BURGERLIJKE STAND. Telegraphische berichten. GEMENGDE BERICHTEN. CLINGE. GRAAUW. HENGSTDIJK. H O E K. KOEWACHT. OSSENISSE. OVERSLAG. PHILIPPINE. SINT JANSTEEN. ST OPPELDIJK. WESTDORPE. De sleepboot Flik en Flok is te Vlissingen in aanraking gekomen met een loodsvaartuig, dat door haar uit het marinedok gesleept werd. De boot bekwam daardoor een gat in de huid en zonk onmiddelijk. Het volk wist zich te redden. Te Rotterdam is bij het museum Boymans het gas van een riool ontploft. De straatsteenen boven het riool werden een eind ver in de hoogte ge- slingerd. De sehrik beving eene der daar juist passeerende verpleegden uit een der gestichten, die een nog al hevig zenuwtoeval kreeg. In een nabijzijnd politiebureau gebracht, kwam zij spoedig bij. H. M. de Koningin hceft als accoucheur gekozen den arts van Praag Heymans, in den Haag. Wegens het onbevoegd uitoefenen van de geneeskunde is een persoon te Siltard door de rechtbank te Maastricht veroordeeld tot 3 raaanden celstraf. Een molenaarsknecht. te Leiden heefi een slag van een der in beweging zijnde molen- wieken bekomen, waardoor hij ernstig aan het hoofd is gekwetst en niet buiten gevaar verkeert. Twee jeugdige dieven zijn te Kuilenburg op heeterdaad betrapt, toen zij bezig waren de lade eener toonbank te berooven. Een dezer jongens, 16 jaar oud, had al 4 jaar te Ommerschans doorgebracht. De dienstmeid J. S., van den predikant bij de christelijke gereformeerde gemeente te Vrooiushoop, eenige boodschappen doende, geraakte, waarschijnhjk tenge- volge der duisternis en daar ze eenigzins bijziende was, in 't water en verdronk. Te Nuland (N. B.) zijn Zaterdag vier woningen onder een dak door brand vernield. De geheele inboedel van een der bewoners, benevens een kalf en een geit, zijn verbrand. Van de overige bewoners is weinig vernield. De veroordeelde H. P. Kerdijk is Dinsdag jl. door twee politie agenten in burger- kleeding van 's Hage naar de cellulaire gevangenis te Utrecht overgebracht. Ben hevige brand heeft gewoed in het dorp Itteren (Limburg). Onge- veer 20 boerenwoningen, benevens een voorraad stroo, hooi en winterbehoeften zijn vernield. Te Brnssel is aangeliouden de zoogenaamde graaf August de Lovatti, die te Gent in gezelschap van zijn vrouw en zijn rnoeder, bij den juwelier De Cauter juweelen te koop aauboden ter waarde van ongeveer honderd duizend fr. Het Italiaansche gouvernement had een bevel van inhechtenisneming tegen hem uitgevaardigd, wegens het plegeu van bedrog. De Deensche Kroonprinses is den 15 Maart bevallen van een dochter. In de Londensche ,/Home" voor vermiste en verlaten lionden werden ir. 1879 ruim 5280 honden opgenomen, zijnde 598 meer dan in het vorige jaar. De prestidigitateur Herman is door een Amerikaansch schouwburg- directeur, den heer Berro, voor een som van 300,000 francs geengageerd, om voorstellingen te geven in Rio- Janeiro, Buenos-Ayres en de republiek Urugay. Uit Bourganeuf wordt gemeld, dat bijna het ge heele dorp Chataignaud door een vreaselijken brand is verwoest. Twaalf huizen, vijftien schuren, vijftien stallen met al de beesten cr in zijn een prooi der vlammen geworden. Slechts vier woningen zijn gespaard. Dertig huishoudetis bevinden zich zonder dak. Er is tijdelijk in hun nood voorzien. Een officieele beantwoording der vraag of KnuifF, de moordenaar zijner zuster, dienstbode bij den heer Corver Hooft, al dan niet krankzinnig is, werd nog met door de deskundigen gegeven. Maar zeker is niet van belang ontbloot te weten, dat bij een onderzoek dezer dagen gedaan op de kamer waar Knuiff woonde, gevonden zijn twee door hem geteekende platen, waarop half ontkleede vrouwen, gebonden op den rug liggende, zijn voorgesteld en Knuiff zelf er naast, bezig haar den hals af te snijden. Te Bergen op Zoom, heeft een vreemd voorval pla&ts gehad. De heer A., een R. K. geestelijke, werd des avonds om 10 uur door een opgewonden sergeant met half uitgetrokken sabel achtervolgd. Om aan die vervolging te ontkomen, ging de heer A. bij een smid binnen, waarop de sergeant, om hem op te wachten, zich achter een pomp ging ▼erschuilen. Een voorbijganger greep hem daar in de kraag, ontnam hem de sabel en bracht hem naar de hoofdwacht, gevoigd door tal van nieuwsgierigen. In het politiebureau der 3e wijk van Ant werpen in de cite heeft een politieagent, zekere Ver- "hoeven, zich schuldig gemaakt aan poging tot moord op den adjunct commissaris, Alfons Bicot. Deze politieagent was vroeger inspecteur maar wegens slecht gedrag gedegradeerd tot agent 2e klasse. Uit wraak hierover heeft hij op zijn chef, den heer Bacot des nachts tweemaal revolverschoten gelost. Hij loste een derde schot; doch de agent Bodart, die ook in het bureau was, greep een stoel en sloeg den moordenaar er mede op den arm. Dit- maal miste de kogel zijn doel en verbrijzelde de vensterruit op eene hoogte van 2,50 meters. Het slachtoffer verkeert in een zeer gevaarlijken toestand. Verhoeven is aangehouden. Dezer dagen heeft Keizer Wilhelm nog een geschenk ontvangen voor zijn jubile. Een sc'naap- herder heeft den Keizer als blijk van hoogachting een kunstig gesneden, door hem vervaardigde stok aangeboden. Ofschoon wel wat laat heeft Z. M dit geschenk met dankbaarheid aanvaard en den gever onder hartelijke dankbetuiging een zilveren horloge met ketting vereerd. In de zitting van de Tweede Kamer is heden, na eenig debat, unaniem aangenomen het wets- ontwerp: openbare middelen van vervoer; daarna is de Kamer op reces gescheiden. Heden is het voorloopig verslag der overeen- komst met Belgie betretfende het kanaal van Ter Neuzen verschenen. De groote meerderheid had geen bezwaar tegen de conventie op grond van de verliezen door Ter Neuzen te leiden maar vcel tcgcu de wcg- lating van art. 11 van de conventie van 1874; er had gewacht moeten worden tot dat Ter Neuzen's land de cominunicatie over Belgie niet door hooge spoorwegtarieveu ten faveure van Antwerpen be- moeielijkt werd. Anderen zagen hierin echter geen grond tot verwerping der voorgestelde conventie, Een tweede hoofdbezwaar lag in art. 12, dat scheepvaartrechten op het kanaal van Gent-Ter Neuzen niet gewijzigd kunnen worden, dan in gemeen overleg van beide regeeringen. Zeer velen zagen in de naasting of aankoop spoorwegen geen voldoend equivalent voor de voordeelen aan Belgie verzekerd. Van 1 tot 15 Maart 1880. H U L S T. Geboorten. 1 Maart. Johanna Jeannetta, d. van Eduardus Leonardus de Bruijn en van Maria Ludovica Thomaes. 6 Maart. Augustinns Franciscus, z. van Franeiescus Ilemelaar en van Angelina Strobbe. 7 Maart. Johanna Petronella, d. van Petrus Ludovicus Schuerman en van Maria Theresia Freijser. 11 Maart. Fredericus, z. van Gregorius de Bruijn en van Johanna Cornelia Everaert. 14 Maart. Johannes Jacobus, z. van Paulus Jacobus van den Brink en van Maria Mei. Overlijden. 3 Maart, Maria Catharina Willemsens, oud 63 j., echtg. van Gijsbregt Kramers. 12 Maart. Philomena Wilhelmina van Giesen, oud 6 j., d. van Franciscus en van Johanna Maria van Ginneken. Huwelijks-aangiften. Gustavus van Ooij, oud 31 j. en Maria Theresia van Geijt, oud 29 j. Jacobus de Rijck, oud 42 j. en Maria Philomena Franckaert, oud 36 j. Petrus Johannes Leenknecht, oud 25 j., weduwn. van Maria Staphrovila Middelkamp, en Joanna Domi nica Deegens, oud 34 j., Joseph van der Heijden, oud 22 j. en Stephania Waterschoot, oud 33 j. Geboorten. Henricus, z. van Petrus Josephus Bogaert en van Maria Philomena Severs. Clara Leontina, d. van Petrus Johannes Bolsens en van Serephina Baste- lier. Maria Iphrailde, d. van Adolphus de Wachter en van Melania de Kever. Hermanus Fredericus, z. van Ferdinandus van den Berghe en van Johanna de Rock. Charles Louis, z. van Johannes Baptist Smoole- uaers en van Rosalia Franckaert. Johannes Franciscus, z. van Heudricus Barbe en van Rosalia Huijgens. Overlijdeu. Bernardus Kint, oud 2 j., z. van Adria- nus en van Philomena Nijs. Maria Stephanie Ver- gauwen, oud 6 j., d. van Denderius en van Pelagia Lockefeer. Geboorten. Alphonsus, z. van Andries Verschuren en van Phelomina de Bakker. Anna Maria Catharina, d. vatf Johannes de Rijk en van Leviua Taalmau. Anna Maria, d. van Cornelia de Bilde en van Apolouia Spiessens. Overlijden. Louisa Maria Franssens, oud 20 m., d. van Josephus en van Apolonia Boeijkens. Florentina de Koning, oud 5 weken, d. van Cornelis en van Rosalia van Giinst. Overlijden. 18 Febr. Hendrik de Koeijer, z. van Arij en van Cornelia Bavehoo. 21 Febr. Petrus Merk, z. van Gerardus en van Petronella de Kort 11 Maart. Alphonsus Bun, oud 23 m., z. van Jan Francies en van Anna Catharina Ogier. 12 Maart. Philippus van Leemput, oud 73 j., weduwn. van Apolonia van I,ooij. Geboorten. 6 Maart. Jozias, z. van Jan Bakker en van Catharina Pieteruella van der Peijl. 12 Maart. Jacobus, z. van Cornelis van Alten en van Geertrui Stuijhaart. Janneke, d. van Jan Johannes de Graaf en van Janna Cornelissen. 13 Maart. Marinus, z. van Adriaan Scheele en van Janna Dees Maria Josephina, d. van Alexander Goethals en van Stephanie van de Woesteijne. 15 Maart. Abraham, z. van Johanne» Meertens en var. Maria Anna Tholens. Overlijden. 1 Maart. Jan Scheele, oud 25 j weduwn. van Adriana Maria den Engelsman. 2 Maart. Suzanna Houg, oud 69 j., wed. van Johannes Waeijhaert. 3 Maart. Jacobus de Witte, oud 1 j., z. van Pieter en van Leviua van Alten. Geboorten. 2 Maart. Emile Auguste Louis, z. van Edmond Franijois Marie Verraandel en van Cecilia Loir. Joseph Marie, z. van Hubertus Zwartele en vau en van Maria Elisabeth Nimmegeers. 8 Maart. Maria Leonia, d. van Dominicus Michielsens en van Maria Louisa Camfijn. 13 Maart. Leonia Maria, d. van Frederik d'Hooge en van Philippine Rombaut 14 Maart. Maria Amelia, d. van Eduardus van de Velde en van Anna Catharina de Wolf. 15 Maart. Franciscus, z. van Dominicus Anlhouius Eiegeert en van Maria Christina Camfijn. Overlijden. 9 Maart. Rosalie de Vos, oud 39 j., echtg. van Theodorus Johannes Weegenhausen. 10 Maart. Jacobus Franciscus de Beule, oud 8 m., z. van Josephus Eduardus en van Leonie Marie Martens. In deze gemeente hebben geene aangiften plaats gehad. In deze gemeente hebben geene aangiften plaats gehad. Huwelijks-aangiften. 9 Maart. Franciscus Lauret (van Bergen op Zoom), oud 34 j., jm. en Gudula van Steenkiste, oud 31 j., jd. Huwelijks-voltrekkingen. 13 Maart. Pieter Jan Poulusse, oud 28 j., jm. en Cornelia Maria -Foks, oud 23 j., jd. Geboorten. 3 Maart. Maria Catharina, d. van Francies Verstraeten en van Rosalia Verspeeten. 6 Maart. Petrus Augustinus, z. van Carolus Ludovicus Aerts en van Cornelia Roovers. 9 Maart. Pilagia Maria, d. van Alouijsius van Dorsselaer en van Sophia van Bunderen. 8 Maart. Leonia, d. van Johannes Baptist Roels en van Franciesca Josephs Ingheis. 11 Maart. Albertus, z, van Joannes van Meessche en van Maria Francises Badts. 12 Maart. Philomena, d. van Johannes Levinus Wante en van Maria Autho- nia van Goethem. Josephus Franeiescus, z. van Phara- ildus Dolfinus van Putte en van Nathalia de Rechter. Overlijden. 2 Maart. Alphonsius Cornelis van der Aa, oud 8 m., z. van Charles Louis en van Christina van der Goore. 5 Maart. Jacobus de Coninck, oud 81 j., echtg. van Coleta Bruggeman. Carolus Ludovi cus Ringoot, oud 6 w., z. van Aloijsius en van Maria Ludovica Mels. 12 Maart. Leonia Maria Emeleer, oud 8 m. d. van Franciscus Judocus en van Florentina Boschman. 13 Maart. Emma Louisa d'Hert, oud 16 m., d. van Pieter en van Rosalia Six. Geboorten. 10 Maart. Pieternella, d. van Francies Hijacinthius de Smet en van Angelica Feremans. Overlijden. 10 Maart. Sophia Maria Loochs, oud 5 m., d.. van Jan Francies en van Maria Theresia Thorens. Geboorten. 2 Maart. Juliana Eduarda, d. van Elizabeth Bernardina Sophia Yervaet. Constantinus, z. van Augustinus van Troost en van Maria de Meule- naere. 6 Maart. Gustaaf Alfred, z van Camilus D'haene en van Prudentia Clementia Freijne. 9 Maart. Celavie, d. van Leonardus de Guijtenaer en van Amelia Vervaet. 10 Maart. Pieternella Cornelia, d. van Jan de Fouw en van 'Catharina Riddering 11 Maart. Emerence en Florence, docnters van Virgeuie Poppe. 15 Maart. Maria Louisa, d. van Bruno Kersbulck en van Angelina Pieters. Overlijden. 3 Maart. Julie Remery, oud 17 j., d. van Bernardus Franciscus en van Ida Stevens. 8 Maart. Juliana Haers, oud 54 j., echtg. van Jan Francies

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1880 | | pagina 2