BEKENDMAKING. ADVERTENTIEN. Teiegraphische berichten Aan mijne vrionden! een Hulponderwijzer HANDELSBERICHTEN. HUWELIJKS-BEKENDMAKING GENEES-, HEEL-EN VERLOSKUNDIGE looiersbeurs op te heffen, terwijl de looiersbeurs te Boxtel voortaan in plaats van op den In, op den 3n Maandag van elke maand gehouden zal worden. De werkman, die de vorige week te Middelburg door het vallen van een kabcl zwaar werd gewond, is na een hevig lijden bezweken. Hij laat eene weduwe na met 14 kinderen; 7 zijn er nog onverzorgd. Te Rotterdam is door het springen van een petroleum—kooktoestel brand ont- staan, waarbij de vrouw des huizes zoodanige brand- wonden heeft bekomen, dat zij is overleden; de brand is overigens door buren met melk gebluscht. Op de bloeinententoonstelling te Amsterdam be- haalde de beer J. W. de Groot Wz., te Utrecht 11 gouden, 5 verguld zilveren en 6 zilveren me- dailies. Aan de tram way wagens op de lijn BeursCentraalstation te Rotterdam zijn thans voor de wielen met leder bekleede ijzeren platen bevestigd, tcr beveiliging tegen overrijden. Te Ruinerwolde is voor eenige dagen een welgestelde landbouwer levenloos op zijn hooizolder gevonden, met een ledige jeneverflescli bij zich. Den avond te voren had hij een vroolijke partij bijgewoond en zich zoodanig bedronken, dat men veronderstelt, dat dit dc oorzaak van zijn dood is geweest. Te Hazerswoude is met veel p'ecntigheid de eerste steen gelegd voor de nieuwe R. K. kerk. Er wordt tegenwoordig veel handel gedreven in jonge geiten naar Belgie; men besteed steeds hooge prijzen. Van de velletjes worden glace-hand- schoenen gemaakt. Te Cherburg is verleden week eene boot, die dagelijks levensmiddelen naar een fort overbracht, ten gevolge van een rukwind omgeslagen, zoodat van de tien inatrozen vijf ver- dronken. Het plan om in 1885 te Berlijn eene wereldtentoonstelling te houden viudt bij de fabri- kanten in Duitschland over het algemeen afkeu- ring. De gemeenteraad 1e Hoei heeft dezer dagen een besluit genomen, dat al de muziek- haters tot vreugde zal stemmen: hij heeft eene belasting goedgekeurd op de pianos! Er heeft bij Galacz een aanvaring plaats gehad tusschen een Engelsche en een Oostenrijksche stoomboot. De eerstgenoemde is gezonken en 16 personen, waaronder elf passagiers, kwamen om het leven. Het Engelsche oorlogsschip Atalanta, dat in October met 300 jonge zeelieden aan boord, een oefenings- tocht naar West-Indie ondernam, wordt vermist sinds het den 31 Januari Bermuda verliet. Een eskader is uitgezonden om het op te sporen. Op het voorbeeld van mej. Hubertine Auclerc hebben te Lyon verscheidene dames aan den prefect van het departement du Rh6ne brieven geschreven, waariu zij verklaren, geen belastingen te zullen betalen zoolang de regeering haar geen politieke rechten toekent. In het theater te Freiburg werd dezer dagen de „Wees van Lowood" ten tooneele gevoerd. Toen na de voorlaatste acte het scherm viel, dacht het publiek dat het stuk ,/uit" was en verliet de zaal, zoodat toen het scherm weder opging geen sterveling in de zaal meer aauwezig was. Te Venlo was dezer dagen een 16jarige slachtersjongen op raadselachtige wijze verdwenen, zoodat men hem vermoord waande. Hij is ver- ledene week teruggekeerd. De knaap had een kijkje in de wereld willen neraen en zijne reis tot in Frankrijk voortgezet, doch door honger gedreven keerde hij van daar weder huiswaarts. Eene bij- geloovige memgte had elkander in het oor gefluisterd, dat de slachter zijn leerjongen geslaclit en worst ■van hem gemaakt had. Te Luik heeft men besioten de festiviteiten een jaar uit te stellen, en in 1881 den 50jarigen gedenkdag te vieren van het feit dat Leopold I in het nationaal congres den eed van trouw op de grondwet zwoer. Ook wil men ter herinnering aan dit feit, alsdan den 21 Juli 1881 een gedenk- teeken aldaar oprichten. Groote ontstelienis heerschte er dezer dagen te Sain-Denis bij Parijs. Meer dan 150 personen, die brood gegeten hartdsn van zekeren bakker al daar, werdeu vergiftigd. Ten gevolge van spoedig ingeroepene geneeskundige hulp werd hot gevaar voor alien afgewend. Een -xheikundig onderzoek heeft bewezen dat er rattenkruid in het brood was. De bakker en zijn huisgezin hebben er zelven van gebruikt er. waren dieiitengevolge ook ongesteld geworden. Bau- de, een bediende van den bakker, een persoon van een ongunstig verleden, wordt beschuldigd het deeg vergiftigd te hebben en is daarom in hechtenis genomen. Te Rotherham in Engeland hebben bij ge- legenheid der verkiezingen ernstige onlusten plaats gegrepen. De burgeraeester kondigde een procla- matie af, liet de troepen uitrukken en requireerde per telegraaf een afdeeling politie uit Sheffield. Tweehonderd politieagenten drongen de volksmenigte terug, terwijl de huzaren met de blanke sabel door de straten renden. Het huis, waar de conserva- tieven vergaderden, werd vernield. Tal van per sonen werden gewond en 36 gevangen genomen. Ten ongeveer 11 ure was de rust weder hersteld. Paul Horvath te Proszinjaska in Oostenrijk heeft zijne echtgenoote op gruwelijke wijze met een bijl vermoord. Eerst hakte hij haar de voeten en daarna het hoofd af. Toen hij de daad gepleegd had, verhing hij zichzelven in den kelder. Een vrouw die Horvath sedert 8 jaar in huis had en die reeds meermalen aanleiding tot twisten had gegeven, wordt als oorzaak van deze gruweldaad be3chouwd. De directeur van het postkantoor te Montelair, in de Vereenigde Staten, vond onder de ingekomen briefkaarten er een uit Newark geadresseerdv Aan het schoonste meisje te Montelair." Niet wagende alleen te beslissen bij wien de briefkaart moest worden bezorgd, heeft hij alle jonge en oude on- gehuwde mannen van het stadje ter vergadering opgeroepen, om dit bij stemming uit te maken. Het eindverslag der commissie van rapporteurs in de Eerste Kamer over het ontwerp tot goed- keuring der overeenkomst met Belgie nopens het kanaal van Ter Neuzen naar Gent ziet reeds het lichtdat ontwerp werd in. de afdeelingen der Kamer door verre-veg de meeste leden gunstig ontvangen, sommigen stelden er prijs op met na- druk van hunne ingenoinenheid met de overeen komst te doen blijken. Het ontwerp nopens het hoog militair gerechtshof vond bij zeer veel leden geen instemming. Aanbesteding. Op Vrijdag, 23 April 1880, des voormiddags ten 10 ure, aan het gebouw van het Provinciaal Bestuur te Middelburg, van Het bestraten van een gedeelte van den berm- weg langs het kanaal door Walcheren, tusschen West-Souburg en Vlissingen, benevens het maken van een steenen duiker onder door genoeinden bermweg. (Raming f 12200.) Deze aanbesteding zal geschieden bij enkele in- schrijving, volgens art. 11 16 van het bestek. Zeetijdin»en. Van 13 tot en met 14 April zijn uit deze haven ver- trokken, komende van Gent, de volgende zeeschepen 13 April. Eng. stoomb. Mona, kap. Fi9k, naar Louden met stukg. Noordsohe bark Brodrene kap. Evensen, naar Savana met ballast. Noordsche brik Hijgaea, kap. Jakobsen, naar Engeland met ballast. 14 April. Belg. driera. schooner Emelie, kap. Danielson, naar Zweden met ballast. Duitsche brik Johanna, kap. Beuge, op avontuur met ballast. Eng. schooner Janue Herbert, kap. Jones, naar Bristol met ijzer. Russisehe bark I. H. van Gent, kap. Rennenberg, naar Windau met ballast (te Ter Neuzen gelost.) Eng. stoomb. Ironopolis, kap. Dempster, naar Leith met stukg. Eng. stoomb. Victory, kap. Lumley, naar Londen met stukg. Eng. stoomb. Richard Moxon, kap. '•Vricbt, naar Goole met stukg. Eng. 'stoomb. Norma, kap. Tasker, naar Goole met stukg. Eng. stoomb. Jutland, kap. Viveash, naar Louden met stukg. Van 9 tot en met 13 April werden langs de West- sluizen alhier 150 binneuvaartuigeiiop-eiil86afgescbut. Dordrecht, 15 April. Bij vrij goeden toevoer was de steininiug zeer lusteioos. Tarwe 20 a 30 cent lager; VVitte eu Bruiueboonen f 2 lager. Puike Zeeuwsche en VJaamsche Tarwe f 10,50 a 10,80 mindere f 9,00 a f 10,4C. Rogge Zeeuwsche en Vlaamsche f 6,70# a f 7,80, Overmausche f 6,20 a J 6,70. Oerst Zeeuw sche eu Vlaamsche wiuler J 5,40 a J' 6,70, Overmaassche f 4,50 a f 6,40, Zeeuwsche en Vlaamsche zomer f 5,00 f 5,50, Overmaas8che f 4,50 a f 5,30. Haver dunne f 3,50 a J 4,50. Uikke J 4,50 a f 5,50. Paardenhoonen j 8,50 a J 9,00. Duivenbooneu j 9,00 a J 9,50. Witte- boonen f 11,00 a f 13,00. Brnineboouen 7,00 a f 13,00. Erwten 9,00 a 10,00. Voeder 8,00 a 9,00. Koolzaad f 9,20 a f 11,50. Lijnzaad st. a st. Lokeren, 7 April. 14 April. Tarwe, p. 106 1., fr. 22,50 a 24,50 I 22,50 a 24,50 Ro.«ge, 18,75 19,50 I 18,25 19,50 Gerst, 14,25 15,25 j 14 25 15,25 Haver. p. zak 4 15,75 17.25 1 15,75 17,25 van C. P. DE BOCK en M. J. DE BLINDE aan vrienden en bekenden zoowel binnen als buiten deze gemeente. Sas van Gent, 17 April 1880. Eenige kennisgeving. Hartelijk dank voor de vele hoog gewaardeerde blijken van belangstelling, dezer dagen ondervonden. P. J. VAN DE SANDE. Hartelijke dank aan alien, die mij hebben geholpen tot het bezaaien van mijne landen in den Grooten Huijssens polder, ge meente Zaamslag, alsmede ook aan hen, die mij hunne hulp hebben aangeboden. Axel, 14 April 1880. L. VAN DIXHOORN. Het Bestuur van het Waterschap voor het beheer en onderhoud van de NOL tus schen den KOUDEN en den LOVEN polder, maakt bekend lo. Dat eene vergadering van afgevaardigden zal gehouden worden op Maaii(l<ig den 26 April 1880, des namiddags te 5 uren, in de her- berg van P. Baeeman te Hoek. 2°. Dat ten kantore van den Ontvanger—Grifiier, van af den 17 tot en met den 24 dezer maand, voor de eigenaren van gronden in den betrok- ken polder en in het betrokken waterschap, ter inzage zullen zijn nedergelegd de Rekening en verantwoording over liet die.nstjaar 1879/80, en de Begrooting voor 1880/81, met memorie tot toelichting. 3°. Dat de begrooting anderrnaal ten voornoemde kantore ter inzage liggen zal, en wel van af den 28 dezer tot en met den 5 Mei a. s., en 4°. Dat de rekening en de begrooting, tegen be- taling der kosten in afschrift of druk verkrijg- baar zijn. Ter Neuzen, 14 April 1880. Het Bestuur voornoemd, P. SCHEELE, Voorzitter. J. STURM, Ontvanger-Griffier. DE BETREKKING VAN te WESTDORPE (Zeeland) is tot heden nog vacant. Jaarwedde f 600. De vereischte stukken franco aan den Burge raeester aldaar toetezenden; bij wien men ook verdere verlangd wordende inlichtingen ten opzichte dier betrekking kan bekomen. fiti/SOSS** Aan de Open bare Lagere school te AXEL, wordt gevraagd op eene jaarwedde van f 600. Stukken franco in te zenden aan den Burge- meester aldaar vdor den 30 Apr; 1 a. s. Axel, den 15 Aprd 1880. Rurgemeester en Wethouders van Axel, S C H O R E R. De Secrete ris, J. v. D. SCHOONAKKER.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1880 | | pagina 2