TER NEUZENSCHE COURANT. Algemeen Xieuws- on Advertenlieblad voar Zeeuwsch-Vlaanderen, BURQERLIJKE STAND BIJ V OEG8EL Zaterdag 18 October 1879. No. 1504. Gemengde Bericbten. H U L S T. AXEL. BOSCHKAPELLE. C L I N G E. GRAAUW. HOEK. HONTENISSE. OSSENISSE. SAS VAN GENT. SINT JANSTEEN. STOPPELDIJK. WESTDORPE. ZAAMSLAG. ZUIDDORPE. VA.N DB Een paar dagen geleden heeft te Antwerpen een journalist zich aardig gewroken op den roman- achrijver G..., die hem de een of andereleelijke poets had gebakken. Op straat een onbeheerden hond ontmoetende, nam hij dien op, bracht het dier bij een zaldelmaker en kocht er een halsband voor, waarop hij deze woorden liet graveeren ffIk behoor aan den heer GPlace Rreda, die, zoo ik verloren mocht raken, een goede belooning zal geven hem, die mij terugbezorgt." Daarna liet hij den hond weder loopen. Dezelfde handeling verrichtte de journalist een dozijnmaal, wat hem circa 40 fr. kostte; maar men verbeelde zich de onaangenaame tooneeltjes, welke den volgenden dag in de woning van den romanscbrijver plaats hadden. Een paardendief te Zug, in Zwitserland, was onlangs op heeterdaad betrapt en in de gevangenis gebracht. Daar kwam hij op het denkbeeld om van het stroo uit zijne matras en zijne kleederen eene pop te maken en die aan den zolder op te hangen. Zelf ging hij achter de deur staan toen deze door den cipier en een gendarme, die hem kwamen halen, geopend werd. Wat hij verwacht had, geschiedde; de cipier en de gendarme snelden toe om den zelfmoordenaar, naar zij meenden af te snijden en daarvan maakte de gevangene gebruik om de deur uit te sluipen, die hij achter zich sloot en aldus voor het oogenblik althans zijne vervolgir.g onmogelijk maakte. Hij verborg zich in het kreupelhout nabij de gevangenis, omdat hij, slechts half gekleed, over dag niet verder durfde vluchten. Voordat de nacht echter kwam werd hij ontdekt en in de gevangenis teruggebracht. Van 1 tot 15 October 1879. TER NEUZEN. Huwelijks-aangiften. 2 Oct. Geerard Meulenberg, oud 27 j., jm. en Maria Cornelia van Wijck, oud 19 j., jd. 3 Oct. Johannes Adrianus van Dort, oud 30 j., weduwn. en Maria Johanna Stellingsma, oud23j,jd. iiuwelijks-voltrekkingen 9 Oct. Joannes Baptiste Gijsel, oud 25 j., jm en Christina Pieters, oud 28 j., jd. 15 Oct. Geerard Meulenberg, oud 28 j jm. en Maria Cornelia van Wijck, oud 20 jjd. Geboorten. 1 Oct. Hendrik, z. van Jan Versluijs en van Cornelia de Mul. Klazina Leijntje Maria, d. van Abraham Elias Bliek en van Maria Kolijn. 2 Oct. Wilhelmina Johanna, d. van Gerardus Johannes Balkenstein en van Johanna Margaretha Scheerhout. 3 Oct. Elisabeth, d van Jacobus Simons en van Adriana Dieleman. 5 Oct. Janneke Elisabeth, d. van Martinus Wieland en van Rachel Riemens. Abraham, z. van Huibreeht Leunis en van Pieternella Dieleman. 12 Oct. Adriaan Hendrik, z. van Jacobus van Alten en van Wilhelmina Ponse. 15 Oct. Johannes Jaco bus, z. van Jacobus Marinus de Groen en van Catha rine de Feijter. Overlijden. 1 Oct. Willem Reinier Berends, oud 8 j., z. van Willem Christiaan en van Sara Jozina Scheele. 2 Oct. Sara Adriana Wessels, oud 2 m., d. van Jan Jacob en van Neeltje Sebeele. Helena de Mul, oud 13 d., d van Frans en van Janna de Meester. 6 Oct. Cornells Markus Herrebout, oud 2 m., z. van Framjois en van Catharina Vel. 8 Oct. Wilhelmina Johanna Balkenstein, oud 6 d., d. van Gerardus Johan nes en van Johanna Margaretha Scheerhout. 10 Oct. Suzanna Moens, oud 84 j., wed. van Jacobus van Doeselaar. Huwelijks-voltrekkingen. 15 Oct. Cornelius Ver- linden, oud 33 j., weduwn. en Prudentia Dobbelaer, oud 42 j., jd. Geboorten. 2 Oct. Jaene Maria Johanna, d. van Adriaan Hendrikus Bosnian en van Carolina Maria Louisa Hoogkamer. 5 Oct. Catharina, d. van Petrus Johannes Vermeulen en van Maria Cornelia de Kock. 10 Oct. Apolonia Albertina, d. van Johannes Ver- nimmeo en van Seraphina Dueriuck. 12 Oct. Augus- tinus Josephus Ludovicus, z. van Sophia Josepha Buijsrogge. 13 Oct. Carolina Francisca, d. van An- dries de Smit en van Johanna Maria Reijns. Overlijden. 1 Oct. Cornelis Dorothea Jacoba Heijens, oud 1 m., z. van Jacobus en van Leonora Baart. 2 Oct. Petrus Augustinus Vermeulen, oud 5 m z. van Francies en van Philomena Maria Strobbe. Johannes Cornelis Freijser, oud 2 j., z. van Lambertus Bene dicts en van Franciesca de Kock. 12 Oct. Apolonia Suzanna Janssens, oud 2 j., d. van Josephus Paulus en van Angelina Maria Voet. 14 Oct. Ludovicus Josephus de Silva, oud 3 j., z. van Johannes en van Albertina Vollemau. Huwelijks-aangiften. 2 Oct. Jan van Doeselaar, oud 21 j., jm. en Geertruij Hamelink, oud 22 j., jd. Huwelijks-voltrekkingen. 2 Oct. Cornelis de Zeeuw, jm. en Maatje Bareman, jd. 8 Oct. Pieter van Vliet, weduwn. en Johanna Cappon, jd. Geboorten. 1 Oct. Jan, z van Maria Wilhelmina Hiebels. 3 Oct. Pieter, z. van Cornelis Klaassen en van Pieternella den Deurwaarder. 10 Oct. Andries, z. van Karel Dieleman en van Dina de Feijter. 14 Oct. Pieternella, d. van Cornelis de Zeeuw en van Maatje Bareman. Overlijden. 1 Oct. Jaspert Verplanke, oud 16 d., z. van Jaspert en van Johanna Pladdet. Maria de Poorter, oud 3 m d. van Jan Christiaan en van Adriana Buijze. 2 Oct. Augustus de Block, oud 11 m., z van Johannes Baptist en van Stepanie Baste- lier. 5 Oct. Izaak van der Moer, oud 37 j.. echtg. van Marina Johanna de Bakker. 8 Oct. Maria de Koeijer, oud 3 m., d. van Karel en van Maatje Hame link. 9 Oct. Louis Ilollebek, oud 75 j. weduwn. van Maria Jansen van Rosendaal. Geboorten. 11 Oct. Maria Louisa, d. van Pieter Yonk en van Paulina Mangnus. Overlijden. 1 Oct. Een als levenloos aangegeven kind van het vr. geslacht van Jan Christoffel van Ham en van Agatha Wilhelmina Cornelia de Koster. 14 Oct. Apolonia Serrarens, oud 1 in., d. van Cornelis en van Maria Stobbelaar. Huwelijks-aangiften. Petrus Joannes Janssens, van Kieldreclit, oud 34 j. en Louisa Pieters, oud 34 j. Geboorten. Petrus, z. van Franciscus Tock en van Julia Lijssens. Maria Philomena, d. van Josephil? Weemaes en van Juliana Verstraeten. Overlijden. Livinus Pauwels, oud 75 j., weduwn. van Agues Robijn. Cornelia Goedemont, oud 79 j., wed. van Ludovicus van Kerschaever. Joanna Catharina Verstraeten, oud 7 j., d. van Hvpolite en van Prudentia de Block. Huwelijks-voltrekkingen. Pieter Augustinus Eijs- aekers, oud 31 j jm. en Apolonia Antoinetta Hoefeijzers, oud 38 j wed. van Judocus van den Haute. Geboorten. Phelomina en Petrus, d. en z. van Jacobus Vleeskens en van Conttantia Petronella Warteel. Pieter Andries, z. van Jan Baptist van de Voorde en van Wilhelmina Buijs. Overlijden. Josephus de Wilde, oud 6 m., z. van Francies en van Apolonia Verdurmen. Judocus de Biok, oud 1 m., z. van Andries en van Maria Catharina Yaal. Een als levenloos aangegeven kind van het vr. geslacht van Theophilus van Gassen en van Barbara Franse Eulalie Boenne, oud 2 j., d. van Petrus Joannes en van Nathalie van Megroot. Cornelis Vleeskens, oud 9 d, z van J acobus eu van Constantia Petronella Warteel. Johanna van den Berghe, oud 5 ra., d. van Charles Ludovicus en van Anna Pieter nella de Valck. Rosalia de Koning, oud 7 m., d. van Jacobus eu van Johanna Schout. Anna Maria Bertings, oud 18 m., d. van Adriaan en van Christina Vaal. Charlotte van Gassen, oud 7 m., d. van Desire en van Virgenie van Gassen. Matheus Mcerschaert, oud 49 j echtg van Cornelia Rosseel. Melanie Bogaert, oud 16 m., d. van Erancies en van Cornelia de Bilde. Paulina van Heese, oud 2 m., d. van Andries en van Francisca Kint. Maria Phelomina Bogaert, oud 4 m., d. van Francies en van Cornelia de Bilde. Petrus Taalmau, oud 10 m., z. van Jan Fraucies en van Maria Anna Thielen. Alphonsiu3 de Waal, oud 1 in., z. van Josephus en van Phelomina da Valck. Geboorten. 1 Oct. Maria Helena, d. van Petrus Franciscus Lantsheer en van Adriana Viuke. 8 Oct. Adriaan Daniel, z. van Francois Kasn en van Anna Tholens. 14 Oct. Pieter, z. van Jan Meertens en van Elizabeth de Die. Huwelijks-voltrekkingen. A. Willems, oud 46 j., jm. en C. J. Valck, oud 43 j., wed. van P. Roelandt. Geboorten. Cornelia, d. van J. Heijdens en tt. van Denderen. Eduard, z. van P. J. Strobbe en M. P. J. C. Maas. Alphonsus, z. van J. J. Asselman en A. M. Meersschaert. Alphonsus, z. van J. A. de Theije en A. M. van Driessche. Petronella Cornelia, d. van H. Kwaak en A. P. van de Walle. Maria Louisa, d. van J. de Waal en R. van Trappen. Wilhelmus Adrianus, z. van P. van Sikkelerus en R. C. Kuijpers. Johan nes Josephus, z. van M. L. M. Fassaert en A. C. Meersschaert. Maria, d. van M. Siuke. Honorti Pieter, z. van P. J. du Bois en A. van Immerseel. Overlijden. Leonie Dobbelaar, oud 5 m., d. van P. Dobbelaar en M. M Oostdijk, J. F. Kindt, oud 21 m., d. van P. J. Kindt en A. de Bruijn. J. A. da Wooz, oud 66 j., z. van A. J. du Wooz en A. F. van Vree. Geboorten. 3 Oct. Apolonia Wilhelmina, d. van Josephus Kamoen en van Philomena Kriekaart. 5 Oct. Maria Anna, d. van Josephus van der Kinderen en van Cecilia de Roos. 12 Oct. Apolonia, d. van Ludovicus Franciscus van Geetsum eu van Maria Anthonetta Frederiks. Geboorten. 4 Oct. Elisa Constantia, d. van Pieter Johannes D'hondt en van Martina Bekkens. 13 Oct. Louisa Mathilda, d. van Eduardus Mussc'ne en van Theresia van de Wijnckel. Overlijden. 13 Oct. Albert van Damme, oud 13 m., z. van Stephanus en van Constantina Lauret. Huwelijks-aangiften. 10 Oct. Eduardus Allefs (van Koewacht), oud 38 j., jm. en Clementina de Beule, oud 24 j., jd. 11 Oct. Josephus Saman, oud 48 j., weduwn. van Philomena de Schepper, en Maria Fran- ciska Onghena (van Clinge), oud 47 j., wed. van Ludo vicus de Brouwer. Overlijden. 3 October. Een levenloos aangegeven kind van het vrouwelijk geslacht van Carolus Jjudovicus de Uechter en van Franciesca de Witte. 11 Oct. Roza- lia van Goethem, oud 58 j., wed. van Eduardus Martinet. Huwelijks-voltrekkingen. 7 Oct. Constautinus Fran- ciescus Vereecken, oud 32 j., jm. en Cornelia Ver- straten, oud 22 j., jd. Geboorten. 7 Oct. Johanna, d. van Jan Francies van den Bergen en van Anna Maria Feremans. 11 Oct. Angelina Maria, d. van Hypolitus Josephus van Wesemael en van Anna Isabella van Mol. Overlijden. 1 Oct. Theodorus van Moorten, oud 14 d., z. van Petrus Anthonius eu van Angelina Her mans. 5 Oct. Jacobus Cornelis Lauret, oud 17 d., z. van Cornelis en van Sophia Kriekaert. 8 Oct. Char les Ludovicus Sponsele, oud 27 d., z. van Pieter Augus tinus en van Judoca Petronella Baart. Huwelijks-aangiften. 7 Oct. Leopoldus Coone (van Wachtebeke), oud 35 j weduwn. van Amelia Fran cisca van Hoecke, en Melanie van Aerde, oud 21 j., jd. Geboorten. 1 Oct, Alice Aimee Marie, d. van Hypolite Daelman en van Natalie van Waes. 7 Oct. Charles Louis, z. van Angelus van Hecke en van Francisca de Meulenaere. 10 Oct. Pharnilde, d. van Franciescus Vervaet en van Sophia van Geetsum. 12 Oct. Joannes Jacob, z. van Cornelis den Engelsman en van Helena van Pienbroek. Overlijden 1 Oct. Johannes Franciscus de Splen- ter, oud 6 m., z. van Bruno en van Catharina Adri ana Nederlof. Geboorten. 30 Sept. Maarten, z van Jozias Ro- meijnse en van Maria van Kerkvoort (verbeterde opgave). 1 Oct, Sara, d. van Andries IJsebaart en van Sara Maas. 2 Oct. Cornelis, z. van Marinus Hamelink en van Pieternella Heijnsdijk. Martha Elizabeth, d. van Pieter Dees en van Franzoise de Koeijer. Anthonie, z. van Pieter Faas en van Maria Magdalena de Putter. 6 Oct. Jacoba, d. van Maria van Liere. 7 Oct. Cor nelia, d. vau Anthonie de Pooter en van Janna Cla- sina Kempe. 11 Oct. Willem Jacobus, z. van Aar- uout Rouw en van Elizabeth Neellje van Cadsand. 12 Oct. Krina Elizabeth, d. van Willem Wisse en van Pleuntje Oppeneer. Overlijden. 8 Oct. Leuntje de Blaeij, oud 58 j echtgenoote van Maarten Geelhoedt. 11 Oct. Johan nes van Driel, oud 62 j echtgenoot van Maria Ver- berkmoes. Geboorten. 2 Oct. Mathilda, d. vau Dominious Franciscus Stroowinder en van Petronella Crombeen. Overlijden. 5 Oct. Carolina Goossens, oud 69 j., echtg. van Josephus Wauters. 8 Oct. Maria Josephina Emauuel Goossens, oud 4 w., d. van Aloijsius en van dementia Philomena Buijsse. 12 Oct. Seraphina Verschelden, oud 68 j., echtg. van Augustinus van Looij. Beniguis Belaert, oud 57 j echtg. vau Antonia Sturms.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1879 | | pagina 5