Calamta vaterschap Walzooifa. AD V ERT-ENTI.KN BURGERLIJKE STA^NdT Telegraphische berichten. GEMENGDE BERICHTEN. HANDELSBERICHTEN. Zaterdag den 1 Mei 1880 Volgens een in den Flaag loopend gerucht, lijdt Z. K. H. Prins Alexander, onze Kroonprins, aan een leverziekte. Sedert November heeft hij zijn vroning niet verlaten. Tot lid der Prov. Staten van Zeeland voor het district Tholen, is bij her- stemming de heer Bolier van Scherpenisse, met 177 stemmen gekozen. Op den heer Daane van Stapele waren er 161 uitgebraclit. De Amsterdamsche gemeenschappelijke vleeschhouwerijopgericht in 1871 met een kapitaal van f 10,000, bestaat nog slechts enkele dagen, die noodig zijn om te liqui- deeren. Het kapitaal is nagenoeg geheel weg. Deze week kreeg te Arnbem een heer ruzie met zijn keukenmeid. Verwoed greep hij de koe- kenpan en ranselde haar daarmede zoodanig, dat geneeskundige liulp moest worden ingeroepen. Te Denekamp heeft het hoofd des gezins van een landbouwersfamilie als maatschappelijke belrekking of beroep zijner echtgenoot opgegeven potkoker. In den Haag is een negenjarig meisje door een tramwagen overreden. Het kind kreeg de wielen 07er een der voeten, en werd zwaar gekwetst. Te Gennep is in de Maas verdronken een arbeider, die werkzaam was op de ballastschuiten en daar afge- vallen is. Te ITaringkarspel is het 2^ jarig doch- tertje van T. G. onder het spelen in het water geraakt en verdronken. De bedrotfde moeder haalde zelve het lijkje uit het water. Te Langweer bootst.e een jongen, de zoon van B. Woudstra, het geluid van den slapenden hond na. De hond werd wakker, sprong verschrikt op en beet hem in het gezicht, met dit. gevolg, dat de neus er letterlijk bijhangt. In het Paleis van Justitie wordt door L. G. V. het denkbeeld geopperd, om een algemeene Rijkspolitie op te richten, met opheffing van alle gemeentelijke politie-corpsen. Te Vledderveen is terwijl de ouders afwezig waren, de woning van den arbeider J. Kanon afgebrand. De wieg, waarin hetjongste kind lag, begon reeds te branded, toen er nog tijdige hulp en redding kwara. In een regenput te Amsterdam, op een stoep in de Noordstraat is het lijkje van een pasgeboren kind gevonden. Dr. Kenealy, de bekende advocaat van den y/Tichbarne-claimant" en afgevaardigde van Sto- ke-upon-Trent van af 1875, is overleden. Men herinnert zich, dat hij als advocaat bij het Tichborne proces door de bali van de lijst werd geschrapt. De geheele trein, die op de Taybrug verongelukte, is, half versplinterd, thans weergevonden. Geen enkel lijk bevond er zich meer in. De heer Slosson, de verliezer der groote biljartpartij waarvan wij deze week spraken, heeft den heer Mignaux, den gelukkigen winner, op nieuw uitgedaagd, Hij heeft hem voorgesteld 2500 punten te spelen in twee avonden. De Engelsche Admiraliteii heeft de Nordenfelt'sche vierloops-kanonnen, die twaalf soliede stalen kogels in de seconde afvuren, tot afwering van de aanvallen van de torpedo-booten tegen oorlogschepen aangenomen. Men schrijft uit Annecy: Een verschrikkelijke brand heeft dezer dagen bijna het geheele dorp Vallieres in de asch gelegd. In minder dan een uur werden negen- en-dertig huizen door de vlammen vernield. De verliezen zijn zeer aanzienlijk. Meer dan twee honderd personen zijn zonder dak en velen van hen zonder eenige hulpmiddelen. Eenige dagen geleden werd door eene dienst- bode te Amsterdam bij een waschvrouw een pakje bezorgd, met verzoek den inhoud te wasschen. De De vrouw liet het voor het oogenblik liggen en eerst den volgenden morgen werd het geopend. Maar wie beschrijft haar schrik, toen zij in plaats van waschgoed, een kinderlijkje vond. De politic werd gewaarsehuwd en de ongehuwde moeder, die zich op deze wijze van haar kind wilde ontdoen, was spoedig gevonden. Kort na haar bevalling had zij het kind, dat leefde, in een put geworpen, maar spoedig daarna het er weder uitgehaald. Toen wikkelde zij het in een doek en handelde er rnede zooals vermeld. De ongelukkige is in handen der justitie. Zij ?s genaaind Antje Snieder, oud 23 jaar, geboren te Monnikendam en moeder van een kindje, dat uitbesteed is. Ze wist zoo weinig wat ze deed, dat ze het kindje afgaf bij een waschvrouw, die haar zoer goed kent en bij haar stiefouders in huis woont. Ze beviel ten huize van een daine op de Keizersgracht, waar zij in dienst was en die van haar geheele geval niets had bemerkt. Een reiziger die zijns gelijken niet heeft, wordt binnenkort te Brussel verwacht. Hij bevindt zich thans te Berlijn, na een gedeelte van Noor- wegen en Denemarken doorreisd te hebben. Het is een Zweed, die voorneraens is geheel Europa te doorreizen, in een rijtuig bespannen met drie groote IJslandsche hondeu. Sedert zijn vertrek uit Stockholm is hem nog geen ongeval overkoraen; hij is van plan slechts zes maanden op weg te blijven, en zijn reis te eindigen met een bezoek te Parijs, te Brussel en te's Gravenhage. Zijne honden grooter dan de Engelsche doggen, zijn sterk ge- spierde en vurige dieren. Die zonderlinge reiziger neemt in zijn rijtuig voorraad, kleederen en zelfs wapens mee. Eene zonderlinge poging tot zelfmoord heeft te St.-Gillis bij Brussel plaats gehad. Een grijsaard van 84 jaren, wonende te Brussel, is voor eenige dagen naar het kerkhof van St.-Gillis gegaan en heeft aldaar, op het graf zijner onlangs gestorven vrouw, een flesch vitriool uitgedronken. De onge lukkige grijsaard werd naar het gasthuis gebracht, alwaar hij nog denzelfden dag onder de hevigste smarten overleden is. De Koningin van Engeland heeft tijdens haar verbijf te Baden-Baden steeds het strengste incog nito bewaard. Een dag werd hierop een uitzonde ring gemaakt nl. den 14 April, den verjaardag van Prinses Beatrix. Dien dag brachten in den morgen de liedertafels en in den namiddag het koororchest een serenade. De Koningin schonk 800 M. voor de armen der stad en 250 M. voor het ondersteuningsfond der vrijwillige brandweer. Wegens den zeer nadeeligen invloed door de telkens opnieuw verspreide geruchten, nopens de verraoedelijke invoering van het monopolie op de tabak, op den handel teweeg gebracht, heeft het hoofdbestuur der vereeniging van Duitsche tabaks- fabrikanten en handelaren dezer dagen een bijeen- korast gehouden te Brunswijk. Uit de mededee- lingen, welke van alle zijden des Rijks waren in- gekomen, bleek dat allerwege de wensch wordt gekoesterd een einde te zien maken aan dergelijke verontrustende berichten. Ten einde hiertoe te geraken, is het besluit genomen zich te wenden tot den Rijksdag en een petitie tot het Huis te richten, waaraan wordt aangedrongen op het uit- vaardigen van zoodanige verklaring, dat voortaan geen bezorgd heid van dien aard door de betrokken handelaren en fabrikanten behoeft te worden ge koesterd. In Duitschland is onlangs bevel gegeven, dat alle communicatiewegen met vruchtboomen beplant raoeten worden. Ten einde nu dezen maatregel der regeering te ondersteunen, deelen wij onzen lezers de navolgenswaardige gewoonte mede, die in het kleine Beiersche stadje Hohenberg reeds sedert lang bestaat. Ieder stadskind mag bij zijn be- vestiging, na volbrachten schooltijd op daartoe aangewezen gemeentegrond een vruchtboom planten, die levenslang zijn eigendom blijft. De jongelie- den verplegen hun boompjes met de grootste zorg, en hierdoor wordt niet enkel de liefhebberij voor de vruchtenteelt opgewekt, maar ook het moed- willig beschadigen van de boomen geheel voorkomen. 5 April. Pranciscus Ednardus Augustinus, z. van Petrus Pranciscus de Lessine en van Paulina van Waes. Overlijden. 9 April. Petrus de Graeve, oud 54 j., echtg. van Amelia Minuebo. In onze laatste opgave Biirgelijke stand staat onder de gemeente Hontenisse: Geboorten. Judocus Josephus, z. van Judocus Eijs- ackers en van Christiua van HufFel. Johanna Philomena en Willem, d. en z. van Jaeoba Wright. Dit moetzijn: Judocus Josephus en Johanna Philo mena, z. en d. van Judocus Eijsackers en van Christina van Huffel. Willem, z. van Jacoba Wright. Zeotijdingen. Op 22 April werd in de oostscbutkolk te Ter Neu- zen gelaten om daar te lossen en te laden, de Eng. stoomb. Jutland, kap. C. Viveash, van Louden met stukg. Van 20 tot en met 22 April werden langs de Oost- sluizen alhier 91 binnenvaartuigen op- en 90 afgeschut. Dordrecht, 22 April. Tarwe moest 80 a 40 cent lager worden nfgegeven, het grootste gedeelte bleef echter onverkocht; Winter Gerat 20 cent en Zomer Gerat 80 cent lagerPaardenboonen 50 cent, Bruine- en Witteboonen f 1,00 en Erwten 25 cent lager. Puike Zeeuwache en Vlaamsche Tarwe f 10,30 a f 10,50 mindere j 9,00 a f 10,0C. Rogge Zeeuwsche en Vlaamacha f 6,70 a 7,80, Overmaasche f 6,20 a J 6.70. Gerat Zeeuw ache en Vlaamsche winter j 5,20 a f 6,30, Overmaassche f 4,50 a f 6,30, Zeeuwache en Vlaamsche zomer f 5,00 a J 5,20, Overmaassche f 4,50 a f 5,00. Haver dunne f 3,50 a f 4,50. Dikke J 4,50 a f 5,00. Paardenboonen f 8,00 a f 8,50. Duivenboonen f 9,00 a J 9,30. Witte boonen f 10,00 a f 12,00. Brnineboonen 7,00 a J 12,00. Erwten f 9,00 a f 10,00. Voeder f 8,00 a f 8,80. Koolzaad f 9,00 a f 11,20. Lynzaad st. a st. Lokeren, Tarwe, p. 106 I., fr. Gerst, Haver, p. zak 4 21 April. 22,00 a 24,00 18,25 19,50 14,25 15,25 15,75 17,25 14 April. 22,50 a 24.50 18 25 19,50 14,25 15,25 15,75 17,25 Heden overleeil de jongste onzer kinderen in den leeftijd van ruim zestien maanden. Axel, 22 April 1880. A. v. O. KRUIJS8E. S. L. v. DISFIOECK. 's Gravenhage. De Tweede Kamer heeft heden het ontwerp, wijzigetrde bepaling suiker-accijns aan genomen met 54 tegen 12 stemmen, na verwerping met 40 tegen 23 stemmen op artikel 3 van een amendement van den heer Holtzman om het titrage- stelsel aan te neraen als methode tot onderzoek. De Minister nam over de bestuursmaatregel op raadpleging der Kamers van koophandel. De in- werkingtreding is bepaald op 1 Januari 1881. Van 1 tot 15 April 1880. PHILIPPINE. Huwelijks-voltrekkingen. 5 April. Franciscus Lauret, oud 34 j., jm. en Gudula van Steenkiste, oud 31 j.,jd. j Geboorten. 1 April. Emma Mathilda, d. van Edu- ardtis Henderieus Snoeck en van Melanie de Klerck, Voor de vele blijken van deelne- ming, ondervonden gedurende de ziekte en het overlijden van mijn geliefde echtgenoot, betuig ik, ook namens wederzijdsche familie, mijnen oprechten dunk Ter Neuzen, 23 April 1880. Wed. P. WIELAND—Meeuwsen. De ondergeteekende betuigt door deze zijnen oprechten dunk voor de onder- vondene blijken van belangstelling bij de herden- king van zijn 90,te verjaardag. Zaamslag, 23 April 1880. JAN RIEMENS Mz. De ondergeteekende verwittigt, dat de boomen, ten verzoeke van DIRK VAN DIXHOORN in December jl. verkocht en staande op den dijk vdor de hofstede bewoond door Gilles Verurugge in den Oud Zevenaar- polder te Ter Neuzen, moeten worden weggeruimd. Mr. J. P. DRONKERS. Het Bestuur der waterkeeriog van het calamiteus waterschap Walzoorden maakt bekend, dat de aan- besteding van de bij bestek omschrevene werken, zal plaats hebben op en niet op 30 April, zoo als abusievelijk op de plakbiljetten en op het bestek is vermeld. De aanwijzing zal Woensdag voor de besteding des namiddags ten 1 uur en Vrijdug des ochtends ten 8 uur aanvangen. Hontenisse, den 21 April 1880. Het Bestuur voornoemd, A. HOMBAOH, Voorzitter. COLLOT d'ESCURY, Secr.-Ontv.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1880 | | pagina 2