BU1TENLAN D. BIIRGERLIJKE STAND. GEMENGDE BER^HTENl OVERSLAG. HANDELSBERICHTEN. ongeveer 600,000 ton aardappelen ingevoerd, ter waarde van 2,600,000 pd. st. Londen alleen ver- bruikt per week nagenoeg 5000 ton. De meeste aardappelen kwamen uit Frankrijk en de oogst is daar dit jaar schaarsmen schat, dat de opbrengst slechts 60 millioen zakken zal bedragen en Frankrijk alleen heefl 75 millioen noodig. De drie badplaatsen, Ostende, Blankenbergbe en Heyst, zijn in rouw. Zij hadden groote toebe- reidselen gemaakt om hunne badgasten goed te ontvangenhet badsaizoen is daar, doch de bad gasten verscbijnen niet ter oorzake van den aan- boudenden regen en misschien ook van den alge- gemeenen handelscrisis. De veertien treinen die dagelijks naar Ostende vertrekken en de elf andere, die naar Blankenberghe en Hevst stoomen, zijn tot nu toe ledig gebleven. De duikers, die bezig zijn met het lichten van het bij Folkestone gezonken pantserschip Gros ser Kurfiirst, zijn er in geslaagd 87 pontons bin- nen het schip te bevestigen en hebben een ijzeren schild over de breuk geplaatst, die door de Konig Wilhelm bij de aanvaring gemaakt is. Als het weder gunstig is, zal men den 24 dezer beproeven het pantserschip le lichten en naar het strand tusschen Folkestone en Hythe te brengen. Op de tentoonstelling, door Duitsche molenaars op dit oogenblik te Berlijn georganiseerd, maakt grooten opgang het stelsel van Dr. Sellnick, waarbij voor het malen van graan niet meer steenen, maar walzen gebezigd worden. Daardoor wordt het koren minder door stukwrijven klein gemaakt, dan wel door stukdrukken en wordt het meel witter en behoudt zijne natuurlijke porieusheid. De steenen verscheuren als ze scherp zijn, den bast der korrels, en deze blijven bij het meel gemengd. Zijn de steenen stomp, dan wordt het meel vaak warm en daardoor slecht. Met het oog op dit een en ander wordt het walzentoestel dan ook door meer dan 50 walzenmolens op de tentoonstelling vertegen- woordigd. Ook walzen van porcelein zijn er te zien, benevens de geheele, daarmede in overeen- stemming gebrachte nieuwe en verbeterde maal- inrichting. In Duitschland wordt in 3 districten petroleum gewonnen, nl. bij Heide, in de provincie Hanno ver (bij Schoningen) en in den Elzas (bij Altkirch enz.j Wat nu de uitkomsten van die Duitsche petroleumbronnen betreft, zoo blijkt uit een ver- gelijking met de Amerikaansche het volgende: gemiddeld blijft in Amerika een bron rendeeren 2 jaar en 9 maanden, in Duitschland 5 jaren en meer. De winst is in den Elzas betrekkelijk het grootst, circa 3 maal grooter dan in Amerika en de beide andere Duitsche bronnen. In Amerika is de winst gemiddeld 20£ percent en in Duitschland gemiddeld 34,9 percent bij het verkrijgen van de ruwe olie. Te Middelburg zal a. s. Vrijdag een groote koffieveiling gehouden worden van 9995 balen Makassar— en 875 balen Padang—koffie. 't Is meer dan een halve eeuw geleden, sedert de laatste koffieveiling daar ter stede plaats had. Te Zierikzee is Vrijdagavond de schuur van den heer P. Geradts op den Visschersdijk geheel afge- brand. Door spoedig toegesnelde hulp der brandweer was men den brand, die zich zeer ernstig liet aanzien, spoedig meester. Een aan het bedoelde perceel grenzende schuur van den smid Matthijsse is mede verbrand. Het voorloopig gerechtelijk onderzoek omtrent den moord van den veldwachter te Bloemendaal, Van der Lijke, heeft tengevolge gebad, dat "Vrijdagnacht in hechtenis is genomen zekere W. J., landbouwer en tuinman te Haarlem. De aangehoudene ontkent den moord gepleegd te hebben, doch het voorloopig onderzoek heeft ernstig vermoeden tegen hem doen rijzen. Te Tiel is brand uitgebroken in het huis van den broodbakker M. Dirksen, dat geheel is uitgebrand. Er is bijna niets gered kunnen worden. De brand is ontstaan door het omvallen van een petroleumlamp in het slaapvertrek. In den nacht tusschen 18 en 19 dezer zijn te Zonnemaire twee schuren in deasch gelegd. Twee paarden kwamen in de vlammen om. Te Ambt-Hardenberg ontstond Vrijdag nacht brand ten huize van den landbouwer B. Gisscher. De brand was zoo hevig, dat in weinig tijds huis en inboedel in asch lagen. Te Gotha heeft weder eene lijkverbranding plaats gehad, en wel het lijk van een rentenier aldaar, een Israeliet. Agar heeft pen proces verloren tegen haar koetsier daaruit is gebleken, dat de ware naam der actrice is Leonide Charvin. Te Konstantinopel heerscht, volgens de Weener bladen, groote opgewondenheid, omdat men ontdekt heeft, dat het origineel der constitutie van het Turksche rijk, door Mid hat Pacha ontworpen gestolen is. Een mil- lionair, de bankier J. G. Bloch, te Warschau, heeft onlangs uit de grap een geheel stadje aangekocht voor 900,000 roebels. De bankiersstad heet Lentschuy. Te Hamburg wordt een Maatschappij op aandeelen gevormd, met het doel de diamant- velden in Zuid—Afrika te exploiteeren. Te Dusseldorp is een bronzen standbeeld opgericht voor den beroeinden schilder Peter Cornelius, die in 1787 daar geboren werd. Zekere madame Tecqmenne vierde dezer dagen te Namen haar 102n verjaardag. Zij bevindt zich nog in zeer goede gezondheid en is nog in het voile bezit van hare geestvermogens. Een Rotterdam mer ging bij een fruitboer een som gelds betalen. Ten huize van den boer gekomen, vond hij het gezin aan tafelnabij de tafel stond een pot met pap op den grond, waar- uit een hond zijn maal nam. Onze man opende zijn portefeuille, haalde geld te voorschijn en liet twee banknoten van 200 in- den pappot vallen, welke papieren, met de pap, met snelheid in de keel van den hond verdwenen. Wat nu gedaan? Men hing den hond op, deed hem ver- volgens een operatie ondergaan en haalde de banknoten uit zijn maag. De boer kreeg /40 voor zijn hond. In de gffmeente Sappemeer werd jl. Woens- dag in de bus een stembiljet gevonden met het volgende opschrift Aangezien ik geen zelfstandig man In deze gemeente vinden kan, En de nieuw gekozen leden Telkens in 't voetspoor der oude treden, Weiger ik mijn biljet in te vullen Met de namen van andere prullen. Bij den duivenwedstrijd, die door Luiksche liefhebbers gehouden werd, had de opiating der duiven te Bordeaux plaats ten 5 ure 's morgens. Ten 3 ure 3 minuten 's namiddags kwam de eerste duif te Luik aan; zeven minuten later waren de 29 uitgeloofde prijzen gewonnen. De duiven hadden den afstand van Bourdeaux naar Luik afgelegd in 10 uren, of ongeveer 1320 meters per minuut. Te Bordeaux zijn vijf werklieden, die aan den toren der nieuwe kerk Saint Louis op een hoogte van 50 of 60 meters werkten, naar beneden gestort. Drie waren aanstonds dood en geheel vermorzeldde vierde is stervendede vijfde heeft een balk kunnen grijpen, waaraan hij zich vasthield, tot dat er redding kwam. Van 1 tot 15 Juli 1879. H OEK. Geboorten. 4 Juli. Jacob, z. van Jacob Pijpelink en van Adriana van Dijke. 10 Juli. Fijgtje Adriaua, d. van Jan de Bree en van Tanneke van Hoorn. 13 Juli. Jozias, z. van Pieter Pladdet en van Cathalina de Kraker. Overlijden. 15 Juli. Frederik de Fouw, oud 1 j., z. van Renier en van Willemina Cornelia van Tatenhove. Huwelijks-aangiften. 2 Juli. Bernardus de la Ruelle (van Wachtebeke), oud 23 j., jm. en Coustantia Cle- mentia D'Hondt, oud 23 j., jd. Geboorten. 10 Juli. Emma, d. van Petrus de Letter en van Sophia lughels. Zeetijdinsjen. Van 3 tot en met 15 Jnli zijn in deze haren binnengekomen beatemd voor Gent, de volgende zeeschepen, via: 3 Juli. Eng. stoomb. Stantons, kap. Backer, van Goole met ateenk. 4 Juli. Eng. etoomb. Conteat, kap. Watson, van Lon den met stukg. Eng. stoomb. Richard Moxon, kap. Wricht, van Goole met atnkg. Eng. stoomb. Zaimii, kap. Wilkenson, van Goole met atnkg. Eng. schoener Robert en Catarina, kap. Saddler, vau Lijnn met stukg. 5 Juli. Eng. schoener Dekar, kap. Ford, van Charleston met klei. Zweedsche schoener Bertha, kap. Anderson, van Hernosand met hout. 6 Juli. Russische'bark Anna, kap. Walenius, van Nedercalia met hout. Noordsche brik Scandinavien, kap. Hansen, van Arendal met hout. Eng. stoomb. Whimbrel, kap. Booth, van Liverpool met stukg. 7 Juli. Eng. stoomb. Victory, kap. Lumley, van Louden met stukg. Eng. stoomb. John Bladworth, kap. Eyre, van Goole met stukg. Eng. stoomb. Jutland, kap. Fisk, van Londen met stukg. Eng. stoomb. Vigilant, kap. Smith, van Goole met steenk. Duitsche kof Wil helm, kap. Rehbeck, van Riga met hout. 8 Juli. Deensoh jacht Anea Minde, kap. Boesgaard, van Rudkjaborg met haver. Duit sche schoener Elisabeth, kap. Schwenne, van Dantzig met slip pers. 11 Juli. Russische brik Neptun, kap. Dockman, van Wiudan met slippers. Deensche schoener Khristian, kap. Ras- mundsen, van Svendborg met haver. Deensche schoener Herlof Trolle, kap. Winchler, van Noesbed met hont. Noordsche galjas Margarets, kap. Lindner, van Riga met vlas. Russische 3m. schoener Alma. kap. Hijtt, van Bjorneborg met hout. Deensche schoener Cornel"ij, kap. Lundegaard, van Landskrone met graan. Deensche schoener Concordia, kap. Hermansen, van Mastal met graan. Duitsche schoener Bernard, kap. Xorfage, van Riga met vlas. Duitsche brik Baumeister Wilke, kap. Staben, van Riga met vlas. Russische brik Lankow, kap. Mattsson, van Eikero met hout. Deensche galjas, Broderenes Minde, kap. Raahanger, van Koningsberg met vlas. Russische 3m. schoener Felicie, kap. Guii, van Sundswald met hout. Eng. stoomb. Richard Moxon, kap. Eyre, van Goole met stukg. Eng. stoomb. Contest, kap. Watson, van Londen met stukg. Eng. stoomb. Zaimis, kap. Wilkenson, van Goole met stukg. 12 Juli. Duitsche kofMaria Goine, kap. Ulichs, van Koningsbergen met stukg. Noordsche brik Anaconda, kap. Johson, van Nedercalis met hout. Deensche galjas Deus Nobiscum, kap. Brand, van Naskar met haver. 13 Juli. Russische schoener Alexander, kap. Mattsson, van Jonne- berg met haver. Duitsche schoener Osnabruck, kap. Ruttgers, van Riga met vlas. 14 Juli. Russische brik Schlumpzululle', kap. Ahreus, vag Riga met slippers. Russische schoener Ada, kap. Eicsson, van Narwa met hout. Eng. stoomb. Victory, kap Lumley, vau Londen met stukg. Eng. stoomb. Jutland,' kap. Fisk, van Londen met stukg. 15 Juli. Eng. stoomb. Vigilant, kap. Smith, van Goole met steenk. Eng. stoomb. John Blad worth, kap. Eyre, vau Goole met stukg. Spaansche bark IJsabel. kap. de Zarraga, van Havanna met suiker. \an 3 tot en met 15 Juli zijn uit deze haven vertrokken komende van Gent, de volgende zeescltepen. ais 3 Juli. Eng. schoener Lizza Tremberth, kap. Wyatt, naar Goole met vet. 5 Juli. Zweedsche stoomb. Gripenstedt, kap. Cassel, naar Ipswich met ballast. Eng. stoomb. Stantons, kapt. Backer, naar Londen met stukg. Eng. stoomb. Richard Moion, kap. Wricht, naar Goole met stukg. 6 Juli. Eng. stoomb. Zaimis, kap. Wilkenson, naar Goole met stukg. Eng. stoomb. Contest, kap. Watson, naar Londen met stukg. 7 Juli. Rnssische bark Sulvanis, kap. Busch, naar Windau met ballast. Duitsche schoener Neptuu, kap. Engel, op avontuur iu ballast. Duitscha brik Pius IX, kap. Leeuwe, op avontuur in ballast. Duitsche brik Mittwoch, kap. Springer, naar Hernosand in ballast. 2 Juli. Eng. stoomb. Vigilant, kap. Smith, naar Londen met stukg. Eug. stoomb. John Bladworth, kap. Eyre, naar Goole met stukg. Eng. stoomb. ictory, kap. Lumley, naar Londen met stukg. 10 Jnli. Eng. stoomb. Jutland, kap. Fisk, naar Londen met stukg. Eng. stoomb. Whimbrel, kap. Booth, naar Liverpool met stukg. 11 Juli. Duitsche bark Dienstag, kap. Budig, naar Riga met ballast. 12 Juli. Eng. stoomb. Richard Moxon, kap. Wricht, naar Goole met stukg. Eng. stoomb. Zaimis, kap. Wilkenson, naar Goole met stukg. Duitsche bark Sonnabent, kap. Pust,' naar Skiliftia in ballast. Duitsche schoener Chatarina, kap. Bodiga op avontuur in ballast. Duitsche bark Louise, kap. Raddadz, naar Riga in ballast. Duitsche brik Familie, kap. Kohler, naar Riga in ballast. Oostenrijksche brik Marrie Fanny, kap. Ran- dich, naar Algiers met slippers. Spaansche bark Barrica, kap. Alkgnibel, ledig naar Antwerpen. 13 Juli. Duitsche brik Carl, kap. Lassow, naar Engeland in ballast. Deensche s hoener Mathilde, kap. Jepson, naar Zweden in ballast. Rnssische brik Union, kap. Adersson, naar Nedercalis in ballast. Eng. stoomb. Contest, kap. Watson, naar Londen met stukg. 14 Juli. Eng. schoener Nile, kap. Tempel, op avoutnur in ballast. Duitsche brik Blnmeuthal, kap. Koster, naar Gottenburg in ballast. Zweed sche 3m. schoener Joneheld, kap. Jonson, op avontnur in ballast. 15 Juli. Fransche schoener Johanna, kap. Merlen, op avontuur in ballast. Eng. stoomb. Victory, kap. Lumley, naar Londen met stukg. In deze haven zijn binnengekomen beatemd om aan den ijzerea weg alhier te lossen en te laden de volgende zeeschepen, als 7 Juli. Eng. stoomb. Londos, kap. Spink, van G, ole met steenk. 11 Juli. Eng. stoomb. Londos, kap. Spink, van Goole met steenk. 14 Juli. Eng. stoomb. Achilles, kap. Gregson, van Barrow met ijzer. Uit deze haven zijn vertrokken, na aan den ijzeren weg alhier te hebben gelost en geladen, de volgende zeeschepen, als 3 Juli. Eng. stoomb. Londos, kap. Spink, naar Goole in bal last. 7 Juli. Eng. stoomb. Londos, kap. Spink, naar Goole in ballast. 12 Jnli. Eng. stoomb. Londos, kap. Spink, naar Goola in ballast. JDrijzpn der Effecten. Amsterdam, 21 Juli. Nbdkrl*ni>. Certific. Werkelijke schuld 2k pet. 65 dito dito dito 3 78J dito dito dito 4 100J Aandeel Handelmaatschappij 5 J03j dito eiploitatie Ned. staatsspoorw. 108 Belgie Ccrtificaten bij Rotschild 2k Fkinkeijk. Iuschrijvingen 8 Kusland. Obligation 1798/1815 5 97k dito Hope Co. 1855 6e serie 5 79j dito f 1000 1864 5 92} dito L. 100 1872 5 86k dito L. 100 1878 6 87A Loten 1866. 6 149 Oblig. Hope Co. Leening 1860 4k 841 Certific. dito 4 Inscript. Stieglitz St Co. 2e a 4e L. 4 601 Obligation 1867—1869 4 76} Certificate!!6 39|

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1879 | | pagina 2