BU1TENLAN D. respektievelijk veroordeeld tot een jaar, vier en drie maanden cellulaire gevangenisslraf. RECHTSZAKEN. trrondissenients-rechtbank te Jliddelburg. De rechtbank heeft in hare zitting van 15 Juni de ▼olgende uitspraak gedaari: A. d. K., vrouw van L. L., arbeidster te Bosch- kapelle is wegens bedelarij veroordeeld tot een eelstraf van zeven dagen. Hoe we 1 de Belgisehe nationale tentoonstelling te Brussel nog niet geheel gereed is, kan men zich nu reeds met een enkelen oogopslag overtuigen, dat de hedendaagsche nijverheid zich in al haar schoonheid zal vertoonen. In het midden van het paviljoen zal de Compagnie des Bronzes haar schatten tentoonstellen. Zij alleen neemt een ruimte van 150 vierk. meters in. In de vier hoeken van deze tentoonstelling komen de 6talages te staan van de zoo beroemde kant-industie. Mechelen en Brussel hebben hun fijnste weefsels, hun sclioonste werken ingezonden. De Koningin heeft toegestaan dat in een der vitrines de prachtige kanten sleep geexpo- seerd zal worden, welke H. M. tijdens haar zilveren huwelijksfeest door de stad Brussel aangeboden werd. Boven den ingang is een groot orgel ge- plaatst, dat op eenige uren van den dag in het hooge gewelf zijn tonen zal doen weerklinken. In de tuinen groeien de grasperken, de rozenbedden bloeien en de broeikasten zijn versierd met de kostbaarste planten. Heeds zijn vele vreemdelingen, vooral Engelschen te Brussel aangekomen om de nationale feesten bij te wonen. De machinist op den trein die van Brussel naar Verviers ging, zag, op eenigen afstand van Dieghem gekomen, dat een man zich met het hoofd op de rails legde, nauwehjks honderd meter van den in voile vaart naderenden trein verwijderd. De machinist remde, gaf tegenstoom, doch de trein was niet tot staan te brengen. Plotseling wierp zich echter eene vrouw van den weg op den spoorweg en trok den man bij de beenen van de rails, juist toen de locomotief voorbijsnelde. De kloekmoedige redster viel na het gelukken van haar heldendaad bewusteloos neer. De man, die een eirtde aan zijn leven had willen maken, werd voorloopig in hechtenis genomen en zal vermoe- delijk gestraft worden, omdat hij ^iets" op de rails had gelegd, waardoor gevaar voor deraillement kon ontstaan. Uit Kassel en Lippstadt wordt melding geraaakt van zware wolkbreuken, die aldaar hebben plaats gehad, en rondom Kassel gepaard gingen met hevigen donder. Op bijna alle dorpen rondom die stad is de bliksem ingeslagen, waarbij vele personen zijn gekwetst. Te VVolfsanger werden een aantal schapen doodgeslagen. Te Wehlheide sloeg de bliksem dwars door de gelagkamer eener herberg, die vol bezoekers was, doch zonder schade aan te richten. Te Melsungen is hij driemaal op het spoorstation ingeslagen, zonder brand te veroorzaken, terwijl hij van een nabijgelegen liuis het dakwerk vernielde, in de nabijheid eene vrouw doodsloeg en aan een man in den arm en in de zijde eene dadelijke verlamming te weeg bracht. Te Ostheim is de kerk afgebrand. Op verscheidene plaatsen, als bij Oberbeishem, Altmorschen, Rothenburg en in den omtrek van Lippstadt hebben de spoorwegen veel schade geleden. Op vele plaatsen lag alies in het rond overstroomd. Tusschen Scharzfeldt en Lduterburg zijn een veertigtal schapen verdronken. GEMENGDE BERICHTEnT Men bericht, dat de Prins van Oranje dezen zorner eenigen tijd in het buitenland zal door- brengen. De pokziekte heeft te Roosendaal nog zoo weinig te beteekenen, dat er de vopige week geen enkel nieuw geval was bijgekomen; de ziekte benaalt zicb tot enkele kinderen; in de kom der gemeente is nog uiemand aangetast. De onthulling van het gedenkteeken op het graf van Dunkler, op Eiken Duinen te 's Hage, zal plaats hebben op 25 Juni al s. Waarschijnlijk ten gevolge van slecht drinkwater hebben zich te Iloorn onder- gcheiden gevallen van tyfeuse koortsen voorgedaan, waarvan enkele met doodelijken afloop. Onder de gemeente Udenhout hebben zich een drietal wilde zwijnen vertoond, die vooral aan de aardappel- velden aanzienlijke schade toehrengen. Men zal trachten die vreemde indringers bij eene drijfjacht meester te worden. Eenige Haagsche heereu hebben het plan opgevat te Scheveningen een zomerschouwburg op te richten. De kosten worden op circa f 250,000 geraamd. Te Meerssen is een leidekker van den toren gevallen en aan de gevolgen overleden. Wegens het dreigen der pokziekte zal dit jaar te Boskoop geen kermis worden gehouden. Zekere dementia Nuyts, 19 jaar oud heeft te St. Amandsberg bij Gent de 60jarige boerin Van Ooteghem vermoord. Na den moord heeft zij een som van 1070 fr., alsmede verscheidene juweelen gestulen, en is toen op de I vlucht gegaan. Een uur later was zij reeds in handen der justitie. De man, die verleden week drie reizigers uit Turnhout in den trein van Antwerpen naar Luik aanviel en een doodde, is een Duitscher. Als eenige reden voor zijn wandaad geeft hij aan, dat hij de drie Belgen onder elkaar had hooren zeggen: „Laat hem roaar alleen; hij is een Duitscher."Door de Fransche acaderaie van Wetenschappen is de Volta-prijs van 50,000 fr., bestemd voor gewichtige uit- vindingen op het gebied der elektriciteit. toegekend aan professor Alexander Graham Bell, voor den door hem uifgevonden telefoon. In Berlijn j kondigt een onden.emer in deze maand een slede-1 vaart aan. Hoewel Juni nog niet veel smkheete dagen bracht, is de temperatuur toch te zacht om een dergelijk „ijsfeest" in deze maand niet onder de zeldzaaraheden te rangschikken. Aldaar I zouden het 7 maanden oude dochtertje van een ambtenaar de ooren doorboord worden, om er ringetjes in te steken. Het kind schreide g'educht, kreeg door het schreeuwen kramp in de stemspleet en stierf aan de gevolgen daarvan. Keizerin Eugenie verliet op 3 Juni de plek, waar haar zoon het leven liet. Zij bezoch daarna Burke's Drift, en keerde over Greytown en Maritzburg naar Durban terug, om zich daar op het stoomsehip Trojan in te schepen. De firma Arnim Josaphat te Hamburg, die in raetalen handelde, maar in het afgeloopen jaar ook in aardappelen speculeerde, heeft hare betalingen gestaakt. Het passief be- draagt 800,000 marken. Men schrijft uit BiervlietTerwijl op enkele plaatsen er ernstig over nagedacht wordt om de kerinissen af te schaffen of althans in te krimpen, heeft daarentegen ons gemeentebestuur jl. Don- terdag het besluit genomen dat nevens Vrijdag, Zaterdag en M.iandag, ook de invallende Zondag een kermisdag mag zijn, zulks op verzoek van herbergiers enz. Voor het kantongerecht te Bergen op Zoom verscheen Dinsdag een jongen, beschuldigd van het werpen met steenen. Zijn vader, nieuwsgierig naar de straf, die men zijn in zijn oog onschuldigen zoon zou opleggen, bevond zich onder het belangstellend publiek. Geen enkele stem verhief zich voor de verdrukte onschuld, en de ambtenaar van het O. M. eischte schuldigverklaring, veroordeeling enz. Doch nu meende de vader zijn ouderhart was overvol als verdediger te moeten optreden. Hij kweet zich zoo goed van zijne taak, dat de kantonrechter, getroflen door de kernachtige voot- dracht, den pleiter in de rede viel, en de politie bevel gaf, hem in. een zeker lokaal van de politie- wacht te bezorgen, om daar op zijn gemak^doch zonder auditorium, zijne speech te eindigen. Aan dit bevel werd dan ook met de meeste be- reidwilligheid onraiddelijk gevolg gegeven. Sedert eenige tijd wordt te Alkmaar een koffiehuisbediende van den heer B. vermist. Men heeft zijn kleeren ergens aan het kanaal gevonden waarbij een briefje van zijn hand, waarin hij het voornemen te kennen gaf zich vau het leven te berooven. Te vergeefs evenwel heeft men naar zijn lijk gezocht. Men schijnt redeit te iiebben om te gelooven, dat die kleeren en het brief je slechts een middel zijn, om de politie op een dwaalspoor te brengen. Bij het opmetselen in 1822 der poort van de nabij Amersfoort gelegen villa ^Randenbroek" werd daarin door de metselaars eene flesch met jenever geborgen, toen zij den eigenaar der villa zagen aankomen. Deze hield zich alsof hij dit niet had bemerkt en bleef onophoudelijk het op metselen gadeslaan, zoodat de flesch werd inge- metseld. Thans bij het vernieuwen dier poort werd deze flesch in ongeschonden staat zichtbaar. Men achtte het gewetenszaak deze antieke jenever nog antieker te doen worden en nog langer dan 58 jaren in bewaring te laten. Met alle mogelijke respect voor den bejaarden langhals, werd de flesch ontkurkt, het geestrijk zilveren vocht gleed langs de van genot trillende tongen en echte fijnproevers verklaarden op hun eerewoord dat zij in gansch hun leven geen zoo heeilijken jenever hadden geproefd. Deze week is in de Rotterdamsche Diergaarde een boom aangebracht, die onder de boomen van zijne soort een reus mag heeten. Het is een Balantium antarcticum, behoorende tot de Austra- lische boomvarens. De grootste dezer soort in de Diergaarde heeft een stara van 2£ meter hoog, terwijl die van den thans aangebrachten boom, gerekend van de aarde tot aan de kruin, eene hoogte van 7 meters heeft. De stara heeft van onderen een omtrek van ruim 2 meters, terwijl de geheele boom ruim 2000 kilo weegt. In Belgie is proces—verbaal opgemaakt tegen iemand, die iets op de rails van den spoorweg Brussel Verviers had gelegd, waardoor gevaar van ontsporing kon ontstaan. Dit ,/iets" was zijn eigen hoofd. Dc man werd tijdig voor de komst van eenen trein opgeraerkt door een wachtster, die hem bij de voeten van de rails wegtrok. Zekere C., mijnwerker te Montigny-sur- Sarabre, had Woensdag een hevigen twist met zijne vrouw; hij vertrok, zeggende dat hij zich ging verdrinken. Hij sprong inderdaad in het water, doch werd door eenige werklicden gered. Hij ging verder en sprong weer in de riviev en werd weer geredhij herhaalde eene derde maal dit spel, werd we£r uit het water gehaald en beloofde aan zijne redders dat hij niet meer op nieuw zou be- ginnen. De kerel ging toen echter naar den spoor weg en legde zich op de rails op 't oogenblik dat een trein aankwam. De conducteur bemerkte hem echter nog bij tijds, sprong, met gevaar van zijn leven, van den trein en slaagde er in den hard- nekkigen zelfmoordenaar te redden. C is in verzekerde bewariug gesteld. De heer Henri Lustig, die te Parijs overleed, heeft de stad Weenen een legaat vermaakt van 30,000 franken, onder voorwaarde echter dat het geld tegen 5 pCt. uitgezet en de rente zoolang bijgeschreven zal worden, tot het kapitaal een in- Irest van 5 millioen 's jaars afwerpt. Daartoe moet het kapitaal van 30,000 tot 100 milloen franken aangegroeid zijn, wat met intrest op intrest zoowat in 200 jaren het geval zal zijn. De stad Weenen zal dus pas in het jaar 2080 de vruchten van dat legaat gaan trekken. Een zonderlinge zwemwedstrijd heeft dezer dagen op de l'heems te Londen plaats gehad tusschen een man en een hond. Na een kwartier was de laatste zijn mededinger 10 meter voor en na 50 miriuten was de partij verloren. De hond bleef ook, nadat de man zich had gewonnen gegeven, voortzwemmen en eerst na twee uren, toen hij zijn 10 Engelsche inijlen had afgelegd kwam hij op 't droge en had 50 pond sterling verdiend voor zijn meester. Een plotselinge rijzing van de Chippewa in Wisconsin heeft te Eau Claire groote verwoestingen aangericht. Bruggen, molens, huizen enz. sloegen weg en tal van menschen zijn van dak beroofd. De schade wordt op 1 millioen dollars geraamd. Te Reichenhail heeft men een taritfveorde broodbakkers, maar ook eene politie die het weet te handhaven. Daar zijn verscheidene bakkers be- keurd, omdat hun brood niet aan de bepalingen van het tarief beantwoorddezij hadden het te veel gewicht gegeven. Bakkers, die meer gewicht geven dan zij ver- plicht zijn, behooren zeker tot de /zeldzaamheden; maar eene. politie, die ze deswege bekeurf, overtrcft hen toch in zeldzaamheid. 'f

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1880 | | pagina 2