GEMENGDE BERICHTEN. jaarlijks eenige potographieen te laten maken en wnige prenten aan te koopende Staat heeft gelijke torn aangewezen voor hetzelfde doel. Uit de Tay is thans het 38e lijk opgehaald dat van den 22jarigen Murdoch, die zijn ouders te Dundee met Nieuwjaar wilde bezoeken, de boot miste en toen den trein nam om den Zondagavond bij ziju familie door te brengen. Het horloge van Murdoch was te 7 u. 17 m. stil blijven staan. Men verwacht nog meer lijken te zullen vinden bij het oplialen der bindbalken van de brug. Uit Duitschland komen steeds luider kJachten over de uitbreiding, welke de smokkelhandel, in- londerheid wat de tabak betreft, verkrijgt, voor- namelijk op de Nederlandsche grenzen. Het is een openbaar geheim dat troepen van 10, 20 tot 30 man geheele vrachten over de grenzen brengen. Een Duitsch biad vermeent zelfs dat dientengevolge de tabaks-fabrieken te Nijmegen bijna niet kunnen voldoen aan de groote vraag naar rooktabak. Het moet erkend worden, dat de grensbeambten zich jjverig van hun plicht kwijten, doch tegenover de nitgebreidheid welke de smokkelarij heeft aange- nomen, baat hun gering getal al zeer weinig. Eenige dagen geleden bevond zich de postbode van Landshut in Thuringen, onder een geweldigen •neeuwstorm, op den weg. Hij hoorde een geroep om hulp, en vond na eenig zoeken een troepje whoolkinderen verdwaald in de sneeuw, waarin zij half verzonken waren, en verstijtd van kou. Hen daar laten was zoo goed als hen aan den dood prijs geven. Loopen konden echter de drie kleinste meisjes niet meer. Toen nam de wakkere postbode er een op elken arm, zette het derde op het groote brievenpak, dat hij droeg, en riep de anderen toe: /Treed juist in mijn voetstappen I" Zoo ging het voorwaarts, terwijl de man bijna bezweek onder den viervoudigen last door de hooge sneeuw. Toen hij eindelijk Leuterhofen bereikte, viel hij oninach- tig neder. De kiuderen waren gered. De naam van den kloeken brievenbesteller, die spoedig van de vermoeienis bekwam, is openbaar verineld, en hem is een belooning van f 30 door het post- bestuur toegekend. Den 8 dezer is te Rome, ter gelegenheid van den verjaardag van het overlijden van Z. H. Pius IX, in de Sixtijnsche kapel met groote plechtigheid eene mis voor hem gelezen. Z. H. de Paus wooude haar bij, omgeven door een stoet van kardinalen, aartsbisschoppen, bisschoppen, monniken en de bij het Vaticaan geaccrediteerde gezanten. De Zwitser- en adellijke gardes waren almede in de kapel. Naar men verneemt, zal de rekening van de Arnhemsche tentoonstelling vermoedelijk sluiten met een nadeelig saldo van omstreeks f 50,000. In het jaar 1879 werd te Amsterdam slechts 6en kind te vondeling gelegd; zoo meldt men als een bizonderheid. Bij een dezer dagen in een Friesch dorp gehouden buitengewone bedeeling meldden zich o. a. ook aan om van de gaven te profit eeren een paar vrouwen, die gouden oor- ijzers droegen. Het opvisschen en aanbrengen van vaten petroleum te Nieuwediep houdt nog dagelijks aan. Er zijn daar thans reeds 1300 opgeslagen, die nacht en dag streng bewaakt worden. De vaten schijnen meereadeels nog in goeden staat. Te Numansdorp vierde Pieter de Lange ondtr algemeene deelneming, omringd van een groote schare kiuderen, kleinkinderen en vrienden, zijn lOOe verjaardag. Onder de gemeente Zundert is een 3jarig meisje in een ketel, waarin zich het gekoukte eten voor de koeien bevond, gevallen en kort daarna aan de brandwonden overleden. In de gemeente Ter Aar ziju twee broertjes van 12 en 10 jaren sainen in een gat gereden en kort daarna verdronken thuis gebracht. Hun vader was van huis en de moeder sedert eenigen tijd overleden. Vermoedelijk door het onvoorzichtig omgaan met lucifers door kiuderen zijn twee ■woniugen onder Mierloo geheel afgebrand. Slechts een gedeelte van den inboedel is gered; niets was verzekerd. Te Antwerpen heeft zekere Segers in de volkrijke St. Andrieswijk zijn vrouw, die met een ander leefde, met een mes een steek in den hals toegebracht, zoodat zij naar het gasthuis moest worden gebracht. De misdadiger heeft ver- volgens een groote hoeveelheid vitriool gedronken, en is 3 uur later na een verschrikkelijk lijden overleden. Te Parijs zijn in de eerste acht maanden van het afgeloopen jaar 658 geheel nieuwe huizen gebouwd. Het gezamenlijk aantal ver- diepitigen is 2615. Op de Filippijnsche eilanden heeft een orkaan gewoed, waardoor 25 schepen, waaronder vier vreemde fregatten, zijn vergaan. Het getal verdronkenen bedroeg 46. Te San Erancisko is een Chineesch wachthuis afgebrand, waarbij elf Chineezen, vermoedelijk door opiutn bedwelmd, in de vlammen zijn omgekomen. Te Dublin is de voornaamste schouwburg tot den grond afgebrand. Men vreest dat zes personen in de vlammen zijn omgekomen. Te Hulliat (dep. Creuse) heeft een vrouw in een aanval van ijlende koorts haar beide kiuderen met een scheermes het hoofd afgesneden. Het gehucht Ayet, kanton Castillon, is door een brand bijna geheel vernield. Tachtig huizen zijn afgebrand. Meer dan 400 personen bevinden zich zonder woning en zonder middelen van bestaan. Te Sint Philipsland bij den landbouwer J. A. Stols Jacobuszn, werkte Cornelis Nieuwelink, die door zijn trouw en ijver het volste vertrouwen zijns meesters had verworven. Dezer dagen in den stal zijnde, om de paarden te verzorgen, ontving hij, na kort te voren nog een paar kinderen ge- waarschuwd te hebben tegen het gevaar om dicht bij de paarden te komen, van een der dieren een slagwaaraan hij weldra bezweek. Hij laat een weduwe met vier kinderen en zeer bedroefde ouders achter. had, wilde hij vervullen op eene wijze, die va» zijne vereering blijk droeg en daarom wilde hij zich een min of meer kostbare begrafenis in deae gemeente getroosten, waartoe hij den directenr verzocht alles in gereedheid te brengen en hem ook de kist bestelde. Alles was besproken en de bedroefde man ging, doch liet zich bij de deur ontvallen, dat hij naar Rotterdam moetende sporen, eerst weder lastig genoeg naar Moordrecht moest, daar hij, wat in zulke droeve omstandigheden te begrijpen is, vergeten had geld mede te nemen en hij in Rotterdam 12,60 noodig had. De welwillende directeur wilde hem die moeite besparen en vroeg of hij hem ook kon helpen met hem iets voor te schieten. Dit aanbod werd dankbaar aangenomen, en de schipper ontving f 20,Hij ging enlater bleek, dat de man een aardig verhaaltje had opgedischt en een ingezetenen voor f 20,opgelicht. Een geneesheer uit Olst verleende Maandag- nacht verloskundige hulp aan eene vrouw bij den Eikelhof, te Boksbergen, onder Diepenveen. Toen de geneesheer huiswaarts zou keeren en men zijn paard uit den stal wilde halen, bleek het dat die, evenals een gedeelte van het huis, in voile vlam stond. Nauwelijks had men den tijd om zich en de kraamvrouw te reddende laatste is ten ge- volge van den schrik er gevaarlijk aan toe. Het huis is tot den grond afgebrand. Eene vrouw, die te Antwerpen vodden zocht in vuilnishopen aan de Kattendokdijk, heeft aldaar een gedeelte gevonden van een lijk, namelijk een linkervoet met een groot gedeelte van het been In de onmiddelijke nabijheid vail 's Bosch De geraadpleegde deskundigen bevonden, dat dit liggen op den Vuchterdijk een aantal zware ijs- menschelijk overschot voortkwam van een meisje schollen die tijdens de overstrooraing daarop zijn van 15 tot 20 jaar oud. Het been is bijna geheel geworpen en die nu na verloop van een maand verkoold en alles doet veronderstellen, dat men nog ettelijke meters breed en lang en minstens gepoogd heeft, dit overschot, als gevaar opleverend 8 decim. dik zijn. Dit ziende, kan men zich eene voor ontdekking eener misdaad, zooveel mogelijk voorstelling maken van de reuzenkracht van het te doen verdwijnen. Dadelijk zijn alle pogingen water, nadat het toen reeds 10 of 12 kilometers aangewend om die geheimzinnige zaak op te hel- had afgelegd. deren; het signalement is opgenomen van al de Een dag of veertien geleden werd een reiziger verdwenen meisjes, die ongeveer den ouderdom had- uit den Bosch op eene eenzarne plek te Amsterdam den> die men vermoedt dat het slachtoffer had. aangerand en van geld en kostbaarheden beroofd. Te Saint-Izaire had het volgende plaats. De politie nam kort daarna een drietal personen Het gemeenteraadslid Combes, aldaar, reed met in hechtenis, verdacht van zich aan dat feit te een wagentje met lammeren naar de markt; het hebben schuldig geraaakt en de justitie vond termen wagentje viel om en Combes kon zich niet los- genoeg om twee hnnner in voorloopig arrest te maken; inmiddels vloog het stroo, dat de lam- houden. Een van hen is door den aangevallene meren dekte, in brand door het vuur in de stoof, herkend als een der aanranders. Maar een toeval die Combes had medegenomen, en het gevolg was, heeft nu genoegzame zekerheid gegeven, dat de dat de ongelukkige levend werd verbrand. Toen aangehondenen, die ontkennen, de daders zijn. Een er hulp kwam opdagen, vond men slechts een bankbiljet nainelijk, dat de bestolene bij zich had en waarvan het nummer opgeschreven stond bij iemand, waarvan hij het te 'a Hertogenbosch had ontvangen, is na de berooving bij een winkelier te Amsterdam uitgegeven door een der verdachten. De winkelier had het bankje weer in andere han- den gebracht, maar van den een tot den ander is men er toegekomen het in beslag te nemen. i'e Bakkeveen verliet eene moeder voor een oogenblik hare woning, zoodat hare drie kinderen, het oudste 5 jaren, alleen bleven. Een driejarig meisje geraakte in brand, zij liep naar buiten en de vlammen werden door de buren gebluscht. De kleine had echter reeds zulke erge brand wonden bekomen, dat ze kort daarna onder de hevigste pijnen bezweek. Een talrijke menigte was Maandag met de politie aan het Nieuwe Werk te Rotterdam aan- wezig, wachtende op de aankomst van een stoomschip uit New-York, dat een moeder zou medebrengen die, haar man aldaar verlaten hebbende, met haar twee kinderen en zeker persoon naar Amerika ging en toen de kinderen onderweg over boord wierp. De kinderen zijn niet gered kunnen wor den, docli de ontaarde moeder is niet aan Ameri- kaanschen wal gezet, maar aan den Nederlandschen rechter overgeleverd. Dezer dagen vervoegde zich bij den heer Herman de Groot, directeur der begraafplaats te Gouda, een persoon, die het uiterlijk had van een verkoold lijk. 80'lde Mtaatsloterij. Prfizen van f 100 en daarboven. 8e Klasse. Trekking van 10 Febrnari. 5000 no. 13168. 1500 7663 11351. 400 5119 14293. 200 20582. 100 1664 10284 14726 19557. Trekking van 11 Februari. 25000 no. 13996. 20000 11655. 1000 9312 11659 14978. f 400 17694. 200 14362. 100 1665 2997 7683 12208 15460 19845. Trekking van 12 Febrnari. 100 no. 424 9542. Zfietijdinyen. Van 10 tot en met 12 Eebr. zijn uit deze haven ver- trokken, komende van Gent, de volgende zeeschepen 11 Pebr. Eng. stoomb. Whimbrel, kap. Booth, naar Liverpool met stukg. 12 Febr. Eng. stoomb. Norma, kap. Tasker, naar Goole met stukg. Eng. stoomb. Paradox, kap. Holliday, naar Londen met stukg. Eng. stoomb. Richard Moxon, kap. Wricht, naar Goole met stukg. Eng stoomb. Mona, kap. Fisk, komende van Gent en geladen te Ter Neuzen, naar Londen met stukg. In deze haven zijn binnengekomen, om aan deu ijzeren weg alhier te lossen en te laden: 12 Febr. Eng. stoomb. Vindomora, kap. Meadows, van New-Castle met kolen. Belg. stoomb. Ferdinand Corvilain, kap. Schoonhoven, van Sunderland met kolen. schipper en zulks ook beweerde te "zijn. De man I deze lJaven zij" ver^okken na 8311 den ijzeren w«g XfdTe j,Tngedf" en, fen W°"deir' da?" Zij"i eiue,Fe1inOStSpLrcheestoomb. Calderon, kap. Moralis, e..' e c geiioo e overleden was, tijdens hij met naar Antwerpen met stukg. Belg. stoomb Vena, kap. J ^oor("echt lag. l)e laatste plicht, Meytenaere, naar Antwerpen ledig. 11 Febr. Eng. die hij jegens de dierbare overledene te vervullen stoomb. Bortwick, kap. Hangerford, naar Belfast met

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1880 | | pagina 2