BURGERLIJKESTA^D. "gemengde berichten. GRAAUW. HENGSTDIJK. H OEK. HONTENISSE. KOEWACHT. OSSENISSE. OVERSLAG. PHILIPPINE. SAS VAN GENT. STOPPELDIJK. WESTDORPE. f Yette varkens fr. 1,tot fr. 1,05 per kilo lerend gewicht. De prijzen bleven onveranderd en de markten waren insgelijks goed bezet. Om de bijenkorven te ledigen zonder overlast te bebben van de bijen, wendt men in Duitschland een kleine electrische batterij aan. Door den schok blijft een geheele zwerm gedurende eenige uren bewnsteloos. Niettegenstaande het slechte weder is de oogst in Frankrijk nog al medegevallen. Hij zal nagenoeg gelijk zijn aan dien van het voorgaande jaar, toen Frankrijk 95,270,698 hectoliters koren heeft gegeven, waarvan de 11 departementen van het Noorden meer dan een vierde deel hebben opgeleverd. De statistieke opgaven omtrent den wijn zijn minder gunstig. In 1875 leverde de oogst 78,205,811 hectaren, in 1878 49,256,893 hectaren op. In drie jaar tijds is de grond 53,642 hectaren armer geworden aan wijngaarden. Onder de meest getroffen streken behoorden het departement du Var, dat gewoonlijk 1,600,000 hectaren oplevert en dat het voorgaande jaar slechts 606,000 hectaren gaf. Zoo gingen ook de departementen le Gard, la Drome, l'Ardeche e, a. zeer achteruit. Z. M. de Koning heeft voor het volgend school- jaar v ederom 5000 ten behoeve van de I ooneel- school beschikbaar gesteld. De commissie, die belast is geweest met de waavdeering van de niet verkochte voormalige vestingterreinen te Maastricht, heeft deze geschat op een waarde van ongeveer f 200,000. Te IJzendijke is door de politie aangehouden de persoon van D. de H., verdacht van bedriegelijke nandeliugen ten nadeele van zijnen meester gepleegd. In het kantoor der glasblazerij nabij Delft is ingebrokeneenige gelden ait een schrijflessenaar zijn ontvreerud. Te Deventer heeft zich een dronkaard opgehangen. In plaats dat men hem, toen men hem vond, terstond afsneed, ging men eerst de politie roepen, die toen natuur- lijk te laat kwam. Een Amsterdam mer wan- delde over den Kloveniersburgwal, toen eensklaps zijn hoed te water ging. Goede raad scheen duur. Maar plotseling snelt een kruier toe, springt te water, zwemt naar den hoed en brengt dien, onder luide toejuichingen, den eigenaar terug. Joosten, die voorloopig in hechtenis is in zake van den moord op den veldwachter van der Lijke te Bloe- mendaal, heeft bekend. Een twaalfjarig meisje viel te Utrecht, in den tuin van den heer Smit in de Maliebaan van den schomroel, met het onge- lukkig gevolg, dat zij kort daarop een lijk was. Op dit oogenblik zijn te Brussel en in de voor- steden 1581 huizen te huur. De commiezen j hebben eene geheime branderij ontdekt te St. Giles bij Brussel. Het schijnt dat de boete ten laste van den overt.reder meer dan 51000 fr. zal be- loopen. Den 8 dezer is te Milaan een kazerue ingestort, een geheele compagnie bersaglieri (gen- darmen) onder de puinen verpletteren. De schild- wac'tit alleen heeft zich kunnen redden. Een dagblad van Valencia verhaalt, dat men den beul zijn hoed en zijn stok heeft ontstolen, terwijl hij een ter dood veroordeelde naar het schavot bracht. Aan het station Epmay kwam een inwoner van het dorpje Breuil van den trein. Hij opende een verkeerd portier en stapte nauwelijks buiten op den weg, toen hij door een sneltrein overreden en ge- heel verpletterd werd. De Antwerpsche gemeente- raarl heeft in zijn laatste zitting besloten een collectie Egvptische antiquiteiten aan te koopen van den heer Allemant, voor de som van 22000 fr., indien de Staat voor de helft bijdraagt. In dezelfde zitting is besloten een wit marmereu standbeeld op te richten voor den schilder Quentin Metsys, nabij de avenue Maria-Theresia. Door den heer C. Reinsberg te Amsterdam, chronom. en horlog. van Z. M. den Koning, werd een horloge afgeleverd, zooals er niet dagelijks voor- komen. Behalve een volledig slagwerk, bevat het een chronograaf en een doorloopenden almanak. Het wijst daarenboven geregeld den stand der maan aan. De bewerking rnunt natuurlijk uit door hare fijnheid, van daar de evenmin alledaagsche prijs van 2800. De vrouw van den beurtschipper J. W., van Meppel op Groningen, is op de eerstgenoemde plaats zoodanig door schrik bevangen, wegens een los geraakten pinkstier, die langs een poffertjeskraam naar de markt werd geleid en met zijn kop door de glasruiten stiet, dat zij reeds 's avonds na hevige toevallen is overledenhaar man, die juist van de reis terugkwam, met twee gehuwde dochters en familie-betrekkingen in diepe smart achterlatende. Te Oudenaarde wordt op dit oogenblik een merkwaardig gebouw hersteld, nl. de kerk de Notre Dame de Pamele. Deze kerk is haar bouw ver- schuldigd aan Arnoud IV en wel in 1234 op de plaats van een oude kapel gewijd aan de H. Maagd. In 1238 was het gebouw voltooid. De kerk meet 155 voet lengte bij 56 breedte en hoogte. De heer Aug. van Assche is met de restauratie vat: die kerk belast, en zet reeds sedert een jaar dit werk met de meeste zorgvuldigheid voort. Reeds nu heeft de kerk een geheel auder aanzien gekregen. Een naaister te Parijs liet in een rijtuig een pak met Mechelsche kant en point d'Alenpon ter waarde van 4000 frs. liggen; zij had het nummer van het rijtuig vergeten en alle nasporingen bleven vruchteloos. Eenige maanden later werd dezelfde kant aan de eigenares te koop aangeboden voor 800 frs. door de vrouw van zekeren Woenitz, koopman te Parijs. De politie deed onderzoek en het bleek nu, dat Woenitz de kant voor 520 frs. had gekocht van een koopvrouw, Mine. Dortet; deze had de kant overgenomen van een uitdrager Ohabrol, die ze weer voor 80 frs. van den uitdrager Levy had gekocht. Levy had ze weer voor 20 frs. van Mme. Roux overgenomen en Mine. Roux had ze van haar man gekregen, die huurkoetsier was. Het echtpaar Roux is nu tot 4 maanden gevangenis- straf veroordeeld. Uit Louden wordt gemeld, dat een kraraer van Ludgate Hille per advertentie bekend heeft gemaakt, dat hij twintig personen wil engageeren met geheel haarloozen schedel. Ze moeten er echter genoegen tnede nemen, dat op de blinkende opper- vlakte zwarte letters worden geschilderd, die ge- zamenlijk een volzin uitmaken. Dit opschrift be- helst eene aanmoediging, om alleen bij de firma Thurbur, en bij geen andere honig te koopen. In den rij zullen de twintig heeren door de straten moeten wandelen, opdat ieder voorbijganger de reklame in den oogopslag kunne lezen. Te Marseille heeft een dienslbode, genaamd Eugenie Pradurot, uit haat tegen haar meester, omdat zij hem niet vergund had met zijn veertien- jarige dochter naar een skatingrink te gaan, zich zelve en het jonge meisje om het leven gebracht. Men vond dit briefje bij de beide lijken: „Gij zult uw dochter niet langer in uw bezit hebben, ik neem haar mee naar een betere wereld." Uit den trein van Bremen naar Ulm sprong eenige dagen geleden een soldaat, die in arrest genoraen was en onder geleide van een sergeant naar Ulm werd overgebracht. Hij kwam ongedeerd op den grond, maar werd weldra getroffen door een kogel uit het geweer van den sergeant. Deze dacht echter mi3 geschoten te hebben en deed eveneens den gevaarlijken sprong uit den trein, waarbij ook hij geen letsel bekwam. Hij loste toen nog een schot op den vluchteling, die ditmaal zoo getroffen werd, dat hij nederviel en weldra overleed. Van 1 tot 15 September 1879. CL1NGE. Geboorten. Petrus Joannes, z. van Ferdinandus Franciscus Goossens en van Clarisse Vermont. Gustavus, z. van Joannes Baptist Nauts en van Maria Ludovica Colleman. Seraphina, d. van Johannes Francies Pluijm en van Maria Louisa de Munck. Overlijden. Maria Seraphina Took, oud 9 m., d. van Ludovicus en van Amelia Zaman. Geboorten. Judocus, z. van Andries de Blok en van Anna Catharina Vaal. Melanie, d. van Theodorus Burm en van Rosalia Spiessens. Adrianus, z. van Judo cus Ivens en van Louisa Blondina de Valck. Leonie, d. van Victor de Caluwe en van Apolonia van Zwaal. Leonie Catharina, d. van Louis Bernard Steijaert en van Justina de Rechter. Anna Maria Dorothea, d. van Pieter Durinck en van Resina Dorothea Hermans. Aloisius, z. van Jacobus Kouijzer en van Rosalia Leen- knegt. Overlijden. Elisabeth Catharina van Arenthals, oud 5 w., d. van Pieter en van Jacoba Verstraten. Petrus Koole, oud 14 m., z. van Judocus en van Anna Catha rina Kouijzer. Catharina Elisabeth van Arenthals, oud 16 m., d. van Pieter en van Jacoba Verstraten. Geboorten. Eduardus, z. van Diua Klaasseu, wed. van I. de Tender. Geboorten. 1 Sept. Janna Catharina, d. van Jaco bus van Hermon en van Janna Klasssen. 7 Sept. Abraham, z. van Levinus Koole en van Aartje Bolle- man. 9 Sept. Janna Suzanna, d. van Hendrik Plad- det en van Jannetje de Nooijer. 10 Sept. Jan Hendrik, z. van Willem Goossen en van Tilia Helena Siegers. Geboorten. Anna Maria, d. van J. F. Goossen en van A. C. Sloot. Josephus, z. van P. Janssens en van A. M. de Loos. Johannes Adriaansen, z. van P. van Dijke en van A. C. Neeteson. Elisabeth, d. van J. F. van Geertruij en van A. C. van Zwaal. Maria Louisa, d. van L. van Esbroek en van S. Serrarens Jan, z. van F. Huijssen en van A. J. Willemsen. Petrus Alouijsius, z. van P. Buise en van J. C. Mangold. Maria Louisa, d. van J. Cammaart en van A. C. de Nijs. Maria en Augustus, d. en z. van J. F. van Damme en van C. van Vliebergen. Theodoor z. van J. Kint en van A. C. Burm. Josephus Leouardus Martinus, z. van G. van Jole en van C. Totte. Overlijden. Een levenloos aangegeven d. van J. F. Weesepoel en van J Baart. Jan Asselman, oud 71 j., weduwen. van J. van der Poel. Josephus Henderickx, oud 4 w., z. van P. Hendrickx en van J. M. Boshelion. Maria van Damme, oud 2 d., d. van J. F. van Damme en van C. van Vliebergen. Huwelijks-aangiften. 11 Sept. Josephus Augustinus van Cauteren (van Moerbeke) en Elisabeth van Dalen. Geboorten. 1 Sept. Elodie Marie, d. van Vincen- tius Philippus Meert en van Maria Frai.cisca van Doors- selaer. 13 Sept. Coleta Blondina, d. van Dominicus Herman en van Paulina van Bunderen. 14 Sept. Alphonsus, z. van Judocus Wijnacker en van Coleta Josephitia Picavet. Overlijden. 1 Sept. Een levenloos kind van het mannelijk geslacht van Vineentius Philippus Meert en van Francisca van Doorsselaer. In deze gemeente hebben geene aangiften plaats gehad. Huwelijks-voltrekkingen. 13 Sept. Charles Ludo vicus Allefs (van Koewacht), oud 40 j., jm. en Maria Antonia Hamerlinck, oud 26 j., jd. Geboorten. 4 Sept. Camilius, z. van Augustinus van Moeffaert en van Virginie Christina de Laruelle. Geboorten. 6 Sept. Elodie Emelie, d. van Jacobus Bernardus de Vries en van Sophia Francisca de Witte. 11 Sept. Angelica Barbara, d. van Norbertus Ram- meloo Pz., en van Susanna Catharina Kusse. Geboorten. 3 Sept. Antonius Cornelis, z. van Alexander van den Broecke (van Meirelbeke) en van Prudeucia van Damme. Philemond, z. van Leopoldus Verbrugge en van Lucia Roels. 8 Sept. Maria Augusta, d. van Pieter Deijaert en van Johanna Barbara Eleonora Louisa Ammon. Overlijden. 3 Sept. Amelia Hollebosch, oud 7 m., d. van Stephanie. 3 Sept. Virginie Perdaen, oud 8 m., d. van Augustus en van Anna Catharina Nijskens. 14 Sept. Sidonia Celina Steijaert, oud 3 j., d. van Ferdinandus Augustinus en van Maria Francisca van Ham. Een levenloos kind van het mannelijk geslacht van Johannes Baptiste Ongenae en van Rosalia Ferdi- nandina de Meijer. Huwelijks-voltrekkingen. 3 Sept. Cornelius van Bastelaar, weduwnaar van Anna Catharina de Bakker, oud 48 j., en Josina Kriekaert, oud 33 j., jd. Geboorten. 4 Sept. Josephus, z. van Johannes Rot- tier cn van Anna Maria Hoop. 7 Sept. Johanna Louisa, d. van Judocus de Lange en van Anna Maria Vonk. 8 Sept. Josephus, z. van Josephus van den Bergen en van Johanna Vervaat. 11 Sept. Charles Ludovi cus, z. van Pieter Augustinus Sponselee en van Judoca Pieternella Baart. Overlijden. 2 Sept. Anna Maria Hemelaar, oud 33 j., weduwe van Johannes Jacobus Baart. Geboorten. 2 Sept. Prudent, z. van Petrus de Maertelaere en Dahlia Ilumez. 4 Sept. Seraphina, d. van Carolus Ludovicus Willems en van Sophia Schelf- haut. 6 Sept. Amelia Leontina, d. van Johannes Franciscus Begijn en van Mathilda D'haone. Rend 1 (l

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1879 | | pagina 2