TER HEUZEfiSCHE CQURANT Alijenieeii i\ieuws- en AdvertenlieLlad voor Zeeuwsch-Vlaanderen. BUITENLAND. BIJVOEaSTST. Zaterdag 6 December 1879. No. 1518. RECHTSZAKEN. Arrondissenieuts-recktbauk te Middelburg. Kantongerecht te Ter Neuzen. GEMENGDE BERICHTEN^ VAN DE De rechtbank heeft in hare zitting van 2 December de volgende uitspraken gedaan R. D., tuinier te Ter Neuzen, ia wegens hoon ver- oordeeld tot 12 boete of 3 dagen celstraf. J. de P boerenknecht te Axel, is wegens feitelijke en gewelddadige wederstand jegens agenten van de ge- wapende macht, handelende ter uitvoering der wetten, gepleegd door een persoon zonder wapeueu, veroor- deeld tot eeue celstraf vau 3 dagen. P. J. van deu B., werkman te Axel, is wegens mis- handeling veroordeeld tot 3 boete of 1 dag gevan- genisstraf. J. de P., boerenzoon te Stoppeldijk, is wegens mis- haudeling veroordeeld tot f 12 boete of 2 dagen celstraf. Ch. D. en C. D., arbeiders te Axel, zijn wegens mishandeling veroordeeld: de eerste tot 15 dagen cel straf en 2 boeten elk van 3de tweede tot 6 dagen celstraf; de boeten van den eersten door gevangenis- straf in eenzame opsluiting te vervangeu van 1 dag voor elke boete. M. P., vrouw van D. de P., arbeidster te Ilulst, is wegens mishandeling veroordeeld tot 6 dagen celstraf. J. den D., smid te Axel, is wegens mishandeling veroordeeld tot 8 boete of 1 dag celstraf. Zitting van 4 December. 1. J. G., te Ter Neuzer., wegens overtreding der wet op de jacht en visscherijveroordeeld tot eene boete van f 20 of subsidiair 2 dagen gevangemsstraf 2. T. de K., te Ter Neuzen, wegens het voorhan- deu hebben vau andere dan wettelijke maten; veroord. tot f 0,50 boete of subs. 1 dag gevang. 3. J. de B., te Ter Neuzen, wegens als voren veroord. tot f 3 boete of subs. 1 dag gevang. 4. J. M., te Ter Neuzen, wegens overtreding der wet op de jacht en visscherijveroord. in twee boeten elk van f 3 of subs. 1 dag gevang. voor iedere boete. 5. J. V., te Zaamslag, wegens als voren; veroord. tot f 10 boete of subs. 1 dag gevang. 6. G. Z., te Ter Neuzen, wegeus het plaatsen van een vischtuig in een waterleidiug van een polder in Zeeland; veroord. tot f 10 boete of subs. 1 dag gevang. 7. A. W., teTer Neuzen, wegens als voren; veroord. tot f 10 boete of subs. 1 dag gevang. 8. J. P., te Hoek, wegens het voorhanden hebben van een gewicht niet van het vereischte steinpel voor- zienveroord. tot 3 boete of subs. 1 dag gevang. 9. S. de B., te Bouchaute (Belgie), wegeus als voren; veroord. tot f 3 boete of subs. 1 dag gevang. 10. J. R te Axel, wegens als voren; veroord. tot twee boeten elk van f 3 of subs. 1 dag gevang. voor iedere boete. 11. J. A., te Axel, wegeus als vorenveroord. tot f 3 boete of subs. 1 dag gevang. 12. J. G., te Axel, wegens als voren; veroord tot f 3 boete of subs 1 dag gevang. 13. J. B. d'H., te Philippine, wegens als voren; veroord. tot 3 boete of subs. 1 dag gevang. 14. A. d'H., te Westdorpe, wegens als voren; veroord. tot f 3 boete of subs. 1 dag gevang. 15. P. W., te Clinge, wegens overtreding van het reglemeut op de buurtwegen en voetpaden in Zeeland veroord tot f 3 boete of subs. I dag gevang. 16. D. B de C., te Philippine, wegens overtreding van het reglement op het bevisscheu der Schelde en Zeeuwsche stroomeu; veroord. tot 10 boete of subs. 1 dag gevang. 17. A. van N., te Bouchaute (Belgie), wegens als voren; veroord. tot f 10 boete of subs. 1 dag gevar-g. 18. C. van de W., te Hoek, wegens als voren; veroord. tot twee boeten elk van 10 of subs. 1 dag gevang. voor elke boete. 19. I. de L., te Hoek, wegeus als voren; veroord. tot twee boeten elk van f 10 of subs. 1 dag gevang. voor iedere boete. 20. F. P., te Philippine, wegens als voren; veroord. tot f 10 boete of subs. 1 dag gevang. 21. J. R., te Philippine, wegens als voren; veroord. tot f 10 boete of subs. 1 dag gevang. 22. A. B., te Philippine, wegeus het met opzet gooien vau vuiligheid tegen eeus anders eigendom- meuveroord. tot 3 boete of subs. 1 dag gevang. 23. J. van H., te Philippine, wegens als voren; veroord. tot f 3 boete of subs. 1 dag gevang. 24. A. van H. en A. L., beide te Philippine, wettens overtreding der algemeene polieie veri rdeuiug te Philip pine; ieder veroord. tot 1 boete of subs. 1 dag gevang. voor elk hunuer. Omtreut het werk van Petei Benoit, dat in 1680 te Antwerpen zal worden uitgevoerd op de wPlace Verte," verneemt men nadi r, dat De Geyter daarvan den tekst heeft geschrevsn. De compc- nist is van plan in het tweede gedeeite de voor- naamste volksliederen vau de negen provincien, een voor elke provincie, door een .ifzonderlijk koor met orchest-begeleiding te doen hooren, die zich ten slotte tot een groot geheel zullen vereenigen. Uit Saint-Michel wordt geschroven dat Dins- dagavond 6 veroordeelden uit de gevangenis zijn ont- snapt. JN a huu plan goed overlegd te hebben, schelden zij otn den bewaker, die aanstonds aan hun geroep voldeed. Nauwelijks had hij de deur geopend of zij wierpen zich op hem, sloeg m hem op den grond, en na hem den mond gtstopt te hebben om hem het roepen te beletten, inaakteti zij zich van zijn sleutelbos meester. Aanstonds werd de gendarmerie verwittigd en de vluchtelingen werden ijverig opgezocht; maar zich in de bosschen verschuilende, slaagden zij er in de grenzen te bereiken. Den volgenden dag zijn zij gearresteerd. De Fransche minister Leriyer heeft een gewic'ntig rapport openbaar gemaikt, waarin hij mededeelt, hoe de regeering do amnestie-wet heeft ten uitvoer gelegd en de redenen aangeeft waarom de regeering niet tot een algameene amnestie wil overgaatt. In Januari, zegt do minister, waren er nog 4311 uietbegenadigde communisten. Aan dezeu is of geheele ontheliing of verinindering van straf verleend op 830 na, van welken £76 bij verstek zijn veroordeeld. Van dozen zijn 65 leden van de commune gewecst; 89 hebben zich vergrepen aan personen, 104 aan den eigenCom, 5£1 waren reeds vroeger veroordeeld wegens misdadeu tegen het algeineen recht en 51 eindelijl: gedragen zich zoo schandelijk, dat zij werkelij.c geett genade verdienen. Allen, dus besluit do minister, die medelijden verdienden, hebben gralie ontvangen en de regeering kon, zonder de be loeling van het parlement te miskennen, niet verder gaan. Weder heeft volgens officiee e berichten een aanslag op het leven van den bussischen Czaar plaats gehad, die mislukt is. Men had het plan om den trein waarmede de Keizer te Moskou zou aan- komen in de lueht te doen springen, doch de ont- plolfing had te laat piaats, nadat de Keizerlijke trein de bepaalde pick reeds gepassterd was. Keizer Alexander bleef ongedeerd. Van den trein, die onmiddelijk op dien van den Czaar volgde, werd een waggon door de kracht der ontplofting in de lucht geslingerd, terwijl zeven waggons ontspoorden. De Keizer hield voor de vertegenwoordigers van de stad eene aangrijpeude rede en zeide o. a. wGij zult van de gebeurtenis van gister gehoord hebben. God heeft mij en mij i gevolg gered. Ik heb mij aan Gods bescherming toevertrouwd, maar de oproerige geest in het land moet niet- temin uitgeroeid worden. Voedt uwe kinderen op in deugd en waarheid, opdat zij geene boos- wicbten worden/' Uit een van de huizen, die het station te Moskou omringen, liep een onderaardsche g tng naar de rails. De uitbarsting was zoo geweldig, dat een kuil vau 6 voet diep, 21 voet lang en £4 voet breed ontstond. I let huis waar de sa nenzweerders de mijn gelegd hebben is ontdekt; de opsporing der booswichten is begounen. De aanslag had plaats deu 1 dezer das avonds te 11 uren. De huwelijksplechtigheid van den Koning van Spanje heeft in de kerk van Atocna, die praehtig verlicilt was, plaats geiiad. Negen met zijden draperien vtrsierde tribunes waren bezet door het corps diploma ique, de grandes van Spanje en de commtssie der kamers. Verge- zeld van de ex-Konmgin Isabella trad de Koning de kerk binneti; Aartsliertogin Christina, die zeer bewogen was, volgde met haar moeder. De kar- dinaal, die den Paus vertegeuwoordigde, sprak den zegen uit en celebreerde de mis. Het rijtuig des Konings werd voorafgegaan door elf rijtuigen waarin de Koninklijke familie, de grandes van Spanje en de hofdiguitarissen gezeten waren. Aartshertogin Christina, die in het wit gekleed was en een schitterende diadeem droeg, heeft op de menigte een gunstigen indruk gemaakt. De stad werd geillumineerd, terwijl de Koning zijne jeugdige gemalin aan de autoriteiten en het corps diplomatique heeft voorgesteld. Daarna heeft er bij de Kouingin-moeder Isabella een groote receptie plaats gehad. Na atloop van de huwelijksplechtigheid heeft de Koning met zijne gemalin, voorafgegaan door een schitterendefi stoet, een rijtoer door de stad gemaakt. Overal werden zij door de duizenden, die zich op straat bevonden, toegejuicht. De huwebjksfeesten van den Koning van Spanje werden opgeluisterd door de tegenwoordig- heid van twee vrouwen, die een groote rol hebben gespeeld, doch over wie de geschiedenis eerst naar billijkheid zal kunnen oordeelen. Beide zijn ge- vallen vorstinnen; de eene is de ex-Koningin van Spanje, Isabella, de andere is de ex-Keizerin van Frankrijk, Eugenie. De eerste komt trotsch en overmoedig, voor niets terugdeinzende, terug in het land, dat haar eenmaal heeft uitgewezen, oin getuige te wezen van het huwelijk van haar eenigen zoon; de laafste komt gebogeu en ge- knakt, nog rouwende over het verlies van haar eenigen zoon, om te schreien aan het doodbed harer moeder. Hoeveel overeenkoinst bestond er eenmaal tusschen die twee vrouwen en hoe groot is op dit oogenblik toch het verschil. Volgens Veritas zijn in October jl. vergaan: 8 Engelsche stoomschepen; voorts 115 zeilschepen, waaronder 8 Nederlandsche. Een twintigste in den prijs van f 100,000 der staatsloterij is niet kwaad terecht gekomen. Het viel ten deel aan een verpleegde in het armenhuis te Rotterdam. De laatste levensdagtn van den man zullen nu eenigszins aangenamer kunnen gemaakt worden. De tweede vergadering van schuldeischers in het faillissement Kerdijk en Pincoft's, comraissionairs en kooplieden te Rotterdam, zal aldaar gehouden worden op Zaterdag 24 Januari 1880. Een goochelaar ontdekte in een herberg te Amsterdam, waar hij zat kaart te spelen, dat een handige zakken- roller zijn portemonnaie had weggegoocheld. Te Lutjebroek stal een man een baal rijst bij een kruidenier en bracht ze in zijne woning. In den zak was een gat, en den anderen morgen behoefde de politie slechts de uitgevallen rijstkorrels te volgen om het huis van den dief te ontdekken. JS., de onlangs te Dordrecht gearresteerde moor- denaar-zelfmoordenaar, neemt zoodanig in beter- schap toe, dat zijn poging om zich van het leven te berooven thans als definitief mislukt kan worden beschouwd. Naar men verneemt, zijn door de exploitatie-maatschappij ten dienste der lijn Vlis- singenVenlo zeven locomotieven van bizonder groote kracht, zoogenaamde „snelloopers," besteld, welke tegen den zomerdienst moeten gereed ko- men. De arrondissements—rechtbank te Win- schoten heeft den boedel van de firma Mulder aldaar insolvent verkiaard. Te Arnhein is een sjouwerman, zekere De V., die aan de Rijnkade bezig was met het lossen van graan uit een schip, plotseling getrotfen door een beroerte, ten gevolge waarvan hij oogeublikkelijk een lijk was. Aan het etablisseinent Fijenoord zijn weder een twaalf- tal werklieden ontslagen. Een Brusselsch dag- blad meldt, dat de feesten van 1880 zeer waarschijn- lijk in de maand Augustus zullen gevierd worden. Naar men denkt zal de Koninklijke familie, na de feesten te Brussel, een bezoek brengen aan de hoofd- plaatsen der provincien. De uniform van Louis Napoleon werd gevonden in een kraal bij Ulundi; de voorkant was geheel doorboord door assegaais. De Zoeloe die den Prins den genadeslag gaf, heette Abango; hij vond later te Ulundi den dood. De dierentuin van Brussel zal een andere bestemming krijgen. De minister van openbare werken kondigt namelijk de openbare aanbesteding af van eeuige werken uit te voareu aau de gebouwen der Zoologie, welke bestemd zijn voor de inrichting van het

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1879 | | pagina 5