P U B LIC A T I E. BINNEN LAND. flo. 1592 Woensdag 18 Augustus 1880. 20e Jaargang. Algemeen Nieuws- en Advertentieblad v o o r Zeeuwsch-Vlaanderen. ABONNEMBNT. Per drie maanden binnen Ter Neuzen f 1,Door het geheele Rijk 1,10. Door geheel Belgie f 1,40, Men abouneert zich bij alle Boekhandelaars, Poatdirec- teuren en Brievenbushouders. ADVERTENTIiCN. Van 1 tot 4 regels f 0,40. Voor elke regel meer f 0,10, Grootere letters worden naar plaatsruimte berekend. Advertentien gelieve men aan den Uitgever in te zenden uiterlijk Dinsdag en Vrijdag nunslddag DRIE area. Dit bind Tersehljnt Dinsdag- en Vrijdngavond blj Jt. K. BBONT te Ter Nenzen. De BUBGEMEESTEB en WETHOUDEBS der gemeente ZAAMSLAG, zullen op Iliusdag den 34 Augustus 1880, des voormiddags te 9 uren, in het openbaar, bij enkele inschrijving, AANBESTEDEN Dc tttraatvcriichting binnen de kom der gcmeeiitc, gedurende bet verlichtings- tijdperk 1880/81, daaronder begrcpen de levering van Petroleum cu Katoen, het sciioonhoiideu der Lautaarns cuz. De voorwaarden liggen ter lezing ter secretarie der gemeente, alwaar de inschrijvingsbiljetten be- hoorlijk gesloten, voor den aanvang der besteding worden bezorgd. Zaamslag, den 13 Augustus 1880. L. VAN DIXIIOOBN, Burgeineester. E. H. WOBTMAN, Secretaris. Politieli Overzicht. De feesten te Cherbourg zijn afgeloopen en de president der Eransche republiek, met de beide presidenten der Kamers, te Parijs teruggekeerd. De tocht naar Cherbourg is pracbtig afgeloopen en werd ook bizonder door het weder begunstigd. Van bet succes komt Gambetta het leeuwendeel toe, het was voor hem een ware triomftocht. Hij is er o. a. in geslaagd, de leden van den Cher- bourgschen gemeenteraad te bewegen om af te zien van hun voornemen, om ontslag te nemen, terwijl de maritieme prefect, de vice-admiraal Bibourt, verplaatst zal worden, zoodra zich daartoe eene goede gelegenheid voor doet. Dien man wordt trouwens het leven te Cherbourg geenszins aangenaam ge- maakt. Toen hij, na de hooge bezoekers uitgeleide te hebben gedaan, van bet station terug keerde, ontving de bevolking hem met beleedigende kreten en was hij genoodzaakt, militairen te laten komen, om veilig naar de prefecleur der marine te worden geleid. Versehillende rej>ublikeinsche biaden drin- gen op een spoedig ontslag aan en men gaat zelfs zoover, aan te dringen op het ontslag van den Minister van marine, teneinde zijn departement te bezetten met een burgerlijk persoon, die den moed zou hebben, om den hoogmoed der zee—officieren een toon lager te stemmen. In bet Engelsche Lagerhuis is aan de regeering de vraag gericht, of Engeland Turkije, in, geval dit geboor geeft aan de voorstellen vau de conferentie te Berlijn, het overig bezit zijner landen in Europa zal waarborgen. De secretaris voor buitenlandsche zaken antwoordde, dat geenerlei mededeeling van dien aard is gedaan. Wei ontving de Britsehe regeering van ^ekere zijde een voorstel, waartegen zij in beginsel geen bezwaar had, dat de mogend- heden baar voornemen, om geen verdere concessies te eischen zouden te kennen g^ven, ingeval Turkije toestemt de bepalingen van bet congres of de conferentie te Berlijn te vervullen. In antwoord op eene verdere vraag zeide bij, dat er sedert de I jongste verklaring van lord Granville niets gebeurd was, wat de regeering kon doen gelooven, dat de Porte ten opzichte van Montenegro de billijke uischen der mogendbeden niet zou nakomen. De Grieksche regeering beeft, geboor gevende aan den raad der mogendbeden, de mobilisatie van haar leger uitgesteld, maar er is een einde c. Het botaniseeren door den heer J. W. H. aan het geduld zelfs van de Ministers des Konings F. Buijze van Stavenisse. van Griekenland. Indien Turkije voortgaat, met Een vriendschappelijke maaltijd zal deze ver- de Albaneezen op te zetten, ben tot verzet aan te gadering besluiten. sporen, hen met wapenen en ammunitie te voorzien, Hansweert, 15 Aug. Heden had alhier het te dan zal de Grieksche regeering, door de openbare houden concours der handboogschutterijen, gegeven meening gedwongen, militaire maatregelen nemen door het gezelschap Oefening en Uitspanning va» ter verdediging van de ongelukkige bevolking dezer Hansweert, dat wegens het ongunstige weer van provincien, die rechtens aan Griekenland behooren, over acht dagen tot beden was uitgesteld, plaats. tegeu de bende van woeste avonturiers, die thans Acht gezelschappen namen aan het concours met goedvinden der Porte in alle gedeelten van dee]- D9 rozen-medaille werd behaald door den Buropeesch Turkije worden aangeworven. schutter P. de Poorter, lid der societeit de Vrede, le Ischl heeft eene ontmoeting plaats tusschen van Latnswaarde, welke societeit ook de medaille de, Keizers Wilhelm en Franz Joseph. De Duitsche van verst afkomende ten deel viel. Keizer werd aan de zomer-residentie van zijn j)e schutter Schenkel van Hansweert behaalde Oostenrijkschen collega met talrijke ovatien begroet. de grootst geldelijke prijs, voor de meeste punten; De straten der stad waren versierd en hoewel de regen de heer Dominicus van Kruiningen den tweeden prijs in stroomen nederviel, was het publiek bij duizenden voor de minste mj?punten. Terwijl de societeit Samengestrooind. De ontmoeting zou alleen als Oefening en Uitspanning den derden prijs bekwam zoodanig beteekenis hebben, dat de hooge personen voor de meeste punten per schutter. elkander voor het eerst ontmoeten, sedert Bismarck Door schoon weder begunstigd. Opgeluislerd de alliantie tusschen beide rijken tot stand bracht.. door h6t Mannenkoor van Ter Neuzen. Afgewisseld De aanwezigbeid van Prins Milan van Servie en door de sch00ne muziektoonen van de harmonie de komst van Prins Karel van Bumenie, bewijzen van Kruiningen had bet gelieel een reeht feestelijk echter dat de zaken in bet Oosten ter sprake aanzien. zullen komen en dat genoemde vorsten van de jya afloop der schieting werd er menige toost kracht en het gewicht van het Duitsch—Oosten- op het welzijn en verbroedering der versehillende rijksch verbond overtuigd zijn. gezelschappen gedronken. Terwijl men tot laat Bij de Belgische Kamer van afgevaardigden is in den avond> recht genotvol bij elkander bleef. een wetsontwerp ingediend, waarbij de September- yelen> die dit feest bijwoonden, zal dit zeker een feesten worden afgeschaft en nationale feesten worden genoeglijke herinnering achterlaten. ingesleld op den derden Zondag van Augustus en T TT ,r volgenden dagen. - In de zittmg der Haagsche Kamer van koophande! is door een der leden de aandacht gevestigd op het schrikbarend toenemen van fail- lissementen. In het belang van den solieden handel XT a achtte bij bet wenschelijk, dat hieromtrent betere I6r JN0UZ8Q, 17 AUgUSlHS. regelen werden gesteld en dat althans de bestaande Zaterdag jl. is alhier binnengekomen de Nederl. wettelijke voorschriften beter werden nageleefd. Zoo stoomkanonneerboot Hydra, kommandant deluitenant is de bepaling, dat de curator bij voorkeur uit de ter zee le klasse W. J. H. de Kanterhet doel schuldeischers zal worden gekozen, eene doode letter van deze reis is, zooals- onze lezers weten, het geworden; die betrekking wordt veelal opgedragen aanwerven van jeugdig scheepsvolk voor de marine, aan eerstbeginnende rechtsgeleerden, wien het aan Op het laatst dezer week zal genoemde bodem ondervinding ontbreekt. In eene volgende zitting bet kanaal opvaren naar Sas van Gent en verder zal de Kamer dit punt meer opzettelijk in over- Walsoorden, Bath, Hansweert enz. bezoeken. weging nemen. Ten bewijze, dat het openbaar lager onderwijs Uit de acte van beschuldiging tegen Eeltje te Stavenisse evenmin als op andere plaatsen goed op prijs gesteld wordt, diene het bericbt, dat bet schoolverzuim aldaar, niet minder dan het groote cijfer van 64 bereikt heeft. Wat zal de maatscliappij nog veel moeten ver- anderen eer er, slechts eenigzins, wat voordeel getrokken wordt van de uitgaven ten behoeve van bet openbaar lager onderwijs! En juist zij, die het liardst over het onderwijs klagen, maken er zich het meest schuldig aan. Men schrijft ons uit Stavenisse: Den 18 September e. k. zal alhier eene algemeene vergadering worden gehouden van de onderwijzers uit het 3e district van Zeeland. De volgende punten zullen daarbij besproken en ingeleid worden, na de behandeling der huishoude- lijke zaken, dier vereeniging betreffende a. Het voorbereidend onderwijs door den heer W. C. Crucq van Stavenisse. b. Het herhalingsonderwijs door den heer L. Heijboer van Seherpenisse. Boelens, 34 jaren, geboren te Vries, laatst wonende te Assen, thans gedetineerd te Leeuwarden, blijkt, dat zij reeds voor 11 jaren is bevallen van een meisje, verpleegd wordende in het werkhuis te Vries; dat zij in 1878 is bevallen van een jongen, die later, naar haar bewsring is overleden, en dat zij den 4 Juni 11. ten derden male is bevallen van een jongen, terwijl zij, tijdelijk bij haar breeder onder Assen wonende, voor deze en zijn vrouw haar 'toestand heeft trachten te verbergen. Zij is bevallen op een stuk land acbter het huis van haar broeder en heeft terstond een gat gegraven, waarin zij haar kind voorover heeft geduwd, het vervolgens met eenige aarde overdekkende. Terwijl zij hiermede bezig was en bet kind reeds met aarde was overdekt, heeft zij het nog booren schreien. Volgens haar verklaring heeft de vader van dit kind zich herhaaldelijk bereid verklaard baar te huwen, maar beeft zij steeds geweigerd uit vrees dat haar familie er tegen zou zijn. De vorige week beeft te Oppeven (Limburg) TEB NEUZENSGHE COIRANT i

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1880 | | pagina 1