TER NEUZENSCHE COURANT Algemeen Xieuws- en Advertcnlielilad voor Zeeuwscb-Vlaanderen. BURGERLIJKE STAND. B jrV OBGSEL Woensdag 21 April 1880. No. 15o8. RECHTSZAKEN. Arrondissenients-rechtbank te Middelburg. Kantongerecht te Hulst. GEMENGDE BERICHTEN. HULST. AXEL. VAN DE De rechtbank heeft in hare zittingen van 13 en 16 April de volgende uitspraken gedaan P. B., oud 57 j., vischleurder te Lamswaarde, (ge- meente "Hontenisse) is wegens het als bedrijf onbevoegd uitoefenen der geneeskundeveroord. tot een celstraf van vijf en veert.ig dagen, eene geldboete van vijf en zeventig gulden met subsidiaire gevangemsstraf in een- zame opsluiting te ondergaan van zeven dagen en in de kosten der procedure. J. D., dienstknecht te Axel, is wegens mishande ing veroord. tot een celstraf van 15 dagen, eene Seldb- van 8 met subs, gevangenisstraf van een dag celstrat en in de kosten. Zitting van 15 April. 1. T. v. E., te Stoppeldijk, wegens overtreding van het reglemeut voor de polders in Zeelandveroordeeld in geldboete van 10, subsidiair gevangemsstraf van 1 dag en in de kosten. 2. G. d. B., te Hulst, ter zake van het zetten van wildstrikkenveroord. tot geldb. van 20, subs, ge- vang. van 1 dag en in de kosten. 3. M. 0., te Zuiddorpe, ter zake ais vorenveroord. tot geldb. van 20, subs, gevang. van 7 dagen en in de kosten, bij verstek veroord. 4 A v. M., oud 15 j., te Boschkapelleveroord. tot geldb. van 10, subs, gevang. van 2 dagen en in de kosten. 5. J. F. U. S., te Graauw, ter zake van het visschen zonder vereisohte acte of vergunning; bij verstek ver oord. in twee geldb. ieder van f 10, subs, gevang. van 2 dagen voor iedere geldb. en in de kosten. 6. P. E., te Moerbeke, ter zake van het jagen zonder acte of vergunning; veroord. in 2 geldb. ieder van 10, subs, gevang. van 1 dag voor iedere geldb. en in de kosten. 7 A v A, te Koewacht, ter zake als voren; veroord.tot geldb. van 10, subs, gevang. van 1 dag en in de kosten. 8 C. M., te Graauw, ter zake als voren; veroord. in 2 geldb. ieder van 10, subs, gevang. van 1 dag voor iedere geldb. en in de kosten. y C. v. K., A. B., te Hontenisse en A. a., te Steenbergen, ter zake van overtreding van het herberg regiement te Hontenisse; veroord. ieder in geldb van f 2 subs, gevang. van 1 dagen solidair in de kosten. 10. J. P. K. en J. H. C. B„ te Hontenisse, ter zake als vorenveroord. ieder in geldb. van 2, subs, gevang. van 1 dag en solid, in de kosten. 11 P v. J., te Stekene, ter zake van het uitgeven van "vreemde koperen munt; bij verstek veroord in geldb. van f 3, subs, gevang. van 1 dag en in de kosten. 12 P. de B., te Graauw, en C. L. d. R. te Cliuge, beide veroord. bij verstek ter zake van overtreding van het regiement op het bevisschen der Schelde en Zeeuw- sche stroomeuieder in geldb. van f 10, subs, gevang. van 1 dag eu in de kosten. Te Meppel heeft een groenteboer bij den kanton- rechter een ruit ingesineten uit kwaadheid omdat hem door genoemden ambtenaar een boete was opgelegd. De vijf literinaat, waarmede de boer oeoomd bad, werd in de kamer teruggevonden. De jufvrouw te Amsterdam, welke voor eenigen tiid beschuldigd werd baar erfoom te hebben vcr- gifti^d en die deswege in hechtenis werd genomen, is weder vrijgelaten. De instructie heeft geene termen opgeleverd voor eene terechtstelling. Te Maastricht is staande de zitting van bet kanton gerecht een jonge dame aangehouden en naar het huis van arrest overgebracht, onder verdenking van een valscli getuigenis te hebben afgelegd. ie Wirdum in Fnesland heeft een meisje van omstreeks vijf jaren eene kraal in het oor gekregen, welk voorwerp daarin zoo diep wegzouk, dat noch de daar gevestigde geneeskundige noch de chirurgale hulp uit Leeuwarden het kon verwijderen. Het kind moet in bedenkelijken toestand verkeeren. Te Deventer is een meisje van 2 jaren, dat zonder opzicht was gelaten, in een pot met kokend water gevallen. Het kreeg zulke gevaarlijke brandwonden, dat men voor het verlies van haar leven vreest. Dezer dagen was te. Kuilenburg des morgens een huwelijk voltrokken en des middags van denzeltden dag wendde de man reeds pogingen aan, om zich van het leven te berooven, wat gelukkig nog in tiids werd verijdeld. Bij een landbouwer in de provincie Friesland beviel den 14 dezer de vrouw des huizes van een zoon, twee koeien elk van een kalf, een schaap van vier lammeren en een merne van een veulen. A1 die zegen kwam op een en denzelfden dag. Volgens beneht uit Aaapstad is Keizerin Eugenie gezond en wel aldaar aange- komen. -- Kapitein Boyton, de beroemde zweramer, is niet dood. In een brief aan Daily News spreekt hij zelf het algemeen verspreide gerucht van zijn overlijden tegen, en bericht zijne vnenden en be- kenden dat hij zoo gezond is als hij maar wenschen karl Te Carlisle is ingebroken bij een zilver- smid en juwelier; de dieven hebben voor een bedrag van 36,000 gestolen. Zij wisten zich toeing te verschaffen door een gedeeHe van het dak weg te breken. - De som die voor de slachtoffers van bet winterpaleis te St. Petersburg is verzameld, bedraagt reeds ruim 68,000 zilveren roebels. In Louden heeft een vreeselijke ont- ploffing in een fabriek van mmerale wateren plaats gehad. Het gebouw is in de lucht gesprongen, 20 werklieden werden gedood. Een huisvader te Oebtrupp (Munster) werd dezer dagen door zijne vrouw verrast met de geboorte van een vierling: twee jongens en twee meisjes. De kinderen be- vinden zich nog alien wel. - De beer Ferdinand de Lesseps is van zijn reis naar Amerika te 1 arrjs teruggekeerd. Een groote memgte was hem tot Calais' tegemoet gereisd, die htm met een luul hoe rah aan het station begroette. Ie Bonn is een verzaraeling kevers geveild, die zeer zenlzaam en -root was. Deze collectie, waaronder prachtige en Mldzame soorten, bevatte 30,000 kevers grooten- deels uit vreemde landen bijeenverzameld. De hem:E. Witte, te Breslau, werd er eigenaar van voor 120U. Een loteling der nationale militie te Amster dam gevoelde weinig lust om te gaan dienen, waarom hij een middel zocht om daarvan te worden vrij- festeld Een zijner kennissen beweerde wel een geneeskundige te zullen vinden, die hem een bewijs van ongeschiktheid zou geven, mits tegen betaling van zeker honorarium. Weinige dagen later werd dan ook werkelijk den belanghebbende het verlangde attest overhandigd, waarvoor hij tegen quitantie ge- teekend door een geneeskundige, aan den vnend fib moest betalen. Bij onderzoek bleek echter, dat de naam van den dokt.er verzonnen was en onder het stuk geplaatst, om op die wijze den met-dienst- lustigen persoon wat geld afliandig te raaken. Een jongeling te Rotterdam, die dezer dagen mondig werd, ontving op zijn verjaardag een rekening van den chirurgijn, die hem ter wereld had helpen komen, en van de baker, die hern de eerste weken van zijn verblijf op deze aarde had bijgestaan. Die twee personen waren voor hunne diensten nooit belooiid. De baker had vernomen, dat de jongeling bij zijne meerderjarigheid een aanzienlijk kapitaal waehtte en dit den chirurgijn medegedeeld, waarom beiden eene rekening gereed maakten. De jongeling betaalde ze niet slechts maar voegde er ook den intrest van al de jaren bij. Een zonderling proces werd in de vorige week te Parijs behandeld. Een doofstomme, de beer Erives bad vroeger een anderen doofstomme aange- klaa-'d van zijn vrouw, evenzeer een doolstomme, geschaakt te hebben, terwijl hij bem thans van diefstal beschuldigde ten nadeele van zvjn sclioon- zoon, ook een doofstomme, gepleegd tijdens tiij gelogeerd was bij zekeren heer Paulain, die ook doofstom was. Stelt men zich nu de talrijke getuigen a charge en h decharge voor, die ook het ongeluk hadden de spraak en het gehoor te missen, dan kail men zich de doodscbe stilte voorstellen, welke bij uit- zondering in de gerecbtszaal heerschte. i'e Berlijn heeft een gruwehjke moord plaats geliad. Een jeugdig echtpaar leefde gedurende den geheelen tijd dat zij gehuwd waren m oneenigheid wegens het slecht gedrag van den man die sterk aan den drank was verslaafd. Herhaalde malen had hij reeds gedreigd zijn vrouw te zullen doodslaan. Esrgisternaeht nu hoorden de buren een doffen slag daarna eenig gekerm, terwijl later alles stil was. Hieraan gewoon, dachten zij er niet verder aan. Des morgens zag men de man zeer verstoord het huis verlaten en dacht men dat hij zich naar zijn werk begaf. Hij ging echter naar het politiebureau om aldaar aangifte te doen dat hij des nachts zijne vrouw met een bijl vermoord had en gaf, teneinde men zich kon overtuigen, de sleutel zijner woning af. De politie vond alles, zooals de man het had medegedeeld. De bad plaats Gastein viert dezen zomer baar 1200jarig bestaan. Het verhaal luidt, dat drie jagers in 678, een aan gescboten hert vervolgende, de warme bron gevondeu hebben, die sedert dien tijd, vooral gedurende de laatste drie eeuwen, wereldberoemd geworden is, Twee jaren later werden daar een paar houten hutten gebouwd voor de eerste „badgasten. Te Weitra (Oostenrijk) werd dezer dagen een overledene naar zijne laatste rustplaats gedragen. Honderden volgden het lijk van den man, die aller achting bad genoten, toen bij de Leinsitz de nood- brug, die over dat water gelegd was, omdat er eene herstelling aan de groote brug gedaan moest worden, plotseling inzakte, juist toen de dragers met het lijk er boven waren. De verwarnng en ontzetting waren verscbrikkelijk, vooral daa*' ue kist in den val opengesprongen was en het lijk thans wegdreef. Niet dan na veel raoeite gelukte het eindelijk de levenden en den doode weer uit bet water te halen en den treurigen tocht ten einde te brengen. Van 1 tot 15 April 1880. TER NEUZEN. Hu welijks-aangiften9 April. Levinus Petrus van Oppen, oud 25 j., jm. en Maatje Jacomina Riemens, oud 22 j., jd. 10 April. Jan Jacob Cornells van den Bovenkamp, oud 25 j., jm. en Adriana Gezina de Mol, oud 24 j., jd. 12 April. Izaak Brakman, oud 20 j., jm. en Josina Loof, oud 20 j., jd. Huwelijks-voltrekkingeu. 6 April. Theophilus Man- nus Fermont, oud 22 j., jm. en Mathilda Mana van Hecke. oud 19 j., jd. 8 April. Krijn de Kraker, oud 32 j., jm. en Janna Openneer, oud 25 j., ja. 13 April. Cornelis de Jonge, oud 21 j., jm. en Helena van Drongelen, oud 27 j jd. Geboorten. 1 April. Janneke, d. van Reimer Scbeele en van Maatje van der Bent. 4 April. Marinus, z. van Marinus van der Hooft en van Cornelia Wieland. 8 April. Janueke Jacoba, d. van Reinier Harte en Tan Maria Wisse. 10 April. Jan Adriaan, z. van Johannes Adriaan Tazelaar en van Adriaantje Dregmans. 13 April. Maria Louisa, d. van Dominicus de Paepe en van Apolonia Coolsen. 14 April. Frainjois, z. van Geleiju Klouwers en van Pleuna Openneer. Maria Carolina, d. van Pieter Jacobus de Moor en van Amelia Willems. 15 April. Leendert, z. van Pieter Dees en van Janna de Feijter. Overlijden. 31 Maart. Pieter Wieland, oud 42 j., echtg. van Pieternella Meeusen. 3 April. Sophia Roegiers, oud 64 j., wed. van Franciscus van der Straeten. Huwelijks-aangiften. 13 April. Frederious Josephus de Wolf, oud 28 j., jm. en Melanie de Koning, oud lluwelijks-voltrekkingen. 14 April. Cornelis Dobbe- laar, oud 38 j., jm. en Elisabeth Mahu, oud 38 j., jd. Geboorten. 2 April. Regina Judoca, d. van Andreas de Kock en van Cornelia Johanna Boone. 4 April. Bertha Maria, d.. van Willem Wingender en van Maria Johanna Lust. Pieter Francies, z. van Vital de Cuyper en van Virgenie Vermeulen. 12 April. Jan Francies, z. vail Jan Augustinus Kouijzer en van Maria Anna Willems. Overlijden. 1 April. Gustaaf Petrus Wauters, oud 26 j., echtg. van Sophia Charlotte Arnold. 8 April. Hendrik ten Hagen, oud 77 j., weduwn. van Helena Lafors. Pius Desiderius Ludovicus de Pauw, oud 65 j., echtg. Hortensia Christina Missiant. 11 April. Aloijsius Freijser, oud 24 j., z. van Franciscus Hubertu* en van Fidelia de Blok. Huwelijks-aangiften. 2 April. Jan Seheele, oud 18 j., jm. en Catharina Dekker, oud 22 j., jd. 3 April. Authonij Caspert Christiaan, oud 39 j., jm. en Cyta Jonkman. 15 April. Petrus Jacobus van den Bulok oud 27 j., jm. eu Prudeutia Sebina de Vleeschauwer, I oud 25 j., jd. Huwelijks-voltrekkingen. 15 April. Jan Hercules

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1880 | | pagina 5