BEKENDM AKIXG. BEK EN DM AKING. ADVERTEM'lEN. EEN EN B0EREN-INSPAN, Ann de politie le Axel. OPENBARE VERKOOPING. GEMENGDE BERICHTEN. materieel van den Brusselschen tuin en van een groot getal dieren, die zich daar bevonden. De Zuologische tuin van Namen zal gelegen zijn aan den rechteroever van de Maas, bijna tegenover de nieuwe Kursaal. Verscheidene bladen hebben gemeend en ge- meld dat de feesten der stad Antwerpen, bij tre- legenheid van de Belgische revolutie tot 1881 zouden verschoven worden. Dit is ongegrond; de burgemeester heeft in den gemeenteraad bekend gemaakt, dat deze feesten den 19 Aug. zullen plaats hebben. De ballon captif van den luchtreiziger Toulet zal weldra zijn opstijgingen beginnen en voor het groote publiek een der curiositeiten zijn van de Brusselsche tentoonstelling. De ballon heeft dezer dagen den naain gekregen van ,/Mille-huit-cent- quatre-vingts." Pas is de opschudding, door het proces van Marie Biere te Parijs veroorzaakt, .een weinig be- daard, of een ander geval van denzelfden aard wordt uit Moulins gemeld. Een student in de genees- kunde, Picard, had te Laon liefdesbetrekkingen aangeknoopt met zekere Helene Duinaire. Onge- veer een jaar geledcn, toen Picard tot docter be- noemd was, ging hij te Moulins wonen en brak geheel af met Helena Duinaire. Zij vernam weldra dat Picard voornemens was te trouwen met een meisje van Moulins; zij trachtte dit huwelijk te beletten, doch te vergeefs. Zondag reeds moest de le huwelijksafkondiging plaats hebben. Wat er toen voorgevallen is tusschen Picard en Helena Dumaire, is onbekend, doch eene depeche uit Moulins meldt, dat het mcisje den docter ver- moord heeft. Volgens de Duitsche bladen moet het den bofphotograaf Albert in Munchen, na vele kosthare proeven, eindelijk gelukt zijn beelden met hunne oorspronkelijke kleurea te voorschijn te brengen. Hij heeft een landschap naar de natuur verkregen, een kopie van een oud portret en een afbeeldsel van een gekleurd Oostersch tapijt. Het is hem ec'nter nog niet gelukt voldoende chromofotografi- sche oorspronkelijke portretten te verkrijgeu. De afbeeldsels geven den indruk als van fijne aquarellen. Een landbouwer te Hoedekenskerke heeft in drift een zijner paarden, terwijl het arme dier zich in arbeid van baren bevond, zoodanig geslagen, dat het aan de gevolgen is overleden. De burgemeester van Vriezenveen heeft met het oog op de heerschende droogte, ter voorkoming van rainpen en ongelukken, het rooken buiten de huizen, zoolang de droogte aanhoudt, verboden. Aan mevrouw Oscar Carre is bij haar wederoptreding na haar bevalling, in den Amsterdamschen cirkus een warrae ovatie ge- bracht. Yele bouquetten en een maud met bloemen werden haar aangeboden. De kinkhoest eischt, naar uit Vcnlo wordt gemeld, in vele Maasplaatsen zeer vele effers. Te Neer heeft de^.e ziekte een epidemisch karakter aangenomen en is daar op voorstel van den ajd.-inspecteur van den geneeskun- digen dienst de school gesloten.Voordearroudisse- ments-rechtbank te Utrecht stond dezer dagen terecht een persoon, die zich wegens laudlooperij te ver- antwoorden had. Hij veroorloofde zich toen de uitdrukking, dat de rechtbank eene draaibank was, en werd door de rechtbank wegens deze uitdrukking veroordeeld tot eene maand celstraf. Naar wij vernemen heeft ds. F. Lion Cachet, onlangs uit Zuid- Afrika hier te lande teruggekeerd, zijne stukken bij de classis Haarlem ingezonden en zich bij de Ned. Herv. geineente weder beroepbaar gesteld. Wegens het maken van valsche handteekeningen en het misbruik maken van vertrouwen is een jeugdig brievenbesteller, G. H., te Alphen a/d Maas gevankelijk overgebracht naar Tiel. Te Hoogwoud is de boerenwoning van J. Helder in brand geraakt en zoo goed als geheel vernield. Op den 31 December telde Belgie 5,476,939 inwoners of 186 per vierkante kilometer. Van 1840 tot 1878 nam de bevolking met 34 pCt. toe. Een ruim 20-jarige doofstomrae, te St.aphorst, heeft zonder bekende oorzaak zelfmoord gepleegd. In Sarlat (dep. Lot) heeft zich het zeker zeldzaam geval voorgedaan, dat een man van 70 jaar zich uit hopelooze liefde van T leven berootd heeft. Als eene bizonderheid uit den verkoop der schilde- rijenverzameling van Mad. Hasse te Parijs wordt gemeld, dat een schilderstuk, dat in 1867 3,500 franken kostte, thans verkocht is voor 26,000 fr. Te Wiirzburg is een jonge dame plotseling over leden aan een bloedstorting, veroorzaakt door het dragen van een te nauw korset, Bij den aanvang der wedrennen te Nerac in Frankrijk is de tribune, die vol toeschouwers was, plotseling ingestort. Men spreekt van hondrrden gewondeu. Te Louden is een Duitsche kleedermaker, Slohwasser genaamd, overleden, die een verraogen van 2,400,000 mark nalaat. In Amerika is een machine uitgevonden om spijkers te maken. Tot nu toe m esten de spijkers een voor een uit de hand gesmeed worden, wat natuurlijk lang zoo snel niet gaat als met de machine, die er 150 in een minuut fabriceert. In het aquarium te Londen geeft zekere heer Fleus bewijzen van de proefhoudendheid zijner uitvinding, die hem in staat stelt uren lar.g onder water te blijven zonder door buizen of op andere wijze ge- meenschap met de frissche lucht te hebben. Te Smilde is een lOjarig meisje door eeu adder in den arm gebeten, waardoor dat lichaamsdeel ge- weldig opzwol. De vader riep de hulp in van een man, die adderbeeten kon bezweren. De kunst van dien beunhaas baatte echter niet, en toen daarna een geneesheer ontboden werd, was het te laat; het arme kind is onder de hevigste pijnen gestorven. Uit Philadelphia wordt gemeld, dat een der olifanten in den cirkus aldaar, een jong ter wereld heeft gebracht, dat ongeveer de grootte heeft van een New-Foudlandschen hond. Eigenaardig is, dat al de olifanten van den cirkus hun nieuwen makker met gebrul en onmiskenbare teekenen van blijdsc'nap be- groetten. Een oogenblik was de geheeien cirkus in opstand en kostte het heel wat moeite, voor men de kraamvrouw en het kind een rustig plaatsje kon bezorgen. De raoeder is twintig jaar oud en weegt 8000 pondmen beweert, dat dit het eerste geval zou zijn, dat een gevangen olifant een jong geworpen heeft. In Duitschland is een nieuw blad verschenen: Die Deutsche Wacht. Het bericht aldus zijn ver- schijnen,/De Joden zijn ons ongeluk," sellrijft von Treischke. De Joden zijn schuld van ons ongeluk" zal het motto der Deutsche Wacht zijn. Het hedendaagsch Jodendom richt het nieuwe Duitsche rijk te grond. Zullen wij vrij leven dan moeten we ten spoedigstc van dit juk outlast worden. Daarom zal T Jodenvraagstuk voor alio andere in de Wacht behandeld worden. Bij den brand in de vuurwerkfabriek te Auber- villiers heeft zich weder een bewonderenswaardig blijk van moed en zelfopoffering voorgedaan. Terwijl reeds eenige werkplaatsen aan het branden waren en het vuurwerk een dichten regen van vonken deed neer- vallen, herinnerde de chefmeesterknecht Charles zich, dat er drie vaatjes, ieder met 25 kilogram buskruit, in eene werkplaats stonden, die aan eene andere fabriek van stoomwerktuigen, waar 300 arbeiders hun brood vinden, grensde. Charles klimt naar het waterreser- voir dompelt zich er geheel in en haalt, zoo per- soonlijk eenigszins beveiligd door zijn natte kleeren een voor een de drie vaatjes buskruit door de reeds brandende gebouwen en den vonkenregen uit de werkplaats, om ze in veiligheid te brengen. Zeetijclinsjen. 4 Mei. Uit de Oostschutkolk vertrokken de Eng. stoomb. Mona, kap. Fisk, naar Londen met stukg. Aangekomen in de Oostschutkolk om te losseu en te laden 6 Mei. Duitsche stoomb. Diana, kap. Weisig, van Riga met vlas. Van 4 tot en met 6 Mei werden langs de Oost- sluizen alhier 2 binneuvaartuigen op- en 1 afgeschut. Heden overleed na een smartelijk lijden van negen dagen onze geliefde vader en behuwd- vader PIETER. STOFFELS in den ouderdom van ruim 78 jaar. Ter Neuzen, den 5 Mei 1880. Uit aller naam, P. STOFFELS. De ondergeteekende verzoekt bij de aanstaande verkiezing voor leden der Provinciale Staten buiteu aanmerking te blijven. Ma. J. P. DRONKERS. De ondergeteekenden gezien hebbende met welke gestrengheid, voor't eerst sinds vele jaren, de tweede Paaschdag en de Hemelvaartsdag als Christelijke feestdagen zijn gehandhaafd, wenschen, dat ook nu de openbare hermisvermakelijkhedeii van den tweeden Pmksterdag zullen verboden worden. Huns inziens worden die dagen veel meer ontheiligd door openbare vermakelijkheden met den gewonen aankleve van dien, dan door een weinig landarbeid, enz. Nu op zulke dagen bagatellen zijn gestraft mag men zeker hopen wering v^n de kermis op dien dag? Axel, 7 Mei 1880. VELE INGEZETENEN. Het Bestuur der waterkeering van den cala- miteusen polder Nieuwe Neuzen, maakt bekend dat de ontworpen Begrooting der inkomsten en uitgaven van het waterschap, opge- richt voor het besturen, beheeren en bekostigen van de zeewering en oeververdediging van dien polder, voor het dienstjaar 1880/81, met memorie tot toelichting, van af den 8»ten tot en met den 17d«n dezer maand is nedergelegd ten kantore van den Secretaris—Ontvanger te Ter Neuzen, ter inzage van de besturen en grondeigenarem van de polders of waterschaupen, die bij de zeewering en oeverver dediging van genoemden calamiteusen polder zijn betrokken, en voorts dat genoemde begrooting, tegen betaling der kosten, voor hen verkrijgbaar is. Ter Neuzen, 5 Mei 1880. Het Bestuur voornoemd, M. DE REGT, Voorzitter. J. STURM, Secretaris-Ontvanger. Het Bestuur van den polder Nieuw Othene maakt bekend 1°. Dat eene vergadering van ingelauden zal gehouden worden op Woensdag den 19 Mei 1880, des voortniddags te 9 uren, ten kantore van den Ontvanger-Griffier te Ter Neuzen. 2°. Dat ten kantore van den Ontvanger-Griffier, van al den 10den tot en met den 18den dezer maand, voor de grondeigenaren in den polder, ter inzage zullen zijn nedergelegd de Rekcning en verantwoording over het dienstjaar 1879/80, en de Begrooting voor 1880/81 met memorie tot toelichting. 3°. Dat de begrooting andermaal ten voornoemde kantore ter inzage liggen zal en wel van af den 20»ten tot en met den 28sten dezer maand, en 4°. Dat de rekening en de begrooting, tegen betaling der kosten, in afschrift of druk ver krijgbaar zijn. Ter Neuzen, 5 Mei 1880. Het Bestuur voornoemd, D. E. WOLFERT, Dijkgraaf. J. STURM, Ontvanger-Griffier. De Notarissen C. J. A. Ferckeu en Mr. J, P Dronkers te Ter Neuzen, zullen, ten verzoeke van de erven DAVID GALLE en LEUNTJE VER- HEULE, in leven hndlieden te Axel, op Donder- dag den 13 Mei 1880, des iniddags ten 12 ure, op het door hen bewoond geweest zijnde hofsteedje in den Ouden Eglantierpolder, gemeente Axel, in het openbaar verkoopen bestaande hoofdzakelijk in BEESTIALEN, als: 1 Paard, 1 Veulen, 3 Koeien enz., LAND- BO UW- en M ELKGEREE DSC HAPPEN eenig HUISRAAD, alsmede 1 hektare KLA- YER te Velde, Reeds vroeger breeder geanuonceerd..

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1880 | | pagina 2