BU1TENLAND. Telegraphische berichten. GEMENGDE BERICHTEN. HANDELSBERICHTEN. 771 Tan overspel en het houden van bordeelen straf- baar te stellen. Zoowel het een als het ander blijft in genoemd wetboek bniten vervolging. Naar wij vernemen hebben de drie gebroeders Lavertu, bijgenaamd de paneelzagers, thans bekend, zich te hebben schuldig gemaakt aan inbraak met het voornemen om diefstal te plegen. Martinus verried zich het eerst, doordat hij in het gewone half uur in de open lucht zijn buur- man een briefje over den muur trachtte te doen geworden, dat, door den cipier opgevangen, de be- kentenis inhield. Willem gaf al dadelijk na de uitspraak door een en ander te kennen, dat hij zeer tot spreken geneigd was ora zoo mogelijk de straf wat lichter te maken, en Gerrit volgde den kortsten wegj hij schreef nl. een brief aan den procareur-generaalwaarin hij alles omstandig verhaalde. Nu zal het ook blijken, of de gebroeders deel hebben gehad aan de andere inbraken van gelijken aard. Van 1867 tot 1878 zijn alleen in Nederland 8000 millioen gulden aan jenever uitgegeven. In een adres uit Rotterdam tot wering van het drank- misbruik is hiervan melding gemaakt en aan de Tweede Kamer ingezonden. In 1868 waren te Rotterdam 901 slijterijen, tapperijen, kroegen en koffiehuizen, dat was er 66ri op de 130 inwoners; in 1878 vond men er 1299, dat is den op de 109 inwoners. Als men in aanmerking neemt dat het aantal in een en hetzeltde liuis zeer aanzienlijk is, I kan men begrijpen dat de verhouding tusschen het aantal huizen, waar drank verkocht wordt en dat waar dit niet plaats heeft, een cijfer aanduidt dat niet in 't voordeel der zedelijkheid pleit, want mis- bruik van sterken drank en onzedelijkheid gaan hand aan hand. Maar is het ten platten lande zooveel beter ge- steld? In de meeste buurten toch zijn winkels, huis aan huis, en bijna geen winkel of de verkoop van sterken drank maakt een van de belangrijkste artikelen van afzet uit. Landbouwberichten. Eene koe van de weduwe T. T. de Boer te Nuis heeft een kalf ter wereld gebracht, als het ware geheel in een klorap samengegroeideen rug- gegraat is niet te zien; de voor- en achterdeelen zitten aan elkander; de kop en het voorste deel zijn met vel bedekt en dit vel is van haar voorzien, maar het achterdeel is zonder vel, waardoor de ingewanden geheel bloot liggen, alleen door een vlies omgeven. De Belgische Minister van Buitenlandsche zaken heeft gisteren in den Senaat officieel kennis gegeven van de verloving van Prinses Stephanie, de jongste dochter van Hunne Belgische Majesteiten, met Prins Rudolf van Oostenrijk, den verinoedelijken opvolger van Keizer Frans Josef. De Senaat heeft eene commissie benoemd, ora zijne gelukwenschingen aan den Koning en oe verloofden aan te bieden. Koning Leopold heeft nu reeds bij gelegen- heid van het feest van 1880 een gelukwensching ontvangen uit Colcutta van Souiindro Mohun Ta- gore, docter in de muziek, ndder van de orde van Leopold I. Zij is in verzen geschreven en op muziek gebracht. In het eerste couplet heet het o. a.Dat de reinheid des Konings alleen geeven- aard worde door de smettelooze Maan" Prins Pierre Bonaparte, de elf jaren geleden zoo veel besproken moordenaar van Victor Noir, woont thans geheel alleen te Versailles in een hotel op twee kleine kamers. Hij gaat slechts zelden uit, leeft zeer schraal van kleine geldsommen, die zijn neef, Prins Jerome, hem van tijd tot tijd zendt. Zijn vrouw bewoont met haar achttienjarige dochter een paar zeer armoedige vertrekken te Parijs. Prinses Mathilde schenkt haar een toelage van 100 fr. per maand. Het jonge meisje bezoekt daar de teekenschool en heeft in het laatste salon eenige kleine teekeningen tentoongesteld. Hun zoon Ro land Bonaparte is 2e luitenant te Pulaise. Ilartmann, de Rus, wiens gevraagde uitle- vering zooveel beweging in Frankrijk heeft veroor- zaakt, is op dit oogenblik veilig in Engeland. Na een grondig onderzoek der door de Russische regeering verstrekte bewijsstukken zijn de Fransche autoriteiten tot de conclusie gekomen, dat daar- uit noch de identiteit van Ilartmann met den gezochten persoon, noch Hartmanns medeplichtigheid aan den aanslag van Moskou overtuigend bleek. In den ministerraad werd daarop besloten de uit- levering te weigeren, en hem dadelijk over de grenzen te laten brengenhij werd te Dieppe naar Engeland ingescheept. De geborgen inventaris van het bij Breskens verongelukte stoomschip „Stad Vlissingen" heeft bij verkoop f 12,344 opgebracht. De raad der gemeente Oeffelt, heeft den gemeente-secretaris wegens nalatigheid in het verrichten der hem door den raad opgedragen werkzaamheden voor den tijd van drie maanden in zijn bediening geschorst. Te Stadskanaal is het huis van den bakker Bouw- huis, omniddelijk naast het gemeentehuis gelegen, een prooi der vlammen geworden. Huis en inboedel waren niet hoog verzekerd. Dezer dagen heeft te Amsterdam, iemand die de mazelen had gehad en tegen den wil des docters reeds uitging, het briefje met ^besmettelijke ziekt.e mazelen," op zijn rug geplakt, opdat hij alleen de gevolgen van zijn stap zou dragen. Te Driel heeft men in een sloot het lijk gevonden van den slager Van der Sluis. Den vorigen avond had hij zich in tamelijk bescuonken toestand van Hedel op weg naar zijn woning te Driel begeven. - In het noorden des lands zijn de eerste uit het zuiden terugkeereude trekvogels (Numenius aronata) waar- genomen. Dit is vroeger dan in andere jaren. Te Geertruidenberg heeft de sergeant J. Terpstra, van het aldaar in bezetting liggende bataljon infan- terie, zich in de Havenkazerne, door een geweerschot van het leven beroofd. Te Sneek is uit een der grachten het lijk opgehaald van eene verpeegde in het armhuis. De ongelukkige, die niet te wel bij het hoofd was, werd sedert een paar dagen vermist. Te Schaesberg (Limburg) is een 50jarig man, land- bouwer, in het nabijzijnde Heibosch, gevonden met afgesneden hals. Er lag een scheermes naast hem. Men weet nog niet, of hier aan een misdaad, dan wel aan een zelfmoord moet gedacht worden. Te Brussel hebben in den maand Februari niet minder dan 6 echtscheidingen plaats gehad. Uit Rome wordt medegedeeld, dat de regeering de lijkverbranding op de begraafplaatsen aldaar definitief heeft toegestaan. Te Parijs maken de pokken zoovele slachtoffers, dat men tot buitenge- wone maatregelen in de hospitalen de toevlucht heeft moeten nemen. Bij Pelotas, in Portugal, woont een vrouw, die den Oud-Testamentischen leeftijd van 130 jaren heeft bereikt. Zij werd ge'ooren in 1749, dus nog zes jaren voor de reeds inythisch geworden geweldige aardbeving, die Lissa- bon verwoestte. Het oudje is nog vrij kras en oefent het beroep van waarzegster uit. Het onderzoek naar het instorten van de Tay—brug heeft aan het licht gebracht, dat de hoedanigheid van het gegoten ijzer der kolommen te wenschen overliet. Er waren scheuren in, die men eenvoudig gestopt en geverfd had. De man, die een aanslag deed op Loris Melikolf, te St. Petersburg, is jl. Vrijdag des voormiddags te 11 uren op het Lemenowsche plein opgehangen. Een ontelhare menschenmassa woonde de terechtstelling bij. Het plein was door troepen afgezet. De rust werd nergens gestoord. Men meldt uit Nieuwe NiedorpIn den nacht van jl. Woensdag kregen twee inwoners al- hier een onverwacht en ongewenscht bezoek van hunnen buurman, die in een ijlende koorts zijn bed had verlaten en, na bij een hunner de glazen te hebben verbrijzeld, naar binnen klom en in nacht- gewaad voor hen verscheen. Na een geruimeu tijd bij hen vertoefd te hebben, ging hij naar^den ander, die op het eerste kloppen de deur opende en daardoor zijn ruiten spaarde. Ook hier zette hij zich een poos neder, totdat men hem eindelijk wist te overreden, om huiswaarts te gaan. Daar zijn opgewonden toestand bleef voortduren, waren heden nacht twee mannen aangesteld om hem te bewaken. De ongelukkige heeft echter zijne be- waker3 weten te ontsnappen, en na zich den pols te hebben afgesneden, is hij in het water gesprongen, waaruit hij korten tijd daarna levenloos is opgehaald. Verleden week zijn uit Dirksland vertrokken 24 personen naar Rotterdam, om van daar met het stoomschip Schiedam naar Amerika te vertrekken. De vorige week zijn met het stoomschip W. A. Scholten, ook drie huisgezinnen vertrokken. Ook uit de andere plaatsen van het eiland gaan vele weg. Sedert 1 November zijn alleen uit Ouddorp en Goedereede cirka 200 personen vertrokken, grootendeels werkliedem De gunstige berichten, welke hier uit Amerika ontvangen worden, zullen nog velen doen besluiten hun geluk in de nieuwe wereld te beproeven. Velen echter zijn genoodzaakt hier te blijven, daar hun de middelen voor den overtocht ontbreken. De Provinciate Staten van Gelderland hebben in hunne heden gehouden zitting tot lid van de Eerste kamer gekozen de heer L. G. A. van Limburg Stirum met 31 van de 55 uitgebrachte stemmen. De heer Van Heeckeren van Kell ver- kreeg 14 en de heer W. A. J. Schimmelpenninck van der Oije 9 stemmen, terwijl 1 biljet bianco was. Correspondentie. Wegens plaatsgebrek zijn wij genoodzaakt, het verslag van de zitting van den gemeenteraad alhier, gehouden den 5 dezer, benevens eenige advertentien tot een volgend nummer te laten liggen. 30%de S t a a t 1 c t e r lj. Prijzen van J ICO en daarboven. 4e Klasse. Trekking van 8 Maart. 15000 no. 20762. 1000 8193 8631 11139 11214 14085. 400 2228 6789 10403 13321 16980. 200 5263 8064 8492 19860. 100 900 4590 4647 5037 11680 13092 18195 18261 19782. Zeetijclin«en. Van 5 tot en met 8 Maart zijn in deze haven binnen- gekomen, bestemd voor Gent, de volgende zeeschepen als: 5 Maart. Eng. stoomb. Victory, kap. Lumley, van Londen met stukg. Eng. stoomb. Rosa, kap. Dum- berley, van Goole met stukg. 8 Maart. Eng. stoomb Richard Moxon, kap. Wricht, van Goole met stukg. Eng. stoomb. Norma, kap. Tasker, van Goole met stukg. Eng. stoomb. Stantons, kap. Backer, van Londen met stukg. Van 5 tot en met 8 Maart zijn uit deze haven ver trokken, komende van Gent, de volgende zeeschepen 6 Maart. Eng. stoomb. Rosa, kap. Dumberley, naar Goole met stukg. Eng. stoomb. Romeo, kap. Snoden, naar Goole met stukg. Eng. stoomb. Fitzgerald, kap. Fraser, naar Liverpool met stukg. 7 Maart. Eng. stoomb. Victory, kap. Lumley, naar Londen met stukg. Eng. stoomb Jutland, kap. Viveash, naar Londen met stukg. 8 Maart. Duitsche brik C. von Plate, kap. Kroeft, naar Dantzig met chigory. In deze haven zijn binnengekomen, om aan den ijzeren weg alhier te lossen en te laden: 6 Maart. Eng. stoomb. Marquis of Lome, kap. Browuing, van Workington, met ruw ijzer. Eng. stoomb. Argyle, kap. Schetliff, van Antwerpen met stukg. Uit deze haven zijn vertrokken na aan den ijzeren weg te hebben gelost en geladen: 6 Maart. Eng. stoomb. John Bladworth, kap. Pearce, naar Goole met zink. Italiaansche stoomb. Rio Plata, kap. Mucio, naar Cardif ledig. 8 Maart. Duitsche schoener Ises, kap. Lotzow, op avontuur met ballast. Van 5 tot en met 8 Maart werden langs de Oost- sluizen alhier 39 binnenvaartuigen op- en 40 afgeschut. Prij*.en tier Ettecten. Amsterdam, 8 Maart. Vkderland. ilSLGlK Pranrrijr. ttllSLANO. Certifie. Werkelijke schnld dito dito dito dito dito dito Aandeel llandelmaatschappg dito exploitatie Ned. ataatsspooiw Certificate)! bij Rotschild loaehrgvingen Ubligutieu 1798/1815 dito Hope a, Co. 1855 8e serie dito 1000 1864 dito L. 100 1872 dito I.. 100 1873 boten 1866. Oblig. Hope Co. Leeniog 1860 Certifie. dito Inscript. Stieglitz Co. 2e a 4e L. Ob'.igatieu 18671869 Ceftificaten 2} pet. 654 S h 78| 4 9 102J 5 9 109 9 120 24 u 654 3 9 5 H 944 5 V 5 9 90 5 9 834 5 9 84 5 n 1414 4j 9 804 4 9 57 4 9 4 9 744 6 9 384

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1880 | | pagina 2