TER NEUZENSCHE COURANT. Alyemeen Nieuws- en Advertenliehlad voor Zeeuwsch-Vlaandercn. BU1TENLAND. BI J"V OEG9EL Zaterdag 2 Augustus 1879. No. 14)82. Vervolg van het Binnenland. Kantongerecht te Hulst. GEMENGDE BERICHTEN. VAN DE Het water te 's Hertogenbosch is thans meer dau 14 centimeter gevalleu. Verschillende nood- kaden, waaronder die van de polders de liert, het Ertvekl en het Boschveld en May, zijn be- zweken. Aan de verhooging en verzwaring der ackterdijken van de polders het Laag—llemaal, van der Eigen en Empel en Meerwijk wordt steeds met kracht doorgewerkt. De riviercorrespondentic langs de Maas is opgeheven. Uit Grave schrijft men o. a.Het graan staat tot de halmen in het water. De schade wordt op meer dan een miljoen begroot. Uit Limburg meldt menDe beste weilanden de vruchtbaarste landouwen, die men meest alle in Limburg langs de oevers der Maas aantreft, zijn overstroomd. Waar men in den winter op de velden voor 't water vreest, en ze daarom niet met rogge of tarwe bezaait, maar met zomergewassen, zooals gerst, haver, boekweit, aardappelen en zoo meer, die hierop welig tieren, heeft het water nu alles bedorven. In onze uoordelijke gewesten, waar men tot beteugeling van het water zulke aanzienlijke offers zich rnoet getroosten, is men steeds op zijne hoede, zoodat alleen bij doorbraak nadeel wordt teweeg gebracht. Maar in Limburg is het over't algemeen geheel anders gesteld. Hier laat men „Gods water over Gods akkers" vloeien. Met betrekkelijk weinige kosten kunnon op de meeste plaatsen, wegens de hooge ligging en het sterke verval van 't water, in dit gewest langs de Maas dijken van geringe hoogte worden opgeworpen, zoodat 't water binnen zijne oevers zou blijven. Doch men laat dit na. Zitting van 24 Juli. J. H., te Clinge, ter zake het uiten van scheldwoor- den; veroordeeld tot eene boete van f 0,50, subsidaire gevangenisstraf van 1 dag en in de kosten. J. P. 8. en C. A. B., beide te St. Jan9teen, beklaagd van overtreding van het policie reglement te St. Jan- steen (opzettelijk kwellen van dieren); de eerste veroord. in eene boete van f 2, subs, gevang. van 1 dag en voor de helft in de kosten; de tweede is vrijgesproken. P. A., te St. Jansteen, ter zake hei gaan over eens anders met rijpende vruchten bezetten grond zonder daarop recht te hebben; veroord tot eene boete van 0,50, subs, gevang. van 1 dag en in de kosten. D. S. en P. S., beide te Kieldrecht, ter zake van het jagen in gesloten jachttijd; veroord. bij verstek ieder in eene boete van 10, subs, gevang. van 1 dag en solidair in de kosten. Ch. P., te Koewacht, beklaagd van het stellen van bijenkorven binnen den verbodeu afstand van een pro- viucialen weg; vrijgesproken. E. van O., te Zuiddorpe, ter zake als vorenveroord. in eene boete van 3, subs, gevang. van 1 dag en in de kosten. G. V., C. L. V. en M. de V., alien te Koewacht, ter zake van het loopen over eens anders in den oogst staanden grond zonder daarop reeht te hebbenveroord. Leder in eene boete van f 0,50, subs, gevang. van 1 dag en in de kosten. S. v. d. B., te Koewacht, ter zake als voren, veroord. in eene geldboete van 0,50, subs, gevang. van 1 dag en in de kosten. B. V. en L. v. B te Moerbeke, ter zake van enkele diefstal van veldvruchten; veroord. bij verstek ieder tot 1 dag gevang. en solidair in de kosten. Ph. S. huisvrouw van F. V., te Hulst, ter zake van enkele diefstal van veldvruchten; veroord. tot eene geldboete van 1, subs, gevang. van 1 dag en in de kosten. P. v. D., te Clinge, ter zak* van het rapen van wildeieren, veroord. in eene boete van10, subs, gevang. van 2 dagen en in de kosten. J. F. P., te Hontenisse, ter zake uls voren, veroord. tot eene geldboste van 10, subs, gevang. van 2 dagen en in de kosten. J. T. en J. M., beide te Graauw, beklaagd als voren; vrijgesproken. C. B., te Graauw, ter zake van overtreding van het reglement op de herbergen aldaar; bij ver9tek veroord. in eene geldboete van 1, subs, gevang. van 1 dag en in de kosten. P. B., A W., C. de S., P. N„ Th. N., P. R., P. v. A. en H. v. d. B„ alien te Graauw, ter zake als vorenveroord. bij verstek ieder in eene boete van f 1, subs, gevang. van 1 dag en solidair in de kosten. C. L. M. en J. H beide te St. Jansteen, D. de S. en A. M., beide te Clinge, en J. A., te St. Jansteen, ter zake van het verwekken van nachtelijk rustver- storend burengeruchtveroord. ieder in eene boete van f 5,50, subs, gevang. van 1 dag en in de kostende tweede bij verstek. J. P., F. K. en J. de B., alien te St. Jansteen, ter zake van het visscheu met verboden vischtuigbij veratek veroord. ieder in eene boete van 6, subs, gevang. van 1 dag en in de kosten. C. P. R., te Hulst, beklaagd van het niet overleggen van het vereischte bewijs van woonplaats-verandering vrijgesproken. P. J. C., te Clinge, ter zake van overtreding op het voerwezen; bij verstek veroord. in eene boete van f 3, subs, gevang. van 1 dag en in de kosten. F. K. Pz., te Graauw, ter zake van overtreding van het reglement op het bevisschen der Schelde en Zeeuw- sche stroomen; bij verstek veroordeeld in eene boett van 10, subs, gevang. van 1 dag en in de kosten, S. D., te Graauw, ter zake als voren; bij verstek veroord. in eene boete van f 10, subs, gevang. van 1 dag en in de kosten. J. v. d. H., te Clinge, ter zake als voren; bij ver stek veroord. in eene boete van f 10, subs, gevang. van 1 dag en in de kosten. C. L. de B., te Clinge, ter zake als voren; bij ver stek veroord. in eene boete van f 10, subs, gevang. van 1 dag en in de kosten. Lan dbou wberich ten. De bijenmarkt te Veenendaal (de eenige in Europa) is thans geeindigd. Door het vochtig en ongunstig we6r is cr minder aanvoer dan andere jaren. Er werden ter markt aangebracht 2818 stokken. De vooruitzichten van de bijenhouders zijn niet gunstig. Bij warmte kan echter door de boekweit nog veel terechtkomeueen groot honiggewin kan men evenwel niet verwachten. Het college schepenen van Brussel heeft be- sloten, dat de buste van den heer Anspach, in leven burgemeester van Brussel, in de zittings- zaal van den gemeenteraad, en zijn portret, ge- schilderd door den heer Portaels, in de burge- meesterskamer, naast dat van de heeren de Brouckere en Eontainas zullen geplaatst worden. De buste wordt gemaakt door den heer Simonis. Bij gelegenheid van het XVIIe taal— en letterkundig congres te Mechelen zal een fakkel- tocht worden gehouden, die, naar men verzekert, alles zal overtrelfen, wat tot hiertoo in dien aard gezien is. De plechtige ontvangst der congresleden zal den 24 Augustus 's avonds geschieden. Op het concert, dat door de muziekafdeeling wordt ingericht, zullen de cantate Van Ruytjens en Van Hooy, die tijdens het bezoek des kouings in 1875 in den kruidtuin werd uitgevoerdhet laatste werk van P. Benoit: Jonefrou Kateline, alsmede de heerlijke Vondelhymme van den Noord-Neder- landsehen com poms t Nicolai, ten gehoore worden gebracht. De Zweep zegt, dat uit Holland reeds de medewerking is toegezegd van Dr. Schaepman, van prof. Alberdingk Thijm, kolonel Van Zuylen, Dr. Beyen van Utrecht, Dr. Jan ten Brink en een aantal andere befaamde letterkundigen en ge- leerden. De heer Gambetta heeft verklaard, dat hij alleen de kosten dragen wil van het schitterend feest, onlangs door hem als voorzitter der kamer gegeven. Die kosten worden op 150,000 francs geraamd. De commissie der kamer echter heeft verklaard, dat haars inziens minstens de helft der kosten voor werken van blijvenden aard op de begrooting der kamsr gebracht moeten worden, met name de kosten voor de oprichtiug der fontein in den tuin. De politie te Molenbeek-St.-Jean, arresteerde wegens bedelarij zekeren Malfroid, 63 jaar oud, een man die niet recht bij zijn verstand scheeu te zijn, daar hij voorgaf van koninklijk bloed te zijn, een zoon van Maria Theresia enz. Het fraaiste van de geschiedenis is echter, dat men meer dau 20 verschillende beurzen bij hem vond, waaronder een van ongeveer 125 fr. aan klinkende speciede andere waren gevuld met geldstukken en oude medaljes van alle tijderi en van alle landen. Bij nader onderzoek was zijn borst en rug letterlijk behangen met medaljes, een ware schat voor een oudheidkundige. Te Berlijn is eene bende zwendelaars aan- gehouden. Aan het hoofd stond een gewezeu vaandrig, die reeds vroeger wegens vervalsching en oplichterij een langdurige gevangenisstraf had ondergaan en zich nu eens als luitenant op non— activiteit bij de caValerie, dan weder als in andere betrekkingen voordeed, naar gelang hij kans zag om zich van allerlei goederen meester te maken. Hij leefde op grooten voet en had de noodige handlangers, waaronder een paar Berlijnsche koop- lieden, die ook reeds vroeger in handen der justitie waren geweest. Blijkens de bij hem gevonden brieven moeten zij eenige agenten in andere plaatsen en een depot te Hamburg er op na hebben gehouden, om de goederen, bestaande o. a. in manufacturen, galanteriewaren, hoeden, enz. enz., te verkoopen. Op een dorp bij Cremona is onlangs door de tegenwoordigheid van geest eener onderwijzerea een groot ongeluk voorkomen. Terwijl zij aan 48 kiuderen les gaf, deed zich een geweldig gekraak hooren, waaruit zij opmaakte, dat het dak op het punt was van in te storten. Zonder een oogenblik te aarzelen, riep zij den kinderen toe, oogenblikkelijk onder de banken te kruipen. De kinderen ge- hoorzaamden en weinige ininuten daarna waren zij onder de planken en balken van het werkelijk ingestorte dak bedolven. Toen kort daarop de ouders doodsangst de ruine kwamen opruimen, niet anders denkenden dat zij slechts de lijken hunner kinderen zouden vinden, waren zij niet weinig verbaasd en verheugd hen alien nog levend weder te zien. Zij waren door de banken voor het neervallende hout beschut geworden; slechts eenige waren meer of minder gekwetst. De bekende luchtschipper professor King heeft thans het voornemen opgevat per ballon van Amerika naar Europa te rijzen. Als medegezel is kapitein Boyton aangenomen, die reeds sedert lang door zijn zwemkunst zekere vermaardheid heeft gekregen en, voor het geval de reizigers te water geraken, zeker goede diensten zal kunneu bewijzen. Bovendien is nog een bootje aan den ballon bevestigd, waarmede men, indien doze wordt vernield, de reis zal kuunen voortzetten. Te Rotterdam was sprake van het niet houdeu der kermis, tengevolge van het heerschen van roodvonk. Men meldt thans, dat besloten is, om de kermis te laten doorgaan. Door de ambtenareu der rijks belastingen te Gemert en Helmond, zijn in den nacht van den 24 op den 25 Juli in de uabijheid van eerstgenoemde gemeente aangehouden 9 fusteu jeneverinhoudende ieder ongeveer 40 liters. Ook kar en paard is in beslag genomen. De vervoerder is bekend en woont te Mill. Dezer dagen is te Druten in de provincie Noord-Brabant in 82jarigen ouderdom overleden de heer G. Ernste, bij duizenden in den lande bekend onder den naam van „de wonderdocter" en door velen met gunstige uitkomst geraadpleegd. Hij behandelde alien gratis. Te Rotterdam zijn een 44tal schilderijen verkocht, die den voortvluchtigen L. Pincolfs toebehoord heb ben. Veel zaaks schijnt het niet geweest te zijn de geheele collectie bracht f 6274 op, en daar van eene schilderij, het parelsnoer van Bouguereau, alleen meer dan de helft; namelijk f 3450. Zekere Z. H., turfschipper, die met zijn schip te Goes lag, om turf te lossen, heeft zich door ophangiug van het leven beroofd, in een oogenblik dat hij zich alleen in het achteronder be vond. Uit alle streken van Belgie komen berichten, dat de overstrooming geweken is, en de schade niet zoo groot is, als men eerst opgaf. De Parijsche gemeenteraad heeft in beginsel aangenomen, het stichten van 2 volksschouwburgen. In het eene zullen opera's, in het andere drama's worden opgevoerd. De nationale Belgische vereeniging van het Roode Kruis heeft eene inschrijving geopend

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1879 | | pagina 5