Tertret der brievenall naar Oost-Me. BUlTENLANi). BURGERLIJKE STAim POSTER IJ EN. "gemengde berichten. De vrouw, die verschrikkelijk gewond was, is naar bet gastbuis vervoerd, en de man naar de gevangenis te Middelburg. TER NEUZEN. H U L S T. AXEL. BOSCHKAPELLE. C L I N G E. De bevolking, van alles ontbloot, vluchtte op de dijken. De Koning.zond twee adjudanten ter op- name van den toestand, benevens tenten en 800 dekens. De gemeenschap van 's Hertogenbosch met de Langstraat en het land van Heusden is tengevolge van het overstroomen van den provincialen weg naar Vlijmen afgebroken. Tusschen 's Bosch en Vucht is de spoorweg-communicatie gestremd. Voor de Bommelerwaard werden alle inaatregelen genomen. De toestand was daar naar omstandig- beden bevredigend. Door de doorbraak van den dijk tusschen Oijen en Lithoijen is het gevaar voor Maas en Waal zonder bijkomende omstandigheden geweken. Het water van de Waal stroomt gedeeltelijk over de Dreumelsche overlaat naar boven de Maas op en valt daar met eenig drijfijs door de doorbraak Noord-Brabant bihnen. De Dreumelsche overlaat werkt met 1,37 M. en de Rossemsche met 1,27 M. Op de Waal tegenover Heerewaarden zit het ijs vast. De Waal is wassende met weinig drijfijs. De Maas vertoont blank water. Door 32 Nederlandsche industrieelen i3 een protest ingediend bij den Minister van Kolonien tegen het besluit van genoemden Minister, waarbij hij afwijzend beschikte op het verzoek van sommige industrieelen, oin de aanbesteding van het bouwen van acht en veertig bruggen, ten dienste der Staatsspoorwegen op Java, in twee, drie of vier perceelen te splitsen, ten einde de geheele Neder landsche ijzerindustrie in de gelegenheid te stelleu rnede te dingen. Vi& Napels, (Fransche mail) 10 Jan. 6,20's morg. Via Napels, (Maatsch. Nederl.) 13 Jan. 6,20's morg. Vi& Brindisi, 16 Jan. 5,50 's morgens. Vi& Amsterdam, 16 Jan. 7,40 's avonds. De Fransche pakketbooten doen Riouw, Banka en Palembang niet aan. Landbouwberichten. Te Kiel is door den vroegeren directeur der Noordduitsche werf, Heesch, eene kolossale lioen- derfokkerij aangelegd, waar alle inrichtingen van den batsten tijd voor uitbroeden, mesten enz. aan- wezig zijn. De aanleg kostte 40,000 mark of 24,000. De Antwerpsche politie is op het spoor ge- komen van een talrijke bende dieven, van 18 tot 25 jaar, die er 3edert geruimen tijd bun bedrijf van maakten, 's nachts op roof uit te gaan in den omtrek der kaden en dokken. Reeds zouden 29 van die veelbelovende jongelui zijn aangeboudea. Eenigen tijd geleden werd een nacbtwaker, die op een der kaden met de be waking van goederen was belast, vermister bestaat vermoeden dat hij door de bewuste bende in de Scheide is geworpen. De zaak wordt gerechtelijk onderzocht. Tengevolge van het smelten van het ijs heett het water der Senne zijn grootste boogte bereikt en begint het reeds uit zijn bedding te stroomen boven en beneden Brussel. Indien de regen aan- houdt, is het te vreezen, dat aldaar weer eene uitge- breide overstrooming zal plaats hebben, zooals die, welke in den loop van het jaar 1879 zooveel schade in do provincie Brabant heeft veroorzaakt. in Pruisen worden de grootste sommen aan belasting belaald door baron Karl Mayer von Roth schild te Frankfort a/M. 70,200 Mark per jaar; Willy von Rothschild 68,400 M.; Krupp te Essen 57,600 M.; Bleichroder 32,400 M.; de erven Borsig (locomotief-fabriek) 23,400 M.; Oppenbeim te Keulen 25,200 M. In Nederland is Z. K. H. Prins Frederik de belastingscbuldige die het meest aan den fiscus olfert nl. f 20,915,26 in 1879. Te Stuttgart is een timmerman met zijne vrouw en twee kinderen vermoord. De twee ovenge kinderen, eene dochter van 13 en een zoontje van 8 jaar liggen ten gevolge van zware wonden aan het hoold hoogst gevaarlijk. Van den man, de vrouw en de beide vermoorde kinderen waren de hersens met een bijl ingeslagen. De dader, een broeder van den vermoorden man, is voortvluchtig. Bij de ontdekking der raisdaad vond men alles opengebroken en verscbeidene voorwerpen over den vloer verspreid. De buren hadden reeds een paar dagen te voren meermalen gehoord, dat er twist plaats had. De laatste tijdingen uit de Borinage zijn zeer goed. Overal wordt het werk her vat en het ge- tal werkstakers vermindert van dag tot dag. De meetings, welke de belhamels der socialistische partij hier en daar trachten te houden, hebben geen bijval, en men mag hopen dat a. s. Maandag de werkstaking toiaal zal geeindigd zijn. Despoorboot Vlakc-Walsoorden" heeft den dienst hervat en vaart tot Vlake. In 1879 zijn met de stoombooten der maatschappij Zeeland te Vlissingen aangekoinen 24,305 en vandaar vertrokken 27,175 passagiers. In 1879 zijn van Harderwijk naar Ned.-Indie vertrokken 1764 militairen, nl. 861 Nederlanders, 42 Duxemburgers, 533 Duitscbers, 178 Belgen, 121 Zwitschers, 6 Franschen, 11 Oostenrijkers, 6 Denen, 1 Zweed en 5 ltalianen. Bij den nutans Van Moock te Woudrichein is door T. Smookers te Sleeuwijk de som van f 500 gedeponeerd, met den last oin die som uit te keeren aan dengeeu, die den dader van den muord, te Sleeuwijk gepleegd, aanwijst. De papiertabriek van de firma De Jong te Zaandijk is afgebrand. De machinist op de baggermacliine, liggende aan bet Katerveer bij Zwolle, zekere Bakermaat, is in het water gevallen en verdronken. Hij laat eene weduwe na met 8 kinderen. De plotseling ingevallen dooi heeft zich op het eiland Marken reeds doen gelden. Het huis van den lichtwachter C. Jansz is door ijsschuiving totaal verbrijzeld. De liclittoren is gelukkig gespaard gebleven. De menschen in het woonhuis aanwezig zijn met levens- gevaar gered, terwijl huisraad enz. verloren is. Te Amsterdam is een werkman, die in beschonken toestand buiswaarts keerde, zoodanig van de trap der echtelijke woning gevallen, dat hij voor dood naar bet gastbuis werd vervoerd. Te Vorst is een broedermoord gepleegd. Een jongman, 30 jaar oud, bad 's inorgens twist gebad met zijn jongsten broeder, die hem met een beitel zulk een steek gaf, dat de ongelukkige kort daarna overleed. De broedermoordenaar is krankzinnig geworden. Door een sneltrein van Rotterdam aan het station te Venlo is een lijnwachter overreden en geheel verpletterd. Oorzaak eigen onvoorzichtigheid De gemeenteraad van Gent heeft besloten dat het borstbeeld van Komng Willem I, een gewrocht van den beroemden Franschen beeldhouwer Rude en dat sedert 1830 op een zolder van bet stadhuis bewaard was, in bet museum geplaatst zal worden. De bekende Belgische romanschrijver Ecrevisse is te Eecloo in den ouderdom van 75 jaren overledeu. De advocaat-generaal bij bet hof van beroep te Brussel, Crets genaamd, die zooveel over zich heeft doen spreken wegens valschheid in het spel, is ont- slagen. De heer Stanislas Harel, een der rijkste menschen te Rouaan, dezer dagen overleden, heeft zijn geheele verinogcn van eenige millioenen franks nagelaten aan zijn knecht. Te Marseille zijn 8 metselaars, die aan de 2e itage van een zwavel- fabriek aan 't werk waren, met de stelling op de straatsteenen gevallen, met het gevolg, dat 3 op, de plaats dood waren en vijf anderen naar bet hospitaal zijn vervoerd. Bij het losgaan van bet ijs in den omtrek van Bingerbriick zijn aan de haven aldaar zes spoorwegwagens door de kraclit van het ijs om vergeworpen en vermeld. Het water wast voortdurend. Te Atli (Henegouwen) isfeen meubelfabriek afgebrand. Het vuur heeft zich aan tien huizen medegedeeld. Een driehonderdtal werk- lieden zijn nu zonder verdiensten. Het aantal faillissementen in Engeland in 1879 was 16,637, waarvan 2546 in den geldhandel, den grootbandel, en het fabriekswezen en 14,091 in den kleinliandel, de handwerksnijverbeid, de bouwvakken enz. De bekende Fransche rozenkweeker Nabounaud heeft een nieuwe, prachtige tlieeroos in het leven geroepen, en die gedoopt„Reine Emma des Pays-Bas". Deze varieteit gelijkt uiterlijk reel op Fortune's Double Yellow", maar is veel fraaier en gevulder, terwijl laatstgenoemde bovendien zonder geur is. Misbruik van sterken drank heeft te Vlis singen weder een schandaal teweeggebracbt. Zekere S., stoker op een der stoombooten dor maatschappij Zeeland, is op Nieuwjaarsdag in plaats van te gaan varen op zijn boot, gaan zeilen langs de straat. Te huis komende in beschonken toestand, bond bij zijne vrouw de handen aaneen en wierp liaar, na ze ontkleed to hebben in den regenput, en sprong er zelf bijzij werden door de buren niet zonder veel inspanning er uit gehaald. Uit Smilde wordt gemeld: In eene naburige gemeente werd de inboedel van eene overleden weduwe verkocht. Men bespeurde bij deze gele genheid, dat het schot acliter in't kabinet buiten- gewoon dik was; bij onderzoek bleek, dat het dubbel was, en tot algemeene verrassing kwamen er eenige buidels met geld uit te voorscliijn. De weduwe stond bekend als een uiterst zuinige vrouw, die in hare behoetten zoo karig mogelijk voorzag. Van 16 tot 31 Decembe.r 1879. Huwelijks-voltrekkingen. 18 Dec Daniel Buurman, oud 34 j., jm. en Susanna Dieleman, oud 25 j., jd. 24 Dec. Cornells van der Werf, oud 24 j., jm. en Cataliua de Vos, oud 21 j jd. Geboorten. j7 Dec Cornelis, z. van Cornelis Eek- man Kaijser en van Susanna van Wijck. 21 Dec Daniel, z. van Charles van Wijck en van Elisabeth de Smidt. 22 Dec. Neeltje Tanneke, d. van Cornelis van Alten en van Martha Catiiarinu Cornelia Mangold. 24 Dec. Johannes Cornells, z. van Frans Dooms en van Leuntje Bouiens. 27 Dec. Maatje, d. van Elisa beth Molhoek. Barbera Krina, d. van Pieter Jacobus de Doelder en van Jacomina Adriana de Vos. 28 Dec. Virgenie Jannette, d. van Petrus Autonius Nelissen en van Sara Jacoba Gielen. Overlijden. 18 Dec. Francois van Kolk, oud 19 j., z. van Bernardus en van Margaretha Riemens. 23 Dec. Dina Pieteruella Bruggeman, oud 3 j., d. van Hendrik George en van Catharina de Smit. 26 Dec Petrus Vossaert, oud 61 j., echtg. van Anna Catharina Heijens. 28 Dec. Sara Wilhelmina Dooljes, oud 60 j., echtg. van Samuel Mieleu. Geboorten. 19 Dec. Juliana Maria, d. van Antonius Petrus den Tenter en van Johanna Cornelia Buijsse. 22 Dec. Augu8tinus Franciscus, z van Franciscus Bernardus Buijsse en van Maiia Theresia d'Hont. 28 Deo. Johannes Jacobus, z. van Ludovicus Johannes Beugels en van Christina Heudrika van den Brande. Overlijden. 25 Dec lsedorus Johannes Franciscus Verlinden, oud 20 m., z. van Cornelius en van wijlen Rosalia Christina Brioen. 26 Dec. Johanna Maria Everaerd, oud 14 m d. van Paulina Apolonia. 27 Dec. Greogorius Picavet, oud 11 m., z. van Pieter Andries en van Johanna Catharina Julien. 31 Dec. Johannes Dorianus Michielsens, oud 11 m., z. van Francisons Leopoldus en van Apolonia Maria Cappendijk. Geboorten. 23 Dec. Jacobus Adriaan, z. van Willem Cornelis Haverkorn en van Adriana Pieternella de Ridder. 24 Dec. Florentius Josephus Bernardus, z. van Edmond Albertus Johannes van den Berg en van Anna Maria de Meijer. 26 Dec. Jacobus Hendrik, z. van Hendrik Wolfert en van Cornelia Suzanna Smies. 31 Dec. Christiaan, z. van Adriaan de Blaeij en van Catharina de Graaf. Overlijden. 16 Dec. Elisabeth van Doeselaar, oud I dag, d. van Jan en van Geertruij Hamelink. 19 Dec. Bernardus de Smit, oud 3 m., z. van Charles Louis en Fredrica Magnus. 21 Dec. Johannes van der Wiele, oud 75 j., weduwn. vail Debora Meertens. Geboorten. 20 Dec. Cecilia Veneranda, d. van Theodores Kint en van Maria Cecilia Lambert Overlijden. 19 Dec. Pieter Verdurmen, oud 91 j., weduwn. van Pieteruella de Kort. 25 Dec. Augusti- nus Taalman, oud 64 j z. van Petrus en van Sophia van Dam. Maria Louisa Verheijden, oud 2| j., d. van Seraphinus en van Apolonia de Bakker. 27 Dec. Maria de Loos, oud 18 d., d. van Judocus en van Paulina Kouijzer. 29 Dec. Hendrik Bareman, oud 8 m., z. van Jacobus en van Catharina Hamelink. Huwelijks-voltrekkiugen. Petrus Geerts (van Sint Jansteen), oud 24 j., jm. en Seraphina Rosalia Smet, jd. Geboorten. Petrns Jacjbus, z. van Augustinus

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1880 | | pagina 2