AAN BESTEDING. No. 1585. Zaterdais 24 Juli 1880. 20e Jaargarig. Algemeen Nieuws- en Advertentieblad v o o r Zeeuwsch-Vlaanderen. AAN BESTEDING. A ANBESTEDEN: ABONNEMENT. Per drie maanden binneu Ter Neuzen 1,Door het geheele Rijk 1,10. Door geheel Belgie f 1,40. Men abonneert zich bij alle Boekhandelaars, Poatdireo- teuren en Brievenbushouders. ADVERT ENTlEN. Van 1 tot 4 regels f 0,40. Voor elke regel meer f 0,10. Grootere letters worden naar plaatsruimte berekend. Advertentien gelieve men aau den Uitgever in te zenden niterlijk Dinsdag en Viijdag namlddas! BRIE nren. Dft Mad Yerachljnt Dlnadng- en Vrtjdagavond b!j Jf. K. H O N T tc Ter Nenzen. Slj deze courant bchoort een hijvocgsel. voor hevige beroeringen door de nihilistische be- I weging, of er komen onrustbarende berichten tot Overzicht. ons van clementaire ratnpen, die Rusland teistereu r Er is tegenwoordig slechts sprake van feesten en deszelfs welvaart bedreigen. Yolgens die be en nog eens feesten, en konden wij nu de alles berichten, is geen enkele provincie verschoond beheerschende politiek in de oude Europeesche gebleven; droogte, overstrooming of sprinkhanen maatschappij maar weg denken, dan zouden wij al enz. hebben den oogst vernield; ziekten en sterfte die feesten kannen beschouwen als voorteekenen, hebben den veestapel gedund en overal in bet die wijzen op een tijdperk van rust in de toekoinst uitgestrekte Czarsnrijk moet onder de bevolking en werkelijk tot het besluit komen, dat er uitzicht thans reeds de diepste armoede en ellende heerschen, bestaat, dat een korte wijl vrede en eendracht op zonder vooruitzicht, dat in dezen toestand spoedig aarde zullen toeven. Intusscben schijnt men in verbetering komen zal; integendeel, men voorziet Frankrijk zich al vast aan dien zoeten waan voor het oogenblik over te geven. i Zondagavond werd allerwege in Parijs weder feest gevierd. f In Belgie zijn Zondag de feestelijkheden tot viering der vijftig-jarige staatkundige zelfstandigheid met eene wapenscbouwing te Brussel door den nog vererging, omdat zich later eerst de nood- lottige gevolgen van dan te verwachten slechten oogst ten voile zullen laten gevoelen en er zijn derhalve de ergste calamiteiten te duchten. Wat zullen de mogendheden doen, als Turkije de collectieve nota betreffende de nieuwe grensregeling Koning over 2-3000 man begonnen. Het militaire eenvoudig voor kennisgeving aanneemt? Als het schouwspel strekte zich over ongeveer 12 kilometer waar is, wat beweerd wordt, dat de mogendheden uit en moet zeer schitterend zijn geweest. Na dan den verderen loop van zaken in Turkije eeni- ofloop daarvan had de groote feestmaaltijd plaats, germate willen overlaten aan het toeval en onvoor- den vertegenwoordigers der buitenlaudsche pers ziene gebeurtenissen, dan kunnen zij spoedig worden aangeboden. Daarop heeft de vertegenwoordiger geroepen, om die lijdzame rol op te gaven. der Middelburgsche Courant een toost uitgebracht, waarin hij zeide, dat de meeste Nederlandsehe AtiV EUTENTI HN. journalisten, ofschoon alien met de beste gevoelens jegens Belgie bezield, uit kieschheid jegens hun De ondergeteekende dank zeggende vaderland hadden gemeend, zich van dit feest te voor bet sedert 23 jaar genoten ver- moelen onthouden, maar dat de Middelburgsche i trouwen, heeft de eer aan zijtte begunstigers te Courant hunne zienswijze niet deelt. Laat ons berichten, dat hij zijne zaak in deelnemen aan de verkondiging van den roem k r-i iirlor»ickrc\A/arPkn pn7 van het tegenwoordige, niet van het verledene KrUICienierSWaren enZ. De wederzijdsche volkshaat is verdwenen. De di- heeft overgedaan aan zijnen Zoon J, DHOOGE, plomatie heeft de vereeniging der beide landen tot en dezen in gelijke gunst aanbeveelt. stand gebracht en vernieligd. Men had twee volken Overigens verzoekt hij alien, die iets van hem vereenigd. niet ter voldoening van hunne wenschen, te vorderen hebben of aan hem verschuldigd zijn, ter verwezenlijking van polilieke bedoelingen. daarvan spoedig opgaaf of vereffening te willen doen. maar De spreker eindigde met hulde te brengen aan het vrije, bloeiende Belgie. De Minister van binnen- landsehe zaken verklaarde, dat hij niet voornemens was geweest, hier bet woord te voeren, maar dat hij zich thans gedrongen gevoelde, te aafwoordeu Philippine, 22 Juli 1880. J. B. DHOOGE. De ondergeteekende aan bovenstaande 3» "sy advertentie refereerende, beveelt zich met eene dankbetuiging voor die woorden en met minzaam aan, met belofte eener prompte en een feestdronk op Nederland. Van de nationale J ei viele bediening. tentoonstelling wordt, nu zij gereed is, met lof Philippine, 22 Juli 1880. gesproken. Meer en meer stroomen de vreemdelingen j DHOOGE J.Bz. er been. Zij moet een zeer gunstigen indruk maken. Ook in Oostenrijk wil men voor eenigen tijd de beslommeringen van het dagelijksche leven vergeten. Zondag is in Weenen het Oostenrijksch schuttersfeest geopend. In tegenwoordigheid van den Keizer en de Keizerin en het geheele hof werd in de open lucht op de Eranz-Jozeph-platz door den kardinaal Kutschker eene mis gelezen, en had de inzegening der vaandels plaats. Na afloop daarvan heeft de Keizer een nieuw vaandel aan het Oostenrijksch schuttersbond overhandigd, nadat vooraf door hem, de Keizerin en de Mi- die done en waanwijze geleerdheid, zooals er helaas nisters de spijkers in het hout waren geslagen, dat i zoo velen worden gevonden. het doek aan den stok bevestigt. Velen hongeren en dorsten naar het wooru, dat Schril is de overgang van deze feestvierende i den zieke kracbt, moed en leven geeft; dat zijn landen op het land, waar alle verschijnselen waarge- woord ingang vindt, getuigden steeds de schare van nomen worden op staatkundig en staathuishoudkundig hier en elders, die hem volgde in zijn opwekkeude gebied, die in de vorige eeuw de maatschappelijke en leerrijke predicatien. omwenteling in Erankrijk voorafgingen en die men En wat was zijn loon? Smaad en vervolging in daar in een niet ver verwijderd tijdstip ook te gesprekken en brieven; doch moge hem tot troost zijn, wachten heeft.V Nauwelijks is de vrees ggweken dat bet woord zegt: zalig zijt gij, als de menschen Vele leden van de Christelijk gerefor- meerde gemeente albier zien met weemoed hun herder en leeraar, den beer DIERMANSE ver- trekken; hij tocb is een arbeider in den wijngaard des Heeren, zooals er tegenwoordig maar weinig meer worden gevonden; pijnlijk doet het hun aan, dat juist ZEerw. zoo weinig werd gesteund door hen, die zulks in de eerste plaats verplicht waren. Hij toch gaf het woord, zooals bet door Gods woord wordt verkondigd onvervalscht zonder u smaden en vervolgen, en liegende alle kwaad tegen u spreken om mijnent wil. En thans zal binnen kort de kerkeraad geroepen worden, om weder een leeraar aan de gemeente voor te stellen. O! mochten hun harten bekwaam gemaakt worden, om weder leeraren voor te stellen, die in oprechtheid Gods woord verkondigen zonder opsmuk en aanzien des persoons, want de vreeze des Heeren is het begin van alle wijsheid; mochten de leden onderling eendrachtig zijn en begrijpen, dat die zijn neus schendt, het geheele wezen misvormt. Ter Neuzenj 21 Juli 1880. Het Bestuur van het watersehap LOVEN EN WILLEMSKERKE, zal op Haandag, Ueii 2den Augustus 1880, des namiddags te 5 uren, te Hoek in de herberg van P. Baseman, in het openbaar Het herstel, de vernieuwing en het onderkoud tot 30 April 1881, van de aarde-, kram-, rijs- en steen- glooiingwerken enz., aan de water- keering van het bovengenoemd watersehap. De besteding geschiedt bij enkele inschrij- ving volgens 1 der A. B., ecbter met deze wijziging dat de inschrijvingsbiljetten voor 2 uren, des namiddags van den dag der besteding, vracht- vrij moeten zijn bezorgd ten kantore van den Ontvanger-Griffier te Ter Neuzen. Het bestek zal, van af 21 dezer, ter inzage liggen ten kantore van den Ontvanger-Griffier en in de herberg van P. Baseman te Hoek. Informatien zijn te bekomen bij het Besluur voornoemd. De aanwijs zal plaats hebben op Zaterdag de besteding voorafgaandedes namiddags van 2 tot 4 uren. Ter Neuzen, 22 Juli 1880. Het Bestuur voornoemd, P. SCHEELE, Dijkgraaf. J. STURM, Ontvanger-Griffier. Het Bestuur der waterkeering van den polder CLARA, zal op Vrijiiag den 8 Augustus 1880, des namiddags ten 3 uren, in het logement ,/de gouden Leeuw/' bewoond door de wed. J. B. de Eoeljaeges te Philippine, trachten AAN TE BESTEDEN: Het herstel, de vernieuwing en het onderhoud tot 30 April 1883, van de aarde-. kram- en rijswerken aan de waterkeering van bovengenoem- den polder. De besteding geschiedt bij enkele inschrijving volgens 434 der A. V., met uitzondering, dat de insehrijvingshiljetten tot des namiddags 2 uren van den dag der besteding mogen ingeleverd worden. TER NEUZENSGHE

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1880 | | pagina 1