No. 1506. Zaterdag 25 October 1879. 19e Jaargang, Algemeen Nieuws- en Advertentieblad v o o r Zeeuwsch-Vlaanderen. Hoofdelijken Omslag Belasting op de Honden BINNENLAND. Ter Neuzen, 24 October. TER VIZKNSCIIK COERANT. A B O N N E M E N T, Per drie mnanden hitmen Ter Neuzen f 1,Door het geheele Eijk 1,10. Door geheel Belgie f 1,40. Men abonneert zich bij alle Boeklmndelaars, Postdirec- teuren en Brievenbushouders. ADVlRTENTllN. Van 1 tot 4 regels 0,40. Voor elke regel meer f 0,10. Grootere letters worden naar plaatsruimte berekeud. Advertentien gelieve men aan den Uitgever in te zenden uiterlijk Dinsdag en Yrijdag namlddiig BRIE nren, Bit bind verochljnt Blnsdag- en Vrljdagavond blj J. B H O N T te Ter Nenzen. SIJ dcze courant bchoort cen bijvocgael. BURGEMEESTER en WETHOU- DERS van TER NEUZEN doen te wetendat de suppletoire kohieren van den EN DE dier gemeente voor het loopende dienstjaar, zooals die door hen voorloopig zijn vastgesteld, gedurende veertien dagen, te beginnen met Maantlag, den 87 (Iczer, ter gemeente-secretarie voor een ieder ter lezing zullen liggen, alsmede dat binnen dion tijd elk aangeslagene tegen zijnen aanslag bij den Raad bezwaren kan inbrengen, bij verzoekschrift, hetwelk kan worden geschreven op ongezegeld papier. Ter Neuzen, 23 October 1879. Burgemeester en Wethouders voornoemd, J. A. VAN BOVEN, Burgemeester. J. DIELEMAN, Secretaris. lF*olitiel£ Overzicht. De Engelsclie minister van buitenlandscbe zaken, lord Salisbury, heeft in de afgeloopen week, aan een feestmaal te Manchester, eene redevoering ge- bouden, die de gauscbe diploinatieke wereld in rep en roer heeft gebracht. Het was vooral de onverholen vreugde, die bij aan den dag heeft gelegd wegens, volgens zijn zeggen, een gerucht van de bladen, dat tusscben Oostenrijk en Duitsch- land een verdrag van onderlinge verdediging is aangegaan. „Is dit beric'rt juist," dan, zeide hij, noem ik dat ,/een blijde boodschap voor alien, die den vrede van Europa en de onafhandelijkheid der volken op prijs stellen!" En nu volgt eene verbeerlijking van zijn ministerie ten opziclrte van bet ,/rentmeesterschap", dat Engeland in de congres •Oostenrijkscbe quaestie en op bet Berlijnsche verdrag heeft vervuld. Ten aanzien van de Afghaansche quaestie wordt verteld, dat Engeland niet anders gebandeld kon bebben, dan bet deed, zou bet tegenover geheel Azie anders niet getoond bebben, dat het tegen Rusland niet opgewassen was. En nu wordt ter verontschuldiging van den moord van bet Britsche gezantschap te Kaboel aangevoerd, dat het Engelsclie gouvernement aanvankelijk van plan was, een gezantschap in eene andere plaats in Afghanistan te vestigen, doch dat de Emir aange- drongen had, het in zijne nabijheid te Kaboel te bebben, oradat hij bet daar bet best kon beschermen. Of die zekerheid door zijne onmacht of door iets ergens is gelogenstralt, kon nog niet worden beslist. Ook van de toekomst kon hij niet spreken, maar bet doel van den oorlog was geen heerscbappij, slechts verdediging. De Weener bladen bebben zich gehaast, het be- weren van lord Salisbury tegen te spreken, als zou er een ander dan een handelsverbond tusschen Oostenrijk en Duitschland zijn aangegaan. Derge- lijke tegenspraak is vaak juist een bewijs van de waarheid van bet gerucht. De Duitsche bladen zwijgen er over. Andrassy's opvolger heeft aan de verscbillende Hoven eene circulaire gezonden, waarin hij bulde brengt aan de verdiensten van zijn voorganger, en geeft de verzekering, dat hij zich beijveren zal, diens voetspoor te volgen. Hij acht het zijn plicbt, de te Berlijn bereikte overeenstemming tusscben de mogendheden te helpen handbaven, den in het oostcn verkregen stand van zaken te bevest.igen, op het herstel des vredes een tijd van rust te laten volgen, aan handel en nijverheid de noodige zekerheid te verschaffen. De rijksdag heeft besloten, de kosten van beheer voor Bosnie en Herzegowina te dragen, ingeval de ontvangsten tegen de uitgaven niet mochten opwegen. Oostenrijk zou dan voor Hongarije voor daarin deelen. De sterkte van het leger is bepaald op 800,000 man. De voormalige leider der liberale partij in den Duitsehen rijksdag, de beer Van Bennigsen, heeft toegestemd, om zitting te nemen in den landdag. Het gerucht loopt nu, dat een deel der liberale partij zich met een deel der conservatieven zou vereenigen tot eene soort van liberale middenpartij en dat aan Van Bennigsen dan de leiding zal worden opgedragen. Per telegraal. Heden zijn in de Tweede Kamer de boofdstukken „uitgaven der Indische begrooting" bijna unaniem aangenomen. De heer Van der Hoeven bracht, in verband met de jongst gunstige berichten omtrent Atjeh, warrae hulde aan leger en vloot te Atjeh en aan den uitstekenden kommandant Van der Heijden. De kamer juichte deze woorden luide toede Minister sloot zieh daarbij aan en verklaarde, dat de jongste berichten zeer gunstig waren. Hierna werden de middelen eveneens unaniem aangenomen en is de Kamer op reces gescheiden. Benoemd tot lid van bet bestuur der water- I keering van den Nieuwen Neuzenpolder, de beer H. Wolfert, Dz. Door bet bestuur der visscherijen op de Scbelde en Zeeuwscbe stroomen had heden albier de ver- loting plaats van 77 pereeelen gelegen in den Brakman, 29 pereeelen gelegen voor Hoofdplaat en 1 perceel gelegen in het Sloe, welke pereeelen alien in concessie worden uitgegeven voor de kunst- matige mosselteelt in de Wester-Schelde. De retributie van ieder perceel bedraagt per jaar voor die in den Brakman 30,voor de overige ,/"20,de concessie gaat in met 1 April 1880 en eindigt met 31 Maart 1885. Bij het bestuurslid alhier, den heer J. A. van Boven, badden zich 234 en bij den secretaris- penningmeester, den heer T. A. Wagtho te Tholen, 166 deelnemers voor de loting aangeboden. De uitslag der verloting is als volgt: Pereeelen Brakman. 1. D. Everaert, Clinge2. W. v. Immerzeel, Graauw; 3. J. F. de Roy, Honte nisse; 4. P. J. van Hurck, Philippine; 5. P. d. Bruijne, Bouchaute; 6. J. Durinck, Graauw; 7. P. v. Looy, Philippine; 8. J. Bierens Nz., Poort- vliet; 9. A. d. Mul, Philippine; 10. G. d. Ploegaert, Bouchaute; 11. A. d. Geert, Bouchaute; 12 S. v. Broek, Clinge; 13. A. d. Loos, Boschkapelle; 14. A. d. Nijs, Stoppeldijk; 15 P. F. d. Bruijn, Hontenisse; 16. J. Wakkee, Bergen op Zoom 17. J. Vernimmen, Clinge; 18. J. E. Rammeloo PBz., Bouchaute; 19. F. Oostdijk, Philippine; 20. B. G. Kegge, Tholen; 21. A. Lauret, Philippine; 22. J. F. d. Bakker, Graauw; 23. D. d. Roo, Bouchaute; 24. L. Termondt, Clinge; 25. J. F. v. Immerzeel, Graauw; 26. J. D. Lockefeer, Clinge; 27. P. r. Hove, Graauw; 28. J. Timmerman, Clinge; 29. N. Rammeloo, Bouchaute; 30. J. F. Kint Jz., Graauw; 31. J. Maas, Graauw; 82. A. v. Immer zeel, Graauw; 33. G. d. Haan, Graauw; 34. P. v. Hurck, Philippine; 35. L. C. Hont, Boschkapelle 36. J. v. Dort Az., Bergen op Zoom; 37. L. Doppegieter, Ter Neuzen38. P. J. v. Overloop Fz., Clinge; 39. J. Sinke, Yerseke; 40. J. B. d. Vleesch- houwer, Bouchaute; 41. A. Maas, Graauw; 42. J. Heijdens, Hontenisse; 43. C. L. Nuijtinck, Bou chaute; 44. P. J. v. d. Heijden, Clinge; 45. C. L. Buijck, Bouchaute; 46. A. Voerman, Philippine; 47. C. Praet, Clinge; 48. J. L. d. Mulder, Philip pine; 49. P. F. Wijne, Philippine; 50. L. P. v. Oppen, Ter Neuzen; 51. J. C. Termorkeu, Clinge; 52. D. Schatteman, Bouchaute; 53. M. Bom, Yerseke; 54. J. v. Hook, Clinge; 55. A. de Plog, Bouchaute; 56. C. Klos, Yerseke; 57. P. J. Blora- maert, Clinge; 58. V. Blijenberg, Clinge; 59. P. Teerlink Pz., Philippine; 60. Wed. P Rammeloo, Bouchaute; 61. C. F. Lockefeer, Clinge; 62. P. B. Minnebo, Philippine; 63. F. v. Broek, Kiel- drecht; 64. I. d. Marlie, Bouchaute; 65. J. F. Ter- linden, Graauw; 66. J. Durinck, Graauw; 67. J. v. Immerzeel, Graauw; 68. P. Heijdens, Graauw; 69. J. Oostdijk, Philippine; 70. JPloegaert, Bou chaute; 71. W. A. Arbiescher, Philippine; 72. J. F. Maas Az., Graauw; 73. K. Hamelink, Tholen 74. H. Bout Az., Tholen; 75. J. F. v. Immer zeel, Graauw; 76. W. C. Schot, Tholen; 77. J. F. v. Hoek, Clinge. Pereeelen Hoofdplaat. 30. J. Keukelaar, Bier- vliet; 34. T. d. Graaf, Clinge; 35. J. Hermans, Graauw; 40. C. Maas, Graauw; 41. F. B. v. Duijse, Philippine; 42. S. v. Ertvelde, Clinge; 43. J. M. Schot Iraz., Tholen; 45. F. d. Bock, Philippine; 46. A. Verschure, Yerseke; 61. F. F. Lockefeer, Kieldrecbt; 62. P. v. Duijse, Clinge; 63. L. d. Rock, Clinge; 65. P. J. Blaagers, Clinge 66. S. C. Lauret Gz., Philippine; 67. J. T. Meurs, Philippine; 68. P. Plog Dz., Bouchaute; 69. J. B. v. Hurck, Philippine; 70. A. de Roo, Bouchaute 71. J. F. Rammeloo, Bouchaute; 72. J. Tholens Dz. Ter Neuzen; 73. F. Blommaert, Clinge; 74. T. Redel, Sas van Gent; 75. C. L. Bogaart, Bouchaute; 76. N. Rammeloo Jz., Philippine; 77. J. L. Schuddings, Clinge; 78 J. Minnebo, Bouchaute. De overige 3 pereeelen zijn niet verloot, als later ongeschikt bevonden. Perceel Sloe. 27. Wed. J. Dhooge, Philippine. Gisteran is door Burgemeester en Wethouders alhier aanbesteed: het maken van bestrating- en rioolwerken, alsmede de levering van cement- en Engelsche aardenbuizen, keien enz. in de kom der gemeente; inschrijvingbiljetten waren ingeleverd door de heerenC. Boot Wz. te Ter Neuzen, voor /9390; M. D. de Putter te Ter Neuzen, voor/9075; D. Tholens te Hoek, voor 8977; J. Scheele Dz, en R. Walraven te Ter Neuzen, voor 7803. Aan de laagste inschrijvers is het gegund.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1879 | | pagina 1