Vertrefc ier briefeM laar OosMn®. BU1TENLAND. P O S T E R IJ E N. GEMENGDE BERICHTEN. Boschkapelle, ter zake van mishandeling; de le vrijge- sproken, de 2e veroordeeld tot 8 boete of 1 dag cellulaire gevangenisstraf. Vi& Brindisi, 17 Juni 7,30 's avonds. Vifi Amsterdam, 18 Juni 5,50 's avonds. Yifi Napels, (Fransche mail) 25 Juni 7,30's avonds. Vi& Napels, (Maatsch. Nederl.) 28 Juni 7,30'savonds. De Fransche pakketbooten doen Riouw, Banka en Palembang niet aan. Landbouwberichten. Als iets, waarvan geen voorbeeld bekend is, deelt men mede, dat in bet ambt Vollenhove reeds een aanvang is gemaakt met het hooien der buiten- dijks gelegen landen, die men dit jaar driemaal in plaats van tweemaal, ireiijk andere jaren, denkt te kunnen maaien. De verhuring van 't, grasgewas te Kuinre van ruim 100 perceelen hooilaud heelt niet minder dan f 12320 meer dan verleden jaar opgebracht. De meekrap heeft geruimen tijd de vlag moeten strijken voor de aniline; de prijs daalde z6o sterk, dat van lieverlede de stoven verdwenen en de verbouw werd gestaakt. Tiians scbijnt eckter te blijken, dat op den dour meekrapverf voor som- mige doeleinden beter is dan aniline, want de prijs steeg weder van 6 tot /"18a_/19ende verbouw is dar. ook weder opgevat. Nergens wordt het den kiezer zoo gemakkelijk gemaakt als in Belgie tenzij daar, waar men het biljet voor hem invult. De namen der kandi- daten van de verschillende partijen zijn op de stcmbiljetten gedrukt en liij behoeft slechts met potlood een kruisje in een daarvoor bestemd vier- kant vakje te plaatsen boven de kandidatenlijst zijner keuze, indien hij voor de geheele lijst wil stemmen, of, indien hij slechts aan enkele kandi- dateu zijne stem wil geven, een kruisje te plaatsen in het vakje achter bun naam. De schilder Meissonnier heeft, volgens Parij- sche bladen, dezer dagen aangenomen om in twee jaar tijds drie panoramadoeken te vervaardigen, vijf bij zeven meter groot, de onderwerpen te zijuer keuze, voor.... twee millioen; men zegt, dat de onderwerpen ontleend zullen zijn aan het leven van Napoleon I en afbeeldingen zullen be- helzen van Marengo, Austerlitz en Waterloo. Te Saint-Dizier sprong de hoogoven van de groote ijzersmelterij van Desforges, die dagelijks 80,000 kilo's gesmolten ijzer produceert. De ont- ploffing was zoo geweldig, dat door het gloeiend metaal op een scliip op het Marne-kanaal brand ontstond. De schade, is zeer aanzienlijkverschillende per- sonen werden zwaar gewond; een werkman ver- loor zijn beide beenen en men vreest voor het leven van den jongeu Desforges. Door deze ramp zijn 3 a 400 werklieden zonder werk. Verleden week heeft er een outploffing van grauwvuur in do kolenmijn Grand-Bouillon onder Dour plaats gehad, oji het oogenblik dat 12 werk lieden op een diepte van 650 meters aan het werk waren. 4 van hen werden er levcnd, hoewel met brandwonden overdekt, uitgehaaldmaar de 8 overigen werden door de instorting, die er op volgde, ingesloteu en levend begraven. Toen men tot de ongelukkigen kon komen, vond men 8 lijken. Het kaperschip dat men, zooals onlangs in de bladen is medegedeeld, in een heuvel te San- deherred in Noorwegen gevonden heeft, is een bizonder merkwaardig overblijfsel uit de tijden toen de Vikings of Noordsche vrijbuiters de schrik der zeeen waren. Het heeft eene lengte van 75 voet en is geheel gewapend en uitgerust, alsof het op het punt stond een verren tocht te ondernemen. Alles wat de Noormannen op hunne zeereizen gebruikten, kan men op dit schip vinden. Zoo zijn er o. a. een aantal lederen riemen van verschillende af- metingen, inaar bijna alle van denzelfden vorm. Het grootste gedeelte van den mast is goed bewaard geblevener zijn overblijfsels van zeilen pn touwen aan, alsmede velerlei voorwerpen, die de aandacht van oudheidkundigen zullen trekken, o. a. sierlijk bewerkte, boogvormige stukken eiken- hout, waardoor de touwen loopen. Voorts vindt men er spaden, schilden enz. De vorm van die schilden en de wijze waarop zij aan de binnenzijde van het schip zijn opge- hangen, komen geheel overeen met de afbeelding daarvan op het fraai geborduurde behangsel uit de elfde eeuw, dat te Beyenne in Normandie be waard wordt, en waarop in 55 tafereelen de verovering van Engeland door Willem van Normandie is voorgesteld. Voorts werden, bij het roer van het schip, drie geraamten van paarden gevonden. Als het vaartuig geheel is uitgegraven, zal men het waarschijnlijk over zee naar Christiania ver- voeren, waar deze merkwaardige oudheid in het museum der universiteit bewaard zal worden. De kiuderen der Amalia-bewaarschool te's Her- togenbosch hebben H. M. de Kouingin eenige door hen vervaardigde voorwerpen aangeboden bestemd voor den verwacht wordende koninklijken telg. De toegang tot bet droge dok te Middel- burg zal hoogstwaarschijnlijk verbreed worden, waar door dan de grootste raderbooten in die inrichting kunnen hersteld worden. In den nieuw bedijkteu Karelpolder, onder Krabbendijke, zal weldra de kunstmatige pahngteelt worden uitgeoefend. Het water in dien polder is verpacht aan een onder- nemer uit Bergen op Zoom. Het gerechtshof j te Leeuwarden heeft Jacobus Tbeodorus Pieters, wegens het namakeu en in omloop brengen van gangbare nationale muntspecie, veroordeeld tot 5 jaar tuchthuisstraf en 2 geldboeten van f 50. Het bestuur der vereemging Toevlugt voor be- hoeftigen, te Amsterdam, heeft het plan om naast ziin inrichting een huis tot volkskoffiehuis met 20 slaapkamertjes voor ongehuwde handswerklieden te verbouwen. De trem, die o in 11,49 uit Roosen- daal naar Breda vertrekt, geraakte jl. Vrijdag aan het eerste wachthuis van de gewone route op een draaischijf, waarvan de lijn op enkele passen eindigt. De locomotief en de tender stortten oralaag; de machinist Schellekens werd gedood, eene dame ondervond ligte kneuzingen. Men verneemt, dat de bekende zilver vergulde beker van de socie- teit St. Joris te Middelburg, die thans op de tentoonstelling van Arti et Amicitae te Amsterdam prijkt, dezer dagen is verkocht aan den beer Rot- schild voor de sorn van f 15,000. In een kerk der R. K. gemeente te Doetinchem zijn dezer dagen door verbreking der sloten drie bussen ge- licht: die der armen, der kerk en die voor den St. Pieterspenning bestemd. De daders zijn on- bekend. Te Harderwijk hebben vijf Pruisische officieren, waaronder een majoor, dienst genomen als koloniaal bij ons Ned.-Indisch leger. De echtelieden R., te Berlicum, hebben het genoegen al bun 9 kinderen, waarvan de twee meisjes 74 en 73 jaren en de zeven jongens 70 h 56 jaren oud zijn, in de ouderlijke woning om zich been te zien. Zaterdag jl. is te Brussel het panorama geopend in de rue de la Loi, voorstellende de veldslag van Tetuan, geschilderd door de heeren Washington en Couturier. De zoon van Henri Rochefort is weggejaagd van het pensionaat te Parijs, waar hij zijne opleiding ontving. Een apotheker te Door- nik verkocht pakjes met Engelsch zout, maar bij vergissing gaf hij sulfaat van strychnine; reeds zijn vijf personen slachtoffers geworden. Te Herford is een 1 ljaris? knaapje overleden, ver- gittigd door het, eten van roodgeverfde suiker- visciijes. Van de 144 sterfgevallen in het Duitsche leger gedurende de maand April waren 23 het gevolg van zelfmoord. Te Baltimore is een gasthuis in aanbouw, dat zeker een der grootste ter wereld wordt. Het zal een oppervlakte van 6 hektaren beslaan en bestann uit 28 verschillende gebouwen. Alleei) voor het onderhoud heeft de st.icht.er, de heer John Hopkins, een kapitaal van 10 millioen gulden bestemd. Dat de thans te Barlijn geopende visscherij-tentoonstelling ook in het buitenland de grootste belansrstolling wekt, blijkt o. a. uit het berickt dat op kosten der Zweedsche regeering een 30tal Zweedschs visschers naar Berlijn zullengezonden worden om de ten toonstelling te bezoeken. Te Amsterdam heeft zich in een concert laten liooren de heer Unthan, die. zonder armen is geboren, en verdienstelijk vionl speelt met de voeten. Hij opende het vioolkistje, stemde het instrument, voorzag den strijkstok van liars, en speelde een tliema uit I Lombardi en een Meditation van Gounod op een prelude van Bach, tot groote verbazing van het publiek, dat hem luide toejuiclite. Maar de verbazing steeg ten top, toen de heer Unthan met de teenen een cornet a piston opnam, en een polka blies. In een apotheek te Alkmaar had hij het vervaardigen van Bengaalsch vuur, eene outploffing plaats. De knal, aan een kanonschot gelijk, werd op een half uur afstands van de stad nog gehoord. Een bediende werd vreeselijk verminkt en was aanstonds een lijk, terwijl nog twee andere personen ernstig letsel bekwamen. De geheele apotheek werd als 't ware uit elkander geslagen, ja zelfs de ruiten van de tegenoverstaaude perceelen werden verbrijzeld. De schade is vrij aanzienlijk.' De volgende circulaire is te Assen op onder- scheidene plaatsen aangeplakt en bij de ingezetenen verspreid De ondergeteeken Hollanse Heer- en Dames Kapper, maakt zijn stadgenootte bekend als dat hij een niewen metoode van haarknippen heeft uitge- vonden teege het uitvalle van het haar, soo wel voor Dames als voor Heeren en belooft, plegtig en seekker een prontte en nette bediening, daar hij rees zestien jaar in Assen is als Kapper en belooft verder geen sterkke drank te zulle ge- bruikken, soo versoek hij vrindelijk om de gunst en rikkenbedaasi, daar hij vrouw en vier kinderen hep. Hij maakt ook bekent als dat hij alle soorte van Vlegten maakt, ook van uitgekampt haar soo goet koop moogelijk ook ander Vlegten ook Pruiken en Bandoos en alles tpt zijn vak behoort soo verzoek ik nogmaal vrindelijk UEd. gunst. Zoo blijf ik UEd. Dienstwillige Dienaar, F. N. Goossens, Heer- en Dames Kapper, Ambagsman kap ik voor 5 cent aan huis. Een heer, die den 6 dezer te Suresnes zat te visschen, werd plotseling in zijn liefhebberij ge- stoord door een onbeheerd sciiuitje, dat in zijn vaarwater kwam. Hij enterde en vond onder een zeil twee allerliefste kinderen, een meisje van omstreeks twaalf maanden en een jongehtje ongeveer twee jaar oud, die daar rustig, elk in een wiegje, lagen te slapen. Zij zaten "knap in de kleeren. Er lag een briefje bij hen, waarin de moeder te kennen gaf, dat zij der wanhoop nabij was, omdat i zij voor tiaar kinderen iiet brood niet kon verdiencu, en waarin zij de kleinen aanbeval in de hoede van hem, die ze vond. Voor de kleinen is reeds gezorgd. Van de ongelukkige moeder werd tot heden niets vernomen. Eene jeugdige dame, miss Ellen Bailee, zal net leven van Prins Louis Napoleon uitgeven. Zoowel in Parijs als in Engeland heeft zij uit goede bronnen bizonderheden omtrent zijn leven en persoonlijkheid geput, welke niet algemeen bekend zijn. Het werk zal 100 bladzijden groot zijn en met het portret van don Prins en andere illustrates versierd zijn. Een kleermaker, een wever en een schoen- maker, uit Turnhout, keerden uit Antwerpen naar de stad hunner inwoning terug. Eenige oogenblikken vdor het vertrek was een vierde reiziger, met een woest uiterlijk, dien het drietal voor een Duitscher of een Italiaan hield, bij hen gaan zitten. Toen de trein in vollen gang was, halverwege Antwerpen en Bouchout, sprong de vreemde plotseling op en stak den wever met een dolk door de keel, zoodat deze voor dood nederst.ortte. Onmiddelijk daarop ging iiij de twee anderen te lijf, die eerst, na een langdurige, hevige worsteling en niet dan na on- telbare wonden te hebben opgedaan, erinslnagden den moordenaar te ontwapenert, juist toen men Bouchout bereikte. Laatstgenoeuide is den vol- geuden das' naar Antwerpen overgeliracht. De on gelukkige wever is aan zijn wonde bezweken. Te Graz is dezer dagen een schoenmaker ter dood veroordeeld, die zijne vrouw vrrmoord had, ten einde de 1 500 fl. te bemachtigen,-waarvoor haar leven verzekerd was. Na zijne veroordeeling heeft hij bekend, ook zijne twee vorisre vrouwen

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1880 | | pagina 2