BEKENDMAKING. SPOOR WEG 13ECHELEN-TER NEUZEN. ADVERTENTIBN. Telegraphische berichten. STEENKOLEN. Ontvangen Heeren en Dames Parupluies, Entoucas enz. puike grove Hulir-Kaelielkolen Gemeenteraad van Ter Neuzen. ADR. H. D0NZE-P0TH0VEN. Ildntenisse. Ileden had alhier de opening plaats der ingelevecde biljetten voor het verkiezen van een raadslid, ter vervulling van de vacature ontstaan door het bedanken van Baron Collot d'Escury. De uitslag was, dat er eene herstemming moet plaats hebben tusschen de heereu W. Staal Wz. die 24 en P. E. Fruijtier die 21 stemmen bekwam. Zitting van Vrijdag 11 Juni. Voorzitter de heer J. A. van Boven. Tegenwoordig de heeren: Mr. Dronkers, Joz». de Feijter, Jac8. de Feijter, De Smidt, Harte, Dees, Grenu, Moes en Donze. De secretaris doet lezing van de notulen der vorige vergadering, welke '.vorden goedgekeurd. Daar wegens verscliillende oorzaken eenige posten op de gemeentebegrootiug over 1879 eene nadere regeling vereischen, stellen Burg, en Weth. den raad vOor, de ontstane ttkorttn te dekkenuitden post van onvoorziene uitgaven; met aigemeene stemmen worden de daarvoor benoodigde besluiten door den raad aangenomen. Evenzoo worden goedgekeurd 1<>. de rekening over 1879 van de coinmissie 35eetijdingen« Van 15 tot en met 17 Juni zijn in deze haveu bimieu- gekomen, bcstemd voor Gent, de volgende zeeschepen 15 Juni. Eng. stoomb. Whimbrel, kap. Booth, van Liverpool met stukg. Noordsche bark Louise, kap. Brandt van Riga met hout. Noordsche brik Penelope, kap. Jeussen, van Riga met hout. Duitsche brik Imma- uuel kap. Prohn, van Riga met hout. v Zweedsche driem. schooner Maria Charlutta, kap. Bergstedt van 's Kelleftea met nout. Zweedsche bark Leontine, kap. Wykstrom, van 's Kelleftea met hout. Eng. schooner Mijs'.ery, kap. Wordingham, van Louden met lijukoeken. Zweedsche brik Helene kap. Albrcekhon, van Holmborg met hout. Noordsche brik Seagull, kap. Eciju, van 's Kelleftea met hout. Noordsche brik Caledonia, kap. Thorsen, van Kotka met hout. Duitsche brik A. M. Lutiriga, kap. Wilken, vau Riga met hout. Duitsche bark Krouuewitz, kap. Burchard, van Riga met hout. Duitsche schooner Nicolous, kap. Gouthier van Riga met hout. Duitsche schooner Jacobiua, kap. Wessels, van Riga met hout. 16 Juni. Russische schooner Edla, kap. 's Kogberg, van Aland met hout. 17 Juui. Duitsche kof Anna, kap. Stindt, van Riga met siippers. Eng. stoomb. Vigilant, kap. Smith, van Londeu met stukg. Eng. stoomb. Jutland, kap. Viveash, vau Lon- den met stukg. Vau 15 tot en met 17 Juni zijn uit deze haven ver- trokkeu, komende van Gent, de volgende zeeschepen als 15 Juui. Eng. stoomb. Ironopolis, kap. Dempster, naar Leith met stukg. 16 Juni. Eng. stoomb. Victory, kap. Lumley, naar Londen met stukg. Eng. stoomb. Norma, kap. Tasker, naar Goole met stukg. Eng. stoomb. Mona, kap. Fisk, naar Louden met stukg. Eng. stoomb. De plaalsthjke schoolcommissie te Axel, zal op Vrijdag den 35 Juni aanstaaude, des voormiddags ten 11 ure, ten Raadhuize aldaar, ZITTIXG houden tot het af- gevert der bewijzen van toelating voor kinderen op de opeubare lagere school alhier. De Besturen van de SMIDSKOKGORSSCIIORRE c. a. polder, POEL en St. ANTON IE polders inaken aan de eigenaren van gronden in die pol ders bekend: dat de rekening en verantwoording over het dienstjaar 1879/80 en de begrooting voor het dienst- jaar 1880/81 met de meicorie tot toelichting van af den 19 Juni tot en met den 27 dezer maaud ten kantore vau den Ontvanger-Griifier, ter inzage zullen liggen; dat esne vergadering van stembevoegde ingelanden is belegd op Maandag den 28 Juui 1880, des voormiddags ten 10 ure, in het Rotterdamsch logement" bij J. 31. Viesalet, te Sas van Gent; dat voorinelde begrootingen na door de verga dering van ingelanden te zijn vastgesteld, met de memorien tot toelichting als nog gedurende acht dagen, te rekenen van den 29 Juni 1880 ter inzage zullen liggen ten voormelde kantore, alwaar van gezegde slukken, tegen betaling der kosten afsehritten zullen te verkrijgen zijn. Sas van Gent, 19 Juni 1880. De Besturen voornoemd, (get.) G. VAN WAES. (get.) P. SPRUIJT. (get.) AUG. KAMOEN. De Ontvanger-Griifier, (get.) II. VAN DE WATTUNE. grintweg Ter Neuzen— tloek, bedragende in ont vangsten f 1241,50, en in uitgaven f 1142,97. 2°. de rekening over 1879 van het bestuur der Killarney^ kap. Spink, naar Goole met stukg. Deen brandweer, bedragende in ontvangsten en in uit- sche 3m. schooner Hans Christeusen, kap Schmidt, gaven 303,29. J naar 's Kelleftea met ballast. Duitsche kof Alagunda, 3°. de rekeuing over 1879 van de school- kap. Alberts naar Bergen met dakpannen. Zweedsche commissie, bedragende in uitgaven f 53,31£- schooner Clara Josephiua, kap. Nurmau, naar Lulia 4o. te beschikken over eenige gelden van de met billlas*- Russische schooner Mathilda, kap. Karel- 11 son naar Kotka met ballast, post van onvoorziene uitgaven op de begrooting ig bimieDgekamen om aaa den van 1880 wegens verscliillende uitgaven ijzeren weg alhier te lossen en te laden: De voorzitter deelt mede, dat het dag-lijksch 15 Juni Eng gtoomb. Marianna Briggs, kap. Cal- bestuur op audientie is geweest bij den Minister verti van Q00ie met koleu. van Finantien, tot bet verkrijgen van atschaffing Uit deze haven zijn vertrpkken na aan den ijzeren of verraindering van kanaalrechten voor uit zee weg te hebbtn gelost en geladen: komende schepen en die, welke alhier hunne ladingen 17 Juni. Eng. stoomb. Marianne Briggs, kap. Covert, lossen; het bestuur kan den raad de gunstige ge- naar New-Castle ledig. Belg. stoomb. 1 erdinand Cor- ziildheid van den Minister voor het gevraagde mede- Glain, kap. Schoonhoven, naar filb.io met a. ast. deelen en vermeent, dat zulks binnen kort tretfend yau 15 tot en met 17 dezer werdeu iallgs de oost- zal blijken. bluizen opgeschut 19 en langs de westsluizeu 22 biuiien- Bij de aanbesteding der straatverlichting, ge- vaartuigeu, en afgeschut langs de ojstsluizen 12 en houden den 27 Mei 11., waren twee inschrijvingeu langs de westsluizeu 16 binnenvaartuigen. gedaan; aan den minsten inschrijver, zijnde G. Wie- land alhier, is de levering gegund voor f 7,35 per 1000 uren verlichting. Van den Minister van Oorlog was bericbt ontvangen op bet adres van den gemeenteraad van 10 Septem ber 1879, voor zoover de aanvraag betreft, om aan Ter Neuzen weder een behoorlijk garnizoen te geven. De Minister verklaart in zijn antwoord dat hij op het besluit van zijn voorganger, waatbijTerNeuzeu als garnizoen is opgeheven, uiet kan terugkomen. Van Gedeputeerde Staten waren ingekomen: 1°. Een ontwerp reglement op de wegen en voetpaden in deze provineie; dit reglement, dat het thans sedert 1838 bestaande moet vervangen, bevat 122 artikelen en is van eene memdrie tot toelichting j vergezeld. 2°. Bericht, dat er geeu termen zijn om den aanslag van U. Wolfert Dz. in den boofdelijken omslag over 1880 te veranderen. Ingekomen waren a. Een verslag van den j*eneeskundigen raad, Ter gelegeubeid van de tcntoonstelling van lloornvee te Bruase', zal er een pleziertrein ingericht omtrent het onderzoek door Dr. Couvde van het WOrden op Dinsda"1 3.3 Juili aaiiotaaude, tusschen Ter Neuzen en Brussel (Wetstraat) met stilstand drinkwater in de provineie; van Ter Neuzen waren tusschenstatien. (Vermindeiing van 50 op de prijzen van Let gewooi. tarief. 2 monsters ingezonden, als een van de pomp van De loop van dezen trein is gesteld als volgt: Bevallen vau een jongeu H. BUIJSCz. Van dee Welle. Kleverskerke, 16 Juui 1880. EENE RUIME SORTEERING Ter Neuzen, Nieuwstraat. In lossing te Kampen Dinsdag en Woensdag a. s. A 13 per hoed af 18 hectoliters, voor reke ning van P. A. ADRIA AN SENS De leaen van de afdeeliag HULST der Maatschappij tot bevordering van Laudbouw en Veeteelt in Zeelaud, in bet bezit eeuer kaart van drie gulden, voor de reis naar Brussel, behoeven geeu SPOOKWEGliVAlt T JES (coupons) te nemeu, maar plaatsen zic'ii in de voor lieu bestemde rijtuigeu van den hierboven aaugekondigden trein. Dje ledeu behoudeu bunne drie gulden-kaart, om deze later te kunnen toonen, ingeval er te veel op moclit betaald zijn, dat dan door den onder- geteekeade zal worden gerestitueerd. L. VAN WAESBERGHE-JANSSENS. llulst, 17 Juni 1880. het raadhuis, betwelk als drinkbaar is goedgekeurd, en een van het kanaalwater, hetwelk ondrinkbaar is bevonden; vooral de uitslag van het kanaal water bevreemdt den raad; wordt besloten op nituw een monster tot onderzoek in te zenden. b. Eenige Provincial en Staatsbladen. Daar tijdens het gebrtk aan drinkwater alhier door den lBte luitenant der artiilerie, den heer J. M. Smeets en door den grondeigtnaar F. Dees gratis! goed drinkwater aan de ingezetenen is uitgereikt, wordt op voorslel van de heeren Grenu en Donze besloten aan die heeren daarvoor van wege den raad Ter Neuzen dank te betuigen; tevens wordt beslottn aan den sluiskil pachter van de hofstede vde Moffenschans," als ver- Axel goeding voor gtleden schade, eene som van hoogstens Kijkuit .25 gulden uit te keeren llulst tleenreiss. Ter Neuzen vertrek 6,00 's morgens Sluiskil i/ 6,07 Axelu 6>lb u Kijkuit 6,23 v llulst. n 6,3a n Brussel ^Wetstraat) aankomst 8,52 n Prijzen cle»* pluutsen (Ixeen eii lste klas. 3,00 3,00 2,65 .2,65 2,48 Terugreis. Brussel (Ncord) vertrek 8,12 's avonds. u 10,10 F0,30 n 10,40 m v 10,50 aankomst 11,00 weer). 3de klas. Hulst Kijkuit Axel Sluiskil Ter Neuzeu 2de klas. 2,25 2,2a 2,06 2,06 1,87 1,51 1,51 1,35 1,35 1,25 Hienia sluit de voorzitter de vergadering. De kaarteu zullen ill voornoemde statien afgelevtrd worden te beginnen van Zoudag 39 Juni. I

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1880 | | pagina 3