SCHOUWIWG. BINNENLAND, i\o. 1578 Woensdag 50 Juni 1880. 20e Jaargaug Algemeen INieuws- en Advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen. Ter Neuzen, 29 Juni. TBR NEUZENSCHE COIilliVT ABONNEMBNT. Fer drie maanden binneu Ter Neuzen 1,Boor het geheele Rijk 1,10. Door gehee) Belgie 1,40. Men abonneert zich bij alle Boekhandelaarg, Postdireo- teuren en Brieven'uushouderg. A D V E B l B N T 11 N. Van 1 tot 4 regels f 0,40. Voor elke regel meer f 0,10. Grootere letters worden naar plaatsruimte berekend. Advertentien gelieva men aan den Uitgever in te zenden uiterlijk Dinsdag en Vrijdag namiddng OHIE ureu. DM bind Temhijnt Dlnadag- en Vrljdagaroml bij A. K. 6. itBOflf r£ te Tev Neuzen. De B U RGEM B ESTER en WETHOUDERS der gemeente ZAAMSLAG, provincie Zeeland, brengen ter kennis van de belanghebbenden, dat door hen op Maandajf den 12 Juli 1880, eene SCHOU WING zal worden geliouden over de buurtwegen en voet- paden in deze gemeente, voorkomende op de door Gedeputeerde Staten dezer provincie, krachtens art. 7 van het reglement, vastgestelde tableaux, en noodigen mitsdien de onderhoudsplichtigen uit om te zorgen, dat de bedoelde wegen en voetpaden, in behoorlijken staat van onderhoud en bruikbaar- heid verkeeren. Zaamslag, den 25 Juni 1880. De Burgemeester en Wethouders voornoemd, L. VAN DIXHOORN, Voorzitter. E. H. WORTMAN, Secretaris. Politi^ir >verzicht. Over de conferehtie te Berlijn verneemt men niet veel meer, dan dat de inogendiieden bet nog altijd zeer eens zijn en haren arbeid spoedig zul- leu hebben voltooid. Alleen Italie verklaarde zich uitdrukkelijk tegen de door Griekenland gewenschte grens in Epirus, waarop Brailas, de Grieksclie on- derhandelaar, bij de onderhandelingen te Konstan- tinopel over de vaststelling der Turksch-Gritksche grenzen te vergeefs aangedrongen had. Des te levendiger ondersteunde Italie eehter de door En- geland en Frank rijk voorgestelde grenslijn, waarvoor ook de overige mogendheden gunstig gestemd waren. Uit allerlei plaatsen en van versehillende staminen, die het grensgebied bewonen, zijn ver- zoekschriften bij de eonferentie ingekomen, waarin aansluiting bij Griekenland wordt gevraagd. Ook uit andere vertrouwbare bronnen verneemt men, dat van een verzet der Albuneezen tegen afstand van gebied aan Griekenland niets bekend is, en dat de geheele Albaneesche beweging meer kunst- matig dan natuurlijk is. Het algemeen gevoelen is, dat de mogendheden den Sultan zullen weten te beduiden, dat hij toegeven moet. Ook schijnt de diplomatie te gelooven, dat Turkije zonder dwantj toegeven zal, ziende dat de zaak toch niet te veranderen is. In Frankrijk is nog steeds de amnestie aan de orde. De redevoering, door Gairibetta gehouden, maakt hem tot den held van den dag. Het voorstel van Lej.ere, om de rede van Gambetta in alle gemeenten des lauds te laten aanplakken, aangezien die rede de beste toelichting is voor den grooten maatregel van goedertierenheid, werd met gejuicb begroet en goedgekeurd. De agitatie tegen de Maart-decreten is in vollen gang. Zoowel de regeering als hare tegenstanders, de clericalen, hebben liunne maatregelen tegen deiv_dag van uitvoering genoinen. In Spanje is weder een bericht ontvangen uit Havana, waarin tfficieel wordt medegedeeld, dat op Cuba 68 opstandelingen de wapenen hebben nedergelegd en dat de troepen Calixto Garcia in de raaagdelijke wouden van het binnenland ver- volgen. Uit Madrid kwam het laconieke telegram Na een storinachtig debat in de Kamer, naar aan- leiding van het procesverbaal der vorige zitting, las de president van den Ministerraad een Koninklijk besluit voor, waarbij de werkzaainhedeu der wet- gevende maclit gesloten worden verklaard. In Rusland is bij Keizerlijke ukase het aantal op te roepen manschappen van de lichting 1880 voor leger en vloot op 235,000 vastgesteld. Eene tweede ukase, betreffende de invoering der vrede- rechters in Lijfland, Estland en Koerland, bepaalt, dat deze installing in den loop van de eerste helft van het jaar 1881 zal worden ingevoerd. De democratisclie conventie te Cincinnati heeft tot candidaat voor het Presidentschap der Ameri- kaansche Unie gekozen Generaal Hancock. Hij verkreeg 705 stemmen tegen Henrichs 30, Bayard 2 en Tiiden, die voor de eer bedankt had, een. William Englisch is de candidaat voor het vice- presidentschap. In de Argentijnsche republiek is eene revolutie uitgebroken over de keuze van een president. De provincialen trekken tegen de hoofdstad op. Beide partijeu zijn reeds slaags geweest. Bizonderheden ontbreken. Volgens een besluit van den Commissaris des Konings 111 deze provincie van 21 dezer is de De- trekking van jagersbaas op het Nederlandsche gedeelte van het kanaal Ter Neuzen naar Gent opgeheven. Door Hit besluit is thans ieder be- voegd den jaagdienst uit te oefeuen. Den 25 dezer bad aan den calamiteusen Nieuwe N euzen polder, aan den Brakman, eene afscbuiving plaats, waarbij eenige vroeger uitgevoerde oever- werken aangetast en gedeeltelijk vernield werden, terwijl de rand van de ufschuiving tot aan den dijksteen is genaderd, zoodat dadelijk, ter voor- koming van schade aan de zeewering, tot het aan- brengen van voorloopige voorzieningswerken moest worden overgegaau. De lengte van de afschuiving bedraagt 90 M., hare breedte 30 M. Heden morgen is van hier zwaar geboeid en ouder geleide van vier rijksveldwachters gevankelijk naar Middelburg overgebracht Francies Mortier; zooals men weet, wordt hij beschuldigd in den nacbt van 26 Mei 11. in bet kippenhok van den land- bouwer J. F. Bonn te Hulst te hebben ingebroken, waarbij hij door een schot in het linkerbeen getrolfeii werd. Terwijl gisteren middag omstreeks 12 uur het lljarig zoontje van den werkman Boudewijn Elve aan het kanaal bezig was met visschen, had hij het ongeluk in het water te vallen; hoewel hij spoedig uit het water werd gehaald, waren alle pogmgeii om de levensgeesten op te wekken vruciiteloos. Axel, 26 Juni. Heden tiamiddag kwart over twee ure, ontstond er brand in een schuur in de kerkdreef alhier, tocbehoorende aan Adriaan Ver- strate. De schuur is geheel verbrand. Het portaal van de kerk der Christelijk afgescheidene gemeente is geheel vernield. Aan den ijver en de werkzaamheid van de ingezetenen, die niet tot de brandweer behoorden, is het te dankeu, dat de brand in eeii half uur was gebluscht. De brandweer, die veel te wenschen overliet, kon niets doen, dan zooveel mogelijk de belendende gebouwen voor schade bewaren. De hitte was zoo groot, dat een schuur staande over de straat moest flat gehouden worden. De brand moet ontstaan zijn door een petroleumtoestel, waaraan de vlam zich hceft medegedeeld aan een hoop mutsaards. De meubelen van Verstraten moeten bij het in veiligheid brengen uit zijn woonliuis, hetwelk naast die schuur stoud, veel geleden hebben. Niets was verzekerd. llonteiiisse, 27 Juni. Ter verbetering van een bericht in het vorig nummer dezer courant zij medegedeeld, dat onze Harmonie, op daartoe ont vangen uitnoodiging, op Zondag den 18 Juli eerst- komende, eene matinee musicaie zal geven in den tuin op het Noord-Bolwerk te Middelburg; dat de reis derwaarts geheel per stoomboot zal ge- schieden, en dat aan hen, die daartoe tijdig aan- vraag doen, gelegenheid zal worden gegeven, om de reis rnede te maken, heen en terug voor f 1,25 in de eerste en 1,— in de tweede kajuit. llonteiiisse, 27 Juni. De heer J. M. Conradi, beroepen predikant bij do Hervormde gemeente alhier, heeft dat beroep aangenomen. Te Sluis is tegen de afgeloopen herkiezing van gemeeuteraadsleden bij Gedeputeerde Staten een bezwaarschrift ingediend, omdat een kiezer uit Heille, die zelfs lid van den raad was, tot twee- raaal toe niet is opgeroepen. Ofschoon de man meer dan f 20 in hoofdsom aan belasting op- brengt, schijnt hij op de kiezerslijst te ontbreken. Om dat verlies eenigszins te vergoeden heeft men daarentegen in Sluis een kiezer op de lijst gebracht, omdat de man, ofschoon nog geen 23 jaar, gehuwd is. Als men nu in aanmerking neemt, dat deze twee stemmen van grooten invloed hadden kunnen zijn op de personen, over wie herstemd moest worden en tevens op de benoeming van een der raadsleden, dan zou 't wel kunnen gebeuren dat er eene herstemming noodig was. Aan de heeren J. de Meulemeester Cie. te Delfshaven is door Gedeputeerde Staten van Noord-Brabant vergunning verleetid tot het innemen van eenige gedeelten van provinciale wegen, loopenda van Steenbergen over Kruisland en Oud-Gastel naar Roosendaal, tot het over die gedeelten leggen van ijzeren sporen ten behoeve van een stoomtramway van Brouwershaven naar Roosendaal. De spoorweg van de Belgische grenzen tot Zevenbergea en van Roosendaal naar Breda wordt, te rekenen van £en Juli 1880, door de Maatschappij tot exploitatie van staatsspoorwegen geexploiteerd. Op de verbinding van Zevenbergen naar Moer- dijk wordt mede te rekenen van een Juli e. k. de dienst gestaakt. Het personeel van den spoorweg Grand Central Beige, dat aan het station Breda werkzaam is, gaat met 1 Juli in dezelfde betrekking bij de Maat schappij tot exploitatie van staatsspoorwegen over. De hoofdingenieur van 's Rijks waterstaat in het 6e distrikt, de heer II. S. J. Rose, heeft een belangrijke memorie geleverd over het in de laatste jaren opnieuw op den voorgrond getreden ontwerp tot verbetering van den waterstaatstoestand in het luiordoostelijk deel van Noord-Brabant. Zooals men weet, strekt dat ontwerp tot scheiding

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1880 | | pagina 1