GEMENGDE BERICHTEN. De Gemeenteraad van Ter Neuzen. behoeve van de onderneming te Londen te vestigen, dat over het geheele land in niet minder dan 49 iub—comites zijn vertakkingen heeft. Deze Engel- sche expeditie zal met die van Zweden, Nederland, Amerika, Oostenrijk en Denemarken zamenwerken. De universiteit van Edinburg heeft aan Paul Bert den prijs Cameron voor 1878 toegewezen; deze prijs, ter waarde van 1500 frs., wordt jaar- lijks toegekend aan den geneeskundige, die de be- langrijkste therapeutische ontdekking doet. Paul Bert kreeg dien voor zijne onderzoekingen aangaande de barometrische drukking en voor het viuden van een van lang werkend anestheticum (het protoxyde stikstof) Den 16 Juli stond te Nordhausen een 18jarige dienstbode terecht, beschuldigd haar meester een bankbiljet van f 60 ontvreemd te hebben. Toen de politie ten huize van de bestolene een huiszoeking deed, beleed zij haar misdrijf en ver- telde dat zij het bankbiljet aan hare moeder, eene onbemiddelde weduwe, had gegeven. Werkelijk vond men bij een huiszoeking in dat huis ruim f 70 aan geld. Naar de herkomst van dit geld gevraagd, weigerde de moeder eenige inlichtingen te geven, •-> 3 A aanspraken van raei. btracke te rtoen geklen op de en sprak zich tegen. Op de terechtzittmg ont- y r ic.it nalatenschap van een harer voorzaten, genaamd kenden zn beulen iets van den dietstal te weten, .ir 3 J i Johann Heinncti Schaefer, een We9t-lndisch planter, tin tripn irn.ii tlfi fine, iter ami hare vroesrere bekeil- r alledaagsche voorstelling. Eene 16jarige dochter was bezig haar bejaarde moeder met een talhout af te ranselen. De goedhartige buurvrouw wilde de mishandelde moeder ontzetten. Dat ging niet zoo gemakkelijk. De dochter beet haar in den vinger, dat de tanden tot het been doordrongen. Nu begon ook zij op haar beurt te jammeren. Dit dus lokte een paar voorbijgangers naar binnen. De 16jarige ,/sehoone" trad hun met het hakmes tegemoet en stelde hun voor het dilemma ^gehakt" te worden of heen te gaan. De binnentredenden deden het laatste, wat nu juist geen bewijs van grooten moed was. Tegen den zaakwaarnemer Simon F., voor- heen te Haarlem, thans te Amsterdam woonachtig, is dezer dagen door eene Duitsche dame, mejuffrouw Stracke, van Berlijn, bij de bevoegde autoriteit een aanklacht ingediend ter zake, dat hij, zich uitgegeven hebbende als in staat te zijn nalaten- schappen aan rechthebbenden te kunnen doen uitkeeren, zich gedurende de laatste vijf jaren door haar en hare vrienden achtereenvolgens heeft laten uitbetalen eene som van 150,000 mark. Dit be- drag zou F. hebben moeten aanwenden om de en toen men de dochter aan hare vroegere beken tenis herinnerde, verklaarde zij deze uit angst te j hebben gednan. Ondanks deze ontkentenis vond de rechter gronden genoeg de moeder tot 2 en de dochter tot 3 maanden gevangenisstraf te ver- oordeelen. Men stelle zich ecliter de verbazing van alien voor, toen de 19 d. a. v. hun beider onschuld bleek. Men outdekte namelijk, dat een kind het ffpapiertje tot zich had genomen. Toen De Lesseps in 1822 te Amiens, in de aardrijkskunde werd geexamineerd, was hij niet i die, in 1764 te Parimaribo overleden, ruim 7 iniljoen had nagelaten. Toen nu de dag was noch nicht, noch neef gerekend hadden. De neef is van de oude Gereformeerde kerk en nicht behoort tot de Christelijke afgescheidenen. Eene kerkelijke schei- ding dus en toch, er moet gehandeld worden. Geen van beide wil zijne stelling verlaten, de nicht noch neefeindelijk zegt nicht,/Weet ge wat, we zullen er om speulcn," we zullen ,/Strogien trekken," die het verliest. moet kapitu- leeren. //Fiat," zegt neef, „verlies ik het dan kom ik tot uwe kerk en anders gij bijdemijne;" de zaak was geklonken. Nicht trekt en ver liest het en geen geiukkiger nu dan neef, doch listig (de vrouwelijke sekse eigen) houdt nicht nog een achterdeurtje los en zegt: nu kom ik bij u, maar de kinderen, die uit ons huwelijk geboren worden moeten in mijne kerk gedoopt worden." Helaas daar ligt op eens het pas opgerichte gebouw in duigen; de nicht, hoe- wel het kortste strootje getrokken hebbende, hoe- zeer de omstandigheden haar toeroepen ge hebt geene keus, nicht zegt: ,/nimmer anders dan op deze voorwaarde." 't Spreekt van zelf, dat toen de neef eenmaal zoo gelukkig was om het spel te winnen, hij recht meende te hebben dat niet alleen zijne vrouw maar ook kind of kinderen tot zijne kerk zouden behooren. En nu verwijdering der twee geliefden om een armzalig verschil van godsdienstige opvatting eene verwijdering die zoo T schijnt blijvend zal aangebroken, waarop de uitbetaling van het erfdeel z'j" en geene hoop laat op vereeniging. geschieden moest en de minsteus 2 iniljoen erfgename met hare waren overgekomeu, van de erfenis niets terechtgekoinen was en F. aankondigingen en teekende de namen op der zich bedriegelijk van de hem uitgekeerde gelden j welingezeten burgers, welke hij hoorde afroepen. De politie van Brussel heeft dezer dagen een vrienden daartoe uit Berlijn nieuw soort van afzetterij ontdekt. Zeker persoon zou het gebleken zijn, dat ging 's Zonda'gs kennis nemen van de huwelijks- F. en die ten bate meester gemaakt gewend had. Dezer dagen is op het buitentje van den in staat op een kaart het Noorden, Zuiden, Westen heej. te Baanl; die tyde,»k te Zvidvoofc Oosten aan te wijzen. Hij kreeg natuur ij bevindt en zijne woning gesloten had, ingebroken, en een onvoldoend cijfer voor aardrijkskunde. Men ziet, dat De Lesseps sedert dien tijd vorderingen heeft gemaakt. oinstandiglieden. twee gezeten Vrijdagnacht is op het Zand onder Koudekerke, door een onbekende oorzaak, brand ontstaau in een steenen windkorenmolen. De brandweer van Middel- burg was spoedig op het terrein aanwezig, doch kon nog den molen, nog het aanwezige graau (ongeveer 50 H. L.) redden. Het behoud van een naastgelegen perceel is echter aan hare ijverige bemoeiingen te danken. Alles was geassureerd. Te St.-Kruis zijn bij den landbouwer E. Bonte vijf stuks rundvee uit eene weide ontvreemd. In drie achterecnvolgende jaren zijn dergelijke diefstallen ten nadeele van denzelfden landbouwer gepleegd, zonder dat het der justitie tot nog toe gelukt is j geschrei kwam de ander aaqioopen en nu de daders uit te vinden. Te Zierikzee is de j g°ede raad duuf. Met veel moeite sleepte hij zij 20jarige jongeling W. van Lier, een eenige zoon en van een braaf oppassend gedrag, bij het baden in den haVeudijk verdronken. l'e Rien dronk verleden week het ruim tweejarig knaapje van C. Dijkstra, toen de moeder afwezig was, uit een keteltje heete koifie. Na een smartelijk lijden overleed het kind. Eep vrouw te Leiden beviel de vorige week van een dood kind, dat vier armen en vier beenen had en waaraan ook een derde oor zichtbaar was, blijkbaar dus een ineengegroeide tweeling, daar de tronk aaneengegroeid was, met slechts een hoofd. De vrouw bevindt zich vrij wel. De eerste prijs in de Haarlemsche paardenloterij (een landauer met twee paarden) is gevallen te Alkmaar, op een lot van drie kaaskoopersknechts. Zekere B. v. Roov, te Uden, oud 37 jaar en wever van beroep, is uit een kersenboom gevallen en aan de gevolgen overleden. In Parijs fabriceert men tegenwoordig papier uit de volgende ingredienten, die behoorlijk eerst tot pap worden gemalenbeetwortelen (afval van beetwortelsuikerfabrieken), aardappelenschillen en afval van huiden en leder. De twee zonen van den Prins van Wallis, leerlingen aan de Engelsche marineschool, dragen onder hun makkers de weinig eerbiedige bijnaraen van //Sprat" en Herring" (sprot en haring)wegens hun magerigheid. Te Rotterdam hoorde eene vrouw hare buur- onder de volgende merkwaardige Door onder het kelderraam te graven en eenige ijzeren staven door te breken zijn de inbrekers eerst in den kelder gekomen, waar zij zich aan den voorhauden zijnden wijn danig te goed iiebbeu gedaan. Vandaar zijn zij in de keuketi gekomen, waar de een den invloed van den wijn dermate begon te gevoelen, dat hij al spoedig op den grond viel en bleef liggen. De ander is, gewapend met een koevoet, verder gaan zoeken, en kwain weldra voor eene gesloten deur, die hij met veel moeite van onderen oplichtte. Nu wilde echter het toeval, dat aan de andere zijde van die deur in de keuken eene kast met porcelein stond. Deze kantelde ten- i gevolge van een stoot van de deur, viei op den in de keuken liggenden man en verbrijzelde een van diens beenen boven de kuie. Op zijn hulp- geschrei kwam de ander aanloopen en nu was lien ^ewonden kameraad weder door het kelderraam naar buiten en verder naar huis, echter, naar zich laat hooren, een spoor achterlatende, dat het der justitie niet moeielijk maakte de daders te vinden. i bleken inwoners van Baatn te zijn. Te Lienden is in het pand, bewoond door zekere.n v. D., binnen een tijdsverloop van acht dagen 10 a 12 maal brand ontstaan, nu eens in een belendend schuurtje, dan weer in het kippeuhok, van daag op den zolder, morgen onder de bed- stede, doch telkens werd de brand gebluscht. De oorzaak van den brand was nooit te ontdekken. De bewoner 'heeft het nog al bouwvallig perceel in huur, en zijn inboedel is, naar men zegt, vrij hoog verzekerd. Meu schrijft uit AssenEen zoon en dochter van notabele ingezetenen te Hollandsche veld, tegen- over elkander wonende en tevens neef en nicht, schenen elkander te bevallen en waarlijk geen wonder. Stelt u voor een fliuke, 20jarige deern met de rozen op de wangen, een bloem in voile prachtzoo ook de neef, op wien de woorden z/een knap jong kerel" ten voile toepasselijk zijn. Zooals gezegd, zij gevoelden voor elkaar datgene 's Anderendaags begaf hij zich bij dezcn aan huis, bood zich aan als een bediende van het bureau van den burgerlijken stand, en eischte voor het in orde maken van de noodige papieren, sommen van 10 tot 20 franc. Als men zwarigheid maak te, toonde de behendige dief een register, waarop de namen geschreven waren van personen die, zooals hij beweerde, dezelfde sommen betaald hadden. Het schijnt dat die kerel cr alzoo in gelukt is aanzienlijke sommen te bekomen. Het dagblad La France" deelt de volgende eigenaardige statistiek inede omtrent den invloed van de kleur van het haar op de waarschijnlijkheid van een huwelijk der Engelsche dames. Terwijl er van de blonden slechts 55 pet. tot een huwelijk komen, bedraagt dit percent bij de zwarten 79, bij de lichtkastanjebruinen 60 en de donkerkastanje- bruinen 69. Hoe verder dus de kleur van het haar der Engelsche dames van het blond is vcr- wijderd, hoe dichler die het zwarte nadert, des te grooter is haar kans op een huwelijk. Te Corte o]i Corsika kwam een zekere Pietri op zijn weg naar huis een boscli langs, toen hij plotseling een persoon tegenover zich zag, die met eeu geweer twee kogels hem door de borst en de buik schoot. Hoewel zwaar gewond, kon hij toch den moordenaar herkennen en aanwijzen; het was een zekere Poii, die sints eenige weken met Pietri over geldelijke zaken onaaiigenaamheden had moordenaar heeft de vlucht genomen. wat jonge harten, ja! wat ook ouden van dagen nog wel eens in abnormalen toestand kan brengen. Van daar nicht en neef door omstandigheden vrouw kermen. Natuurlijk haperde er iets en zij j gedrongeu worden om aan trouwen te denken. Zitting van Donderdag 31 Juli. Voorzitter de heer J. A. van Boven. Afwezig met kennisgeving de heer Mr. Dronkers, zonder kennisgeving de heeren Joz. de Feijter, Fercken en Harte. Door den voorzitter wordt den raad de gemeente- rekening over 1878 aangeboden; zij zal ter gemeente- secretarie ter lezing worden gelegd en tegen betaling der kosten in afschrift verkrijgbaar worden gesteld, terwijl de heeren de Smidt, Harte en Fercken worden benoemd, om dezelve na te zien. Voor het onderzoek der geloofsbrieven van de nieuw benoemde leden, de lieeren Joz. de Feijter, G. Dees en J. Donze, worden benoemd de leden Jac. de Feijter, Grenu en Moes; bij monde van eerstgenoemde wordt rapport uitgebracht en tot toelating geadviseerd; niemand meer het woord daaromtrent verlangende, wordt tot toelating besloten. De heer Grenu verlaat de vergadering. Daar het getal tegenwoordig zijnde leden niet meer voltallig is, om verder te kunnen beraadslagen, giug daaroin de woning binnen. Daar zag ze geen Doch, haltdaar stuit men op iets, waarop sluit de voorzitter de vergadering.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1879 | | pagina 2