik Graf Bismarck, kap. Kleist, op avontuur met ballast. Noordsche brik Rival, kap. Olsen, naar Vederstrant met ballast. Russische schooner Laura, kap. Schlossman, naar Windau met ballast. Duitsche brik Christiana, kap. Kruger, op avontuur met ballast. Vau 17 tot en met 19 Aug. wer den langs de Oost- sluizeu alhier 41 binnenvaartuigen op- en 43 afgeschut. Dordrecht, 19 Augustus. Tarwe was heden meer aangevoerd en ruimde tot nagenoeg vorige prijzen op; Rogge 50 cent lager; Gerst 20 cent lager. Puike Zeeuwsche en Vlaamsche Terwe J 10,80 a f 10,50 mindere f 9,20 a f 10,2C, nieuwe j 9,50 a 10,50, Rogge nieuwe Zeeuwsche en Vlaamsche f 7,50 a f 8,50, Over- maasche f 7,00 a J 8.50. Gerst Zeeuwsche en Vlaamsche winter J 5,00 a f 5,80, Overmaassche 5,00 a f 5,60, Zeeuwsche en Vlaamsche zomer f 5,00 a f 5,50, Over maassche f 4,80 a f 5,80. Haver dunne f 4,00 a f 5,00. Dikke J' 4,70 a f 5,70. Paardenbooaen f a f Duivenboonen f a J Witteboonen f a f Bruineboonen a f Erwten 9,00 a 10,00. Voeder 8,00 a 8,50. Koolzaad 10,00 f 11,00. Lijuzaad st. a sst. Lokeren, 11 Aug. 18 Aug. Tarwe, p. 106 1., fr. 23,50 a 25,50 23,00 a 25,00 Kogge, v 14,25 15,75 14 00 15,75 Gerst, j, 13,50 15,00 13,25 14,50 Haver, p. zak 16,25 17,75 16,50 17,00

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1880 | | pagina 2