BUROERLIJKE STAND. Teiegraphische berichten. H U L S T. H ANDELSBERICHTEN. toegebracht, dat hij kort daarna is overleden. Een landbouwer, wonende onder dp. gemeente Oir- schot, heeft verleden week een nest met vossen uitgegraven, bestaande uit een wijfje met hare jongen. Op de Nieuwe Maas kwamen twee vaar- tuigen, die aan het laveeren waren, met elkander in aanraking, met het ongelukkig gevolg, dat de boegspriet van het eene vaartuig den scliipper van het andere zoodanig tegen het hoofd trof, dat de man oogenblikkelijk een lijk was. Uit West- stellingwerf meldt men, dat het werkvolk in den Grooten Veenpolder den arbeid heeft gestaakt, ora- dat de veenbazen het loon met 10 cent per 12 roede hadden verlaagd; zij willen nu 80 cent per roede grond, vdor 3 jaar was dit f 1,20. Te Westerwijtwerd zijn, door het werpen van heete asch op een droge mestvaalt, twee hutten van daglooners afgebrand. l)oor den curator in een faillissement van een schoenmaker te Kaatsheuvel is aan de crediteuren een accoord aangeboden van pCt. Te Haarlemmenneer is brand ontstaan in twee woningen aan den Sloterweg, die met inboedel en twee hooibergen in de asch zijn ge- legd. Te Wmterswijk is een groot dennenbosch gedeeltelijk weggebrand Bijna gelijktijdig stond het aan drie hoeken in lichtelaaie vlam. Men denkt der- halve aan moedwil. De schadeisnogal aanzienlijk. Te Gent is een gewezen kantoorbediende gearresteerd, beschuldigd door middel van valschheid in geschriften meer dan 30,000 fr. van zijn patroon ontvreemd te hebben. Drie medeplichtigen zijn in de zaak betrokken. Een hunner is reeds gearresteerd. Prins Leopold, de zoon van Koningin Victoria zal eerstdaags naar men verneemt de hooge aristocratie verrassen door zijn verloving met eene zeer schoone, zeer rijke, maar vorstelijk bloed missende Engelsche dame. Te Coventry bestaat het plan om de politieagenten van velocipedes te voorzien, omdat zij het in die fabriek -stad zoo druk hebben. Uit de Tay is thans het 46e lijk aangespoeld, zijnde dat van een 20jarig jongeling, die met zijn broeder uit zeilen was gegaan. Het lijk van den broeder was reeds lang te voren opgevischt. Volgens de laatste statistieke opgave telt Frankrijk 158000 geestelijken, waarvan 30,000 mannen en 128,000 vrouwen. Bij Port Huron is een reddmgsboot, die een gestrand schip te hulp kwam, vdor zij het vaartuig bereikt had, omgeslagen, waardoor acht man van de negen, die er in zaten, verdronken. De Rotterdamsche diergaarde bezit nu 300 zoogdieren, 1326 vogels en 48 kruipende dieren. Door een gat dat een baldadige hand in het tralie- werk van een der volieres maakte, zijn omstreeks 300 vogels ontvlucht. Het ledental bedroeg den 31 December jl. 4775. Met de plannen tot op- richting van een aquarium is men nog niet veel gevorderd. Te Amsterdam heeft een dronken sleeper twist gezoclit met twee Javanen, werkzaam op een van de schepen der maatschappij ,,Nederland." Toen een der Javanen daarenboven een slag ontving, vielen zij den sleeper aan en bracbten hem een messteek toe. De verwonde werd naar het gast- huis gebracht en de .Javanen naar het politiebureau, waar zij echter weder werden vrijgelaten, toen het bleek, dat zij geen aanleidmg gegeven hadden tot de twist. Weinige dagen geledeu overleed te Langeweer mej. de wed. P. P. J., die sinds jaren een hondje had, dat zeer getrouw was. Het beestje, dat het lijk van zijn geliefde meesteres gezien had, week niet van de kist, en toen deze was weggedragen, weigerde het verder voedsel te uemen. Kort na den dood van zijne meesteres is het trouwe dier den hongerdood gestorven. Een oude weduwe te Groningen, die sedert jaren van de lieldadigheid der ingezetenen leefde, bij wie zij op vaste tijden haar aalmoes kwam ophalen had daarvan een klein kapitaaltje bespaard, dat zij zoolang wilde laten aangroeien tot zij er een kamer van kon koopen, waar zij wonen kon. Zij verborg het geld in een oude lap op den zolder van hare woniiig. Voor eenigen tijd echter had zij eenige lompen te gride gemaakt en sedert dien tijd was haar kapitaaltje weg. Het arme vrouwtje trok zich dit verlies zoozeer aan, dat zij door ophanging een einde aan haar leven maakte. De twee olifanten, welke de Antwerpsche Zoologie van den Brusselschen dierentuin uit de hand gekocht heeft, hebben vrij wat moeite ver- oorzaakt aan de cornacs, die ze naar Antwerpen moesten overbrengen. Een cornac van Antwerpen was naar Brussel ge komen om de dieren te helpen vervoeren en men had zich bij nacht en te voet op weg begeven. De dieren toonden tamelijk veel tegenzin voor de reis. Onder de spoorwegbrug van Laeken gekomen, schenen de dieren hun gezelschap moede geworden zij kozen het hazenpad en liepen een gedeelte van den nacht rond in de tuinen van het paleis. Toen men er eindeiijk in slaagde, do olifanten weer op te vangen, vond men niets beter te doen, dan terug te keeren naar den dierentuin. Daar gekomen, greep een der olifanten zijn cornac vast en drukte hem zoo geweldig met zijn snuit, dat men den man naar het gasthuis heeft moeten brengen. De oli fanten zijn voorloopig opnieuw opgesloten in hun hokken, in afwachting dat men een ander middel zal gevonden hebben, om ze naar Antwernen over te brengen. Weldra zal Luik door een Indisch gooche- laar bezocht worden, die de eer heeft genoten voor de Koninklijke familie van Engeland te mogen op- treden. Deze goochelaar kenmerkt zich door de bizonderheid, dat hij in een volkomen duisternis opereert. Slechts iu een zwart zijden trikot ge- kleed, slikt hij den inhoud van een fleschje in, waarna zijn lichaam met lichtvlammen bedekt wordt, die veel op glimwormen gelijken. Alle voorwerpen waarmede hij zijne kunstverrichtingen doet., stralen een fosforieklicht af, terwijl uit zijn mond blauw- achtige vlammen opstijgen. In hoe snelle en aanzienlijke mate het tele- grafisch verkeer toeneemt, blijkt uit de opgave, dat in Frankrijk in 1868 3,600,000 telegra'mmen verzonden en ontvangen werden tegen 11,000,000 in 1878, terwijl men berekent, dat het getal in het loopende jaar wel 12,000,000 zal zijn. De fabrikant Ossig te Berlijn vervaardigt thans stoelen waarvan men de wedergade te ver- geefs zal zoeken. Oogenschijnlijk zijn het gewone leunstoelen. Neemt men ze echter uit elkander dan blijkt het dat ze bevattenzes stoelen met zittingen, een tafel van vijf eilen lengte, een tent van zes ellen hoogte en twintig ellen omvang, een klein eetvertrek, een lezenaar, eene bibliotheek, een schrijftafel met schrijf benoodigdheden, rookuten- silien, twee uurwerken, een rustbed om een middag- slaapje te doen, een nachttafeltje met verschillende voorwerpen om zich te wasschen, verschillende soorten van spelen enz. Voorts kan men naar verkiezing den stoel in een paradebed en in een divan veranderen en men behoeft slechts op knopjes te drukken om uit de regterleuning een dienst- meisje te voorschijn te zien komen, die lak, ouwels en cachet brengt, terwijl uit de linkerleuning een knecht verrijst die sigaren, tabak en een pijp in voorraad heeft. Pen, papier en inkt wordt over- gereikt door een moor, eveneens bewoner van het inwendige van den stoel. 's Gravenhage. Heden is in de Tweede Kamer unaniem aangenomen het wetsontwerp tot herziening der wet van 6 Maart 1878, waarbij aan de Prov. Staten strafbedreigende bevoegdheden wordt ge geven in alle gevallen, waarin zij verbodsbepalingen kunnen uitvaardigen, na wijziging der redactie van art. 1. Yoorts is aangenomen met 47 tegen 21 stemmen het wetsontwerp tot wijziging van hoofdstuk 5 na discussie en na verwerping met 29 tegen 41 stemmen van een amendement van den heer De Jong, om de posten voor overname door het Rijk van de Hoogere burgerschool te Venlo te schrappen. Daama zijn de discussien over het wetsontwerp ter bescherming van voor den landbouw nuttige diersoorten aangevaugen. Morgen voortzetting. Van 16 tot 30 April 1880. TER NEUZEN. Huwelijks-aangiften. 16 April. Anthonij Caspert Christiaau, oud 39 j., jm. eD Magdalena de Ritter, oud 28 j., jd. 24 April. Johannes Jacobus Mielen, oud 22 j jm. en Koba de Meester, oud 22 j., jd. Huwelijks-voltrekkingen. 26 April. Levinus Petrus van Oppen, oud 25 j., jm. en Maatje Jacomina Riemens, oud 22 j., jd. 29 April. Anthonij Caspert Christiaan, oud 39 j., jm. en Magdalena de Ritter, oud 28 j., jd. 30 April Izaak Brakman, oud 20 j., jm. en Josina Loof, oud 20 j., jd. Geboorten. 18 April. Jacob, z. van Cornelis de Kubber en van Suzanna l)eij. Maria Cornelia, d. van Adriaan Loof en van Sara Blok. 20 April. Leonardus, z. van Abraham Caljouw en van Catharina Sanderse. Jozina Adriana, d. van Pieter Meertens en van Maria Iranciua Maas. Janna, d. van -Villem Dees en van Janna de Regt. 21 April. Jan Dirk, z. van Dirk van den Berge en van Elisabeth van der Hoeven. 22 April. Elisabeth, d. van Martinus Bakker en van Catharina Herrebout. 23 April. Ludovicus Josephus, z. van Gustavus Josephus Goethals en van Rozalia Verdurmeu. 27 April. Johanna Maria, d. van Jacobus Bernardus Hulstaart en van Maria Wingender. 30 April. Pieternella Neeltje, d. van Adriaan Scheele en van Neeltje Maria Kusters. Izaiik Adriaan, z. van Adriaan van de Zande en van Suzanna Cornelia Porrejj. Cornelis, z. van Franpois de Kubber en van Levina de Blaaij. Overlijden. 16 April. Maria Josepha Cadock, oud 84 j., wed. uit eerste huwelijk van Johannes Baptiste van Bouchaute en uit laatste huwelijk van Josephus Verheijen. Franpoise Sietje Durink, oud 7 j., d. van Adriaan Durink (overleden) en van Janna van den Ouden. 18 April. Petrus Domiuicus Frederik Kegels, oud 2 m., z. van Isidorus en van Maria Anna Rosalia van Rossem. 23 April. Ludovicus Josephus Goethals, oud 18 uren, z. van Gustavus Josephus en van Rozalia Verdurmen. Huwelijks-aangiften. 30 April. Eduardus Antonius Bufkens, oud 55 j., weduwu. en Jeaunette de Bruqn, oud 43 j., wed. Geboorten. 18 April. Ludovicus Hermanus, z. van Petrus Johannis d'Houdt en van Franciesca Petronella van Burghove. Overlijden. 16 April. Johanna Coleta d'Hooghe, oud 72 j., wed. van Franeies van Steene. 20 April. Cornelis Picavet, oud 27 d., z. van Pieter Audries eu van Johanna Catharina Julien. (Vervolg in het Bijblad.) Uitlotintjen. Weenkn, 1 Mei. Bij de trekking van 1860er ioten viel op serie 14663 no. 15 fl. 300,000. Serie 11292 no. 5 11. 50000. Serie 3534 no. 9 fl. 25000. Serie 7560 no. 12 fl. 10000. Serie 8349 no. 6 fl 10000. Zeetjjding»>n Aangekomen in de Oostschutkolk om te lossen en te laden 1 Mei. Eng. stoomb. Mona, kap. Fisk. 3 Mei. Eng. stoomb. Jutland, kap. Viveash, beide van Londen met stukg. In de Westhaven gekomen bestemd voor Gent, de Duitsche bark Doctor von Graelfe, kap. Liithke, van Stettin met hout. Dit schip zal hier ledig lossen. Van 30 April tot en met 3 Mei werden langs de Oost- sluizeu alliier 13 binnenvaartuigeu op- en 13 afgeschut. Pryzen der Rtleeten. Amsterdam3 Mei. Mbdkrland. Certific. Werkelijke schula 2} pet. 65 dito dito dito 3 78jf dito dito dito 4 lOOf Aandee) Handelmaatachappij 5 105j dito exploitatie Ned. ataataspoorw. 119 dfiLeiE Ccrtificaten bij Rotschild 2} - Frankrijk. Inschrijvingen 8 ^island. Obligation 1798/1815 5 K 95 dito Hope Co. 1855 6e aerie 5 791 dito 1000 1864 5 911 dito L. 100 1872 5 87 dito L. 100 1873 5 87* Lotea 1866. 5 139 Oblig. Hope Co. Leeniag 1860 41 83jj Certific. dito 4 60| Inacript. Stieglitz Co. 2e a 4e L. 4 Obligation 1S67—1869 4 76* Certificaten6 371 Aandeel apoorweg Gr. Maatach. 5 138 Oblig. dito. 41 921 Aand. Baitische upoorweg 3 52f dito dito Jeiez Orel 5 861 dito apoorweg PotiTiflia 5 86 dito dito Charkow Azow .5 9 IVfijjzeai v»y Conpoiiw Amsterdam 3 Mei. Metail. f 20,95dito silver 20,95 Div. Eng. per f 11,75; Eng. Rusaen per f 12 00 Eng. Portugal per Fraus. f 47,50, Belg. f 47,50; Praia. J' 58 55; Hamb. Rusaen f 1,211Rusaen in Z. R. J 1,241; Pooiache per tl Poolache per Z. K. f Spaansche piasters J 47,50; Spaansehe binuenlandachc f 2.30 Amerik. dollars f 2,441; papier f 2.44J

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1880 | | pagina 2