BEKENDMAKING. BURGERLIJKE STAM). ADVERTENTIEN. RECHTSZAKEN. Arrondissenients-reditbiuik te Middelbnrf. GEMENGDE BERiCHTEN. HENGSTDIJK. HONTEN1SSE. O VERSLAG. SAS VAN GfcMN r. SINT JANSTEEN. HANDELSBERICHTEN." i 35jarige Echtvereeniging De rechtbank beeft in hare fitting van 18 Mei de volgende uitspraken gedaan S. R., vrouw van F. d. K., arbeidster te Clinge (Zeeiand), is wegens la3ter veroordeeld tot eene geld- boete van f 8 met subsidiaire gevangenisstraf van 3 dagen en in de kosten der procedure. A. V., dienstknecht te St. Jansteen, is wegens: lo. eenvondige diefstal, 2o. vier wanbedryven van oplichting, 3o. twee wanbedrijveu van diefstal gepleegd door een loonbediende, veroord. tot eene gevang. in •enzame opsluitiug te ondergaan van 2 maanden en in de kosten der procedure. Ook te Middelburg is tbans eene inrichting ge- opend, waar men voor weinige centen gelegenbeid vindt, om in een eenvoudig, maar uiterst zindelijk ver- trek een glas uitstekende nielk t.e gebruiken of zijne kinderen daarop te onthalen. In den nacht van 16 dezer heeft er ten huize van den heer P. Smit Jr., te Slikkerveer een brutale diefstal plaats gehad. De dief of diovcn tiebben zich daarbij meester gemaakt, van een bed rag van ongeveer f 5000 aan geldswaarde en van circa f 1000 aan zilverwerk. Het bloempjes plukken kostte aan een 8jarig ineisje te Kuilenburg het leven. Zij had zich nl. aan de Loentjesgracht aldaar met bloemen plukken vermaakt, doch bad zich te veel voorover gebogen, viel in de gracht en verdronk. De trein van den Hollandschcn spoorweg, die in den avond van Pinkstermairidag te Rotterdam aankwain, braeht eene passagier inede, die onderweg van eene doubter bevallen was. Te Barneveld is de kapitale hofslede Middendorp en d. schuur met. de bouw- gereedsehappen geheel afgebrand. De graan— en hooibergen, zoomede het pakhuis, bleven gespaard het vee werd gered. Te Amsterdam werd op den Dam een man door een tram wagen overreden hij is des nachts aan de gevolgen overleden. Te Rotterdam is een 18jarige stoker aan hit Rijnspoorwegstation in de Maas gevallen en verdron- ken. In de gemeente Hoeven is de vorige week een arbeider door het instorten van een muur, met het afbreken waarvan hij zich onledig hield, gedood. De hersepan van den ongelukkige was verbrijzeld. De sterke drank heeft Maandagavond te Amersfoort weder een offer geeischt. Een man had zicii aan dat vocht zoo te goed gedaan, dat hij omstreeks elf uur, op een bos stroo liggende, is gestikt. Hij laat eene weduwe met kinderen achter. De Rotterdamsclie Diergaarde werd den eerstcn en tweede Pinksterdag bezocht door 4032 personen. De Antwerpsche Dierentuin is van 1 tot 17 Mei bezocit door 7068 vreemdelingen tegen 2977 gedurende denzelfden tijd in 1879. De vroegcre Dierentuin van Brussel heeft-den naam gekregen van ;/Patk Leopold." De bekende dichter Jan van Beers is met den burgemeester de Wael candidaat gesteld voor Antwerppn hij de aaristaande verkiezingen. Men heeft berekend dat. de muziek- en zaug-concoursen te Brussel niet minder dan 13 h 14000 vreemdelingen zullen aanbrengen, zonder de familie's, vrouwen, kinderen en vrienden mee te tellen, die de deelneiners zullen verge- zelleu. Bij de Pransche Kamer is ingekomeri een wetsvoorstel ten doel hebbende de vaccinatie en revaccinatie verplichtend te maken. In Beieren is een geapprobeerd apothekersbediende, die onnsuwkeurig poeders bad gereed gemaakt, tengevolge waarvan eeri persoon was gestorven, veroordeeld tot 3 maanden gevangenisstraf, terwijl de patroon tot f 12 boete werd veroordeeld. Een Amsterdamsch advokaat, mr. K. H., heeft bij behoorlijk gedaan en geregistreerd exploit door den deurwaarder F. W. Beuningh, een kollega advokaat geluk laten wenschen met diens voorge- nonaen huwelijk. Dit geschicdde, gelijk in het exploit gezegd werd, dewijl de ,/insinuant" in casu verhinderd werd op den bepaaldeu datum ter receptit te verschijnen ,/zijnde hij daarvau weerhoudea door redenen, ointrent welker gegrondheid mijn insinuant zich niet gehouden acht, aan ugeinsinueerde eenige reke.ischap hoe ook genaauid af te leggen." Na vtie mislukte pogingeri van de zijde der politic te Helder, is het den Rijksveldwachter Theminen gelukt, de hand te leggen op eene oude en zeer listige kaartlegster, van wie gezegd werd, dat zij uit de kaart en uit kofliedik onfeilbaar de toekomst kon voorspellenOok bij diefstal en liefdesavonturen was zij voor velen een onmisbare vraagbaak. Zij wist met zeldzamen tact de licht- geloovigheid en domheid in liaar voordeel te ex ploiteeren. Vooral in de winteravonden had ze vele bezoekers. Zelfs heeren en dames gingen de priesteresse van het Heldersche Delphi raadplegen. Voor de. rechtbank te Aken stouden dezer dagen een man en vrouw uit Stolberg terecht, be- schuldigd van een natuurlijk kind der vrouw, 4 jaren oud, door onthouding van voedsel en ver- zorging den dood berokkend te liebben. De jury oordeelde de vrouw sch.uldig aan het ten laste gelegde en den man als aan medeplichtigheid door grove onachtzaamheid. De vrouw werd tot 6 jaren tuelit- huisstraf, de man tot 6 maanden gevangenisstraf veroordeeld. Twee dienstboden in een restaurant te Gleiwitz die van het. toezicht harer meesteres ontslagen wenschten te zijn, gaven iiaar reeds geruimen tijd bij kleine hoeveelhi'den rattekruit in, wat de vrouw aanhoudende toevallen bezorgde, zoodat zij nauwe- lijks in staat was, om haren kamer te verlaten. Men begon het misdrijf te vermoeden, toen de vrouw, wicr eetlust door die ongesteldheid sterk afnam, bijna niets meer uebruikte en juist ilaar- j door herstelde. De beide giftmengsters werden in hechtenis genomen. Te Biebricii heelt men onlangs, Iter, beschamende j sciiouwspel gezien vail ceil dronken voerman, die door zijn paard naar liuis werd gebracht. Het dier sclioof met zijn kop den man, die liaast niet meer staan kon, gedurig voor zich uit, trok nem terug als hij een verkeerden weg wilde inslaau, en leidde hem zoo, tot groot vermaak van de toeschouwers, naar den stal. Van 1 tot 15 Mei 1880. Geboorteu. 4 Mei. Elisa Dorothea Isabella, d. van j Cornelia van Esbroeck en van Dorothea Petronella Versehuren. Overlijden. 3 Mei. Louisa Polfliet, oud 6 m., d. van Jan Erancies en van Petronella Maas. Huwelijks-aangiften. P. Pauwels, oud 43 j., weduwu. van Ch. van Heese en A. de Kort, oud 47 j., jd. P. Valckx, oud 41 j., jm. en A. Seherpeuisse, oud 34 j., wed. van J. Leeukuegt. Iluwelijks-voltrekkiugen. Petrus van Heese, oud 34 j., jm. en A. C. Seij, oud 32 j., jd. F. Hendriokx, oud 61 j., weduwn. van A. M. C. Baart en C. Polfliet, oud 53 j., wed. van J. van der Meeren. C. Spouselee, oud 27 j., jm. en A. M. van der Walle, oud 24 j., jd. J. van Himst, oud 31 j.,jm. eu R. de Silva, oud 30 j., jd. P. J. den Tenter, oud 43 j., jm. en Johanna Heijmau, oud 37 j., wed. van J. Bauwens. C. Versehuren, oud 38 j., jm. en R. Cambeeu, oud 30 j., jd C. Baart, oud 60 j., weduwn, van J. van Kouteren en A. van der Meeren, oud 46 j., jd. Geboorteu. Joseplius, z. van Josephus de Blok en van Apolonia Vouk. Leviua, d. van J. C. Nicolaas eu van R. van Waterschoot. Theodorus Caroius Andreas, z. van H. Kegelaer en van M. L. Vereecken. Fraucies, z. van J. de Feber en van P. Versehuren. Louisa, d. van E. A. van Waterschoot en van M. A. Menu. Petrus Josephus, z. van J. B. van Kroonenburg en van R. van Heese. Isabella Philomena, d. van P. AsseJman en van A. M. Bruijssinck. Theodorus Coruelis, z. van P. Vereecken en van E. de Waul. Overlijden. Rosalia Maas, oud 1 j., d. van J. Maas en van Anna Rozalia Baart. Petrus Fraucies Everaardt, oud 9 in., z. van F. Everaardt en van A. C. Aarsseu. Anna Maria Broeckaert, oud 68 j., d. van A. Broeckaert en van Maria Anna V-ertiaegeu. Maria Cathariua Yer- hagen, oud 58 j., d. van J. F. Verhageu eu van Regiua Versehuren. Fraucies Matthijssen, oud 14 j. z. van Pieter Matthijssen en van Anna Maria Mahu Huwelijks-voltrekkiugen. 3 Mei. Bernardus Aude- naerd, oud 29 j., jm. en Melauie de Meij, out! 26 j., jd. Geboorteu. 3 Mei. Constant Emile, z. van Johannes Bernardus Braet en van Sophie lleene. 7 Mei. Elodie Maria Aim.., d. van Eduard Lammeus en van Virgenie de Bock. Huwehjks-aangifteu. 7 Mei. Cornelis Hendneus Verbruggen (van Hulat), oud 39 j., jm. en Philomena vau Gremberghe, oud 29 j., jd. Huivelijks-voltrekkiugen. 12 Mei. Petrus Edu trdus Audenaert (van Vracene), oud 51 j jm. en Amelia van Looij, oud 41 j., wed. van Augustinus Want. Geboorteu. 4 Mei. Maria Clementina, d. van Caroius Ludovicus Smet en van Franciesca Josepha Verstraeten. 13 Mei. Rosalia d. van Johannes de Block en van Seraphina van den Berghe. Overlijden. 8 Mei. Theophilus Poppe, oud 16 d z. van Pieter Johannes en van Bloudina vau Haver. Zeetijdiii» **n. In de Oostschutkolk zijn ter lossing en lading toe- gelaten 20 Mei. Eng. stoomb. Jutland, kap. Viveash, van Londen met stukg. 21 Mei. Duitsche schooner Ernest, kap. Th. Ewert, van Dantzig met houL. Uit de Oostschutkolk vertrok op 19 Mei de Eng. stoomb. Mona, kap. Fisk, naar Louden met stukg. Vertrokken uit de Westhaven na alliier gelost te hebben 20 Mei. Duitsche bark Dr. V. Graefe, kap Luthke, op avontuur met ballast. Van 18 tot en met 20 Mei werden langs de Oost- slutzen alhier geeu binueuvaartuigen op- en afgeschut. Dordrecht, 20 Mei. De kooplnst was heden weiuig geauiiaeerd; puike nieuwe Tarwe was goed prijshoudead, uiindere soorten waren tot vorige prijzcu inoeielijk op te ruin.e 11Rogge 20 cent hooger; winter Gerat 20 cent lager. Puike Zeeuwsche en Vlaamsche Tarwe 10,30 a 10,50 mindere J 9,00 a J 10,00. Rog^e Zieuwsche en Vlmamscha f 6,90 a J 8,00, Overmaasche J 6,40 a J 7,90. Gerst Zeeuw sche en Vlaamscbe winter J 5,00 a J 5,80, Overmaassche f 4,30 a j 5,60, Zeeuwsche eu Vlaamsche zorner f 5,00 a j 5,20, Oveimaassche 4,50 a 5,00. Haver dunne J 3,50 a J 4,50. Dikke j 4,50 a j 5,50. Paardencuoaen J 8 00 s J 8.50. Dnivenboonen J 9,00 a J 9,30. Witte- booneu J 10 00 a 12,00. Rrnineboonen 7,00 a j 12,00. Krwteu J 9,00 a 10,00. Voeder 8,00 a 8,80 Koolzaad 9,20 a J 11.40. Lijuzaad st. a at. Lokeyen, 1 9 Mei. 12 Mei. Tarwe. p. 106 1., fr. 22,50 a 24,50 22.50 a 24,50 RofWe, 18,50 19,75 i 18,50 19 76 Gerst, 13,50 14,50 I 13 75 14,75 Haver p. zak 4 16,25 17.75 I 16,25 17,75 VAN SIMOIN VAN HOEVE EN JOHANNA MARIA RAMONDT. Axel, den 22 Mei 1880. Hunne. dankbare kinderen, behuwd en kleinkipdereti. ■yfc? De vergaderirig van ingelanden van den GOESSCHEN POLDER, welke was bepaald tegen Maandag, den 24en, is uitge- steld tot Dinsdag, den 25en dezer. Hoek, 20 Mei 1880. De Dijkgraat van voornoemden pokier, H. WOLFERT. Het Bestuur van de polders BEOOSTEN- en BEWESTENBLIJ, maakt bekend: 1°. Dat de gewone vergadering van stembe- voegtle Ingelatiden vau die polders, zil gehouden worden op Woeusdag deu 2 Juni 1880, des voor- middags ten tien uren, te Axel, in het Guide Ylies, bij Roltt. 2°. Dat de rekening van ontvangsten en uit- gaven over het dienstjaar 1879/80, en de begrooting van inkoinsten en uitgaven voor het dieiistjaar 1880/81, met de daarbij beboorende rueinorie van toelichting, i inzugc zullen liggen ten kantore van den Ootvaiiger-Griffier, an af den 22 tot en met. den 30 Mei 1880, eu 3°'. Dat voormelde rekening en begrooting in afschrift verkrijgbaar zijn', tegen betalmg der kosten. Zuiddorpe, den 22 Mei 1880. Het Bestuur voornoemd, (Get.) A. VAN HAELST, Dijkgraaf Ph. MAERTENS, Ontv.-Griffier.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1880 | | pagina 2