TER NEUZENSCHE COURANT buitenland. No. 1565 Zaterda^ 15 Mei 1880. 20e Jaargang. Algemeen Nieuws- en Advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen. Algemeen Xieuws- en Advertenlielilad voor Zeeuwsch-Vlaanderen. 9 ABONNEMENT. BIJ V OEGS JUL Woensdag 12 Mei 1880. No. 1564. gemengde berichten. TER NEUZENSCHE EOIIRANT Fer drie maanden binnen Ter Neuzen 1,Door bet geheele Rijk 1,10. Door geheel Belgie f 1,40. Men abonneert zich bij alle Boekhandelaars, Postdireo teuren en Brieven'oushouders. i ADVERTENTlfiN. Van 1 tot 4 regels 0,40. Voor elke regel meer f 0,10. Grootere letters worden naar plaatsruimte berekend. Advertentien gelieve men aan den Uitgever in te zender uiterlijk Dinsdag en Vrijdag unmiddag DRIF. nren, Dlt bind Tersehljnt Dlmdag. en Vrijditgatond bij J. H. II II O A T te Ter Kecucn, J» VAN DE In de omstreken van~ Brussel heeft men bij het boren van een put, te Court-Saiut-Etienne een arsenikale bron ontdekt, die volgens een nader inge- steld onderzoek, veel geneeskracht beat, zoodat het zeer wel mogelijk is, dat men op eemge uren afstands van Brussel een belangrijke standplaats van genees krachtige watercn zal verkrijgen. In de Fransche Kamer is een voorstel ingediend van den afgevaardigde Nadaud, strekkende otn voor werklieden en landbouwers ondersteuningskassen op te richten, waaruit ze na hun 55e jaar zullen trekken. De voorsteller wil de benoodigde gelden o. a. vey- j krijgen door de werklieden te verplicnten 5 pU. van het loon af te staan. In St. James Hall te Louden werd verleden week een groote meting gehouden ten gunste van het kiesrecht der vrouwen; 3 a 1000 personen waren bij- een, viscountess Habberton presuleerde en hield eene redevoering, Mrs. Scatcherd van Leeds diende een motie in, strekkende om aan de belasting- betalende vrouwen het kiesrecht te geven. Miss Helen Taylor zeide o. a.dat het voor haar een ongewoon genoegen was in een meting het woord te voeren, waar zij beginnen kon met het enkele woord ..Ladies." De motie werd met algemeene stemmen op 1 na aangenomen. Miss Becker van Manchester stelde voor een petitie tot het parlement te richten, om het kiesrecht aan de vrouwen te schenkenook dat voorstel werd met algemeene stemmen aangenomen en een der spreeksters zeide dat, nu Gladstone premier" was, er reden was om te hopen. Op de visscherij-tentoonstelhng te Berlijn zijn vier levende steuren uil een der vijvers ge- stolen ter waarde van 140 mark. Ook heeft men er een zeer zeldzainei spoils ont- vreemd uit een kostbare verzameling, die door een Italiaansch professor is ingezonden. Te Zierikzee hebben in den laatsten tijd bij herhaling branden plaats gehad waarbij bet ver- moeden van kwaadwilligbeid ontstond. Daar bet ingestelde onderzoek der justitie tot geene ont- dekking heeft geleid, zoo heeft meni thans eene premie van 300 voor de ontdekkmg van de daders uitgeloofd. -- Naar men verneemt, bestaat het voornemen om te Vliss.ngen twee kanonnen van 12 c. M. te plaatsen, ten einde saluutsclioten te kunnen afvuren ter eere van Vorsten en Vors- tinnen, die bij het reizen gebruik maken van de lijn Vlissingen-Queensbro. De gemeenteraad van Breda heeft besloten om de stadswaag een oud en versleten gebouw, voor 9000 aan het R.jk at te staan, tot het bo uwen aldaar van een post en telegraafkantoor, dat, naar de voorzitter zeide, een monumentaal gebouw zal woiden. -- In een kies- vergadeiing te Veendam gmg bet bij de aanbeve- ling en bestrijding van een der candidate., zoo warm toe, dat een paar respectable personen elkander openlijk voor „vuilikken" uitscbolden. -- Tegen den onderwijzer der bizondere school voor chnste- lijk nationaal onderwijs te Leiderdorp is proces verbaal opgomaakt wegens het op school toelaten van een leerling, die met was gevaccmeerd. -- Voor de opengevallen betrekking van adjunct-com mies ter algemeene secretarie van Rotterdam hebben zich tot dusver ongeveer 200 sollicitanten aange- meld Te Gasselternijveensche Mond is de vrouw van een landbouwer, die op den zolder lets verncbt bad, van den ladder gevallen. Zij bleef op de plaats dood. Ben loodgieter is van de suiker- raffinaderij op de Looiersgracht te Amsterdam op straat gevallen. Hij werd dood opgenomen. Te Amsterdam heeft een vader zijn zoon, waarmee hij ruzie bad, met een mes een gevaarlijke wonde aan den hals toegebracht. Te Amsterdam is dezer dagen als arrestant weggebracht een politie- asent De man had verzuimd aan zijne schutter- liike plichten te voldoen. Te Groningen is eene vereeniging gevormd, die zich de verfraanng der cremeente ten doel stelt. De anti-revolutio.iaire kiesvereeniging te Steenw'.ik stelde voor de Pro- vinciale Staten iemand canaidaat, die reeds lid der Staten is. Zoo'n gek figuur is stellig eenig. -- AH een "bizonderheid meldt men uit Maasiand, dat op beden 11 dezer door vier paren een gouden, twee zilveren en een groene bruiloft zal worden cevierd door leden eener zelfde familie. Men meldt uit Bergen op Zoom, dat de 84jar.ge Mannus Stok Maandag vijf en zeventig jaren als koewachter in dienst was op de hofstede Jagerrust gelegen in de "eineente Halsteren. Ken veerman schreet „p zijn uithangbord: ^Hier zet men over de rivier en koffie." De tapper, scheerder en bar- bier volgde onmiddelijk dit voorbeeld en schreef: ,,Beiersch- Bok- en Barbier." Aan de kust van Cornwallis is een groote walviscb gevnngen, die per spoor naar Londen vervoerd en daar op een kar .net drie paarden naar de vischmarkt gebracht werd, waar hij tentoongesteld is. lie man, die onlangs in een spoorwegwaggon le klasse nabij het station Miramas een reiziger vennoordde, heeft zich in zijn eel opgehangan door middel van bet verband van zijn wonden. Het gemeentebestuur van Brussel heeft een toeHge van 1000 fr ver- leend aan deu „Cercle du Billard," ten einde een prijskamp op de billard te doen plaats hebben, u-edurende de feesten der maand Augustus. De beer Ferdinand de Lesseps zal waarscbiji.lijk in de aanstaande maand te Brussel een voordracht komen aeven-Het ,Wiener Mannengesang-Verem, dat op 21 dezer aan prinses Stephanie een serenade k'omt brengen, zal op 18 dezer, ten 10 ure 'savonds, met een specialen trein uit Weenen naar Rrussel vertrekken. -- In Frankrijk zijn 31,631 bl.nden, waarvan 25,000 behoeftigen. George Kliot, de beroemde schrijfster van „Adam Bede en zoovele andere bekende romans, is in bet huwelijk getreden met den heer Cross, een bloedverwant van den oud-minister van Binnenlandsche Zaken. De bewoners der nieuwe wijken te Amsterdam sternt. Maar wel heeft de Bondsraad bet recbt, de grens van bet gebied der vrijhaven vast te stellen. Hij betreurde bet, dat de strijd voor bizondere belangen (in dezen de strijd van Hamburg voor zijne belangen) thans weder krachtiger optreedt. Dringend waarscbuwde hij tegen pogingen, om tusscben de bondsregeeringen tweedracbt te zaaien. Verder bad hij allerlei beschuldigingen tegen de partijen, die met bet centrum stemden, klachten over miskeunin^ en gernis aan mede- werking, telkens doormengd met bedreigingen van heengaan. In Rusland l.ebben nog voortdurend verwisse- lingen plaats in het personeel. De Minister Tol stoi, belast met het onderwijs-departementen generaal Ter Neuzen 139 75 Zuiddorpe 25 28 Over te brengen 590 376 887 578 In het hoofdkiesdistrict Middelburg zijn herkozen de beerenD. A. Dronkers, W. A. graaf van Lijnden, F. D. Sprenger en J. H. Snijders; voor het nf- tredend lid Jhr. P. D. van Citters, die verzocht bad niet iu aanmerking te komen, moet eene lierstemmiug plaats hebben tusscben de beeren J. C. Lantsheer en Dr. J. van der Beke Callenfels. In het hoofdkiesdistrict Zierikzee zijn herkozen de neerenMr. J. Moolenburgh, C. van der Vliet Dzn. en B. G. van der Have; voor de vacature Mr. B. C. Cau moet eene herstemming plaats hebben tusscben de beeren Mr. (J. J. Fokker en J. M. de Glopper. die z. g. engelenmakerij te Utrecht kan voorkomen worden, wanneer de begrafeuisfondsen, des noods door de wet, worden gedwongen, een bepaling in bun reglement op te nemen, dat geen verzekeringen worden gesloteu op leveus, die bij een andere maat- schappij reeds verzekerd zijn. Te Amsterdam is eene roomboterfabriek opgericht, waar op machinale wijze door middel van stoom als drijfkracht de roomafseheidiug uit de melk gescbiedt met centrifuges volgens bet separator-systeem van G. de Laval. Vervolgens wordt de room machinaal gekarnd, later weer macbi- naal gekueed en bewerkt, zoodai daar in aanzienlijk korteren tijd op doeltreffende wijze en met een ongeevenaarde zindelijkbeid boter bereid wordt.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1880 | | pagina 5