TER NEUZEIiiSCHE COURANT. BURGERLIJKE STATED. IMo. 1554. Woensdag 7 April 1880. 20e Jaargang. Al gemeen Nieuws- en Advertentieblad v o o r Zeeuwsch-Vlaanderen. Algemeen Aieuws- en Advertenliehlad voor Zeeuwsch-Viaanderen. BIJYOEGSEL Zaterdag 3 April 1880. No. 1553. H U L S T. AXEL. BOSCHKAPELLE. C L I N G E. G R A A U W. RECHTSZAKEN. Arrondissenieuts-rechtbauk te Middelburg. TER \EI ZE\SCIIE COIiliAM A B.O N N E M E N T. Per drie maanden binnen Ter Neuzen 1,Door het geheele Rijk 1,10. Door geheel Belgie f 1,40. Men abonneert zicb bij alle Boekharidelaars, Postdirec- teuren en Brieven'oushouders. ADVERTENTlfiN. Van 1 tot 4 regels 0,40. Voor elke regel meer f 0,10. Grootere letters worden naar plaatsruimte berekend. Advertentien gelieve men aan den Uitgever in te zenden uiterlijk Dinsdag en Vrijdag namlddag DRIE nren. VAN DE Van 16 tot 31 Maart 1880. TER NEUZEN. Huwelijks-aangiften. 18 Maart. Theophilus Marinus Fermont, oud 22 j., jm. en Mathilda Maria van Hecke, oud 19 j., jd. 20 Maart. Kryn de Kraker, oud 32 j., jra. en Janna Openneer, oud 25 j., jd. 24 Maart. Cornelis de Jonge, oud 21 jjm. en Helena van Drongelen, oud 27 j., jd. Huwelijks-voltrckkirigen. 18 Maart. Jan Krijn Kolijn, oud 21 j., jm. en Elizabeth de Doelder, oud 20 j., jd. 27 Maart. Pieter Bernardus Verschage, oud 24 j.,jm. en Johanna Susanna Huijssen, oud 22 j., jd. Geboorten. 17 Maart. Adriana, d. van Pieter Meeusen en van Christina Pieternella Kanters. 18 Maart. Janna, d. van Jacobus Verheijke en van Johanna Heule. 20 Maart. Cornelia Susanua, d. van Jan 't Gilde en van Elisabeth van Es. 22 Maart. Johannes Aloisius, z. van Hijpoliet Remerij en van Maria Coleta van Stevendaal. 24 Maart. Pieternella, d. van Pieternella Wisse. 27 Maart. Elisabeth, d. van Dirk Faas en van Janneke Herrebondt. 29 Maart. Jan Jacob, z. van Abraham van den Bovenkamp en van Adriana de Reus. Cornelia Levina, d. van Pieter Paulusse en van Elisabeth den Exter. Overlijden. 16 Maart. Johannes van Kolk, oud 61 j., (te Schiedam) echtg. van Gerardina van Kessel. 17 Maarl. Pieter Henry Kousmaker, oud 34 j., echtg. van Elisabeth de Bruiju. 23 Maart Heudrik Josua Valk, oud 42 j., echtg. van Willemina du Pree. 26 Maart. Elisabeth Loof, oud 31 j., echtg. van Fraiipois van Es. Geboorten. 20 Maart. Johanna Petronella, d. van Michael Theodoras Vermeulen en van Francisca Carolina Janssen. 21 Maart. Fredericus, z. van Josephus de Nijs en van Virginie Schorbijn. 24 Maart. Cornelis, z. van Pieter Andries Picavet en van Johanna Catharina Julien. 26 Maart. Emma Maria Petronella, d. van Bernardus Antonius Moors en van Carolina Josephiua Schuerman. Overlijden. 18 Maart. Anna Catharina van Hooij- donck, oud 68 j., jd. 19 Maart. Neeltje Beaufort, oud 84 j., wed. van Johannes de Bruijn. 25 Maart. Michael Theodoras Janssen, oud 9 m., z. van Augustus Thomas en van Maria Louisa de Blok. Huwelijks-aangiften. 18 Maart. Jan Dees, oud 29 j., jm. ey Francina Jansen, oud 20 j., jd. 26 Maart. Jan Hercules van Dixhoorn, oud 23 j., jm. en Francina Slijpen, oud 21 j., jd. Geboorten. 18 Maart. Petrus Franeiscus, z. van Dominious Franeiscus de Block en van Maria Theresia de Letter. Rinielde Leonie Marie, d. van Isedorus Kesbeke en van Stephanie Maria van Wiemeersoh. 22 Maart. Mathilde Franciesoa Regina, d. van Cor nelis Johannis van Hecke en van Julie Remerij. 23 Maart. Ebrina, d. van Pieter Koster en van Johanna van Dixhoorn. Overlijden. 19 Maart. Elisabeth Jaoomina Ver- planke, wed. van Jacobus Kramer. Huwelijks-aangiften. 19 Maart. Jan Franoiea Cool- sen, oud 32 j., jm. en Catharina van Waterschoot, oud 82 j., jd. Geboorten. 30 Maart. Johannus Henricus, z. van Jaoobus Mel en van Rosalia Kox. Overlijden. 17 Maart. Maria Regina Seraphina van Damme, oud 21 m., d. van Pieter en van Elizabeth Baart. 18 Maart. Judoous Dullaart, oud 66 j., echtg. van Angelina Staas. 19 Maart. Eduardus Josephus den Tenter, oud 17 m., z. van Pieter Johannes Augusti- nus en van Maria Otjes. 20 Maart. Alphonsus Piessens, oud 9 m., z. van Fidelis Amandus en van Apolonia de Kort. Huwelijks-voltrekkiugen. Petrus Johannes Leen- knecht, oud 25 j., weduwn. en Joanna Dominica Degens, oud 34 j. Gustavus van Ooij, oud 31 j. en Maria Theresia van Geijt, oud 29 j. Jacobus de Rijok, oud 42 j. en Maria Philomena Franckaert, oud 36 j. Geboorten. Edumon Joseph, z. vau Theophilis Wee- maes en van Johanna van Remoortel. Angelina Coleta en Maria Dorina, dochters van Francies Hoefnagels en van Maria Leonie Dausaert. Maria Louisa, d. van Polydore Gijselman en van Maria Carolina Vermeulen. Maria Dorothea, d. van Petrus de Wolf en van Elisa beth Havermans. Eduardus, z. van Beniguus de Bodt en van Isabella Seraphina Baetens. Overlyden. Petrus Mariman, oud 57 j. Emilius Franeiscus Kint, oud 8 m., z. van Adrianus en van Philomena Nijs. Charles Louis Smoolenaers, oud 17 d., z. van Jan Baptist en van Rosalia Frauckaert. Huwelijks-aangiften. Petrus Staal, oud 29 j., jm. en Dorothea van Gimst, oud 26 j., jd. Jan Schelfhout, oud 36 j., jm. eu Johanna Maria de Bakker, oud 28 j., jd. Adriaan Maas, oud 33 j., jm. en Rosalia Vleeskens, oud 22 j., jd. Geboorten. Melauie, d. van Joaunes Herwegh en van Louisa Maria Faber. Willem, z. van Janna Scherpenisse. Paulina, d. van Jaoobus Scheirlinok en van Johanna Roels. Overlijden. Cornelis Aloisius d'Hooghe, oud 2 j., z. van Petrus Jacobus Francies en van Catharina Chris tina Kuijcks. Apolonia Taalman, oud 37 j., wed. vau Judocus Buijs. ling tusschen den staat en de kerk om het gezag zal met alle ten dienst staande middelen door beide partijen ondernomen worden, want ook de regeering heeft besloten, van haar voile gezag gebruik te maken. IJit Petersburg kwam bet heugelijk bericht, dat Rusland zich met Frankrijk verzoend heeft. Prins Orloff keert als gezant naar Parijs terug. De soiree, gisteren avond door den ambassadeur van Frankrijk, generaal Chanzy gegeven, werd door tal van hooge ambtenaren en hoog geplaatste personen bijgewoond. Met den binnenlandschen toestand blijkt het echter in Rusland treurig gesteld en het is nu wel mogelijk, dat Rusland eene afleiding zal zoeken in een buitenlandschen oorlog, nu het weder met Engeland en Frankrijk op een goeden voet is gekomen. IJit Turkije kwam ditmaal een gunstig bericht. WCIlSUIltC UG&lclUllblglUg HCt HCUClldllUOLll lAClCfcl.iS, kracbtig zal worden bevorderd. Zondag jl. is te Middelburg de tentoonstel- ling van schilderijen gesloten; in bet geheel be- draagt het aantal bezoekers 4347; van de 104 tentoongestelde schilderijen werden er 26 verkoebt. Het hoofdbestuur voor het geven van een huldeblijk aan den generaal Van der Heijden heeft, ter bevordering eener algemeene deelneining aan deze ovatie, aan de burgemeesters der geiueenten in den lande eene circulaire doen toekomen, waarin het hunne gewaardeerde medewerking inroept, met verzoek ook door hunnen invloed sympathie voor het beoogde doel in hunne gemeente op te wekken, tot welk einde het vormen eener plaatselijkecommissie tot inzamcling van inschrijvingen of bijdragen het aangewezen middel sehijnt. Aan luitenant-generaal K. van der Heijden Via Napels, (Fransche mail) 15 April 7,30's avonds. ViaNapels,(Maatsch.Nederl.) 19 April 7,30'savonds. De Fransche pakketbooten doen Riouw, Banka en Palembaug niet aan. De rechtbank heeft in bare zitting van 2 April de volgende uitspraken gedaan J. L. van de W., zouder beroep te Sas vau Gent, ter zake van frauduleuse invoer van aan accijns onder- worpen goedereu; veroordeeld tot drie dagen celstraf. A. de W., arbeider te Sas van Gent, ter zake van frauduleuse invoer van aan accijns onderworpen goe- deren; veroordeeld tot zes dagen celstraf. P. van P., landbouwersknecht te Graauw, ter zake van twee wanbedrijven van diefstal gepleegd door een loonbediende ten nadeele zijns meesters; veroord. tot eene celstraf van vijftien dagen.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1880 | | pagina 5