TER HIEUZEIUSCHE COURAMT Algemeen Nieuws- en Advertenlielilad voor Zeeuwsch-Vlaanderen. BURGERLIJKE STAND BIJVOE3GSET, Zaterdag 6 September 1879. No. 1492. H U L S T. AXEL, BOSCHKAPELLE. C L I N G E. GRAAUW. HENGSTDIJK. H OEK. KOEWACHT. OSSENISSE. OVERSLAG. PHILIPPINE. SAS VAN GENT. SINT JANSTEEN. STOPPELDIJK. WESTDORPE. ZAAMSLAG. Z U ID D O R PE. GiMENGDE BERICHTEN."" VAN DE Van 16 tot 31 Augustus 1879. TER NEUZEN. Huwelijks-aangiften. 23 Aug. Johannes Albertus Muller, oud 30 j., jm. en Josina't Gilde, oud 37 j., jd. Huwelijks-voltrekkingen. 21 Aug. Pieter Notebaart, oud 26 j., jm. en Cornelia Johanna Jozina Pikkaart, oud 29 j., jd. Geboorten. 17 Aug. Johanna Maria Catharina, d. van Johannes Adrianus van Rompu en van Angelina Cornelia van den Bulck. Jozina Annetje Ida, d. van Jozias Dieleman en van Ida Berendiua Henrij. 18 Aug. Charles Ludovicus, z. van Pieter Bernardus van Waes en van Clementia Janssens. 23 Aug. Jan Al bert, z. van Prans Johannes Oostdijk en van Maria Cornelia Graauwelman 25 Aug Adriana Maria, d. van Johannes Deij en van Maria de Peijter. 29 Aug. Pieter Adrianus, z. van Adrianus van Driel en van Pieternella de Smidt. 30 Aug. Levinus, z. van Arend Dieleman en van Cornelia Elisabeth de Witte. 31 Aug. Janneke, d. van Louis Oppeneer en van Esther de Koeijer. Overlijden. 16 Aug. Cornelis Verlinde, oud 4 m., z. van Jacobus en van Janneke de Zeeuw. 17 Aug. Christina van Herp, oud 2 m., d. van Johannes Petrus en van Anthonijntje de Visser. 19 Aug. Maria Abra- hammina Bruggeman, oud 5 m., d. van Hendrik George en van Catharina Smit. 26 Aug. Hendrik Johannes Visser, oud 8 m., z. van Adriaan en van Neeltje Tholens. Geboorten. 16 Aug. Cornelis, z. van Pieter An- dries Schauwaert en van Rozalia d'Hooghe. Cornelis Dorothea Jacoba, z. van Jacobus Heijens en van Leo nora Baart. 18 Aug. Michael Theodorus, z. van Eduardus Jacobus de Kort en van Rozalia de Wilde. Overlijden. 18 Aug. Johannes Francies Bracke, oud 56 j., echtg. van Carolina Francisca Impens. 21 Aug. Willem Johannes van Rijsoort van Meurs, oud 71 j., wonende te Dordrecht. 23 Aug. Maria Sophia van der Vlies, oud 9 dagen, d. van Carolus Petrus en van Anna Cornelia Lafeber. Huwelijks-voltrekkingen. 21 Aug. Joris Kolijn, jm. en Adriana van Cadzand, jd. Geboorten. 15 Aug. Jan en Maria, z. en d. van Jacobus den Ilamer en van Maria van Langevelde. 16 Aug. Adriaan, z. van Marinus Oppeneer en van Pieternella de Blaeij. 19 Aug. Andresina Pieternella, d. van Pieter Kole en van Catharina Jacoba Kurvink. 20 Aug. Francina, d. van Jan den Hamer en van Neeltje Verstraten. Overlijden. 30 Aug. Pieter de Putter, oud 6 m., z. van Jan en van Neeltje de Kraker. Huwelijks-aangiften. 16 Aug. Dominicus Mel, oud 59 j., weduwn. en Johanna Catharina de Gijzel, oud 58 j wed. Huwelijks-voltrekkingen. 29 Aug. Dominicus Mel, oud 59 j., weduwn. en Johanna Catharina de Gijzel, oud 53 j., wed. Geboorten. 16 Aug. Maria Carolina, d. van Jan Francies van Sikkelerus en van Amelia de Bakker. 23 Aug. Petrus Jozephus, z. van Jacobus Hermans en van Adriana Maria Collesaer. 30 Aug. Petrus Benedictus, z. van Pieter van der Walle en van Pie ternella Dingeman. Overlijden. 6 Aug. Theodorus de Bakker, oud 11 j., z. van Johannes en van Ida Pastijn. 8 Aug. Een levenloos kind van het mannelijk geslacht van Francies Ongenae en van Johanna Francisca de Rechter. 15 Aug. Anna Maria d'Haan, oud 84 j., wed. van Pieter Kroes. Jan Francies van Sikkelerus, oud 27 j., echtg. van Amelia de Bakker. Geboorten. Aloisius, z. van Francies Segers en van Philomena Huijgens. Theophilis Gerardus, z. van Co- leta Reijns. Overlijden. Eulalie van Can, oud 55 j., echtg. van Johannes van Goethem. Geboorten. 27 Aug. Alphonsius, z. van Johannes van Laar en van Anna Catharina van Sikkelerus. 30 Aug. Maria, d van Petrus Claassens en van Apolo- nia Burm. Geboorten. Emelie, d. van Andries Mannaart en van Elisabeth van Laar. Johanna, d. van Pieter van Laar en van Johanna de Bakker. Rosalia, d. van Gerard van Leemput en van Apolonia Neve. Geboorten. 20 Aug. Maria, d. van Hendrik van Wijck en van Anna Verheijke. Jan, z. van Johannes Buijze en van Maatje Jansen. 23 Aug. Levina, d. Mariuus van Kerkvoort en van Aaltje Meertens. 26 Aug. Levina Johanna, d. van Johannes Platteeuw en van Levina Barbera van Blitterswijk. 29 Aug. Catho- lijntje Maria Johanna, d. van Leonardus Johannes Hoogkamer en van Magdalena Dees. Overlijden. 18 Aug. Abraham Meertens, oud 6 m., z, van Johannes en van Maria Anna Tholens. 22 Aug. Pieter de Zeeuw, oud 65 j., echtg. van Paulina Bakker. Geboorten. 16 Aug. Prudentius Benedictus, z. van Joannes Franciscus Verschuuren en van Maria Theresia van Hooije. 20 Aug. Antonius Bernardus, z. van Dominicus Breijaert en van Stephanie Fermont. Emma Leonia Maria, d. van Petrus Franciscus de Yliegher en van Anna Constantia Baert. 31 Aug. Alphonsius Ignatius, z. van Jacobus Poppe en van Leonie de Pauw Overlijden. 30 Aug. Barbara de Smet, wed. van Jan Baptiste van Hooije. Geboorten. 17 Aug. Apolonia, d. van Ludovicus de Bruijn en van Christina van Campen. 19 Aug. Petrus, z. van Johannes Francies van Trappen en van Apolonia de Loos. 23 Aug. Pieter Augustinus, z. van Andries de Booij en van Petronella de Roos. Overlijden. 19 Aug. Catharina van Maelsaeke, oud 17 j., d. van Pieter en van Cornelia de Jonge. 20 Aug. Leonie du Bois, oud 3 w d. van Jacobus en van Dominica de Bruijn. 26 Aug. Justina Rosalia Rademakers, oud 3 w., d. van Johannes Christiaan en van Maria Christina Baetens. 30 Aug. Een levenloos kind van het mannelijk geslacht van Ludovicus Man naart en van Petronella de Bruijn. In deze gemeente hebben geene aangiften plaats gehad. Geboorten. 25 Aug. Emma Henriette, d. van Do minicus Bernardus de Clerck en van Clementina van der Mispel. Huwelijks-voltrekkingen. 21 Aug. Henri Catharine Ilignus van de Ven (te Kotta-Radja), oud 31 j., jm. (bij volmacht) en Alwine Adolphine Peeters, oud 24 j., jd. Geboorten. 16 Aug. Wibo Jelle, d. van Henri Jean Lamoraal Wichers en van Cornelia Bertha Hazeu. Overlijden. 28 Aug. Sophia Maria de Meyer, oud 3 m., d. van Levinus en van Julia Acke. Geboorten. 16 Aug. Isabella, d. van Carolus Lu dovicus Wagenaar en van Constantia de Graef. 18 Aug. Maria, d. van Johannes van de Wiele en van Milanie van Geetsom. 22 Aug. Maria Lucia, d. van Aloijsius Schuerman en van Virgenie Uijtdragers Overlijden. 16 Aug. Joanna Catharina Blommaert, oud 53 j., echtg. van Franciscus Janssens. 18 Aug. Een levenloos kind van het vrouwelijk geslacht van Augustinus van Hooij en van Seraphiua Inghels. 20 Aug. Philomena de Schepper, oud 38 j., echtg. van Josephus Saman. Huwelijks-aangiften. 22 Aug. Cornelius van Baste- laar, oud 48 j., weduwn. van Anna Catharina de Bak ker, en Jozina Kriekaert, oud 33 j., jd. Geboorten. 24 Aug. Theodorus, z. van Petrus Vermeulen en van Francisca Lossie. 27 Aug. Con- stantinus, z. van Pieter Theodorus van Loenen en van Pieternella Jansen. 28 Aug. Petrus, z. van Charles Ludovicus de Munter en van Cornelia Machielsen. 29 Aug. Petrus, z. van Jan Francies van de Voorde en van Rosalia van Poorten. Geboorten. 18 Aug. Emereutia, d. van Eduard Franciscus Dumez en van Natalia de Weirdt. Overlijden. 23 Aug. Louisa D'haene, oud 1 m., d. van Petrus Johannes en van Anthonette Poppe. Huwelijks-voltrekkingen. 21 Aug. Cornelis Sol, oud 18 j jm. en Hebrina Maas, oud 18 j., jd. 28 Aug. Pieter Herrebout, oud 25 j., jm. en Jaooba Pieternella van de Velde, oud 24 j., jd. Geboorten. 18 Aug. Maria Suzanna, d. van Wil lem Geelhoedt en van Catharina Markusse. 19 Aug. Johannes Daniel, z. van Martinus van Doom en van Maria Jansen. 25 Aug. Hendrik Jan, z. ran Jaco bus Dieleman en van Maria Geertruida Wolfert. 27 Aug. Suzanna, d. van Abraham Allaart en van Maria Dobbeldam. Overlijden. 18 Aug. Bastiaan de Fonkert, oud 78 j., echtg. van Poulina Dees. 26 Aug. Petrus Diele man, oud 5 w., z. van Jan en van Janneke den Doel- der. 27 Aug. Adriana de Blaeij, oud 4 m., d. van Adriaan en van Anna de Blaeij. Geboorten. 30 Aug. Emma Maria, d. van Joannes de Mette en van Stephania Dielman. De achtste lijst van den Standaard voor scliolen met den bijbel geeft als totaal bedrag/ 30,336,94. Ter gerneente-secretarie van Zierikzee is eene proef genomen met den koudwaterpolygraaf, in hoeverre de afdrukken bestand waren tegen den invloed van het zonlicht. De uitslag was, dat binnen 2 dagen het afgedrukte zoo goed als verdwenen was. De heer Callenfels te Ylissingen heeft in zoover satisfaetie van zijn voorstel on het aantal tapperijen in die gemeente te beperken, dat de gemeenteraad met 7 tegen 6 stemmen besloten heeft het voorstel commissoriaal te maken. Een slaapwandelaar heeft zich op de stadsweide, bij Deventer, van zijne kleedingstukken ontdaan en is vervolgens naar Twelloo gewandeld. Uit Wageningen meldt men dat de tabakoogst, die aldaar weinig door den hagel leed, middelmatig zal zijn. Te Vlaardingen is een meisje van 8 jaar al spelende in een sloot gevallen en verdronken het was het eenig overgeblevene uit een gezin van 8 kinderen. Tegen de wijze, waarop te Arnhem de brandkasten zijn beproefd (vernield), worden gewichtige en oogenschijnlijk zeer gegronde beden- kingen ingebracht. Door iemand die verlangd heeft onbekend te blijven, is aan de Maatschappij van weldadigheid te Frederiksoord gelegateerd de som van 2000. Te Brielle is een knaapje, dat zijn afgewaaid hoedje wilde grijpen, in het water gevallen en verdronken. In den Haag zijn Maandagmorgen drie kinderen door een aschkar overreden. Een der kleinen was terstond een lijk van de twee anderen is een gekwetst, het derde heeft geen letsel bekomen. Van de 194,446 koeien, schapen en varkens, die in 1878 levend van Amerika naar Europa werden overgebracht, stierven 10,667 onderweg en 1210 in de havens. - - Een Brussehch dagblad zegt, dat de onderhandelingen tusschen de stad Brussel en den Staat, ora den dierentuin over te nemen nog altijd worden voort- gezet en een gunstige oplossing doen verwachten. Het is dit jaar de laatste maal dat de September- feesten te Brussel zullen gevierd worden Te beginnen van 1880 zullen zij elk jaar vervangen worden door feesten, die ter gelegenheid van de Brusselsche kermis zullen worden gegeven. Lord Chelmsford is in audientie geweest bij Keizerin Eugenie. Hij heeft haar den degen van haar zoon teruggebracht. De ontmoeting moet zeer treffend zijn geweest. De stad Parijs heeft een wedstrijd onder alle Fransche toonkunstenaars geopend voor de compositie van een populaire symfonie met koren. Woensdag 11. beschouwde een groote volks- menigte te Potsdam het exerceeren der ulanen, toen een knaap met zijn 5jarig zusje aan de hand dwars over het exercitieveld kwam loopen, juist nadat het regiment met gevelde lansen in vollen draf kwam aanrennen. Niemand wist wat te doen, en verwachtte angstig dat de zorgelooze kinderen onder de hoeven der paarden zouden verpletterd worden. In 't uiterst oogenblik bemerkte een ntmeester 't gevaar. Tegelijk klonk zijn bevel, de gesloten rij der ruiters opeude zich, rende aan weers- zijden der kinderen voorbij, en sloot zich toen weer aaneen. In de collectie van Lord Ryden, onlangs te Dublin overleden, zijn een paar juweelen gevon- den uit het bekende halssnoer van Marie Antoinette, waarvan, zooals men weet, de kostbare steenen destijds afzonderlijk werden verkocht. De genoemde juweelen waren indertijd door een voorvader van Lord Ryden gekocht voor 500 p. st. Een verschrikkelijke ramp heeft plaats gehad te Lignieres, in Frankrijk. Verscheidene personen bevonden zich in een schuur, toen plotseling de stoomketel van een dorsch-machine ontplofte.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1879 | | pagina 5