TER NEUZENSCHE COURANT. B1NNENLAND, l\o. 1589 Zaterda^ 7 Augustus 1880. 20e Jaargang. AI g e rn e e n Nieuws- en Advertentiebfad voor Zeeuwsch-Vlaanderen. bijvobgsel Algemeen Nieuws- en Advertenlieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen. ABONNEMENT. Woensdag 4 Augustus 1880. No. 1588. Kantongerecht te Ter Neuzen. Kantongerecht te Hulst. Ter Neuzen, 6 Augustus. ter mmsche drio munndp") Kin HP. 11 - T'pr Npii'Pn f 1 Onnr hpr I P i AD V E R T E N T I E N. V»n 1 4t ronala f ft 4.ft VAAr pliCP *P.Orp] iv>p"*1 t\ 1 VAN DE Landbouvrbericliten Een kip, zegt zeker landbouwblad, legt in het geheel ongeveer 600 eieren. Daarvan legt zij er in het eerste jaar van haar leven ongeveer 20, in het tweede 135, in het derde 114 en verder elk jaar omstreeks 20 minderin het negende of tiende jaar houdt zij daarmede geheel op. Die das kippen houdt om de eicren doet verstandig ze op te ruimen als zij vier jaar oud zijn. Jn de commissie voor de tentoonstelling van zuivel en vee, in October te Londen te houden, zijn o. a. benoemd de heeren J. H. Snijders te Middelburg en J. M. Kakebeeke te Goes. Zitting van 29 Juli. rljgesprokeiiP. v. V., onderwijzer teAxel, ter zake van het op zyne school toeiateu van een leerling uit een huis, waar de mazelen heer3chten. J. v. D., arbeider te Westdorpe, ter zake var. bet in dienst hebben van een kind beneden 12jarenoud; de kosten te dragen door den staat. Veroordocld J. v. P., werkman te Ter Neuzen, ter zake van het opzettelyk toebrengen van sohade aan eens anders rcerend eigendom; tot eene boete van 5,50, subsidiair 1 dag gevangenisstraf. D. G., werkman te Axel, ter zake van liet tegen iemand uiten van scheldwoorden zonder daartoe uitge- tergd te zijn; tot eene boete van 2,50, subs. 2 dagen gevang. L. d. F., landbouwer te Ter Neuzen, ter zake van het jagen in gesloten jaehttijd, tot eene boete van 10, subs. 2 dagen gevang. met verbeurdverklaring van het in beslag genomen geweer. A. v. C., arbeider te Axel, ter zake van het visschen in eens anders vischwater, zonder acte en bewijs van vergunning; in twee boeten elk van J 10, subs. 2 dagen gevang voor elke boete, met verbeurdverklaring der. in beslag genomen vi9ch en bevel tot teruggave der zak en mand. H C., kleermaker, en E. P. v. V., bakker, beiden te Zaamslag, ter zake van het maken van naehtelijke burengeruchten en het zijn in kennehjken staat van dronkenschap; elk tot eene boete van f 7 en eene boete van 3, subs. 1 dag gevang. voor elke boete. A. 11., koopman te Philippine, ter zake van het laten loopen van honden, niet voorzien van een muilkorf op den openbaren wegtot twee geldb. elk van 8, subs. 1 dag gevang. voor elke boete. C. B. Bz arbeider te Bouchautsche haven, ter zake als voren; tot eene boete van 3, subs. 1 dag gevang. A. M., visscher te Philippine, ter zake van het visschen in een Zeeuwschen stroom met ongeoorloofd vhchtuig en zor.der consent, in twee boeten elk van /"10, subs. 1 dag gevang. voor elke boete, met verbeurdverklaring van het in beslag genomen vischtuig. C. K., vrouw van F. v. E., te Philippine, ter zake van het visschen in een Zeeuwschen stroom zonder consent, in eene boete van 10, subs. 1 dag gevang. J. d. G., visscher te Philippine, ter zake als voren; in eene boete van 15, subs. 2 dagen gevang. A. M., visscher te Philippine, ter zake van het uit- oefenen der visscherij op een Zeeuwschen stroom, met een vaartuig, niet voorzien van het vereischte nummer, tot eene boete van flO, subs. 1 dag gevang. I E. L., visscher te Philippine, ter zake als vorentot eene boete van 10, subs. 1 dag gevang. Allen in de kosten van het geding. Zitting van 29 Juli. 1. S. d. K., huisvrouw, D. K., M K., C. v. H. huisvrouw, P. F., A. S., alien te Koewacht, beklaagd van diefstal van te veld staande veldvruchtenver- oordeeld ieder in eene geldboete van f 1 en solidair in de kosten. 2. H. d R., te Stoppeldijk, beklaagd van diefstal van te veld staand riet, veroord. tot eene geldb. van f 1, subsidiair gevangenisstraf van 1 dag en in de kosten. 3. C. H., J. d. H., P. S. en J. S., alien te Bosch- kapelle, beklaagd van het gaan over- en daardoor be- sohadigen der krammat aan eenen polder. Vrijgesproken. 4 Cb D., Ch. B., P. d. W., J. d. G.enJ. v. B., te Stekene, de laatste te St. Jansteen, beklaagd van het loopen over eens anders in oogst staanden grond zonder daartoe gerechtigd te zijn; alien veroord in eene eene geldb van f 0,50, subs, gevang. van 1 dag en in de kosten. 5 A. M te Clinge, beklaagd van het niet muil- banden van honden die eenig voertuig trekken onder Hontenisse; veroord bij verstek in eene geldb. van/2, subs, gevang. van 1 dag en in de kosten, 6. J. v. E., te Lumme Hasselt (Belgie), beklaagd van het maken van rustvcrstorend nachtelijk buren- gerucht; bij verstek veroord. in boete van/5,50, subs, gevang. van 1 dag en in de kosten. 7. P. H., te Hulst, beklaagd als voren; bij verstek veroord. in eene geldb. van f 5,50, subs, gevang. van 1 dag en in de kosten. 8. J. B., J. F. G, J. S. en P. L. 8 te Honte nisse, beklaagd als voren; veroord. ieder in eene geldb. van 7,50, subs gevang. van 1 dag en solid, iu de kosten. 9 P. A. P. en J v. D., te Hontenisse, beklaagd als voren; veroord. ieder in eene geldb. van 5,50, en solid, in de kosten, subs gevang. van 1 dag. 10. M. de M., te St. Jansteen, beklaagd van het visschen in eens anders water zonder akte of vergun ning; veroord. in 2 geldb. ieder van f 3, subs, gevang. van 1 dag voor iedere boete en in de kosten 11. G. V„ te Meerdonck (Belgie), beklaagd van het visschen in gesloten vischtijd; veroord. bij verstek in eene geldb. van 3 en in de kosten. 12. C. v. G., te Hulst, beklaagd van het in een boom klirnmen eu denzelven daardoor te beschadigen binnen de gemeente Hulst; ontslagen van reobts- vervolging. 13 F. S. en C. L G., te Glinge, beklaagd van overtrading van het reglemeut op het oevisschen dor Schelde en Zeeuwsohe strooraen; bij verstek veroord. ieder in eene boete van f 10, subs, gevang. van 1 dag en in de kosten. 14. J. F. M. en P. L., te Graauw, beklaagd als voren; veroord. ieder in boete van 10, subs, gevang. van 1 dag en in de kosten. 15. C. L de R.., te Clinge, beklaagd als voren; bij verstek veroord. in boete van f 10, subs, gevang. van 1 dag en in de kosten. 16. J. G., te Clinge, beklaagd als vorenveroord. bij verstek in 2 boeten ieder van 10, subs, gevang. van 1 dag en in de kosten. ..ve.j ajijii ututr ue grenzen vertrokken, waar troepen van alle wapenen verzamekl worden. Ook voor geld, de slagader van den oorlog, is gezorgd. Met een groep Grieksche bankiers is eene overeenkoinst gesloten tot levering van de noodige fondseu. In Frankrijk hebben de republikeinen bij de verkiezingen voor de algemeene Raden de over- winning behaald. Zij wonnen 154 zetels. Dit is voor de regeering een heugelijk feit, daar de uitslag als een bewijs van goedkeuring kan dienen voor de binnenlandsohe staatkunde, in den laatsten tijd gevolgd. In Italie hebben weder in tal van plaatsen openbare vergaderingen plaats gehad, tot het ver- krijgen van het algemeen stemrecht. Gisteren heeft door het bestuur der waterkee- ring van den calamiteusen polder Nieuwe Neuzen vuviuwiiuo ivuncuv. u cu mot vucx taiciil ICBKBHSUU en penseel voert. Op hare vereerende uitnoodiging vertoeft thans onze zeer begaafde landgenoote, mej. Tberese Scliwartze, op het koninklijk lustslot te Soestdijk, ten einde H. K. H. bij hare studien behuipzaam te zijn. Bij de op Dirisdag jl. te Amsterdam ge- houdene verkiezing voor een lid van de Tweede Kamer der Staten- Generaal, werden uitgebracht 1708 stemmen. De heer Gieichraan verkreeg 808, de heer Kappeyne 494 en de heer Yan Berckel 392 stemmen, zoodat tusschen beide eerstgenoemden een herstemming moet plaats hebben. De verkiezing van een lid van de Tweede Kainer in het hoofdkiesdistrict Rotterdam, ten ge- volge van het overlijden van den heer J. van Stolk Jz., zal plaats hebben 24 Augustus, en her stemming, zoo noodig, op 7 September e. k. In de jl. Dinsdag gehouden zitting van den gemeenteraad te Vlissingen is, met algemeene stemmen op een na, besloten aan den heer Joh. L. Griiber, te Utrecht, een vernieuwde concessie te sialic.ljoa., js ecu vreesenjKe misdaad bedreven. In die straat wonen de echtgenooten van Turnhout, die een klein logement houden. Zij hadden op dit oogenblik 4 of 5 logeergasten, waaronder een Franschman, die zich had laten inschrijven onder den naam van Albert Desire, oud 35 jaar, banketbakker. Toen de man thuis kwam, die aan het arsenaal werkt, vond bij het lijk van zijne vrouw op de trap uitgestrekt onder een matras. De kast iu de slaapkamer was opengebroken en een som van 400 fr. gestolen. Diefstal was dus de drijfveer der misdaad en de vermoedelijke dader de Franschman. Uit de lijkschouwing blijkt dat de vrouw door een kogel getroffen werd in den hals achter iiet linkeroor, de strotader doorgesneden en de dood bijgevolg onmiddelijk moet hebben plaats gehad. De vermoorde is 56 jaar oud en was een kloeke, sterke vrouw. De moordenaar is te Quksvrain gevan- gen genomen, nadat hij twee gendarme, die met zijne gevangeneming belast waren, met een dolk gevaar- lijke wonden had toegebracht. I t

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1880 | | pagina 5