BUITENLANP"" GEMENGDE BERICHTEN~ op straat); Teroordeeld ieder tot eene geldboete van f 3, subsidiair gevangenisstraf van 1 dag en solidair in de kosten. 2. Th. C., te Graauw, ter zake van overtreding op het voerwezen; veroord. tot eene geldb. van /0,50, tubs, gevang. van 1 dag en in de kosten. 3. E. S., te Clinge, ter zake van het laten loopen van vee op eens anders in oogst staanden grond; bij verstek veroord. tot eene geldb. van 6, subs, gevang. van 2 dageu en in de kosten. 4. P. A., te Stoppeldijk, ter zake van het uiten van scheldwoorden tegen iemandveroord. tot eene geldb. van f 0,50, subs, gevang. van 1 dag en in de kosten. 5. P. v. D., te Walsoorden, ter zake van over treding der wet op de jacht en visseherij, bevisschen van eens anders water zonder acte of vergunning en met verboden vischtuig; bij verstek veroord. tot 2 geldb. ieder van f 3, subs, gevang. van eeu dag voor iedere boete en in de kosten. 6. J. J. K., te Clinge (Belgie), ter zake van het jagen zonder acte of vergunning; bij verstek veroord. tot 2 geldb. ieder van 10, subs, gevang. van 2 dagen. 7. D. V., te Clinge, ter zake van het stellen van wildstrikken, bij verstek veroord. tot eene geldb. van f 10, subs, gevang. van 3 dagen en in de kosten. 8. A. D., te Graauw, ter zake als vorenbij verstek veroord. tot eene geldb. van 20, subs, gevang. van 1 dag en in de kosten. 9. S. d. M., te Stoppeldijk, ter zake als voren; veroord. tot eene geldb. van 10, subs, gevang. van 1 dag en in de kosten. 10. P. H., te Overslag, bij verstek veroord. tot 2 geldb. ieder van f 1, subs, gevang. van 1 dag. 11. J. G., te Hontenisse, veroord. tot 2 geldb. ieder van /0,50, subs, gevang. van 1 dag en in de kosten. 12. Th. D., te Hontenisse, bij verstek veroord. tot eene geldb. van 0,50, subs, gevang. van 1 dag en in de kosten. 13. J. J. K., te Hontenisse, veroord. tot eene geldb. van f 0,50, subs, gevang. van 1 dag en in de kosten. 14. J. G. V., te Hontenisse, bij verstek veroord. tot eene geldb. van 1, subs, gevang. van 1 dag en in de kosten. 15. P. V., te Hontenisse, veroord. tot eene geldb. van /0,50, subs, gevar.g. van 1 dag en in de kosten. 16. J. v. J., te Hontenisse, veroord. tot 10 geldb. ieder van 0,50, subs, gevang. van 10 dagen en in de kosten. 17. A. T., te Ossenisse, veroord. tot eene geldb. van f 0,50, subs, gevang. van 1 dag en in de kosten. 18. M. A. K., te Hontenisse, bij verstek veroord. tot 2 geldb. ieder van I, subs, gevang. van 2 dagen en in de kost°n. 19. A. V., te Hontenisse, bij verstek veroord. tot eene geldb. van /0,50, subs, gevang. van 1 dag en in de kosten. 20 M. A. P., wed. van J. 1)., te Hontenisse, veroord. tot eene geldb. van f'0,50, subs, gevang. van 1 dag en in de kosten. Nommer 10 tot en met 20 alien veroord. ter zake van overtreding der ijkwet. 21. A. v. G., te Hontenisse, ter zake van het laten grazen van vee op een waterkeerenden dijk in Zeeland; veroord. tot eene geldb. van 3, subs, gevang. van 1 dag en in de kosten. 22. A. J. en N. C S., te Hontenisse, ter zake van het maken van nachtelijk burengerucht; veroord. ieder tot eene geldb. van /5,50, subs, gevang. van 1 dag en in de kosten. lysine! bo uvvfoerioh ten. Op grond. dat nog altijd de longziekte onder het vee heerscht, is door den Minister van binnen- landsche zaken bezwaar gemaakt tegen de tentoon stelling van vee, die in den loop van dit jaar te Schiedam zou wordeu gehouden. Mocht het plan met worden opgeheven, dan zou de uitvoering ver boden worden. Aangezien de aardappel- of colorado-kever zich thans sedert twee jaren in Duitschland niet meer heeft vertoond, heeft Prankrijk het verbod tot in- en doorvoer van aardappelen en ter verpakking daarvan gebezigde voorwerpen uit Duitschland op geheven. Daarentegen is nog van kracht gebleven het verbod op in- en doorvoer van loof, bladeven en Stengels der aardappelplant. Op voorstel van den rapporteur, den heer Wille- quet, hi eft de Relgische Earner het welsoutvvcrp tot bekrachtiging der konventie van bet kanaal GentTer j\:euzen aan de orde gesteld na de wet tot verbooging der m hit aire pensioenen, maar voor de begrooting van buitenlandsche zaken, zoodat het waarsehijnlijk tegen het einde dezer maand in behandeling zal koinen. De langdurige en gestrenge koude vertraagt het werk voor de groote nationale tentoonstelling te Brussel ter gelegenheid van de feesten zeer en naar het schijnt, zal eene verdubbukle krachtsin- spanning noodig zijn, wil men bij tijds gereed koinen. Onherstclbaar bijna is de schade, door de vorst aangericht aan de bloemen, beesters enzwelke bij die gelegenheid eene groote plaats zouden in- nemen. Op voorstel van de commissie van land- bouw heeft het uitvoerend comite dan ook besloten, de reeds gesloten lijsten van deelnemers, wat de bloemen en planteu betreft, op nieuw open te stellen en wel tot den 15 April a. s., en een nieuwe wedstrijd uit te schrijven voor die plant- soorten, welke het best tegen koude bestand zijn. De bloemen- en planten-tentoonstelling zal onher- roepelijk den 15 Juni worden geopend. De be grooting der geheele tentoonstelling is aan ont- vangsten en uitgaven definitief vastgesteld op 4 millioen francs. Op aanwijzing van den Russischen gezant heeft de Fransehe politie eenige maanden geleden zich meester gemaakt van verscheiden personen, die bescliuldigd werden valsehe Russische bank- noten in Frankrijk en Engeland te hebbeti uitge- geven. Destijds konden noch de vervaardigers, noch de plaats waar de valsehe Russische bank- noten wareu gemaakt, ontdekt worden. Eenige dagen geleden nu liet dg chef van bet station te Creil, als gewoonlijk de kollis, die sedert meer dan zes maanden waren blijven liggen, openen en vond in een daarvan voor een gefingeerde waarde van 7 millioen francs aan valsehe banknoten. On- middelijk werd het gevondene naar Parijs gezonden. Maar bet onderzoek naar de eigenaars van deze 7 millioen valsehe bankbiljetten bleef tot dusver vruchteloos. Een vreeselijke misdaad heeft het plaatsje Nerignet in het dep. Allier in opschudding gebraciit. Zekere Merlin, die acht dagen geleden in hechtenis was genomen omdat hij zijne moeder had gesehopt, is uit de gevangenis weteu te oiitsnappen, waarna hij naar zijne ouders terugkeerde en beiden met een revolver doodschoot. De booswicht nam daarop de vlucht na^r een naburig bosch, waar hij door de gendarmes werd vervolgd. Met afkeuring werd in Engeland gesproken over het gedrag van generaal Roberts, die een aantal Afghaansche soldaten die indertijd tegen Engeland gestreden hadden, zou liebben laten ter dood brengen. Hiervan in kennis gesteld, heeft generaal Roberts hieromtrent de volgende inliclitingen verstrekt: Voor 12 November werden door hem 73 man ter dood veroordeeld nl. een inagistraats- persoon en 6 andere uit de stad Kotwal, omdat zij de lijken der officieren van bet gezantschap ge- schonden liebben, 17 wegens aanvallen tege.n de transporttroepen en omdat zij in het bezit gevonden werden van zaken behoorende aan het gezantschap en 49 wegens het verwonden van verschillende personen en deelnemen aan den aanval op het gezantschap. Later werden nog 15 ter dood ver oordeeld zoowel wegens het vermoorden van gewonde soldaten als wegens deelnerning aan den aanval op het gezantschap. Een uitvoerig rapport betreffende de namen der terdood gebrachten en hunne acte van beschuldiging is onderweg. Het plan van een kanaal tusschen de Noord- en de Oostzee is zijn verwezeulijking een schrede nader gekomen. De ontwerper, de heer Dahlstrom, te Hamburg, heeft reeds concessie aangevraagd en zijn plan wordt van regeeringswege onderzocht. Van verschillende zijden geeft men blijken van ingenotnenheid met dit kanaal, dat voor handel en verkeer groote voordeelen zou opleveren. in Finland heeft men dezen winter veel last van wolven. Bij een dorp overvielen zij een boer in zijn slede, de man sprong op zijn paard, terwijl de wolven in de slede bleven. Eerst toen hij er een had doodgesclioten, namen de anderen de vlucht. Te Kimito kwam een wolf op zijn achterpooten voor een veuster staan, oin naar binntn te kijken. Te Nystad vielen wolven een man aan, die zich met een bijl verdedigde, tot zijne buren kwainen toesnellen. In een dorp werd een 8jarig knaapje, in tegenwoordigheid van zijn ouders, door een wolf opgepakt en naar het bosch gesleurd; toen de ouders het dier inhaalden, was het kind reeds dood en vreeselijk verminkt. Uit Yokohama worden vreeselijke bizonder- heden medegedeeld omtrent den brand, die 26 Dec. te Tokio woedde. Die brand vernielde 15,000 gebouwen, waardoor ruim 60,000 personen van hun onderkomen werden beroofd. Ongeveer 100 men- schen liebben bij de ramp het leven verloren. Aan blusschen viel bijna niet te denken; een hevige storm wakkerde de vlammen aan, die blik- semsnel van het eene houten huis naar het andere oversloegen. Op den dag van den brand volgde een vinnig koude naclit, zoodat velen der onge- lukkigen, die onder den blooten hemel moesten overnachten, bezweken. Men is nu voornemens raaatregelen te nemen om den bouw van houten woningen te beperken, ten einde voor het vervolg dergelijke rampen zooveel mogelijk te voorkomen. Bij vonnis der arrondissements-rechtbank te Rotterdam zijn de boedels van Kerdijk en Pincoffs insolvent verklaard. De oesterputten bij Bergen op Zoom liebben door de aanhoudeude en strenge vorst zeer veel schade geleden. Het verzanden van een der putten wordt geraamd op een schade van f 60,000. Als een bizonderheid wordt gemeld, dat in een civiele zaak, verledene week voor den kantonrechter te Breda bepleit, vader en zoon, als advokaten voor gedaagde en eischer, tegenover elkander stonden. Naar men met zekerheid verneemt, wordt ds. F. Lion Cachet van Villiers- dorp, Zuid-Afrika, in April in het vaderland terug- verwacht. Te Lexmond hebben dezer dagen op het ijs vechtpartijeu plaats gehad, waarbij de een den ander messteken toebraeht; een vechtersbaas is zijn neus afgesneden. Een winkelier te Leiden, die iederen kooper van een of ander voorwerp een nommer deed trekken, waarop een prijsje getrokken kon worden, is door het kantongerecht veroordeeld wegens het houden van eene verloting zonder ver gunning. Bij den landbouwer P. Drapers te Oud—Alblas is een wonderkalf geboren. Het dier heeft een vischachtige huid, een varkensstaart, vier groote tanden, een uit den bek hangende long en vreemde ooren. Te Mussel, genieente Onstwedde, waren dezer dagen twee broeders bezig met boom- hakken. Daartoe klom de een in den boom om daaraan een touw te bevestigen. Hij viel er echter uit en werd daarbij zoodanig gewond, dat hij spoedig aan de gevolgen is bezweken. In het hotel „De Zwaan," te Breda, heeft een Franscliman, die daar den vorigen naciit was aange- kotnen, zich in zijne kamer door een pistoolschot van het leven beroofd. Hij had den geheelen dag zijne kamer niet verlaten, en toen men hem voor de table d'hote wilde waarschuwen, vond men hem reeds dood in zijn bed. Het kantoor van den postdirecteur te Pyritz in Pommeren is dezer dagen nieuw behangen metpostzegels. Er i zijn daartoe 72,202 postzegels gebruikt, die men in anderhalf jaar heeft bijeengebracht en tot een behangsel gemaakt. Te Crefeld is thans een melkverkoopster, die reeds 5 maal wegens ver- valsching van hare koopwaar was gestraft, veroordeeld tot 3 weken gevangenisstraf. Zij was niet opge- komen voor de reehtbank, maar werd door de politie gehaald. Onlangs werden te Witten (Pruissen) aan een olifant twee voile ankers bier voorgezet. Men had gewed dat het dier ze onaan- geroerd zou laten. De olifant stak echter de slurf door het spongat en dronk beide ankers leeg, zonder dat iemand aan hem kon bemerken, dat hij boven zijn bier was. Ongeveer veertien dagen geleden werd zekere G. de J., slager te Oirschot, door een varkeu in den vinger gebeten. In plaats van dadelijk genees- kundige hulp in te roepen, wilde hij beproeven zelf de wond te genezen, door er petroleum in te gieten, met bet ongelukkige gevolg, dat zijn arm opzwol. De toen ingeroepen geneeskundige hulp kwam echter te iaat. Later is de patient in het gast- liuis te 's Bosch aan de gevolgen overledeu. De scliipper van een tjalk, liggende aan de Prins-Hendrikskade te Amsterdam, had zich jl. Donderdagavond van boord begeven om boodsohappen te verrichten. De knecht, die den nacht op het

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1880 | | pagina 2